Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #13824, Poplatky za půjčku ze zahraničí

Poplatky za půjčku ze zahraničí, Podvod

11.4.2021 Podvod

Dobry večer, chtěl jsem půjčku ze zahraničí. Ve smlouvě je dána částka jako poplatek za legalizaci půjčky. Když jsem ten poplatek zaplatil, chtěli od mě další a vyšší poplatky a vyhrožují mi ambasádou atd. Je možné od nich získat ten poplatek zpět? Když jsem žádnou půjčku nezískal? Prosím jak mám dál postupovat? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy z Vás podvodník pod příslibem půjčky, dědictví, koupě bazarového zboží, zbohatnutí, atd. tahá peníze pod smyšlenými záminkami. O své peníze jste bohužel definitivně přišel. Podvod můžete nahlásit Policii ČR, ale šance na vypátrání pachatele v zahraničí je nulová. Pamatujte, že za sjednání půjčky se nikdy neplatí poplatek předem.