Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14481, Pilot ze zahraničí

Pilot ze zahraničí, Podvod

I

Dobrý den, asi před 14 dny jsem se na soc. sítích seznámila s pohledným pilotem, který létá pro turecké aerolinky, píšeme si, voláme si v aj, a tak vím, že je opravdu pilot. Ale minulý týden mě poprosil, jestli bych mu nepomohla získat jeho peníze z Anglie, že měl přitelkyni, které vyplatil polovinu financí ze společného účtu. Nyní prý podle práva v Anglii musí vyplatit ještě polovinu z poloviny, protože jí dal půlku neoficiálně. Asi jsem tele, a řekla jsem, že jo jedná se asi o 450 tis. dolarů, a že on zavolá do banky, že se jim ozvu aby semnou vyřídili převod, od něj jsem dostala mail kam se mám obrátit, heslo a pin k účtu, banka se ozvala, chtěli nejdřive asi 12 000 €, to jsem řekla, že jsem v tíživá situaci a že můžu zaplatit 1900 € za převod, přes transferwise. Nyní mám poslat penize na účet banky v itálii, jako přidružené banky havin bank int´l.. Což je mi hodně podezdřelé. Zjišťovala jsem si různé info. o bance nenašla jsem ji. Když ale otevřu odkaz co mi přišel na mail tak se mi zobrazí ale v registru bank of english banku havininternational nenacházím. Peníze mám odeslat do “ oval bank” v překladu, nic takového nanacházím. Děkuji za odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jedná se o podvod, nikam žádné peníze neposílejte a s podvodníkem ihned přerušte veškerou komunikaci! Opravdu si nepíšete s tureckým pilotem ale s podvodníkem, který má zájem pouze o vaše peníze. Podvodníci Vám píší i jménem banky, zasílají hesla a piny ke zfalšovaným stránkám, na kterých Vám pak zobrazují, že peníze k Vám putují - ale je to celé podvod. 

Selským rozumem: neexistující banka, podvodný příběh (takto skutečně britské právo nefunguje) a anonymní nebankovní transfer peněz. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

OP

#14585, Hypotéka na domek, Hypoteční poradna, 18.6.2021

Dobrý den, chtěl jsem se optat, s přítelkyní si chceme koupit domeček, nejsme svoji, máme svůj vlastní pozemek a nemáme čím ručit. Jsem v registru dlužníků, zbývá splatit 5 tisíc. Je možné si vzít hypotéku nebo nějakou větší půjčku? Cena domu je do 950 000 Kč. 

Dobrý den, za hypotéku na stavbu byste ručili pozemkem, tedy čím ručit máte. Problémem budou spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Přijde na to, o jak velké prohřešky se jedná. Jedno opoždění u menší splátky staršího data překážkou pravděpodobně nebude. Banky přihlížejí k záznamům mladším 5 let. Prostudujte podmínky získání hypotéky.

M

#14584, Finanční úřad mi neposlal daňový přeplatek, Daně, 18.6.2021

Dobry den, neprisel mi preplatek na ucet. Nejprve jsem spletl cislo uctu a vratil se preplatek zpet. Tak jsem udelal opravu uctu pres datovou schranku na spravne cislo uctu a fin. urad poslal znovu preplatek. Kdyz jsem byl na fin. urade tam mi sdelili, ze splatnost odeslani preplatku byla do 13. kvetna a ze byl v poradku odeslan, ale doposud nic neprislo. Dekuji. 

Dobrý den, věc je nutné řešit přímo s Finančním úřadem, který Vám měl daňový přeplatek zaslat na běžný účet

PM

#14583, Prodejce neposlal zboží, Podvod, 18.6.2021

Dobrý den, dne 9.6. 2021 jsem si objednal zboží, platil jsem převodem 1 199 Kč, nemám peníze ani zboží. Můžu znát adresu příjemce mých peněz? Děkuji

Dobrý den, toto bohužel možné není, banky Vám v rámci zachování bankovního tajemství nemohou sdělit žádné údaje o majiteli účtu (jméno, adresa, atd.). Podvod je třeba nahlásit Policii ČR, která může podniknout další kroky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR