Banky.cz Banky.cz Štítky půjčka

půjčka

Všechny půjčky

Porovnání všech půjček

Konsolidace a refinancování

Porovnání půjček konsolidace a refinancování
Půjčka

Půjčka

Porovnání půjček

Finanční hříchy mladých

Každá věková skupina se dopouští specifických finančních hříchů. Zatímco senioři nakupují v předváděcích akcích předražené a nepotřebné zboží, čerství absolventi středních škol si po zkušební době nejčastěji kupují auta na úvěr. Proč by tak neměli činit?

Vánoční desatero aneb na dárky si nepůjčujeme

Vánoce obvykle působí zvýšenou zátěž nejen našemu žlučníku ale i naší peněžence. Jak udržet své výdaje na uzdě? A proč si na dárky nepůjčujeme?

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

Je výhodnější si půjčit přes spotřebitelský úvěr nebo kreditní kartu? A proč volit raději hypotéky oproti úvěrům ze stavebního spoření? Přinášíme Vám přehled půjček a úvěrů na bydlení.

Nejčastější finanční hříchy

Jak efektivně spravovat své osobní a rodinné finance a čeho se naopak vyvarovat? Přinášíme Vám přehled nejčastějších finančních hříchů. 

Bankovní poradna

Kam uložit peníze? Kde si půjčit? Která banka nabízí nejvýhodnější běžný účet? Co je to IBAN? Jak probíhá exekuce a insolvence? Portál Banky.cz provozuje bezplatnou finanční poradnu již od roku 2012. Na co se ptáte nejčastěji?

Nejvýhodnější půjčka

Navzdory mírnému zdražování hypoték půjčky nadále zlevňují. Na trhu je k mání přes 50 spotřebitelských úvěrů. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky? A jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

Zamítla nám banka žádost o úvěr bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžeme udělat pro zlepšení své bonity?

Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

Chcete kreditní kartu zdarma? Nebo Vám nevadí podmínka minimální útraty a rádi dostáváte odměny za provedené platby? Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Průměrné RPSN u spotřebitelských úvěrů letos kleslo k hranici 10%. Za posledních 7 let tak půjčky zlevnily téměř o polovinu. Co stojí za tam výrazným poklesem úroků a poplatků? A jaký trend očekávat do budoucna?

Slovník osobních a rodinných financí

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti osobních a rodinných financí nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší slovník základní finanční gramotnosti.

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

Po loňském veleúspěšném roce a zisku přes 0,5 mld. Kč očekává letos Air Bank propad o 45%. Přesto banka dál expanduje, letos o 100 tisíc nových klientů. Dohnaly banku nízké úrokové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu?

Banka ZUNO končí

Po několika neúspěšných letech fungování a následném nepovedeném prodeji banky ZUNO definitivně končí. Kmen klientů bude převeden na mateřskou Raiffeisenbank (na Slovensku na Tatra banku).

Daň z nabytí nemovitosti platí kupující

Daň z nabytí nemovitosti (do 2014 "daň z převodu nemovitosti") ve výši 4% platí od 1/11/2016 kupující. Proč došlo ke změně? A klesnou prodejní ceny nemovitostí také o 4%?

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

Zatímco nejlepší hypotéka za rok zlevnila z 1,89% na 1,54% (fix 5 let, úvěr nad 1 mil. Kč), nejvýhodnější půjčka se nehnula ani o desetinu procenta a zůstává na RPSN 7,13% (100 000 Kč na 4 roky). Kam zajít pro nejvýhodnější půjčku a mikro-půjčku?

Přísnější pravidla pro poskytování úvěrů

Možnost doplatit úvěr kdykoliv, výrazně nižší sankce za pozdní splácení či povinná kontrola bonity žadatele o půjčku. Novelu zákona o poskytování úvěrů schválil senát těsnou většinou. Zbaví se trh desetitisíců lichvářských nebankovních společností nebo se pouze zdraží úvěry řádně splácejícím klientům bank?

Státní půjčka na bydlení a další inovace z dílny MPSV

Ministerstvo práce a sociální věcí (MPSV) přišlo s několika návrhy na zkvalitnění života občanů. Státní půjčka na bydlení, řešení sociálního bydlení, zavírání supermarketů o svátcích a podpora práce z domova (home office). Pojďme se na tyto inovace podívat podrobněji.

Předvánoční půjčky

Přestože je nakupování vánočních dárků na dluh krajně nerozumné, nemálo lidí čerpá v prosinci spotřebitelské úvěry právě za tímto účelem. Které banky nabízejí nejvýhodnější půjčky? A má vůbec smysl uvažovat o mikropůjčce od nebankovní společnosti?

Kam pro nejlevnější půjčku a hypotéku?

Tří až pětiletá fixace pro hypotéku za 1,99% či půjčka pro řádně platící klienty za 9,9% dnes již nikoho nepřekvapí. Air-Bank zašla tento týden ještě dále a začíná nabízet hypotéku za 1,89% a půjčku za 7,13%.

Regulace spotřebitelských a hypotéčních úvěrů

Již v příštím roce se český finanční trh možná dočká několika zásadních novinek na poli retailového úvěrování: regulace poskytovatelů nebankovních půjček, zákonem daná možnost předčasně splácet hypotéku bez sankcí a konec 100% hypoték.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 5

U větších prodejů, případně u pronájmů, půjčování automobilu, pobytu v hotelu a podobně může být od nás předem vyžadována platební karta jako záruka naší solventnosti. Někdy je dokonce požadována určitá částka na kartě jako záloha pro případné poškození věci, čerpání služeb atd. Někdy mohou dokonce požadovat podpis bianko platby imprintérem.

Kreditní karty - velké porovnání

Půjčit si peníze přes kreditní kartu je možné s úrokem pod 15% stejně tak jako s úrokem převyšujícím 25%. Rozdíl v úrokových sazbách přes 10% by nás měl dostatečně motivovat k pečlivému výběru konkrétního produktu. Které banky nabízí nejlepší podmínky?

Jak porozumět účtům pro dospívající

Každý člověk, který se chystá vstoupit do pracovního procesu ať už na brigádu jako kurýr nebo jako cokoliv do prvního stálého zaměstnání, bude potřebovat někam dávat své peníze. Matrace ani ponožka se dlouhodobě neosvědčily, a to je důvod, proč bude každý dříve či později potřebovat bankovní účet. Výběr takového správného typu účtu se může jevit jako vůbec první poněkud frustrující povinnost. Tento průvodce bankovními produkty vysvětluje vlastnosti různých typů účtů, které banky nabízejí a odpovídá na některé obecné otázky, které se nabízejí:

Mizím z mBank

Před sedmi lety přišla mBank na český trh a přinesla s sebou první téměř bezpoplatkový běžný účet. Nyní roli leadra na poli bankovních inovací definitivně převzala Equa Bank, která nabídla zcela bezpoplatkový běžný účet bez podmínek.

Nakupujeme vánoční dárky

Vánoce se v dnešní době přesouvají ze spirituální roviny čím dál více do úrovně čistě materiální. Obchodníci dosahují o zlaté neděli nejvyšších tržeb v roce. Jak se vyvarovat základních chyb při nákupu dárků?

Nejčastější příčinou domácích sporů je bydlení

Omnibusové šetření IBRS OBSERVER provedené v srpnu 2014 ukázalo, že nejčastější příčinou domácích sporů je investování finančních prostředků do bydlení. Mezi třemi hlavními důvody vzniku hádek mezi partnery to uvedlo 55 % dotázaných.

Půjčka ProBydlení do 500 tisíc korun bez zajištění

Nová Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu přijde vhod při větší rekonstrukci bydlení i při dodělávkách na míru. Do konce roku je poskytována bez poplatků. Klient může navíc získat státní podporu stavebního spoření až 2000 korun ročně.

Češi spoří, ale špatně. Aneb vybíráme spořicí účet

Češi se v základních finančních produktech orientují lépe, než tomu bylo v minulosti. A finanční gramotnost českých občanů se stále zlepšuje. Avšak ve správě svých úspor nejsou Češi ještě tak znalí. Jak vybrat spořicí čet? K čemu je určen? Kolik peněz byste na něm měli mít uloženo, aby se vám vyplatil? 

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj září 2014

Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

Jak porozumět kontokorentu (povolenému debetu)

Kontokorenty mohou pomoci urovnat tok vašich peněz v případě, kdy váš pravidelný příjem krátkodobě neodpovídá vašim výdajům; některé banky nabízejí tuto službu tzv. 'záchytné sítě' bez poplatku na omezenou dobu nebo částku.

Karty a PINy

Pokud potřebujete bankovní kartu, musíte o ni požádat. Vaše banka vám po splnění všech náležitostí pošle kartu běžnou poštou, stejně jako při výměně karty, kterou už máte, za novou.

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských úvěrech, jak na mezinárodní platby - zpravodaj duben 2014

Vzali jsme si úvěr od podezřelé nebankovní společnosti a nevědomky podepsali pro nás nevýhodnou rozhodčí doložku? Pokud se tak stalo v posledních dvou letech (od 4/2012), je takto sjednaná rozhodčí doložka neplatná. Jak na platební styk se zahraničím? Je nezbytně nutné ještě dnes realizovat platbu pomocí bankovek v pojištěné listovní zásilce nebo to jde i pohodlněji? Právě vychází dubnové vydání zpravodaje banky.cz.

Nejvýhodnější půjčky má Zuno, velké banky propadly

Výrazným propadem velkých bankovních domů skončilo srovnání 18 neúčelových úvěrů ve výši 100 000 Kč s dobou splatnosti 6 let nabízených na českém trhu. Nelichotivé zadní příčky obsadila Česká spořitelna na patnáctém, Komerční banka na šestnáctém a ČSOB na sedmnáctém místě. Srovnání provedl finanční portál Chytryhonza.cz.

Banka ZUNO nepotřebuje poplatky ani pobočky, je celá online

Online banka ZUNO je jediná ryze internetová banka v České republice, protože nemá žádné pobočky. Klienti vše vyřídí přes internet. ZUNO nově nabízí zbrusu nový účet Plus, který je zdarma pro všechny a bez poplatků.

Jak poznat dobrou půjčku?

Na úvěrovém trhu se pomalu rozrůstá zcela nový segment malých efektivních krátkodobých půjček. Pryč je doba, kdy nám nikdo nechtěl půjčit méně než několik desítek tisíc korun (bankám se nevyplácí půjčovat pouhých pár tisíc kvůli větší administrativě), schválení půjčky trvalo dlouhé dny až týdny anebo jsme na zaslané peníze čekali s poštovní poukázkou frontu na poště. Dnes je možné si půjčit pouhých pár tisíc korun před výplatou rychle a jednoduše. Jak poznat skutečně dobrou nabídku úvěru a nenaletět podvodníkům či lichvářům?

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj říjen 2013

V minulém díle našeho pravidelného měsíčního zpravodaje Banky.cz jsme se blíže podívali na běžné účty a spořicí produkty (spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření). Tento měsíc podrobně prozkoumáme úvěrové produkty a to konkrétně kreditní karty, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Zaměříme se především na úroky a poplatky s úvěry spojené.

Levná a rychlá půjčka

Optimální je se v životě obejít bez spotřebitelských úvěrů. Když už jsme ale přece jen nuceni si půjčit, je dobré prostudovat nabídky co možná nejvíce bank a dalších poskytovatelů úvěrů. 

Levné půjčky na studenty

S neustále rostoucí chutí lidí si půjčovat přicházejí i nové nápady, jak si půjčit co nejlevněji. Hypoteční úvěr v řádu milionů korun je i přes svůj hrozivý absolutní objem vcelku levnou záležitostí, na úrocích nezaplatíme obvykle více než 2,5-4%. Půjčit si řádově desetitisíce až statisíce přes klasický spotřebitelský úvěr je výrazně dražší, úroky činí zpravidla 15-20%. Studentům však banky dávají rády výrazné slevy a tzv. úvěr na výdaje se studiem spojené je možné pořídit za 8-10%. Vychytralí rodinní příslušníci si tedy začínají půjčovat na své potřeby pomocí studenta v rodině a dosahují tak na nižší úrok. Je to moudré?

Průvodce: Jak si půjčit od banky

Vypůjčit si od banky může být příjemný způsob, jak srovnat rozdíl mezi vašimi příjmy a výdaji. Můžete také financovat větší nákupy (například automobil nebo dovolenou) a dopřát si tak radosti hned; nečekat, až si nastřádáte.

Krátkodobé půjčky nemusí být drahé

Levné půjčky před výplatou jsou v Česku na vzestupu. Společnosti, které je poskytují, měsíčně půjčí několik desítek milionů korun obvykle s vysokým úrokem. Na takto vysoké sazby se rozhodla zareagovat skupina Home Credit a představila společnost Click Credit, která stejný typ krátkodobé půjčky nabízí s minimálním úrokem.

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

Hypoteční banka provedla v dubnu 2013 velký průzkum na téma O čem sní Češi v oblasti bydlení, kterého se zúčastnilo 701 respondentů od 25 do 45 let. Výsledky asi nikoho moc nepřekvapí – většina lidí v produktivním věku si přeje žít v rodinném domku, kde bude mít každý člen rodiny své soukromí a zároveň zde bude prostor pro setkávání širšího příbuzenstva a přátel, muži by nejraději takový dům viděli někde u lesa a většina dotázaných si přeje zůstat v České republice.

Kreditní karta - dobrý sluha, zlý pán

Kreditní karta představuje velmi rychlý, pohodlný a za určitých okolností i zcela bezplatný zdroj peněz pro dočasné vykrytí akutního nedostatku financí na běžném účtu. 

Půjčka – mám šanci ji získat?

V naší bankovní poradně se poměrně často opakuje dotaz ohledně možnosti získání půjčky (spotřebitelského úvěru), kreditní karty či kontokorentu. Tyto malé úvěry převážně v řádech 10-100k Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto i poskytování takto malých úvěrů má svá jasná pravidla a v zájmu banky (poskytovatele úvěru) i klienta (žadatele o úvěr) ne každý nakonec na půjčku dosáhne. Jaká jsou tedy pravidla hry diktovaná bankou a naše šance na získání úvěru?

Půjčujeme si odpovědně

Na nejen bankovním trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství všelijakých půjček a úvěrů, od drobných kontokorentů, kreditek, spotřebitelských úvěrů a leasingů až po velké hypotéky, a reklamami jsme neustále pobízeni, abychom po nějaké té půjčce sáhli a žili na dluh. Jaké dluhy jsou dobré a jaké špatné? Je lepší si vzít spotřebitelský úvěr nebo hypotéku a od koho je nejlépe si půjčovat? Pojďme se na problematiku dluhů podívat podrobněji.

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Během posledních dní se v Čechách naplno rozjela bouřlivá diskuze na téma půjčky 90 mld. Kč z devizových rezerv České národní banky pro Mezinárodní měnový fond. Diskuze neprobíhá pouze v médiích, ale doslova na každém rohu – je jedno, jestli sedíte v práci, v parku na lavičce nebo v hospodě – všude se lidé chytají za hlavu a bojí se nenulové pravděpodobnosti poskytnutí úvěrů. A že je čeho se bát! Pokud by půjčka (skoro jistě nevratná) poskytnuta přece jen byla, jednalo by se o akt, který je v přímém rozporu se zájmy České republiky.

Půjčka ve zkušební době

Dobrý den, jsem čerstvě pracující a chtěl bych se zeptat, zda mi nějaká banka půjč (50-80 tisíc korun). Slyšel jsem, že banky nepůjčí pokud nemám prokázané 3 odpracované měsíce. Děkuji

Důvody pro zamítnutí půjčky?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, poslala jsem žádost o půjčku do mBank. Přišlo mi na email, že je předběžně schválena, ale že chtějí poslat příjem, který už jsem v žádosti uvedla, takže museli vědět jak na tom jsem. Po odeslání 3 měsíčních příjmů mi hned napsali obratem, že je žádost zamítnuta. Nechápu, proč to nenapsali rovnou. Děkuji

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, mám hodně nevýhodnou půjčku, kde bohužel nestíhám platit veliké úroky. Je možnost si nějak na tu půjčku půjčit peníze, abych mohl po té bance platit půjčku normálně? Je problém v tom, že mam záznam v registru a pracuji na živnostenský list? Je nějaká možnost získat půjčku?

Doplacení kreditní karty

Mužů půjčku z kreditní karty splatit najednou? Děkuji

Půjčka a běžný účet

Dobrý den, můžu si zrušit účet u banky, kde mám úvěr nebo je v tom nějaký problém? Děkuji za odpověď.

Záznam v registrech

Dobrý den, mám dotaz, kamarád má 2 půjčky a chtěl žádat o konsolidaci, která mu byla zamítnuta z důvodu, že je v registru veden jako dlužník, kvůli částce 500 Kč, kterou neuhradil. Částka samozřejmě zaplacená je, ale v bankách mu sdělili, že to může zkusit až za další 3 měsíce. Mohu prosím poprosit o radu, jestli opravdu čekat, nebo jestli se dá udělat jinak? Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš

Změna banky

Dobrý den, jsem klient ČS, kde mám osobní účet, splácím zde úvěr ze stavebního spoření od Buřinky a dále menší spotřebitelskou půjčku od ČS. Výše splátek je 3 000 Kč měsíčně. Ze zdravotních důvodů, které nesouvisí s pracovní neschopností a omezením prac. aktivit, bych potřebovala ještě čerpat částku ve výši cca 100 000 Kč. Uvažuji zároveň o kompletní změně banky - bez poplatků za vedení os.účtu včetně půjček. Jakou vhodnou banku a půjčku doporučujete? Předběžně jsem uvažovala o celkové splátce po navýšení do 5 000 Kč měsíčně včetně. Nač si dát případně pozor při této kompletní změně? Podotýkám, že jak úvěr ze stavebního spoření, tak půjčku mám sloučenou a pojištěnou pro případ úmrtí, abych neohrozila příbuzné dědickými pasivy a dluhy. Děkuji za odpověď.

Poplatky za upomínky

Dobrý den, při splácení spotřebního úvěru bance jsem občas platil méně než určením splátkového kalendáře, ale hned následující měsíc jsem platil o to více. Přesto mi chodily upomínky, což bych akceptoval bez námitky, avšak upomínky chodily až 5x za 1 měsíc po 500 Kč. Podle smlouvy je poplatek za 1. upomínku 100 Kč a další již za 500 Kč. Cyklus, množství upomínek, není ve smlouvě nijak řešen. Při konečném zúčtování mi tedy bylo za 2,5 měsíce bankou naúčtováno za poplatky za upomínky 5 000 Kč k úhradě. Cyklus splátek je měsíční, z toho jsem logicky vycházel, tedy požadované poplatky za upomínky 2x 250 Kč a 9x 500 Kč za 2,5 měsíce období je značně přehnané minimálně aspoň dle Kodexu. Je množství upomínek nějak určeno, omezeno? Pokud ne, může tedy poslat placené upomínky 2x denně? Upomínky byly odeslány 2x dopisem, ostatní emailem. Děkuji.

Velká půjčka

Dobry den, chtel bych si vzit pujcku kolem 1 mil Kc. Ziji v UK cca 19 let. Je mi 30 let. Pracuji a mam smlouvu na dobu neurcitou. Smlouvu mam na £19 300 rocne bez prescasu. Takze zhruba vydelam mesicne s prescasem kolem £1 700 cisteho. Mam stale trvaly pobyt u rodicu v CZ. Jake dokumenty nebo co bych potreboval ? Uver v CZ s zadnou bankou nemam otevreny. Jen v Anglii . Vyplatni pasky atd neni problem ukazat. Moc dekuji za odpoved.

Malá půjčka

Dobrý den, mám práci na neurčito s příjmem 19 000 Kč měsíčně. Potřebuji půjčku na opravu auta v hodnotě 5 000 Kč. Půjčí mi banka, i když momentálně nemám na účtu peníze?

Jsem bez příjmu, ale mám úspory

Dobrý den, splácím úvěr měsíčně 1 000 Kč a jsem nyní bez příjmu. Na účtě mám hotovost asi 27 000 Kč. Zajímá mne, zda je problém, když mi na účet nepřijde výplata, ale hotovost tam mám. Děkuji za odpověď.

Půjčí mi banka?

Dobrý den, půjčí mi banka 400 000 Kč, když mám čistý příjem 15 000 Kč? Ale nemám skoro žádné výdaje.

Půjčka v rodině a insolvence

V roce 2010 jsem půjčila 150 000 Kč partnerovi mého syna a mám o tom doklad včetně ověření podpisu. Peníze měl vrátit v roce 2011. Oba se dostali do insolvence v roce 2013. Přesto partner mého syna dluh stále splácel velmi sporadicky ale splácel. Vzhledem k osobním vazbám na partnera (registrované partnerství) mého syna jsem se nepřihlásila jako věřitel a navíc mi syn sdělil, že to bude jeho partner splácet a on splácel dluh i v době insolvence. V roce 2016 se rozešli a já jsem se bála, že partner syna nebude dluh splácet. Ujistil mě,  že si je toho vědom (emailem) a splácel dluh i nadále. V květnu 2018 mu skončila insolvence a já jsem chtěla, aby když má plný výdělek, splácel víc. Nejdřív mi sdělil, že to půjde až od listopadu 2018 a když jsem naléhala sdělil, že má dluh insolvencí vyrovnaný a nebude mi platit nic (splácel mi 1 000 Kč měsíčně) a že jsem se měla přihlásit jako věřitel. Zbývá mu doplatit asi 43 000 Kč. Mám šanci na navrácení této částky? Děkuji za odpověď

Exekuce

Dobrý den, chtěla bych si koupit auto cca za 50 000 Kč. Měla jsem v květnu na bankovním účtu exekuci - byla tam cca 7 dní - poté byla hned zaplacena. Je reálné, že mi na auto někde půjčí? Předem děkuji za odpověď.

Podnikatelský úvěr

Dobrý den, chci se zeptat, podnikám teprve od srpna tohoto roku - je možnost zažádat o nějaký úvěr pro účely podnikání, když ještě nemám daňové přiznání?

Zneužití OP

Dobrý den, chci se zeptat, zda na 16ti letého chlapce je možné sjednat půjčku. Ztratil OP.

Velká půjčka

Dobrý den, chtěl bych si vzít půjčku 2 mil. Kč. Právě jsem udělal maturitu a chtěl bych se zeptat, jestli půjčka potřebuje ručitele, popřípadě jestli ručitel musí mít majetek přesahující částku výše uvedené půjčky? Půjčka by byla na leteckou licenci, jejíž cena je 2 mil. Kč. Popřípadě bych poprosil o způsob, jak si třeba půjčit peníze na tuto licenci.

Konsolidace

Je možné sloučit 3 půjčky v jednu? Mám důchod a splácím 10 000 Kč. Potřeboval bych je sloučit a splácet polovic, tak 5 000 Kč. Bylo by to možné?

Refinancování a předčasné splacení

Dobrý den, mám úvěr u nejmenované banky, který jsem se rozhodla refinancovat. Procházela jsem různé nabídky a vybrala samozřejmě tu nejlepší. Aktuální banka nebyla ochotna nabídnou lepší podmínky. Z tohoto důvodu jsem podepsala smlouvu u jiné banky, která mi zaslala finanční obnos na účet. Zašla jsem tedy na pobočku odstoupit od smlouvy a uhradit zbývající částku úvěru. Můj dotaz se však týká poplatků, které si banka v takovém případě může naúčtovat. Naúčtovali mi poplatek ve výši 1% zbývající částky, což je dle zákona v pořádku, ale překvapila mě výpovědní lhůta 3 týdny, které zasahují do nového měsíce a následně mi byl naúčtován také úrok z tohoto (dalšího) měsíce. Má banka právo takovéto výpovědní lhůty a účtování klasických měsíčních úroků, pokud výpovědní lhůta zasahuje do dalšího měsíce? Děkuji

Odstoupení od smlouvy

Půjčil jsem si 1 200 000 Kč. Můžu odstoupit od smlouvy, když ještě nemám peníze?

Předčasné splacení úvěru

Dobry den, doplatil jsem půjčku u Moneta Money Bank. Banka si strhla 1% za předčasné splacení. Ve smlouvě s datem 12.4. 2013 mám napsáno: "Klient není povinen bance platit nárok na náhradu nákladů při předčasném splacení." Mám možnost reklamovat, že mi to 1% připočetli? Děkuji, hezký den!

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli reálně mám šanci jako OSVČ dostat půjčku 300 000 Kč (na auto) s rozumným úrokem. Splátky vypočítané na max 4-5 let, s tím že počítám s předčasným splacením. Můj problém je totiž v tom, že jsem nikdy zaměstnán nebyl a daňové přiznání mám jen za minulý rok z měsíců 08 - 12/2017 = 200 000 Kč, letos mám příjem zatím za celý rok něco kolem 250 000 Kč. Mockrát děkuji za odpověď.

Jak funguje kontokorent

Může mi někdo vysvětlit, jak a kdy se ten kontokorent dobíjí? Sjednala jsem ho 1.8. Následně jsem 2.8. měla možnost čerpání peněz. To musím každý měsíc žádat znovu? Nebo se to dobije až druhý den co jsem na nule? Vůbec nechápu ten princip, kdy se tam ty peníze objeví. Díky za radu.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda dosáhnu na půjčku (400 000 Kč), jestliže mám 18 500 Kč hrubého a můj jediný výdaj je splátka na telefon ve výši 500 Kč? Děkuji za odpověď

Pracovní smlouva

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, je mi 20 let, mám v plánu jít do podnájmu a potřeboval bych půjčit na zařízení bytu. A zajímáme mě, jestli mi nějaká banka půjčí, když nemám smlouvu na dobu neurčitou. Děkuji

Půjčí mi po insolvenci?

Asi za tři měsíce mi skončí insolvence, tzv. osobní bankrot. Chtěl bych se zeptat, jestli po jeho ukončení budu mít nějaký problém s půjčkami. Chtěl bych si totiž pořídit auto na leasing.

Nesplácela jsem půjčku

Dobry den, chci se zeptat, muj otec zadal misto me o insolvenci, nechal me neco podepsat (ani me to nenechal precist). O co jde. Pujcila jsem si penize na Vanoce s tim, ze to vse budu platit. Vedela jsem do ceho jdu. Moji rodice kdyz to zjistili, tak hned se zacali plest do toho a zarizovat insolvenci ja to nechtela a pred tim nez k tomu doslo tak mi rekli, ze nemam platit splatky, ze ty penize muzu vybrat ze se mi nic nestand. Pak me honili po telefonu exekutori. Chci se zeptat, pokud pozadam o zruseni insolvence a reknu soudu a spravci, ze moje rodice me navedli neplatit splatky a v mem bankovnictvi na jejich pocitaci iphonu zmenili data splatek, je mozna dostat se do stavu zpet, kdy jsem platila vsechno? Nechci, aby na me prisla exekuce. Za to nemuzu, protoze me navedli umyslne. Chteli mi udelat problemy. Jak mam postupovat?  Dekuji za odpoved

Splátka půjčky

Dobrý den, dnes jsem posílala pravidelnou splátku překlenovacího úvěru a zadala jsem špatně výši splátky i variabilní a konstantní symbol. Kam se mám obrátit, aby peníze doputovali?

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, chci se stěhovat a chci si půjčit 70 tisíc. Myslíte si, že mám nárok na půjčku, jestliže jsem čerstvě po zkušební lhůtě a ještě jsem bohužel stihla marodit, takže v průměru mám 9 000 Kč? Ve skutečnosti mám okolo 16 000 Kč. Poradíte mi popřípadě, kde je to nejjednodušší?

Předschválená půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má smysl vyplnit si žádost o předschválený úvěr, pokud mám ještě nesplacené závazky z nebankovních půjček. Děkuji předem za odpověď.

Air Bank a Equa bank

Dobrý den, musím mít účet u Air bank nebo Equa bank, abych od nich dostal půjčku? Myslím, že u některých bank to není podmínkou. Děkuji

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, občan Slovák s přechodném pobytem v ČR, který pracuje na Slovensku. Může požádat o spotrebnej uver v ceskej bance? Dekuji za odpoved

Osobní bankrot

Jsem po osobním bankrotu a chci si založit stavební spoření. Dostanu i půjčku?

Zamítnutá půjčka

Dobry den, chci Vas pozadat o pomoc. Chtel jsem pujcku a vsude jsem byl odmitnut. Mam pravo vedet, proc mi to zamitli? Slysel jsem, ze podle zakona mi kazda banka musi rict proc. Exekuce nemam zadne, ani pujcky. Prosim o odpoved, dekuji moc

Doložení příjmů

Dobrý den, jak by to prosím mohlo být s dokládáním příjmů, v případě, že bych si brala půjčku od banky, u které mám účet a chodí mi tam výplata? Děkuji

Zákon o spotřebitelském úvěru

Pokračování dotazu č. 4946: Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně nedoplatku konsolidovaných nebankovních úvěrů. Ještě jestli mohu, myslel jsem, že podmínky předčasného splacení úvěru jsou jasně dané zákonem o spotřebitelském úvěru a tím se musí řídit všichni poskytovatelé. Nemohl byste mi v kostce vysvětlit, jak to s tím předčasným splacením dle tohoto zákona je? Děkuji

Pro seniory

Dobrý den, je mi 68 let, potřeboval bych půjčit cca 200 000 Kč. Důchod mám 14 000 Kč, nikdy jsem žádnou půjčku neměl a v žádných registrech nejsem. Děkuji

Půjčka po doplacení exekuce

Dobrý den, jen se chci zeptat. Doplatil jsem exekuci - mám šanci si vzít nové auto na splátky nebo leasing? Měsíční doložitelné příjmy mám kolem 60 000-70 000 Kč (pracuji v Německu na turnusy). Chtěl bych si koupit auto. Mám šanci? Moc děkuji za informaci.

Konsolidace

Dobrý den, mám 3 mikro-půjčky v hodnotě 65 000 Kč. V bance úvěr 150 000 Kč. Myslíte, že mi projde konsolidace nebo mám šanci ji nějak získat? Ty mikro půjčky mě zničí. Bohužel nastala situace, kdy jsem byla nucena po nich sáhnout. Teď bych potřebovala jen jeden úvěr. Kdybych měla ručitele, měla bych větší šanci? Děkuji za odpověď. 

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, u ČS mám úvěr ve vyšší 100 000 Kč, který již 2 roky řádně splácím, měsíční splátka činí 2 700 Kč. Chtěl bych si zažádat o další úvěr ve vyšší 80 000 Kč s tím, že bych si úvěr sloučil s tím předchozím. V práci budu po zkušební době, můj plat činní 17 000 Kč, moje výdaje i se splátkou činí 6 000 Kč. Je tedy šance na poskytnutí úvěru? Děkuji za odpověď

Bonus za řádné splácení

Dobrý den, doplatil jsem půjčku u RB. Měli mi vrátit 15 000 Kč za řádné splácení. Jednou (za 48 splátek) jsem údajně zaplatil o dva dny později a tak mi nechtějí peníze vyplatit. Lze se odvolat nebo jsem o peníze definitivně přišel?

Jak jsem se zadlužil

Dobrý den, už opravdu nevím, komu bych se svěřil a komu sdělil svůj příběh. Napíšu tak jak to je, tak nekoukejte na chyby. Jsem vyučený jako cukrář, ale život mám momentálně hořký. Byl jsem dvacetiletý kluk co měl dobrou práci, holku, super pronájem, šťastný život a prostě vše klapalo víc než dobře. Časem začaly problémy v partnerském životě až jsem nakonec zůstal v pronájmu sám a musel jít na čas k babičce. Nikomu to nepřeji zažít. Frajerka zmizela jako peníze co jsem si v té době půjčoval, neboť nám nestačily výplaty k ukojeni životního stylu, který žádala především ona. Byl jsem zamilovaný, hloupý, s problémy už z minulosti, které se netýkají financí. Ale abych to uvedl na pravou míru, jsem na 150% přesvědčen, že ze strany bankéřky u České spořitelny na mě bylo udělaný šmelo. Začal jsem půjčkou 20 000 Kč, kterou jsem později navýšil na 60 000 Kč. Pak jsem si vzal nový úvěr u banky 90 000 Kč. To máte 170 000 Kč. Hned to bylo fuč, co si budeme povídat. Pak se přidala konsolidace karty od Home Creditu 40 000 Kč a to máte 210 000 Kč. Naposled 50 000 Kč navíc jako útěchu, když frajerka už byla ode mě a vše vlastně vyhořelo tak rychle, jako to začalo. Zastavil jsem se i s kontokorentem na 280 000 Kč, pak fety, kluby, kamarádi a takový ten Fastlife když už byl normální život v trapu. Dnes mám úvěr na 380 000 Kč u České spořitelny s RPSN 28%, tudíž dlužím 750 000 Kč s úrokama. Ale nejlepší na tom je, že mně někde litá 100 000 Kč. Zkonsolidovali něco, čím jsem nikdy nedisponoval. Nejde s tím udělat nic, uměj v tom pěkně chodit a znají díry. Využijí mladé lidi, co potřebují peníze a vosolej to. S jistotou vím, že jsem 380 000 Kč neměl. V době posledního navýšení o 50 000 Kč jsem podepsal papír, kterým jsem daroval 100 000 Kč kdoví kam. Skládam si spojitosti a zjišťuji, že mně opravdu obrali o 100 000 Kč.

