Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8882, Legalizace výnosů z trestné činnosti a podvod

Legalizace výnosů z trestné činnosti a podvod, Podvod

G

Dobrý den, byla jsem ve finanční tísni a dostala jsem se do podvodu. Založila jsem účet pro cizí osobu, která na účet odeslala někde kradené peníze a okamžitě je převedl na nějaký bitcoin účet, policie kradené peníze blokovala. Tím mi vznikl na tom úctě dluh 150 tisíc, jelikoz 168 tisíc je blokováno policii. S policii jsem v kontaktu, vše se řeší. Zajímalo by mě, když je ten účet v mínusu, zda z toho budu mit nějaké pokuty?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

tím co jste provedla jste se dopustila podvodu a/nebo legalizace výnosů z trestné činnosti coby spolupachatel. Trest Vám bude možná prominut (nebo výrazně snížen) s ohledem na neúmyslnost, nicméně dluh budete muset pravděpodobně uhradit. Je to stejné, jako kdyby Vás někdo navedl k vykradení obchodu s tím, že Vám z toho dá provizi. Trestnou činnost páchat nesmíte, ani když jste ve finanční tísni.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

27.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka vs. hypoúvěr a další úvěry. Tak vypadá „věčný” souboj o to, jak co nejvýhodněji získat peníze na nákup, stavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Mezi hypotékou a úvěrem je přitom několik zásadních rozdílů. Podívejte se na ně a zjistěte, jaká půjčka se vám víc vyplatí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VK

#11994, Hypotéka na pozemek bez příjezdové cesty, Hypoteční poradna, 3.12.2020

Dobrý den, uvažujeme o koupi stavebního pozemku, ke kterému vede příjezdová cesta, která je vlastněna ze dvou třetin obcí a jednou třetinou patří majiteli, který je nejspíše po smrti, ale je neidentifikovatelný (s největší pravděpodobností zahynul za války) resp. tento majitel má na cestě věcné břemeno. Jaké problémy by z koupě takového pozemku mohly vyplynout? Jak se k takovéto situaci může postavit banka, pokud zažádáme o hypotéku? Děkuji.

Dobrý den, vlastní-li přístupovou cestu ze 66% obec a jedná-li se o veřejnou komunikaci, pak by s hypotékou problém byt neměl. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a případně zajistí posouzení odhadcem nemovitostí.

#11993, Hledám číslo účtu, Běžný účet, 3.12.2020

Dobrý den, nemohu nalézt účet mojí vnučky Dominiky. Můžete mi pomoci?

Dobrý den, číslo účtu Vám sdělí Vaše vnučka Dominika (banky ani jiné instituce Vám tyto informace v rámci zachování bankovního tajemství poskytnout nemohou).

J

#11992, Exekuce, blokace účtu a chráněný účet, Běžný účet, 3.12.2020

Dobry den, chtel bych se zeptat, z jakeho duvodu exekutori blokuji ucty (a to jeste v nouzovym stavu) dluznikum, kdyz jim je dluh strhavan ze mzdy? Exekutor vlastne toho dluznika vyhodi z prace, protoze dnes se uz skoro nedava mzda hotove a ten dluznik musi z te prace odejit, protoze mu nema jak uctarna zasilat penize. Me by zajimalo co tim vlastne exekutor sleduje. Dekuji

Dobrý den, exekutoři se tímto pravděpodobně snaží znepříjemnit dlužníkům život a motivovat je k rychlejšímu splácení (čím dříve splatíte dluh, tím dříve budete moci zase normálně fungovat). Řešení tohoto nešvaru představuje chráněný účet, o kterém Parlament nyní jedná. Půjde-li vše dobře, budete mít možnost si zřídit nedoknutelný chráněný účet již v polovině příštího roku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR