Banky.cz Bankovní poradna zdarma #969, Dotaz v bankovní poradně

Jak správně zaplatit poplatek za nefunkční platbu kartou na dálniční mýtné bráně v Itálii?

Dobrý den, na základě nefunkční platby kartou na dálniční mýtné bráně v ITÁLII ( dálniční spol. AUTOSTRADA BS-VR-VI-PD S.P.A.) musíme zaplatit na účet uvedený na dokladu do 15 dnů poplatek 17 EUR. Jedná se o platbu do zahraničí na uvedený účet banky. Žádám Vás o radu jak postupovat a případně jakou volit banku, aby poplatek byl ekvivalentní požadovanému nákladu . Zda existuje i jiná možnost tj. složení na konto v zahraničí ( EUROZÓNA, EU , ..... ?). Předem děkuji V.T.

Dobrý den,

svým objemem a předpokládanou destinací by se mělo jednat o SEPA platbu, kterou pořídíte nejlevněji u Air-Bank za 100Kč, mBank 0Kč, Equa bank 99Kč, Sparkasse 100Kč, FIO 50Kč.