Jak provést směnu českých korun na eura při zadávání platby do UniCredit Bank SK?

11.12.2018 Platba

Dobry den, mam dotaz ohledne platby na Slovensko, cca EUR 60 EUR. Firma ma ucet u UniCredit Bank SK. Mohu zadat platbu ze sveho uctu (ucet mam v cz korunach), ktery mam u UniCredit Bank CZ (zadani c.u. firmy na Slovensku, prislusne symboly). Jakym zpusobem provest smenu ceskych korun na EUR, kdyz budu zadavat prikaz? Dekuji.

Dobrý den,

v internetbankingu zvolte SEPA platbu (v EUR v rámci EU) a zadejte IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce) a SWIFT (mezinárodní kód banky příjemce). Odesílané peníze v EUR Vám budou strženy z korunového účtu kurzem banky ze dne platby. UniCredit Bank si za takovou platbu účtuje nemalých 250 Kč. Doporučuji přejít k Fio bance, která nabízí zdarma nejen vedení účtu a tuzemské transakce, ale i platby na Slovensko. Alternativně Air Bank (25 Kč) či Creditas (50 Kč).