Banky.cz Banky v ČR Waldviertler Sparkasse

Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

Waldviertler Sparkasse ukončila svoji činnost dne 1.1.2021

Více informací naleznete na stránce Waldviertler Sparkasse

Přehled banky Waldviertler Sparkasse

Adresa:
Klášterská 126/II, 377 01 Jindřichův Hradec
49060724
SWIFT
SPWT CZ 21
Na českém trhu
21.4.1994

O bance Sparkasse (Waldviertler Sparkasse)

Waldviertler Sparkasse (WSPK) von 1842 AG je tradiční rakouská samostatná regionální banka, která na českém trhu působila v letech 1994 - 2020. K 1.1. 2021 převzala aktivity WSPK v ČR Česká spořitelna. 

Nahlásit chybu

Expertní hodnocení banky Waldviertler Sparkasse

Pokračující konsolidace českého bankovního trhu dolehla i na WSPK. Od ledna 2021 převzala její aktivity v ČR Česká spořitelna

Praktické informace pro klienty

Kód banky

Během prvního pololetí 2021 budou převedeny stávající čísla účtů ze současného bankovního kódu WSPK (7940) pod bankovní kód ČS (0800). Změní se tak poslední 4 číslice čísla účtu za lomítkem.

Pobočky

V průběhu prvního kvartálu 2021 (leden - březen) dojde s integraci poboček WSPK do již existující sítě poboček ČS. Většina poboček WSPK pravděpodobně zanikne. Klienti WSPK ale budou nově obslouženi na všech pobočkách ČS.

Internetové bankovnictví

Prozatím zůstává funkční stávající internetbanking WSPK. V budoucnu lze očekávat migraci pod George České spořitelny, což přinese klientům WPSK nejen modernější systém pro správu osobních financí, ale hlavně možnost využívat Bankovní IDentitu (kterou zatím od ledna 2021 nabízí pouze ČS a ČSOB). 

Obchodní podmínky

U již sjednaných produktů (hypotéky, půjčky, termínované vklady) platí nadále stávající podmínky. Výše úrokových sazeb zůstává platná do konce sjednaného termínu. Ze strany klientů tak v souvislosti s převodem pod ČS není třeba žádná akce.

Nahlásit chybu

Zprávy o Waldviertler Sparkasse

20.5.2019

Waldviertler Sparkasse Bank slaví 25 let v Česku
Banka, která má českou centrálu v Jindřichově Hradci se spojila s městem za účelem velké oslavy. Tuto sobotu se centrum Jindřichova Hradce promění ve velkolepý Farmářský food festival spojený s kulturním programem. Spolupořadatelem je i asociace soukromého zemědělství ČR, jako přirozený partner banky při financování českého a moravského venkova.
Sparkasse, která nemá žádnou pobočku ve velkém městě je na českém trhu trochu unikát. Ale zdá se, že se jí daří, takže přejeme dalších úspěšných nejméně 25 let.

9.9.2016

Nečekaný vítěz Hypotéka šitá na míru
Waldviertler sparkasse se stala nečekaným vítězem velkého hypotečního testu Hospodářských novin, když pro 5ti letou fixaci aktuálně nabízí úrok od 1,75% p.a. Mezi českými bankami stále také není obvyklé zpracování hypotéky zdarma a vedení úvěrového účtu zdarma. Banka v rámci produktu umožňuje i  mimořádné splátky v průběhu období fixace. Zdá se to jako ideální produkt - kde to má háček?

Dotazy v poradně k Waldviertler Sparkasse

Články o Waldviertler Sparkasse

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena