Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3889, Nejlevněší zahraniční platby

Nejlevněší zahraniční platby, Běžný účet

4.10.2017 Běžný účet

Dobrý den, jde mi přednostně o posílání a přijímání peněz ze zahraničí u běžného nízkonákladového účtu, jedná se o převody i platby kartou. Platí, že nejvýhodnější kurz/poplatky nabízí Equa Bank či Air Bank? V současnosti mám běžný účet mBank, který bych si ponechal. Druhý účet bych používal výhradně na zahraničí. Nejedná se o nic stálého, třeba poslání/přijmutí 30 000 Kč jednou za tři měsíce, či běžné platby kartou za zboží. Nechci jen zbytečně přicházet o peníze. Děkuji.

Dobrý den,

mBank má bohužel bezkonkurenčně nejhorší kurzy, naopak Air Bank a Equa Bank mají velmi slušné kurzy. Platby kartou jsou vždy u všech bank bez poplatků (zde jde jen o kurzy). Equa bank má levné příchozí platby (SEPA 9 Kč, ostatní 29 Kč), ale drahé odchozí platby (SEPA 99 Kč, ostatní 299 Kč). Air Bank má levné (a za stejnou cenu) příchozí i odchozí platby (SEPA 25 Kč, ostatní 100 Kč). Přehled všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.

Doporučuji následující: Pro odesílání plateb do zahraničí Air Bank, pro přijímání plateb ze zahraničí Equa bank, placení kartou Air Bank nebo Equa bank (vyjde to nastejno) a pro tuzemský platební styk Equa bank. Na rozdíl od mBank totiž Equa nabízí vedení účtu (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) zdarma a bez podmínek (u mBank je vyžadována minimální útrata kartou, jinak platíte poplatek za vedení karty). Pomyslnou třešničkou na dortu jsou u Equa výběry v zahraničí jen za 9 Kč.