Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #22336, Proč mi banka na pokyn Policie ČR zablokovala účet?

Proč mi banka na pokyn Policie ČR zablokovala účet?, Běžný účet

2.11.2023 Běžný účet

Dobrý den, nevíme co máme dělat. Česká spořitelna mi zablokoval účet a kvůli tomu teď nejde dokončit hypotéku. Brzo mi končí rezervační smlouva a Policie říká, že se nedá zrychlit. Co máme dělat? Proč Česká spořitelna takhle komplikuje někomu život? Abychom zaplatili rezervační smlouvy, museli jsme si půjčit od bratra a od kamarádů, od každého něco. Zaplatili jsme 60 000 Kč za rezervační smlouvu a teď 10. končí lhůta a mám blokován účet. Nedá se schválit hypotéka, budu bez peněz, bez bytu. Proč to takhle komplikuje Česká spořitelna?

Dobrý den,

Česká spořitelna Vám nezablokovala účet ze své vůle ale na pokyn oprávněného orgánu či instituce (Policie ČR, Finančně analytický útvar MF, exekutor atd.). Situaci je třeba řešit s tím, kdo dal pokyn k blokaci účtu - ve vašem případě Policie ČR. Pokud jste se dopustil trestného činu (např. jste svůj účet propůjčil byť nevědomky podvodníkům k páchání trestné činnosti), budou po Vás oběti podvodu pravděpodobně požadovat náhradu škody - právě proto mohla Policie vydat pokyn k blokaci účtu.