Kolik dlužím?

Dobrý den, vím že mi asi není pomoci, ale i tak se zeptám. Před x lety jsem byla v šílené fin. tísni a má bývalá šéfová se rozhodla mi pomoci tím, že si zřídila u Citi bank úvěrovou kartu a dala mi ji s tím, že ji můžu používat a budu ji splácet. A až bude splacena, tak si ji vezme zpět a zruší ji. No a já ji platím pořád a pořád a není konce. Nevím jak zjistit, kolik mám ještě platit a jestli ona náhodou nevybírá a já neustále neplatím. Už u ní nepracuji a tak prosím o pomoc.

Refinancování a americká hypotéka

Pokračování dotazu č. 4883: Splatit potřebuji ještě 400 000 Kč a rekonstrukce alespoň částečná by byla asi kolem 500 000 Kč. Variantu nebankovní půjčky jsem volila z nutnosti po rozvodu kvůli vyrovnání, vše je ošetřeno smlouvou. Děkuji za odpověď.

Nebankovní půjčka a zástava domu

Dobrý den, potřebuji rekonstruovat dům. Mám nebankovní půjčku, na domě je věcné břemeno užívání a zástavní právo vzhledem k půjčce. Jak nejlépe realizovat rekonstrukci? Refinancováním nebankovní půjčky a hypotékou? Děkuji

Potvrzení o příjmu

Dobrý den, jaké příjmy mají být od zaměstnavatele potvrzeny v potvrzení příjmů pro banku při žádosti o půjčku? Já jsem vždy myslel, že banku zajímá celkový příjem, tedy ten co mi chodí na účet. Účetní mi tvrdí, že se do čistých příjmů nezahrnuje daňový bonus na dítě, což automaticky pro mne znamená, že přinesu do banky potvrzení s nižším příjmem, než ve skutečnosti mám. Přitom vím, že někdy banka chce předložit výpisy z účtu, na nichž je příjem vidět. A zde banka nezkoumá, zda je tam zahrnut daňový bonus na dítě či nikoli. Takže mi přijde logické, že do potvrzení příjmů se daňový bonus na dítě do čistých příjmů započítává / potvrzuje. Moje bankéřka mi žel nebyla schopna odpovědět. Proto zadávám dotaz sem. Má tedy účetní do potvrzení o příjmech daňový bonus na dítě zahrnout? Najdu to někde v zákonech? Děkuji mnohokrát.

Předčasné splacení Equa bank

Dobrý den, mám půjčku u Equa bank. Mohu ji bez sankcí splatit předčasně?

Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den, s manželem si chceme vzít úvěr 300 000 Kč. Má pracovní smlouvu ma na dobu určitou, ale po novém roce bude mít smlouvu na dobu neurčitou. Příjem má 17-18 tisíc. Myslíte že máme šanci ?

Půjčka na byt

Dobrý den, s přítelem bychom si chtěli vzít půjčku 900 000 Kč na byt a nechceme jít do hypotéky, protože nemáme čím ručit. Myslíte, že by nám banka mohla dát půjčku, když přítel má čistý příjem 18 000 Kč a já 15 000 Kč? Přítel splácí auto 3 000 Kč měsíčně a lednici 1 678 Kč měsíčně (lednice bude splacena příští měsíc). Žádné dluhy nemáme a máme čisté trestní rejstříky. Předem děkuji

Refinancování

Dobrý den, potřebuji co nejdříve doplatit spotřebitelský úvěr u Hello Bank (zbývá asi 11 000 Kč, poslední splátka by měla být v únoru 2019) a kreditku tamtéž (asi 24 000 Kč). Chtěla jsem si u nich vzít půjčku 50 000 Kč s tím, že to doplatím a budu splácet jen tu půjčku, ale zamítli mi ji. Nevím proč, nabízeli mi ji několikrát telefonem i poštou. Asi proto, že když se mě ptali na účel půjčky, řekla jsem jim pravdu. Odmítla jsem i jiné jejich produkty včetně založení běžného nebo spořícího účtu. Účet mám u Fio banky. Kontokorentu moc nevěřím. Můžete mi něco poradit? Ten úvěr vzal čert, to v pohodě splatím, ale ta kreditka - to je jako házet peníze do kanálu. Je mi 54, mám stálé zaměstnání, pravidelný plat za poslední 3 měsíce byl cca 27 000 Kč

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, chtěli bychom s přítelem úvěr 500 000 Kč. Dali by nám ho, když ani on ani já nemáme žádný zápis v rejstříku? Jak je to s platem, kolik by nám dali, když on vydělává 21 000 Kč Děkuji :)

Pro Slováka

Dobry den, pochazim ze Slovenska, ale zde pracuji už 15 let. Chtel bych zazadat o pujcku cca dvacet tisíc. Mel bych rucitele, ktery má české občanství. Je možné o pujcku zazadat?

Konsolidace s minimální mzdou

Dobrý den, ocitl jsem se v těžké finanční situaci a nemám na splácení svých úvěrů, vyplácen jsem v hotovosti a na pásce mám minimální mzdu, samozřejmě dostávám víc, ale pracuji v pohostinství, kde to tak prostě funguje (počítám s tím, že to co mám navíc nijak nedoložím). Mám úvěr u AirBank (90 000 Kč splátka 2 500 Kč), u Equa bank (40 000 Kč splátka 2 000 Kč) a jednu mikro půjčku (15 000 Kč Zaplo), která se se mnou táhne už delší dobu (prostě nemám na to jí zaplatit, tak jí stále odkládám a peníze mi protékají úplně zbytečně). Konsolidaci u ČS kde mám účet nejdéle ale nevyužívám ho mi zamítli a to proto, že se snažím dostat z této situace už delší dobu a nikde mi půjčku nebo konsolidaci neschválí kvůli vysokém počtu žádosti za uplynulou dobu. Vůbec už nevím co mám dělat. Potřeboval bych konsolidaci na 150 000 Kč, ale nevím, kde ji získat. Další úvěry si už neplánuji brát. Nikdy. Děkuji za případné rady a předem vás ušetřím věty že jsem hlupák a že si za to můžu sám, vím to.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, chci si půjčit na opravu vozidla, které potřebují k práci. Nedávno mi zemřel otec a mám dědit nemalé peníze, ale banka mi nechce půjčit. Co mám dělat? Děkuji.

Práce načerno

Dobry den, pracuju u tatoveho rodinneho pritele v Angli. Nemam pracovni smlouvu, protoze se tam odvadi vysoke pojisteni za zamestnance. Muzu dolozit, ze 4 roky vkladam min 40 tis na ucet i vice. Nejsem ani na prac. urade. Nikdo mi nechce pujcit, protoze jsem "nezamestnany". Potrebuji jen 100 tis na opravu auta a na nakup nove televize, ktera si mi taky nedavno rozbila. Nikoho nezajima muj vypis z bankovniho uctu. Jen jednu spolecnost, ktera by mi pujcila 100 tis a za 2 roky za 160 tis. To je extrem. Spokojil bych se klidne se sazbou 130 tis. Nevim kam se mam obratit a jestli mi nejaka spolecnost vubec pujici. Dekuji

Kontokorent a kreditní karta

Dobrý den, prosím o doporučení, zda je pro mne výhodnější navýšit povolený debet nebo, si zřídit bankou navrhovanou kreditní kartu. Děkuji

Kontokorent

Dobrý den, do kdy musím zaplatit kontokorent (minusovou položku), aby hned další měsíc bylo zase možné čerpat 10 000 Kč? Děkuji

Kontokorent

Dobrý den, obracím se na zdejší poradnu s dotazem, který mi nebyl zatím nikdo schopen zodpovědět. Pořídil jsem si kontokorent, který jsem po cca 15ti dnech od pořízení splatil a zrušil. Vlivem měsíčních poplatků (ne plateb kartou, převodem ani jiných ručně zadaných plateb) jsem byl cca 9 dní v mínusu, ale problém je, že banka mi tento poplatek neodečetla a v žádném jejich systému nezaznamenali žádnou nesplacenou platbu a podle jejich sdělení žádný neuhrazený poplatek nemám a ani mi nebyl odečten, nepřišla mi žádná upomínka - všiml jsem si toho když jsem se sám podíval do bankovnictví a viděl cca 100 Kč nepovoleného zůstatku pod úrovní smluveného kontokorentu. Dle sdělení banky není co bych platil, ale zásadní je, že v ceníku banky se úrok ani poplatky neruší smlouvou o ukončení kontokorentu. Z ceníku tedy vyplývá, že dluh pokud existuje, může nabírat penále na dobu neurčitou a banka jej kdykoliv může vymáhat. Mohu poprosit o osvětlení. Jméno banky dodám, ale nebylo by dobré ji tímto dotazem zdiskreditovávat. Mnohokrát děkuji a prosím o odpověď od kohokoliv znalého. Přeji hezký den

Kolik mi banka může půjčit?

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně výše půjček. Pokukuji po novém autě. A půjčka by vycházela levněji než financování od společnosti pracující pro automobilku. Chci se zeptat, na jak vysokou půjčku mohu dosáhnout s průměrným čistým příjmem 320 000 Kč za rok (konkrétně 6 měsíců 28 000 Kč dalších 6 měsíců 35 000 Kč). Předem děkuji za odpověď. Bohužel jsem nikde nenašel vztah mezi příjmem a výší úvěru, kterým se banky řídí. Děkuji

Půjčka pro mladé

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč mám problém s půjčkou jen proto, že jsem mladá? Copak to není dobře, že vydělávám a život mám před sebou a nikde nic nedlužím? Není dobře, že mám možnost splácet klidně i 50 let? Přičemž moje maminka, které bude 50 let, dají jakoukoliv půjčku a bez zbytečného vyřizování. Přijde mi to už jako diskriminace. Kde pak máme my mladí brát na byt, dům či děti?

Kolik dlužím?

Dobrý den, chtěla bych se optat, mám před vaši společnost pračku na splátky, kterou jsem kupovala v Planeo elektru a nikde nemůžu dohledat, kolik mi zbývá splátek. Předem děkuji za info. S pozdravem

Záznam v registrech

Dobrý den, při žádosti o půjčku jsem byl zaskočen, když mi paní řekla, že mám zápis v registru dlužníků. Konkrétně se jedná o částku 600 Kč. Netuším, za co by to mohlo být. Můj dotaz ovšem zní - mám možnost získat u nějaké banky půjčku, s přihlédnutím na malou částku? Popř. jaká banka by mi půjčila? Děkuji za odpověď.

Refinancování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj přítel si vzal úvěr 460 000 Kč, splácí 8 000 Kč a teď nemáme na další poplatky. Šlo by někde zmenšit měsíční splátky? Děkuji

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, je nějaká šance získat půjčku z České republiky, když mám pouze zahraniční účet? Děkuji za odpověď.

Kolik dlužím?

Dobrý den, mám dotaz na svůj úvěr na zůstatek.

Ručitel

Dobry den, chci se zeptat, může mi ručit za úvěr Slovák žijící v Čechách s trvalým pobytem u mě? Děkuji

Konsolidace

Dobrý den, mám celkem načerpaných 5 úvěrů (u Air Bank a mBank) v aktuální výši 295 500. Mám zájem o konsolidaci, ale byla mi již zamítnuta u Equa bank a Moneta Money bank. Nevíte, kde je větší šance, že mi konsolidaci schválí?

Refinancování

Dobrý den, nevhodným způsobem jsem využíval kreditní kartu s ročním úrokem 22%. Splácím 5 000 Kč měsíčně. Uvažuji o převodu tohoto dluhu na klasický úvěr se splatností 48 měsíců se splátkami 3 000 Kč měsíčně s úrokem 7%. Je to správný postup? Děkuji. S pozdravem Jaroslav

Rada

Potřebují poradit.

U které banky si půjčit?

Potřebuji půjčku u Poštovní spořitelny, kde mám běžný účet. Jaké doklady musím předložit?

Konsolidace

Dobrý den, mám konsolidaci u své banky v měsíční výši 6 912 Kč na dobu 92 měsíců, kterou řádně splácím. Nyní ze zdravotních důvodů nemohu pracovat. Je možné přejít k jiné bance s nižším úrokem a na delší dobu splatnosti? Se synem žiji nyní ze soc. dávek a pomoc rodiny už není možná. Za odpověď předem děkuji.

Refinancování

Dobrý den, mám půjčku v ČS 150 000 Kč s úrokem 10,60%, RPSN 11,62%. Přijde mi to moc. Do jaké banky bych mohla přejít?

Refinancování

Dobrý den, mám půjčku u České spořitelny, platím velký úrok. Když jsem se ptala proč, tak jsem dostala odpověď, ať si půjčím další peníze a až pak s tím mohou něco dělat. Přemýšlím o odchodu k jiné bance, tak bych ráda věděla, jestli by to šlo u té vaší. Děkuji

Jak vysoký příjem?

Pokračování dotazu č. 4588: Pane Strašáku, děkuji za reakci, ale neodpověděl jste mi na dotaz, kolik je třeba prokázat bance příjem. Nejde mi o to, kolik vydělám. Jde o to, kolik musím prokázat, abych mohl čerpat, děkuji.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, potřeboval bych spotřebák 300 tis. korun, můžu splácet 13 tis. měsíčně. Jaký bude třeba doložit příjem? S tím, že ještě čerpám úvěr ze stavebního spoření za cca 10 tis. měsíčně, který končí v roce 2044. Děkuji

Průměrný plat

Dobrý den, dnes jsem žádal o půjčku ve výši 18 000 Kč. Banka po mně chtěla průměrný plat za poslední 3 měsíce. První měsíc 17 500 Kč, druhý měsíc 7 000 Kč, třetí měsíc 2 000 Kč. Poslední dva měsíce jsem marodil, jinak mám smlouvu na neurčito, s pravidelným platem cca 18 500 Kč. Myslíte, že by jsem půjčku mohl získat? Děkuji za odpověď.

Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li by mi banka půjčila 350 000 Kč. Měsíčně bych splácel 6 279 Kč. Příjem v čistém mám 18-19 tisíc, v práci mám po zkušební době, ale furt mám smlouvu na dobu určitou. Děkuji

Refinancování

Dobrý den, chci se zeptat, mám u Vás účet a též u České spořitelny. Od nich jsem si vzala úvěr, ale mám tam vysoké úroky. Je možné to řešit s Vaší bankou třeba ohledně snížení úroků? Dá se s tím něco dělat? Děkuji

Mám první práci, jsem po zkušebce

Zdravím, jsem teď ve své první práci a za chvíli mi končí zkušební doba a budu v práci na neurčito, takže jsem se chtěl zeptat, jaké jsou podmínky na půjčení peněz Plat mám 21 000 Kč a chtěl bych si půjčit cca 100-250 000 Kč.

Konsolidace půjček a hypotéky

Dobry den, mam hypoteku, dva preklenovaci uvery, pujcku. Nedali mi bohuzel 100% na koupi a opravu domu, tak jsem musela takto rozpujcovat. Hledam nejake refinancovani v podobe jen hypoteky s rucenim nemovitostí. Mam sanci, ze nekdo slouci vsechny pohledavky jen do jedne hypoteky? Jedna se cca o 3 500 000 Kc. Dekuji za odpoved.

Hypotéka a úvěr na rekonstrukci

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mam úvěr, který pravidelně a včas splácím ve výši 5 500 Kč měsíčně. Nyní bych chtěl zažádat s přítelkyní (a jedno dítě) o hypotéku v hodnotě 350 000 Kč, ale jelikož byt je v původním stavu, chtěli bychom ještě i nějaké peníze navíc pro rekonstrukci, zhruba 250 000 Kč. Příjem máme měsíčně okolo 44 000 Kč. Myslíte, že je to reálné? Nebo nám banky nepůjčí?.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, myslíte si, že mi banka dá úvěr? Jednalo by se o 215 00 Kč, na 8 let. Již jsem u též banky (Era) úvěr měl - 3 roky jsem ho splácel a vše v pořádku (všechny splátky byly včas - nejsem v žádném registru neplátců). Bydlím sám v podnájmu, děti nemám, mám práci na dobu neurčitou - čistý měsíční příjem činí 19 500 Kč. Žádné jiné poplatky nařízené soudem nemám. Je mi 24 let, střední škola s maturitou.

Nákup televize na úvěr

Prosím o informace, jak dostat zprávu, když mně již podruhé zasíláte SMS, že jsem neodeslal splátku. První SMS jsem dostal 22.2. 2018 a ihned jsem se snažil získat do Vás informaci, co se děje. Splátku 733 Kč jsem odeslal včas (dostal jsem i od vás potvrzení, že byla přijata). Dnes 22.3.2018 jsem dostal stejnou zprávu - je zasílána automatem, nelze na ni odpovědět. Ani nevím, kdo vše může řešit. NIKDO Z vaší banky NEODPOVÍDÁ! Doufám, že někdo již odpoví! Nechci zprávu, že se ozvete. Dne 14.3. jsem dostal mail, jste dostali platbu na úvěrový účet! Další mail jsem dostal od Isabel Fečové, kde jsou nějaké komplikace a že se ozvete až budou komplikace opravené. Už jsou, protože psát na mailovou adresu info@hellobank.cz už nechci. Stejně se nic nedozvím. Jen to, že jste mně změnili mé osobní údaje. NEVÍM JAKÉ. Už mě začíná mrzet, že jsem si vzal půjčku na platbu za televizi u prodejce. Bohužel tam byla původní banka, ale přechodem na banku Hello nikdo nekomunikuje. Prosím ozvěte se. Nejlépe mailem. Po telefonu nic řešit nechci. Sdělte mě následující: Co znamenají vaše SMS zprávy, jak se dostat na kontrolu účtu internet bankou, proč mně píšete, že mám kartu, když žádnou od vás nemám! Pokud je jiné výše splátek, tak chci vědět všechny podmínky, pokud se něco změnilo. 

Nízký příjem

Dobrý večer, mám dotaz. Chtěla bych si půjčit 200 000 Kč. Nemám žádný záznam v registru, nemám žádné půjčky ani nic podobného. Čistá jako lilie. Ale problém je ten, že přes výplatní pásku mam jen minimální mzdu. Samozřejmě ve skutečnosti mam vice. Nevíte, kde bych to mohla zkusit? V České spořitelně mě zamítli. Mám 22 let, jestli i to není důvod...netuším. Děkuji za odpověď.

Mám šanci získat půjčku?

Bydliště mám na městském úřadě, je mi 40 let, mám stálé zaměstnání. Mohu žádat o půjčku?

Reálný úrok

Dobrý den, v budoucnu bych si rad vzal neucelovou pujcku ve vysi 400.000,- se splatnosti 7 let. Banky nabizeji uroky od 4,9%. Jak realne je, ze se k takovemu procentu alespon priblizim? Nedavno jsem si pokusne zazadal u Monety, ktera je jedna z tech, ktere takovy urok nabizi. Prijem mam v poradku, rejstrik cisty. Zadost o pujcku mi byla schvalena. Nicmene, pani mi rekla, ze predbezne mi vychazi urok RPSN 10,5%, ale ze by se s tim jeste neco malo dalo udelat. Nevim co je malo, ale nepredpokladam, ze bych se dostal pod 9 %. Je tohle bezna/realna urokova sazba nebo muzu cekat nekde nizsi? O pujcku jsem nikdy nezadal a jsem v tomhle asi naivni, ale preplatit 400 tis. o cca 160tis. mi prijde strasne.

Půjčka na exekuci

Dobrý den, dostala jsem se s rodinou do situace dlužní spirály. V současnosti je zaplaceno vše (díky zvýšeným příjmům (manžel pracuje při invalidním důchodu), levnějšímu bydlení atd. Zkrátka v posledních letech jsme udělali co šlo. Chybí zaplatit exekuce, které strhávají manželovi jak z platu tak z důchodu. Nebýt toho, konečně zase žijeme jako lidé. Je nějaká bankovní pomoc na splacení exekuce formou půjčky, čímž by se jasně stanovila měsíční částka, se kterou mohu kalkulovat? Byla by to významná pomoc. S nárůstem úroků i levnější řešení. Při tom se jedná o čásky kolem 20 000 Kč (asi ve třech případech) plus stoupající úroky. Což by v částkách, které odebírají, mohlo trvat do smrti. Děkuji za názor či pomoc.

Záznam v registrech dlužníků

Jak mám postupovat, abych dosáhla výmazu z registru? Bance jsem doplatila dlužnou částku, ale ani to nepomohlo. Děkuji za odpověď.

Mám šanci získat půjčku?

