Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2482, Převod peněz z Německa do ČR

Převod peněz z Německa do ČR, Platba

B

Dobrý den, chci se zeptat, když pracuji v Německu a mám tam i bankovní účet, jestli mohu převádět finance v eurech i na klasický účet v ČR nebo z tohoto účtu platit běžné věci jako je elektřina, nájem atd. v ČR jedná se o banku VRbank. Děkuji za Vaši odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

ano, peníze lze převádět z Německa do ČR zcela bez omezení, platby mohou probíhat jak v EUR tak v korunách (příchozí EUR platba na český korunový účet se automaticky přepočte na koruny dle kurzu banky).

Pro Vás by bylo nejvýhodnější mít jeden účet v Německu (pro zasílání německé výplaty a místní potřeby) a druhý v ČR pro potřeby v tuzemsku (nájemné, energie, atd.). Pro český účet bych místo VR bank doporučil Equa bank, která je kvalitou služeb, internetbankingem, atd. o generaci jinde. Equa bank nabízí vedení běžného účtu zcela bezplatně včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank, spoření 1-1,5%. Zcela bez podmínek. Účet lze založit i online, ani nemusíte na pobočku. Jediným poplatkem bude ve Vašem případě příchozí SEPA platba z Německa 9 Kč (což bohatě vynahradí úrok ze spoření 1-1,5%).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Sleva na dani až 3 600 korun ročně. Taková je jedna z hlavních výhod investičního životního pojištění. Nyní ale hrozí, že o ni přijde. Někteří poslanci ji chtějí zrušit kvůli špatné pověsti tohoto produktu. Peníze, které by tím stát ušetřil, by se mohly přesunout na podporu stavebního nebo penzijního spoření.

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LB

#8729, Insolvence a manželství, Exekuce a insolvence, 27.1.2020

Dobrý den, žiji s přítelem, který si sve dluhy doplatil bez insolvence. Já jsem na mateřské a chci jit do insolvence, časem bychom se chtěli vzít, mame spolu dítě. Jak postupovat? Děkuji

Dobrý den, v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně (proto také manželé žádají o insolvenci vždy společně). Vdávat se během insolvence nedoporučuji, neboť by Váš manžel dnem svatby začal ručit i za část Vašich dluhů vzniklých před svatbou, a protože na rozdíl od Vás by nebyl chráněn insolvencí, dluhy by po něm mohly být vymáhány exekučně. 

N

#8728, Bratr chce používat můj účet, Exekuce a insolvence, 27.1.2020

Dobrý den, můj bratr mě prosí, jestli bych si nezaložila u banky běžny účet, ale že by ho využíval on sám. Sám na sebe si účet založit nemůže, protože mu hrozí exekuce. Exekuci mu strhavaji přímo v práci. Potřebuje, aby mu z účtu odcházely platby. Chci se zeptat, jestli to pro mě je nějaké riziko a můžu mít nějaké problémy? Děkuji za odpověď

Dobrý den, toto důrazně nedoporučuji, problémy z toho můžete mít značné. Exekutor by Vám zablokoval účet (může blokovat i cizí účty, na kterých se nalézají peníze dlužníka), Vy byste platila bance poplatky za nucenou spolupráci s exekutorem, záznam v registrech, nikdo by Vám nepůjčil další 3-4 roky. Bratr by mohl jít na účtu do mínusu, dluh by šel za Vámi. A v neposlední řadě je naše poradna plná příběhů o lidech, kteří svůj účet někomu propůjčili a dotyčný pak s pomocí účtu páchal trestnou činnost. Opravdu to není dobrý nápad.

I

#8727, Mohou se v bance ztrati peníze?, Banka, 27.1.2020

Dobrý den, může dojít ke ztrátě peněz z běžného nebo spořícího účtu v bance? Při prohlížení výpisů přes IB jsem žádný rozdíl nebo chybu nenašel. Přesouval jsem peníze z běžného účtu na spořící. Ale zjistil jsem rozdílné celkové částky na spořícím účtu a opsané v souboru v pc. Rozdíl je v desítkách tisíc. Tak se trochu bojím, jestli se ty peníze někde neztratily? Jestli to v bance dokáží zkontrolovat? Nebo jsem udělal chybu při opisování čísel? Děkuji

Dobrý den, peníze se v bance ztratit nemohou. Máte-li přesto pocit, že Vám z účtu peníze zmizely, můžete podat bance reklamaci. Ale pokud Vám data v internetbankingu sedí a nesedí Vám pouze čísla, která jste si přepisoval z internetbankingu do svého souboru, bude pravděpodobně chyba na Vaší straně. S takovou reklamací bych do banky nechodil, banka Vám určitě nebude kontrolovat Váše záznamy na Vašem PC, které jsi si vytvořil, a hledat početní chybu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR