Volba běžného účtu, Běžný účet

3.2.2016 Běžný účet

Dobrý den pane Jermáři, děkuji za vaši odpověď ohledně poplatků, dotaz č.2475. V odpovědi jste se ptal u jaké banky jsem (UNB). Poradil jste mi třeba Fio banku na běžný účet. Je u ní možné si pro ten bezplatný styk se Slovenskem zřídit i devizový účet samostatně nebo má vůbec nějaká z 30 bank nabídku samostatného devizového účtu a nebere si poplatek za příchozí platbu? Omlouvám se, že píši opět přímo Vám, je to můj poslední dotaz. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem D. Dvořáková

Dobrý den,

UniCredit Bank je vůbec jedna z nejdražších bank v tuzemsku a nic na tom nemění ani líbivé reklamy, kterými banka rozhodně nešetří.

Fio banka nabízí i bezplatné vedení devizového účtu (povede Vám zdarma libovolné množství účtů v libovolných měnách). Ale je-li Váš jediný platební styk ze zahraničím příchozí důchod v EUR ze Slovenska, postačí Vám bohatě samotný korunový účet (příchozí platba v EUR se automaticky přepočítá kurzem banky a platba se připíše v korunách).

Jinak mBank nabízí zdarma všechny příchozí SEPA platby (tedy vše v EURech do 50 000 EUR, nejen ze Slovenska), ale zase má bezkonkurenčně nejhorší směnné kurzy. ZUNO nabízí SEPA platby také zdarma a má i slušné kurzy. Naopak velké banky si bez výjimky berou vždy fixně 100-250 Kč nebo dokonce % z příchozích plateb (s min. podmínkou 100-250 Kč).