Podvodný účet Amazon, Podvod

17.1.2020 Podvod

Dobrý den, přes Ammazon.de jsem si našla zboží v hodnotě 450 Euro, než jsem se stihla zaregistrovat a dát zboží do košíku, zboží bylo pryč. Pamatovala jsem si jméno prodávajícího, tak jsem mu napsala přímo na jeho e-mail o jaké zboží mám zájem, odepsal mi ať, mu odešlu své uživatelské jméno na Amazonu a adresu, a že to přes Amazon zařídí. Amazon mi během chvíle poslal pokyny k platbě do zahraničí s tím, že objednávka bude vidět až po obdržení peněz na účtu, pro ověření platby mohu ještě poslat kopii bankovního výpisu. Amazon mi následně poslal informaci, že se platby u zahraničních klientů zobrazují za 2-3 dny. Tak jsem tedy čekala a bohužel jsem posléze zjistila, že se jednalo o podvodný účet v Amazonu, i když prodejce na Amazonu skutečně prodával. Ale místo Amazonu jsme poslali peníze přímo jemu. Dají se peníze získat zpět? Prodejce již na Amazonu není, poté co byl nahlášen za podvod. Děkuji

Dobrý den,

podejte trestní oznámení na neznámého pachatele a můžete zkusit požádat Amazon.de o náhradu škody (prostudujte jejich smluvní podmínky - např. Aukro a eBay náhradu škody u podvodných účtů při splnění podmínek nabízejí).