Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15166, Helvetia Apotheke

Helvetia Apotheke, Podvod

P

Dobrý den, jedná se o podvodnou firmu jak jsem se už dočetla na internetu a to Helvetia Apotheke. Na jaře mi zavolal mladý muž, rychle mluvil do telefonu o všelijakých úžasných přípravcích. Na konci se zeptal tak co jste si vybrala a to co si vyberete je pro vás zdarma nemusíte za to zaplatit. Poslední co jsem si zapamatovala byly přípravky na spaní a když zadarmo, tak jsem si řekla ať to tedy pošle. Okamžitě následovalo, že zaplatím poštovné asi 90 Kč a zavěsil. Měla jsem hned vztek, protože v tom případě bych si nic neobjednala. Následovaly další balíčky už do schránky asi 3x, ale ty už se složenkou. Žádný ani ten první balíček tzv. zdarma jsem neotevřela. Teď už mi přišla 3 upomínka k zaplacení a o nějakou částku vyšší s domluvou, abych zaplatila a nedostala se do problémů. Nejraději bych jim to vše poslala zpět, a hlavně, aby mi dali pokoj. Je to nehorázné jednání. Kdybyste mi mohl prosím poradit jak mám jednat. Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

za žádných okolností se nikdy nedávejte do hovorů s podobnými firmami, které se Vás svými triky na hranici zákona snaží uvázat k pravidelnému odběru nevyžádaných produktů. Jakmile se Vám někdo takový ozve, hovor neprodleně ukončete, třeba i nezdvořile (jinak se jich nezbavíte). 

Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Právník váš případ prostuduje a poradí, jak se účinně odhlásit z nevyžádaného odběru či jak se případně bránit vymáhání dlužných částek. Určitě nedoporučuji volit cestu "hledat právníka je složité a drahé, to raději zaplatím neobjednané zboží". Nikdy byste se z tohoto kolotoče nedostala. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

27.9.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Vyberete si úvěr, do kterého chcete investovat, a pošlete peníze na účet. Zhruba tak běžně fungují investice do půjček. V případě společnosti Zonky už to ale neplatí. Tento zprostředkovatel totiž od listopadu možnost manuálních investic ruší. Jejím klientům tak zbývá jen služba Rentiér, která peníze investuje za ně.

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MM

#15431, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý den, co vše potřebuji ze mzdovky k sepsání insolvence? Sepisovat budeme v listopadu 2021. Vím že pracovní smlouvu a výplatní lístky od října minulého roku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v rámci žádosti o oddlužení prokazujete svou schopnost splácet během insolvence min. 2 200 Kč měsíčně. To se obvykle dokládá pracovní smlouvou a výplatnicemi (případně potvrzením, že nejste ve výpovědní lhůtě).

KP

#15430, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý večer, chtěla bych se prosím zeptat kde zjistím, kolik mi zbýva ješte doplatit na insolvenci. Můj spravce mi to říkal, ale já to zapoměla a nikde to nemůžu najít. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přehled o uhrazených pohledávkách a zbývající výši dluhu Vám dá váš ins. správce. Pokud jste tyto info zapomněla, zeptejte se svého správce prosím znovu.

M

#15429, Chci vstoupit do insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, když jdu do úpadku a mám u své banky úvěr, a jelikož musím mít 3 měsíce po splatnosti, což nyní nemám, tak si chci založit nový účet u jiné banky a u nynější přestat platit. Jak to mám udělat, aby mi nová banka opět nenastavila splácení stávajícího úvěru? Neboť se jim to tam určitě ukáže v databázi.

Dobrý den, pro vstup do insolvence stačí mít závazky min. u dvou věřitelům po splatnosti min. 30 dnů. Máte-li pouze jednu půjčku a jinde peníze nedlužíte, zvažte, zdali je pro Vás insolvence tím nejlepším řešením. Nezabavitelné minimum bude nižší než v exekuci, budete hradit každý měsíc odměnu ins. správce (1 100 Kč), další peníze dáte za sepsání návrhu na oddlužení (4 000 Kč + DPH) a přezkum pohledávek (250 Kč + DPH/pohledávka) a nikdo Vám nepůjčí dalších 5 let od skončení insolvence (nezískáte hypoteční úvěr ani půjčku).  Nový běžný účet u jiné banky si založit můžete (nová banka Vám nebude strhávat splátky půjčky, kterou máte u jiné banky).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR