Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14481, Pilot ze zahraničí

Pilot ze zahraničí, Podvod

I

Dobrý den, asi před 14 dny jsem se na soc. sítích seznámila s pohledným pilotem, který létá pro turecké aerolinky, píšeme si, voláme si v aj, a tak vím, že je opravdu pilot. Ale minulý týden mě poprosil, jestli bych mu nepomohla získat jeho peníze z Anglie, že měl přitelkyni, které vyplatil polovinu financí ze společného účtu. Nyní prý podle práva v Anglii musí vyplatit ještě polovinu z poloviny, protože jí dal půlku neoficiálně. Asi jsem tele, a řekla jsem, že jo jedná se asi o 450 tis. dolarů, a že on zavolá do banky, že se jim ozvu aby semnou vyřídili převod, od něj jsem dostala mail kam se mám obrátit, heslo a pin k účtu, banka se ozvala, chtěli nejdřive asi 12 000 €, to jsem řekla, že jsem v tíživá situaci a že můžu zaplatit 1900 € za převod, přes transferwise. Nyní mám poslat penize na účet banky v itálii, jako přidružené banky havin bank int´l.. Což je mi hodně podezdřelé. Zjišťovala jsem si různé info. o bance nenašla jsem ji. Když ale otevřu odkaz co mi přišel na mail tak se mi zobrazí ale v registru bank of english banku havininternational nenacházím. Peníze mám odeslat do “ oval bank” v překladu, nic takového nanacházím. Děkuji za odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jedná se o podvod, nikam žádné peníze neposílejte a s podvodníkem ihned přerušte veškerou komunikaci! Opravdu si nepíšete s tureckým pilotem ale s podvodníkem, který má zájem pouze o vaše peníze. Podvodníci Vám píší i jménem banky, zasílají hesla a piny ke zfalšovaným stránkám, na kterých Vám pak zobrazují, že peníze k Vám putují - ale je to celé podvod. 

Selským rozumem: neexistující banka, podvodný příběh (takto skutečně britské právo nefunguje) a anonymní nebankovní transfer peněz. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

27.9.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Vyberete si úvěr, do kterého chcete investovat, a pošlete peníze na účet. Zhruba tak běžně fungují investice do půjček. V případě společnosti Zonky už to ale neplatí. Tento zprostředkovatel totiž od listopadu možnost manuálních investic ruší. Jejím klientům tak zbývá jen služba Rentiér, která peníze investuje za ně.

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MM

#15431, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý den, co vše potřebuji ze mzdovky k sepsání insolvence? Sepisovat budeme v listopadu 2021. Vím že pracovní smlouvu a výplatní lístky od října minulého roku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v rámci žádosti o oddlužení prokazujete svou schopnost splácet během insolvence min. 2 200 Kč měsíčně. To se obvykle dokládá pracovní smlouvou a výplatnicemi (případně potvrzením, že nejste ve výpovědní lhůtě).

KP

#15430, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý večer, chtěla bych se prosím zeptat kde zjistím, kolik mi zbýva ješte doplatit na insolvenci. Můj spravce mi to říkal, ale já to zapoměla a nikde to nemůžu najít. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přehled o uhrazených pohledávkách a zbývající výši dluhu Vám dá váš ins. správce. Pokud jste tyto info zapomněla, zeptejte se svého správce prosím znovu.

M

#15429, Chci vstoupit do insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, když jdu do úpadku a mám u své banky úvěr, a jelikož musím mít 3 měsíce po splatnosti, což nyní nemám, tak si chci založit nový účet u jiné banky a u nynější přestat platit. Jak to mám udělat, aby mi nová banka opět nenastavila splácení stávajícího úvěru? Neboť se jim to tam určitě ukáže v databázi.

Dobrý den, pro vstup do insolvence stačí mít závazky min. u dvou věřitelům po splatnosti min. 30 dnů. Máte-li pouze jednu půjčku a jinde peníze nedlužíte, zvažte, zdali je pro Vás insolvence tím nejlepším řešením. Nezabavitelné minimum bude nižší než v exekuci, budete hradit každý měsíc odměnu ins. správce (1 100 Kč), další peníze dáte za sepsání návrhu na oddlužení (4 000 Kč + DPH) a přezkum pohledávek (250 Kč + DPH/pohledávka) a nikdo Vám nepůjčí dalších 5 let od skončení insolvence (nezískáte hypoteční úvěr ani půjčku).  Nový běžný účet u jiné banky si založit můžete (nová banka Vám nebude strhávat splátky půjčky, kterou máte u jiné banky).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR