Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19655, Podvodník si na mě vzal půjčku

Pokračování dotazu č. 19651: Můžu požádat o prominutí části dluhu kvůli nepřiměřené výši půjčky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.11.2022 Půjčka

Pokračování dotazu č. 19651: Dobrý den, omlouvám se, výše půjčky je přes 400 000 Kč a ne 40 000 Kč. K mým údajům se dostali přes odkaz na bazaru, a pak si k mému účtu napárovali další zařízení. Mohu požádat o prominutí části dluhu? Protože je to vzhledem k příjmům nepřiměřené. Děkuji

Dobrý den,

banka Vám bohužel tuto škodu nahradit nemůže, neboť jste podvodníkům (byť nevědomky) dala přístupové údaje ke svému účtu. Na druhou stranu zde vidím možné pochybení na straně banky, kdy Vám byla s nízkými a nepravidelnými historickými příjmy schválena poměrně velká půjčka (400 000 Kč). Zkuste s bankou o všem jednat, případně řešit spor o schválenou příliš vysokou půjčku přes Finančního arbitra či soudní cestou.