Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3443, Paypal a obchodování s neznámou firmou

Paypal a obchodování s neznámou firmou, Banka

14.3.2017 Banka

Dobry den, hledam banku, ktera je pro zakazniky nejvyhodnejsi. Bydlim v Rakousku a v CR mi chodi duchod ve vysi 4.500 Kc. Jsem zakaznikem banky FIO, ale tato banka mi pro stazeni asi 3 000 Kc od nezname firmy hrozi "sankcemi". Jednou mi penize byly vraceny a ted mi tato Firma zase stahla 3 000 Kč. Ja jsem si u ni nic neobjednal, ani nevim, kdo to je. Je to americka firma. Nevim co mam delat, a chci od FIO banky odejit. A proto hledam nejakou jinou banku. Penize pouzivam na platby "PayPal, hlavne. Jak je to s prevodem penez do cizich zemi? Muzete mi poradit?? Dekuji Stepan Pomsar

Dobrý den,

tyto podezřelé transakce bych přičetl na vrub Paypal, kde svoji platební kartu autorizujete jen jednou, a pak už jen platíte (mohlo dojít k omylu na straně obchodníka nebo zneužití Vašeho Paypal účtu). Banka za to pravděpodobně nemůže. Je možné, že ona neznámá firma, která si přes Paypal stáhla peníze z Vaše účtu ve Fio, je na sankčním seznamu podezřelých firem. Proto Vás Fio banka mohla informovat o tom, že je nepatřičné s touto firmou obchodovat. Zcela shodně by musela v takovýchto případech postupovat každá banka.

Každopádně pokud i tak chcete změnit banku, doporučil bych volit mezi Equa bank a Air Bank. U Air Bank máte SEPA platby za 25 Kč (příchozí/odchozí v EUR v rámci EU). U Equa bank jsou zdarma neomezené výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku (zahraniční výběry jsou za 9 Kč). Vše ostatní (vedení účtu, tuzemské platby, karta, atd.) je bez podmínek a bez poplatků u obou bank.