Co dělat, když se mi ztratily citlivé osobní údaje a jsem vydírán?

14.9.2021 Podvod

Dobrý den, paní Milerova ze společnosti Bitcoin - profit - soft tel: +447533246337 má mou kopii občanky, platbu SIPO a kopii platebníkarty - obě strany, ale bez CVV, a na přední straně je vidět jen 6 prvních a 4 poslední čísla, tak, jak to chtěla a staženou platbu přes mobil na 250 dolarů. Co mám dělat? Chtějí po mně ještě ať uděláme registraci přes počítač, ale zjistila jsem, že tahle firma neexistuje a tak mám strach pokračovat! Co mám teď udělat? Výměnu dokladů? Karty? Děkuji

Dobrý den,

proč posíláte takto citlivé údaje neznámým cizincům? Malým dětem se neustále zdůrazňuje "nechoďte pryč s cizími lidmi". Pro dospělé by mělo být samozřejmostí, že nebudou na potkání rozdávat citlivé údaje, kopie OP a peníze kdejakému pobudovi, který je osloví s nabídkou kvalitního investičního programu. Podvodníkovi do hlavy nevidíte - nemůžeme tušit, jestli z Vás chtěl jen vytáhnout 250 USD nebo plánuje zneužití kopie OP.