Banky.cz Bankovní poradna zdarma #59, Dotaz v bankovní poradně

Jak najít vhodný bankovní účet vedený v EUR, který je členem SEPA?

zdravim,nize jsem se ptal na vyhodny ucet vedeny v EUR a poradili jste mi Fio banku u ktere ucet mam... problem je ze Fio neni clenem SEPA a z nemecke Sparkasse mi odmitaji poslat penize...nevite o nejakem reseni? dekuji...

Zdravím,

je divné, že německá Sparkasse nechce poslat platbu přes TARGET2, což by pro ni neměl být problém. Jediným řešením asi bohužel bude otevřít účet u větší banky (ČSOB, KB, ČS), kde s platbou nebude problém, ale zapláčete nad poplatky.