Dobry den, chci se zeptat, zda mohu dostat půjčku 200 000 Kč. 3 roky jsem pracoval v rodinné firmě jako malíř, teď už jsem 5 měsíců někde jinde a můj plat je 24 000 Kč čistého. Nikdy jsem neměl žádnou exekuci ani nikde nedlužím a nemám žádný záznam v registru. Mám pracovní smlouvu už na dobu neurčitou Děkuji za odpověď

Nestíhám splácet, jsem na mateřské

Dobrý den, jsem na rodičovské s druhým dítětem a přítel nás opustil. Bohužel jsem byla tak hloupá a vzala jsem si nějaké úvěry od nebankovních společností když on potřeboval. A teď to zůstalo vše na mně. Pobírám 7 600 Kč měsíčně a 2 000 Kč alimenty na první dítě. Ale tyto mikropůjčky dělají měsíčně nějakých 17 000 Kč. V exekuci nejsem, chodím po brigádách kde se dá, abych to měla z čeho zaplatit. Je nějaká možnost, že by mi banka nebo společnost nějakým způsobem pomohla? Konsolidace nebo tak něco? Zkoušela jsem to tak nějak všude online ale bohužel. Děkuji za odpověď

Záznam v registrech

Dobrý den, uvažuji o půjčce a v bankovním registru mám záznam přečerpání kontokorentu o cca 430 Kč starý 3,5 roku. Ma cenu zkoušet půjčku? Nedají banky zbytečně velký úrok kvůli tomu záznamu ? Mám počkat až po 4 letech záznam zmizí ? Děkuji

Co se stane když nesplatím půjčku?

Dobry den, jsem cizinec ze zemí mimo EU. Žiji v České republice a mám půjčku a kreditní kartu. Co se stane, když se přesunu do jiné země EU a nezaplatím svou půjčku a kreditní kartu?

Exekuce

Dobrý den, měl jsem vícero exekucí, vše jsem zaplatil a již minimálně přes 2 roky jsem bez jakýchkoliv půjček nebo exekucí. Jsem ale stále veden v registrech díky čemuž si nemohu vzít žádný úvěr. Mohu nějak dosáhnout na vymazání z bankovních registrů?

Refinancování

Pokračování dotazu č. 4377: Air bank sem chtěla, ale oni mi neudělají refinancování, jelikož tu půjčku mám krátce.

Vysoké RPSN

Pokračování dotazu č. 4376: RPSN mám 18,06%

Splácím hodně

Dobrý den, chtěla sem se zeptat, mám půjčku u Český spořitelny, ale přijde mi, že platím strašně vysoké splátky. Mám půjčeno 284 000 Kč a splácím 6 000 Kč měsíčně.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, mám šanci na půjčku 500 000 Kč? Byl jsem zaměstnaný 2 roky, potom 2 měsíce ne a nyní jsem zpět u bývalého zaměstnavatele. Plat mám 15 tis. čistého, smlouvu na dobu neurčitou. Nemám žádný jiný úvěr ani půjčku ani exekuci. Opětovně jsem zaměstnán měsíc. Kdy si mohu zažádat o půjčku, pokud nyní, není to brzy, když jsem zaměstnán jen měsíc ?

OSVČ bez daňového přiznání

Dobrý den, prosím o pomoc s otázkou. Můj čistý měsíční příjem činí 16 000 Kč. V loňském roce jsem podnikal a na podzim i zároveň pracoval na HPP - nemám ještě vyřízené daňové přiznání a přehledy pro soc. a zdrav. pojišťovnu. Chci dokazovat pouze příjem, který mám od podzimu na HPP se smlouvou na dobu neurčitou. Je tedy problém, že ještě nemám vyřízené daňové přiznání a náležitosti pro pojišťovny? Půjčit bych si chtěl na auto zhruba 180 000 Kč na 7 let. Obraty za poslední 3 měsíce mám průměrně 26 000 Kč/měsíc, více ale než 16 000 Kč doložit nemůžu. Na jakou banku se obrátit? Já mám banku Fio banku..

Sňatkový podvodník

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Jsem vdaná tři měsíce a s manželem spolu nežijeme. Udělal na mě podvod. A já bych Vás chtěla poprosit, kdyby můj manžel Jindřich, narozen 1986 žádal o půjčku, abyste mu ji zamítli z důvodu mého nesouhlasu! Děkuji Petra

Splácím půjčku, chci odjet do zahraničí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to chodí, když mám půjčku u KB a chci odjet za prací. Bude to nějaký problém a co je potřeba? Děkuji

Pro rodiče

Dobrý den, jsem rok po škole a pracuji na HPP 6 měsíců se smlouvou na dobu určitou, a po roce mi bude dána na neurčito. Můj měsíční výdělek se pohybuje kolem 17.000 měsíčně. Moji rodiče se dostali do svízelné situace, kdy mě žádají, abych si půjčila 400.000,-Kč. Je to pro mě obrovská rána, a mám z toho velké obavy. K tomu jsem chtěla odcestovat na delší čas do zahraničí, to znamená, že bych musela podat výpověď. Je možné i takto půjčku dostat a splácet ze zahraničí? Poskytuje nějaká banka půjčku bez skrytých poplatků? Nerada bych ke splátkám ještě platila nějaké šílené poplatky za vedení apod. Nebo lze upravovat výši splátek během splácení? Děkuji za radu.

Na auto

Dobrý den, chtěl bych si půjčit 100 000 Kč na auto. Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, příjem v průměru 20 tis. čistého. Nejsem v žádném registru dlužníků, ani nemám žádné jiné půjčky a závazky. Mám šanci, že půjčku dostanu? Jsem schopen bez problému splácet zhruba 2 500 - 3 000 Kč. A případně, která banka je pro výběr nejlepší ? Děkuji moc za odpověď.

Dva spolužadatelé

Zdravím, mám dotaz. Moneta Expres půjčka na 96 měsíců, žadatel a vedlejší žadatel. Hlavní žadatel neschopen splácet, oddlužení, splátkový kalendář. Před koncem banka částečně vzala zpět přihlášky a váhání dluhu od vedlejšího žadatele. Prvně jednoráz. platba včetně úroků, penále, jistiny. Pak požadavek na následné platby - splácení. Musí vedlejší žadatelka dodržet splátkový kalendář (má prý splatit 32 splátek á 6 200 s pojištěním), ale údajně to dříve splatit nesmí. Celková půjčka byla 305 tisíc. Oddlužení zaplaceno již 170 tisíc. Vedlejší žadatelka zaplatila jistinu (zatím) 65 tisíc = celkem 235 tisíc na jistinu, tzn pokud by zaplatila vedlejší žadatelka nyní 70 tis (cca + asi nějaké penále mělo by to být v pořádku?) Nebo má banka nárok to vyžadovat jako splátky a místo 70 tisíc tak dostane cca 182 tisíc? Díky za info.

Záznam v registrech

Dobrý den, mám půjčku v bance, kterou splácím pravidelně. Jenomže kvůli bývalému manželovi jsem se díky paušálu který neplatil dostala do registru, jelikož byl na mé jméno. Dluh činí 6 000 Kč. Chtěla bych si půjčit, ať to zaplatím najednou. Myslíte, že mi banka půjčí?

Jsem na mateřské, manžel má exekuce

Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji si půjčit 35 000 Kč. Manžel měl exekuce, ty jsou zaplacené. Máme společný účet. Jsem na mateřské dovolené. Jednu půjčku už mám a řádně ji splácím. Půjčku mi zamítli. Řekli, že mám doložit manželovy příjmy, ale je ve zkušební době. Co mám tedy dělat? Nechci nějaké nebankovní půjčky, nějak riskovat. Děkuji za odpověď.

Potvrzení o příjmu

Dobrý den, mohu se zeptat, půjčí mi v bance pouze na pracovní smlouvu? Předem děkuji za odpověď.

Kreditní karty

Dobrý den, mám dotaz ohledně registrů. Musím po doplacení všech kreditek a půjček žádat o zrušení evidence u těch společností? (př. Cetelem, Home Credit..) Ptám se kvůli hypotéce, zda nebude banka pohlížet na tyto další spojení. Známá i když měla kreditku splacenou, úvěr nedostala, dokud neměla smlouvu s úvěrovou společnosti zrušenou. Ta smlouva nezanikne automaticky po splacení? Děkuji

Povinný běžný účet

Mám účet na půjčku, která končí za 3 měsíce .Kdy mohu požádat o ukončení účtu? Děkuji

Získám půjčku po insolvenci?

Dobrý den, doplatila jsem řádně insolvenci ve výši 70 % dluhu. Mám možnost žádat o přečerpání svého účtu v případě nutnosti, nemoci, rozbití pračky atd? Můj příjem je kolem 19 000 Kč čistého. Umožní mi to nějaká banka, i když jsem 4 roky vedena v registru? Děkuji

Refinancování

Prosím, je možné refinancovat i půjčku kolem 280 000 Kč? Úroková sazba ke dni výpisu je 13,90%.

Jako dlouho trvá schválení půjčky

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá schválení půjčky u UniCredit Bank. V úterý jsem podepsala smlouvu a dodnes se mi nikdo neozval jestli mi to schválili nebo ne. Děkuji

Doložení příjmů

Zdravím, chtěl bych požádat o úvěr. Mám doložit potvrzení o příjmech. Zkušební dobu mám na 2 měsíce místo tradičních 3. Na potvrzení o příjmu je ale položka "Průměrný měsíční příjem za poslední 3 měsíce". Můžu tam dát poslední 2 měsíce? Dá se to obhájit pak před poradcem?

Na pozemek a stavbu domu

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe postupovat v případě, že bych ráda zakoupila stavební pozemek v hodnotě 1 000 000 Kč. Úspory mám ve výši 300 000 Kč. Existuje nějaká forma hypotéky, kterou je postupně možné navyšovat se zvyšující se hodnotou nemovitosti a využít ji zároveň na pozemek i dům? Tj. ráda bych dostala hypotéku na pozemek a tuto hypotéku postupně splácela a průběžně šetřila na stavbu. Po roce řádného splácení hypotéky na pozemek bychom měli řekněme základovou desku na dům, čímž by se hodnota nemovitosti zvýšila cca o 200 000 Kč, je možné v této chvíli požádat o navýšení původní hypotéky o dalších 200 000 Kč a tyto peníze využít na část hrubé stavby? Případně jak jinak tuto situaci nejefektivněji vyřešit? Děkuji za odpověď

Konsolidace úvěrů z podnikání

Dobrý den, ukončila jsem podnikáni a mám doplatit úvěry, celkem asi 280 000 Kč. Měsíčně platím 25 000 Kč. Můžu požádat o konsolidaci ve vaší bance? Nevím jistě, jestli náhodou nejsem v registru za opožděné platy z dob podnikaní.

