Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Waldviertler Sparkasse
Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

  Web: www.wspk.cz Internetbanking: eb.wspk.cz
  Adresa: Klášterská 126/II, 377 01 Jindřichův Hradec 
  IČ: 49060724 
  SWIFT: SPWT CZ 21 
  Kód banky: 7940 
  Na českém trhu: 21.4.1994 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Waldviertler Sparkasse

  Česká odnož rakouské banky, zastoupena pouze lokálně v jižní části republiky. Jako jeden z mála posledních peněžních ústavů stále nabízí vkladní knížky. U běžného účtu je zde vidět snaha cílit na různé segmenty na trhu (k mání je i speciální účet pro důchodce), ale opět se mi zdá tento model již trochu out a naopak in je dnes jednoduchá nabídka s jedním univerzálním účtem pro všechny.
  Slušné sazby u hypoték, spoření při dnešních úrokových sazbách nic moc.
  Banka v posledních letech vytvořila nový přehlednější web, disponuje plnohodnotným internetovým bankovnictvím. Služby jsou srozumitelné, jednoduše prezentované a vlivem toho, že banka působí v menších městech hraje prim osobní přístup a v případě firemního financování i schopnost vyjednat individuální podmínky.

  O bance Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

  Waldviertler Sparkasse von 1842 AG je tradiční rakouská samostatná regionální banka s působností na českém bankovním trhu od roku 1994. Banka patří do rakouského uskupení Sparkassengruppe s více než 170 letou tradicí. WSPK se vyznačuje osobním přístupem a svoji cestu poskytování služeb občanům a malým firmám volí prostřednictvím malých měst v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě.

  Flash news o Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

  20.5.2019

  Waldviertler Sparkasse Bank slaví 25 let v Česku
  Banka, která má českou centrálu v Jindřichově Hradci se spojila s městem za účelem velké oslavy. Tuto sobotu se centrum Jindřichova Hradce promění ve velkolepý Farmářský food festival spojený s kulturním programem. Spolupořadatelem je i asociace soukromého zemědělství ČR, jako přirozený partner banky při financování českého a moravského venkova.
  Sparkasse, která nemá žádnou pobočku ve velkém městě je na českém trhu trochu unikát. Ale zdá se, že se jí daří, takže přejeme dalších úspěšných nejméně 25 let.

  9.9.2016

  Nečekaný vítěz Hypotéka šitá na míru
  Waldviertler sparkasse se stala nečekaným vítězem velkého hypotečního testu Hospodářských novin, když pro 5ti letou fixaci aktuálně nabízí úrok od 1,75% p.a. Mezi českými bankami stále také není obvyklé zpracování hypotéky zdarma a vedení úvěrového účtu zdarma. Banka v rámci produktu umožňuje i  mimořádné splátky v průběhu období fixace. Zdá se to jako ideální produkt - kde to má háček?

  Dotazy v poradně k Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

  VD

  #4023, Zrušení vkladní knížky, Spoření, 13.11.2017

  Pokračování dotazu č. 4022: Mám banku WSPK (Waldviertler Sparkasse). Tenkrát mi bylo řečeno, že zrušit vkladní knížku lze pouze v Praze nebo v Třeboni - proto se ptám! Díky 

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění. Vkladní knížku můžete zrušit na všech pobočkách WSPK, kterých ale není mnoho (Brno, Jindřichův Hradec, Dačice, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Třebíč a Třeboň). Více informací o pobočkách WSPK včetně adres a otevírací doby zde.

  E

  #2626, Vklad peněz na cizí účet, Platba, 22.3.2016

  Dobrý den, potřebuji vložit peníze na účet vedený u Waldviertler Sparkasse. Bohužel, jejich pobočku u nás nemáme. Účet v bance nemám, takže převodem nemohu. Zbývá mi tedy pouze možnost poslat peníze složenkou ? Díky za odpověď, hezký den.

  Dobrý den,

  ano, v tomto případě lze peníze na účet dostat jen složenkou, za kterou si Česká pošta účtuje nemalý poplatek.

  Běžný účet si určitě zřiďte, bez něj se v dnešní době neobejdete (nebo nedoplatíte na poplatcích pošty). Potřebujete hotovostní pobočky a širokou pobočkovou síť? Volte Fio banku - vedení účtu kompletně zdarma a bez podmínek. 

  K

  #844, Dotaz v bankovní poradně, , 26.6.2013

  Dobrý den. Omylem jsem poslala 1500 na účet ve vaši bance . Nevím komu účet patří ale myslím že jeho povinnost je poslat peníze zpět. Neudělal to. Peníze jsem poslala na tento účet: xxx/7940::

  Dobrý den,

  nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Kód 7940 náleží Waldviertler Sparkasse. Povinnost vrátit peníze samozřejmě je, jinak se jedná o trestný čin bezdůvodné obohacení se. Kontaktujte svoji banku, která oficiálně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud majitel cílového účtu ani po té nebude ochoten peníze navrátit, budete se s ním muset soudit. Banka majitele cílového účtu Vám nepomůže.

  Články o Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  14.8.2016, Půjčka

  … půjčky poskytují ještě ANO SD, Oberbank AG, Peněžní dům, Reiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank im Stiftland eG, UniCredit Bank a Waldviertler Sparkasse, ale nikdo znich bohužel neuvádí na webu své sazby a přesné kalkulace. Mikro-půjčky Speciální kategorie spotřebit…

  Rusko-rakouské šachy na českém bankovním trhu

  Rusko-rakouské šachy na českém bankovním trhu

  16.9.2015, Aktuálně

  …obočky a soustředí se pod značkou Expobank na privátní bankovnictví. Ironií osudu je, že opuštěné pobočky LBBW postupně akvizuje rakouská Waldviertler Sparkasse, která v Česku tak trochu utajeně působí již dlouhá léta. WSPK v posledním roce přidala pobočku v Brně a Jihlavě a z…

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

  9.9.2014, Aktuálně

  …e převod v rámci EU za 0,2 EUR, a bohužel značně nepřehledné webové stránky. Pro udržení „kroku“ s konkurencí by to chtělo trochu přidat. Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Česká odnož rakouské banky, zastoupena pouze lokálně v jižních Čechách a na vysočině.  Jako jeden z mála…  Banky v ČR