Co dělat, když prodávající neodpovídá a blokuje po odeslání platby?

12.3.2019 Podvod

Dobrý den, na účet prodávajícího jsem z mého účtu zaslala částku 720,-Kč, příkaz bance jsem zadala 19. února a to paní, která v inzerátu vystupovala jako Peta Malinka, její č. účtu 670100-2215489930/6210. Dá se s tím prosím něco udělat? Paní nereaguje na mé zprávy, dokonce si mě nyní i zablokovala. Chci zabránit aspoň tomu, že paní okrade další lidičky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

věc je třeba nahlásit Policii ČR. Samotné banky nemohou platby vracet ani blokovat účty (nemohou posoudit, jedná-li se o podvod či nikoliv - to přísluší pouze PČR/soudům).