Jak získat zpět peníze za neodebrané zboží od německého obchodníka?

28.8.2017 Podvod

Dobrý den, u obchodníka v Německu, který má i kamennou prodejnu jsem objednal zboží, které jsem po potvrzení objednávky zaplatil SEPA platbou 400,-EUR. Pak jsem emailem dostal potvrzení, že platbu obdržel a zboží bude odesláno. Už je to asi 4 měsíce, zboží nedodal a na emailové dotazy neodpovídá. Řešil jsem to přes Evropské spotřebitelské centrum, ale ani na jejich výzvy obchodník nereagoval. Nezbývá asi nic jiného než to řešit soudně a proto bych se chtěl zeptat, jestli existuje v ČR nějaká firma, která by mě zastupovala při soudním jednání v Německu anebo jak jinak řešit vrácení peněz zpět?

Dobrý den,

z mého pohledu tu nejde o "ochranu spotřebitele", kterou by mělo řešit Evropské spotřebitelské centrum nebo kde byste se měl domáhat náhrady škody v civilním řízení, ale o podvod (trestný čin), který by měla řešit Policie ČR. Doporučuji vše nahlásit Policii ČR, která následně sama podnikne další kroky.