Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1757, Dotaz na běžný bankovní účet

Která banka je nejlepší pro SEPA převody a výběry v zahraničí? Porovnání mBank a AirBank

16.1.2015 Běžný účet

Dobry den, poradte mi ktera z bank je nejlepsi pro prevody SEPA tj odeslani / prijem. -mBank - zdarma ale ma dost horsi urok CZK / EUR, -AirBank - poplatek 25czk castka: 100 EUR. Dale vybery v zahranici mimo EU z bankomatu debetni kartou, prikladem treba Thajsko a pod: AirBank - chce 100czk. mBank - nad 2500czk je to zdarma ale horsi opet kurz. Ktera je lepsi pro tyto situace?

Dobrý den,

popsal jste to naprosto přesně. Buď to bude bez poplatků a s horším kurzem nebo naopak. Bude to tedy chtít spočítat, kolik a jak velké SEPA platby plánujete přijímat/odesílat a jak často vybírat z bankomatu a dle toho se rozhodnout pro lepší variantu.

Jinak  ještě dodám, že ZUNO Bank má příchozí SEPA platby bez poplatků a výběr z bankomatu v cizině za 80 Kč (nebo u účtu PLUS za 0 Kč) a Equa Bank je SEPA příchozí za 9 Kč a odchozí za 99 Kč, výběr z bankomatu v zahraničí za 9 Kč.