Půjčka nebo spoření?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Teď mám dostat smlouvu na neurčito. Můj měsíční čistý příjem mám ve smlouvě 15 000 Kč, ale ve skutečnosti mám 15 000 Kč čistého + 6 000 Kč prémie, to dělá 21 000 Kč čistého. Moje finanční výdaje jsou takové, že bydlime s rodiči na baráku a všichni 3 pracujeme. A já dávam mamce 3 500 Kč. Toto jsou moje jediné výdaje, ale z toho si třeba 6 000 Kč utratím za věci, jídlo, pití atd. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na půjčku ve výši 300 000 Kč? Je to možné? Poskytne mi to banka? Podotýkám, že nejsem v exekuci ani nemám jiné finanční zatížení (dluhy, jiné půjčky). Děkuji moc.

Zrušený kontokorent

Dobry den, dosla mi exekuce na ucet manzela, ale manzel uz je ted je v minusu (kontokorent). Muzou mu zmrazit i ten kontokorent? Dluzna castka je jiz zaplacena, ceka se jen na potvrzeni, ze jsou penize pripsany.

Nejvýhodnější půjčka

Pokračování dotazu č. 4050: Děkuji, já ale potřebuji úvěr, ne hypotéku.

Na rekonstrukci

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký produkt, byste mi doporučili k financování rekonstrukce - ve výši 1 000 000 Kč. V současné době mám příjem ve výši 24 000 Kč čistého ze zaměstnání a 9 tisíc z pronájmu, tedy celkem 33 000 Kč. Moje celkové výdaje jsou ve výši 10 000 Kč. Myslíte, že je možné na případný úvěr dosáhnu vzhledem k bonitě? Můžu rovněž ručit nemovitostí. Děkuji za odpověď.

Pracovní smlouva na dobu určitou

Pokračováno dotazu č. 4024: Díky za odpověď! Další otázka. Přijedeme do České republiky, abychom pracovali na pracovní kartě. Pracovní smlouva na dobu dvou let s následným prodloužením. Jaké úvěrové produkty můžete poskytnout? Můžeme si půjčit na výstavbu domu v České republice? Můžeme si půjčit za účelem podnikání v České republice?

Zkušební doba v práci

Dobrý den, když mám odpracováno jen 2,5 měsíce a jsem už po zkušební době, půjčí mi banka 100 000 Kč?

Ruská federace

Dobrý den, jsem z Ruska (Moskva). Od příštího roku budu žít a pracovat v České republice. Budeme s manželem pracovat na pracovní mapě v nemocnici. Mzda bude 20 000 Kč měsíčně (stejná pro manžela). Mohu si půjčit v České republice? Nemáme státní občanství, povolení k trvalému pobytu ani povolení k pobytu. Mám zájem o půjčku ve výši 2 000 000 Kč. Zajištění autem a bytem v Moskvě.

Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je reálné získat půjčku 150 000 korun, jsem zaměstnaný 5 měsíců a smlouvu mám na určito a to na rok, plat je 13 000 Kč čistého a dávám domů rodičům a nic víc. Děkuji za odpověď.

Formulář potvrzení příjmů

Dobrý den, na základě telefonátu s Karvinskou pobočkou mi bylo sděleno, že si mám stáhnout formulář k vyplnění příjmu. Bohužel jsem jej na stránkách ke stažení a k vytištění nenašla. Můžete mi jej zaslat na emailovou adresu ? Děkuji

Pojištění schopnosti splácet

Dobrý den, chci se zeptat, mám u České spořitelny úvěr, který mám u nich pojištěný, ale momentálně marodím druhý měsíc ze zádama. Je možné použít pojistku aspoň na jednu splátku? Vztahuje se pojistka i na marodění ze zádama? Děkuji

Konsolidace půjčky a kontokorentu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné sloučit hypotéku, kontokorent a půjčku. Kde a za jakých podmínek? Děkuji

Kde si půjčit 380 000 Kč

Dobrý den, uvažuji o půjčce cca 380 000 Kč. Jaký příjem je potřeba k takovému obnosu a u které banky v současné době je nejlepší požádat o úvěr? Upřímně bych raději o něco výší úrok, ale dobré jednání v případě nějakého výpadku. Nikdy nevíme, co se může stát. Děkuji Ladislav

Potvrzení o doplacení půjčky

Dobrý den, chci se zeptat, zda má banka povinnost vůči klientovi vystavit potvrzení o ukončení úvěrového produktu v případě, že její klient konsoliduje půjčku/y do jiné banky. Pokud ano, jakým způsobem (elektronicky/poštou) a do kdy musí toto potvrzení doručit? Řeším problém právě z takto provedené konsolidace, kde v původní bance mi nechtějí toto potvrzení vystavit a v cílové bance ho potřebují, jinak mi naúčtují nemalou smluvní pokutu. Zvažuji žalobu. Děkuji

Důvody zamítnutí

Dobrý den, v odpovědi zde uvádíte, že, cituji "Pokud Vám banka žádost o půjčku zamítla, pak máte buď nedostatečný příjem či jste v registrech dlužníků. Jiný důvod pro zamítnutí není." Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak není. Přestože nejsem nikde v registrech a mám dostatečný příjem, odmítla mi domovská banka půjčku z tzv. "interních důvodů". Na dotaz, co to znamená mi bylo sděleno, že zaměstnanci banky neznají důvod a je to zkrátka interní důvod a s tím se musím spokojit. Neřeším, že jsem nedostal půjčku, ale fakt, že mi banka nedokáže nebo nechce sdělit co znamená "interní důvod". Obávám se, že pokud jsem klientem banky a banka si mě takto "ocejchuje", mám právo vědět, proč. Předem děkuji za Vaši odpověď a jsem s pozdravem

Doložení příjmu při neschopence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, potřeboval bych si vzít úvěr, ale musím doložit potvrzení o příjmu za poslední 3 měsíce. Jak ho můžu doložit, když jsem teď byl teď 3 měsíce na neschopence? Děkuji za odpověď.

Smlouva na dobu určitou

Pokračování dotazu č. 3769: Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď a ještě by mě zajímala jedna věc. Známému banka nabídla půjčku sama, protože mu na účet chodily každý měsíc peníze (dejme tomu 20 tis. měsíčně po dobu jednoho roku). Taky nemá smlouvu na neurčito, ale půjčili mu 100 tis. Chtěla sem se zeptat, jestli je to ojedinělý případ a nebo jestli takhle banky opravdu půjčují bez toho, aby jsem tam psala. Děkuji za odpověď.

Důvody pro zamítnutí půjčky

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde a jak zjistím, z jakého důvodu nemůžu získat úvěr (nákup na splátky)? Mám čistý list, žádné úvěry atd. Děkuji za info

Pracovní smlouva na dobu určitou

Chtěla bych se zeptat, jestli mi nějaká banka půjčí, když nemám smlouvu na dobu neurčitou, ale na účet mi každý měsíc chodí výplata? Děkuji za odpověď

Navýšení úvěru

Dobrý den, mám půjčku u UniCredit Bank, kterou řádně splacim a chci se zeptat, jestli jde tuto půjčku navýšit, třeba jen o 40 000 Kč? Předem děkuji za odpověd.

Refinancování

Dobrý den, chci se zeptat, mám půjčku u České spořitelny s úrokem 19.9%. Šlo by nějak přejít k jiné bance, aby jsem měl úrok menší? Děkuji za odpověď

Poplatky

Na uctu jsem mel - 2 900 Kč za poplatky. Po zaplaceni se srovnala dluzna castka...po 15 dnech mam ale na uctu -26 000 Kč. Jak je to mozne, jak se vuci tomu branit?

120 000 Kč na 1 den

Dobry den, mam otazku. Potrebuji pujcit penize NA JEDEN DEN, jedna se o 120.000 Kc, a potvrzeni, ze jsou ti penize na uctu. Potom bych zrusila ucet. Mate takovou moznost?

Kam pro nejvýhodnější půjčku?

Dobrý den, kde je nejvýhodnější teď požádat o půjčku na 210 000 Kč?

Konsolidace půjček

Dobry den, mam vice menšich pujcek, je mozne je sloucit do jedne? Mužete mi pomoci? Moc dekuju Gallik

Kreditní karta

Dobrý de, mám kreditní kartu Mall, nejprve u Citi Bank, pak u Reiffeisen bank. Nyní se mění podmínky od dubna, takže ji přestanu užívat. Poraďte mi kreditní kartu, kde úvěrový účet je veden bezplatně a za každou transakci dostanu 2% zpět na účet. Ostatní podmínky (úrok, bezúročné období) mě nezajímají. Děkuji a zdravím

Výpis z účtu

Mám u Vaší banky půjčku, kterou řádně splácím a chtěl bych se zeptat, co nebo koho oslovit aby mi alespoň 2x ročně chodil výpis (stav půjčky) na uvedený e-mail.

Kreditní karta

Dobrý den, chtěl bych kreditní kartu s limitem 15-20 tisíc korun. Mám pracovní smlouvu, cestovní pas a trvaly pobyt. Poradte prosím, kterou banku bych měl kontaktovat a zda to opravdu mám dělat?

Spoludlužník

Dobrý den, mohu jako spoludlužník úvěru žádat o výpis? Děkuji

Refinancování synova úvěru

Dobrý den, potřebuji převést synův úvěr u ČMSS na sebe. Je pro mne lepší vzít si mPůjčku nebo si u mBank požádat o refinancování. Jedná se o cca 68000,- Kč. Děkuji, Procházková

Pojištění úvěru

Dobry den, mam uver z banky, za ktery platim aj pojisteni. Da sa znižit alebo zvyšit alebo aj zrušit toto pojisteni? Dakuju A.Bekmatov

Nesplacená půjčka

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, nevím na koho se mám obrátit. V roku 2008 som si zebrala spotrebitelsky úvěr u Postovej banky, mám tam přibližně 140 000 Kc, má to víc důvodu, a proto by sem to chtěla začít splácet, ale vůbec nevím na, jaký účet to mám splácet anebo už to má exekutor. Poraďte mi prosím, na koho se mám obrátit. Momentálně sem nezaměstnaná, ale od února nastupuju do práce tak by sem už od března chtěla splácet aspoň po 10 000 Kc měsíčně, s pozdravem Kovacova

Roční výpis z úvěru

Dobrý den, chci se zeptat, jestli jde vyzvednout výpis úvěru za rok osobně, nechci aby byl doručený poštou. Moc děkuji za info Polachová

Konsolidace úvěrů

Dobrý den! Mám od banky jeden úvěr, který byl z jejiho podnětu změněn - konsolidován. Nově byla nižší úroková sazba i nižší měsíční splátky. Podepsal jsem. Časem přibyl kontokorent i Cetelem (koupě pračky na splátky). Otázka: Konsolidací a převodem trvalých příkazů zaniká současně i bankovní účet? Lze se u jiné banky ucházet o konsolidaci těchto úvěrů, když byl jeden z nich již konsolidován i když byla z iniciativy banky? Lze se u jiné banky ucházet o konsolidaci pouze kontokorentu, aniž by zanikl účet u této banky? Děkuji za váš názor. Josef

Firemní refinancování

Pokračování dotazu č. 3234: Omlouvám se za neúplnost dotazu, níže mělo být „my platíme 11%“.

