Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1824, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak založit účet pro mezinárodní spolek publicistů v ČR a mít ho elektronicky obsluhovatelný?

10.3.2015 Běžný účet

Jsem členem mezinárodního spolku publicistů. Jsme registrovaní v ČR, chceme tu mít účet pro členské příspěvky a bežnou nenáročnou spolkovní agendu. Pokladník však by měl být v zahraničí a mělo by se dát elektronicky účet obsluhovat, zasílat sem příspěvky a vklady. Jde to? A když ano, u které banky to je nejvýhodnější? Jaké poplatky máme očekávat? Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji FIO Banku, kde mají právnické osoby vedení účtu včetně všech tuzemských transakcí a platebního styku ČR-SR zdarma. Platí se jen za mezinárodní transakce (mimo ČR-SR): EUR/SEPA platba 20 Kč (příchozí i odchozí). ostatní platební styk mimo EU: 200 Kč odchozí platba, 100 Kč příchozí platba.

Účet lze obsluhovat plně online bez nutných návštěv pobočky.