Volba účtu, Běžný účet

29.4.2016 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc při výběru banky v následující situaci. Žiji a pracuji v zahraničí, finanční obnos získaný dědictvim chci ponechat v korunách na českěm kontě. Protože na konto nebudou chodit žádné pravidelné příjmy, ráda bych se vyhnula poplatku za vedeni konta. Z konta bych vybírala peníze výjimečně v eurech v EU, více než 2500 Kč a přílezitostně prováděla SEPA platby. Proto se snažím najít co nejvýhodnější podmínky, aby byly poplatky co nejmenší. Menší přehled už jsem si samozřejmě udělala, ale i tak by byla Vaše rada v dnešní bankovní džungli opravdu nad zlato. Děkuji předem a přeji hezký den.

Dobrý den,

o jak velký finanční obnos se jedná? Úspory by bylo velmi nerozumné nechat na neúročeném běžném účtu, spíše bych doporučil pro menší částky spořící účet bez výpovědní lhůty či pro větší obnos termínované vklady.

Z bezplatných běžných účtů stojí za zvážení především Equa bank, Air Bank a Fio banka - Equa nabízí výběry z bankomatů v tuzemsku zdarma, což při pobytu v zahraničí nevyužijete, takže by zajímavější byla Air Bank či Fio banka, kde mají velmi příznivé ceny SEPA plateb do 25 Kč/platba. Vedení účtu a ostatní tuzemské transakce bez jakýchkoliv podmínek samozřejmě bez poplatků. Air Bank a Equa bank mají i velmi dobře úročené spořící účty.