Firemní refinancování

Dobrý den, jak v dnešní době sehnat refinancování za rozumný úrok? Politici a velké firmy se chlubí, jak si půjčují na záporný úrok a my platíme %. Jde s tím něco udělat?

Záznam v registrech

Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dočetl, že minimum bankovních společností půjčí i se záznamem v registru. Nemáte prosím nějaký tip kam se obrátit? Děkuji

Kontokorent

Dobrý den, rád bych se zeptal na kontokorent. Mám u ČSOB povolen minimální kontokorent 10 000 Kč. Nikdy jsem ho nevyužil, v podstatě se "se mnou veze" už asi deset let. Nyní jsem si všimnul, že mně banka sráží 15 korun za, cituji: " 7 x debet - elektronicky: 15,00". Nechápu zač, můžete mi to nějak vysvětlit? Děkuju, JZ

Na nákup firmy

Dobrý den, ráda bych si půjčila peníze pro odkoupení obchodního podílu prosperující s.r.o. od roku 2008. Jakou banku mi poradíte, jsem OSVČ s optimalizovaným DP.

Starší menší dluh

Dobrý den, dnes (25.11.2016) jsem po 7 letech splatil úvěr v ČS jenže bankéřka mne upozornila, ze mam nezaplacenu pohledávku z roku 2010 (částka 310 Kč + penále) celkem 978 Kč. Je možné, že banka nato vzpomene po 6 letech! Děkuji za odpověď.

Bez zjišťování bonity klienta

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda by šlo si půjčit peníze, bez nějaké evidence někam do registru CNB, Solus atd. jako když mi je půjčí kamarád, jestli mi rozumíte. Nejde o to že bych měl nějaký záznam, žádný nemám splátku mám a poctivě splácím, klidně se podívat mohou. Řeším momentálně rekonstrukci úvěrem že stavebka a bylo mi řečeno, že jsem si nedávno půjčil, kde to vzali, jak to vědí, a prý si nemám žádnou brát jinak mi to zamitnou. Momentálně potřebuji peníze a nemohu jít do mé banky, jinak to pravé že jsem si půjčil bude někde zapsáno a to já nechci aby to někdo věděl. Doufám že pochopíte jak to myslím vidí přesně kolik a u koho. Děkuji za rady. Jeslí něco takového existuje.

Spolu-žadatel a ručitel

dobry den, mam dotaz, jsem spoluzadatel o uver ca 250tis, je mozne, aby po nejaky době presel uver jen na jednoho zadatele? dekuji

Konsolidace a refinancování

Dobrý den, jsem klientem ČSOB, mám u nich konsolidaci 90 000 a ještě 2 půjčky 30 a 20 000 Kč...toto všechno bych chtěl převést a konsolidovat u mBank. Poslední dva měsíce jsem byl bohužel v malém prodlení se splátkami, tudíž mám asi špatnou platební morálku...přijme mě jiná banka ???

Na hračky

Dobrý den, včera jsem si na mall.cz chtěla koupit na splátky Domeček pro panenky Woody. Jen jsem z časových důvodů objednávku nedokončila. Z Mall.cz mi však přišel e-mail, že je má objednávka v předběžném schválení. Je tomu tak? Od vaši společnosti mi žádný e-mail nepřišel. ...Objednávka byla na moje jméno tedy Gabriela Macečková. Děkuji za odpověď připadne info jaky bude další postup....

Pro začínající podnikatele

Pokračování dotazu č. 3155: Dobrý den, potřebuji začít ihned! Půl částky na náklady mám již k dispozici, zařízení táké, chci podnikat v oblasti dámského fitness, které je ve městě, kde žiji velice perspektivní! Mám již i vlastní klientelu. Pokud by byla pro můj obor v místě bydliště práce, tak jsem již zaměstnaná!!! Proto si chci vytvořit pracovní místo sama! Budu žádat i dotaci od ÚP. Potřebovala bych ůvěr cca 230 tis. Kč. Na splátky i náklady spojené s podnikámím finanční prostředky budu mít. Mám již vše zajištěno, jen mi chybí zbylá částka. Děkuji za odpověď. Kateřina Měřínská

Pro začínající podnikatele

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat, ale dosud jsem evidována na pracovním úřadě. Jednala jsem s jinou bankou, kde mi bylo řečeno, že pokud si seženu ručitele, mohu úvěr získat. Nakonec i s ručitelem mi byl úvěr zamítnut. Je nějaká možnost získat úvěr u vaší banky? Předem děkuji za odpověď. Kateřina Měřínská

Další půjčka po osobním bankrotu

Pokračování dotazu č. 3134: dobrý den ještě jsem se chtěla zeptat, když se pujdu ptát do equa bank, co jste mi napsal na tu pujčku, oni taky přece koukají do registru a když uvidí, že jsem po insolvenci tak mi asi taky nepujčí co? jsem uplně zoufalá a ještě mě zajímá o výmaz z registru solus nebo nevím kde ještě jsem vedena mužu žádat až po dalších pěti letech? a jak se to dělá? moc děkuji za info Lucka

Kde si půjčit 100 000 Kč?

Dobrý den, chtěla bych si půjčit 100 000,- se splátkou zhruba okolo 2000,- měsíčně. Budu z toho financovat koupi bytu. Můžete mi prosím poradit která půjčka by pro mě byla nejvýhodnější? Děkuji

Další půjčka po osobním bankrotu

Pokračování dotazu č. 3132: dobrý den, díky za odpověd, ale vubec se mi nelíbí, jak koukáte na lidi, co prošli nebo mají insolvenci. Já jsem všeho všudy měla jednu pujčku, žila s přítelem, ted už bývalým a jemu ručila na dvě půjčky. Máme spolu syna, bohužel jsem nemohla tušit, že mě po pěti letech opustí a já zustanu sama. Neměla jsem na splátky a než exekuce tak mi poradili osobní bankrot. Tím jsem uspěšně bez problému prošla a zaplatila ..nehrnu se do pujček, jen mi dosloužilo auto a k práci ho potřebuji, tak přemyšlím, kde si na něj pujčit ..každý se do insolvence nedostane tak, že si nabere pujčky a pak je není schopen splácet víte? ale děkuji za váš názor.. lucka

Další půjčka po osobním bankrotu

dobrý den, chci se zeptat zda je možné si v nějaké bance vzít pujčku, mám řádně ukončenou isolvenci, vše nabyté pravní mocí ..bez problému pět let placeno děkuji lucka

Studentská půjčka

Dobrý den, mám zájem vzít si úvěr ve výši 50 000,-. Ale jsem student bez rucitele, poradite mi kam mám smerovat své kroky? Předem dekuji

Nestíhám splácet

Dobry den, mam dotaz, potrebuju prepsat na jinou osobu svoji pujcku u Monety. Jelikoz mam provident a nesplacim ho radne, nikde mi nepujcej. Chtela bych provident splatit. Takze se chci zeptaz, zda jde to, ze bych svuj uver prepsala na jinou osobu, ta by vzala naviseni pujcky, aby se splatil provident a uver by se behem 2-3 prepsal zpatky na me. Dekuji

Zájem o úvěr

Chci úvěr. Datum narození 1975.

Kontokorent

Dobrý den, mám kontokorent. Banka vyžaduje jednou za půl roku splacení celé částky. Jde mi o to, jak dlouho musí zůstat konkrétní částka na účtu. Matně si vzpomínám, že jde o 72 hodin, ale nevím, zda pracovních dní, či kalendářních. Děkuji Knoflíčková

Kontokorent

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na kontokorent. Jak dlouho musím nechat finanční prostředky na účtu pro půlroční splacení. Děkuji Knoflíčková

Pro nerozvedené manžele

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, tchán žije odděleně se svou manželkou už asi 6 let a bohužel není rozvedený a chtěl by si vzít větší úvěr. Je mu 61 let. Má vůbec nějakou šanci na úvěr u bank nebo staveb. spoření mimo nebankovních společností? Děkuji

Pro studenta bez doložitelného příjmu

Dobrý den, jsem student bez doložitelného příjmu a můj dotaz, mám možnost sehnat půjčku ? (cca 50 000,-) případně za jakých podmínek. Předem děkuji

Mám šanci získat půjčku?

Prosím vás, já bych se chtěl zeptat, jestli by mi někdo dal půjčku na německou pracovní smlouvu a když ano, jaká banka a jaké doklady budu potřebovat? děkuju

U které banky mám vedenu kreditní kartu?

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli se da zjistit, ktera společnost vydala na moje jmeno kreditni kartu, protože jsem žadal o pujčku a v bance tvrdej, že mam kreditni a ja o tom nevim???!!!

Potvrzení o doplacení úvěru

Dobry den. Mam ucet ve Francii u BNP PARIBAS. Pracoval jsem tam a chodila me tam vyplata. Potom jsem si vzal pujcku, ktera se mne strhavala z meho platu. Potom jsem skoncil a pracuji v Č.rep. Splatku tam dal posilam z ceskeho uctu. Ted nekdy by to melo byt splacene. Jde mne o to, ze jsem zapomel heslo na internetbanking a nemuzu kontrolovat odeslane platby a zustatek atd. Francouzsky se nedomluvim a nevim jak pozadat o nove heslo. Nevite, jestli nektera ceska banka by me to mohla pomoct vyridit? Tim myslim jako ze by byla materska nebo tak neco? A dalsi otazka, jestli je treba rozumne do budoucna si ponechat ucet u teto banky a nechat si tam posilat vyplatu z Cech? Dekuji za pripadnou radu L.Hof

Záznam v registrech

Děkuji za odpověď dotazu č. 3076. Registr ze SOLUSU jsem si již také prověřoval a nic v něm není. Poslední dotaz...kdyby se jednalo o chybu v komunikaci jak píšete, lze to nějakým způsobem řešit? Děkuji

Záznam v registrech

Pokračování dotazu č. 3073: To chápu, pak je mi ale divné, že mi zamítli žádost o půjčku i v mojí bance, kam mi chodí výplata a kde mi právě půjčku poskytli i přes to, že mám smlouvu na dobu určitou. A první žádost, kterou mi schválili a nabídli i daleko víc finančních prostředků, tak najednou nic... A také nechápu, proč by mi v jiné bance řekli, že mám záznam.

Banky odmítají poskytnout konsolidaci

Dobrý den, je mi 21 let, mé doložitelné příjmy jsou kolem 30 000,- měsíčně, práci mám na dobu určitou s tím, že smlouva již byla jednou prodloužena, jsem svobodný a bezdětný, mé úvěry činí splátku celkem 3900,- měsíčně. Chci si zkonsolidovat své stávající úvěry. Bohužel mé žádosti banky odmítají bez udání důvodu, kromě jedné, kde mi sdělili, že mám negativní záznam v registru BRKI či NRKI. Proto jsem si zažádal o výpisy z těchto registrů, ale po prozkoumání v nich není nic, co by zhoršovalo moji bonitu. Všechny své závazky platím včas, což je na nich viditelné. Potřebuji vyřešit tuto situaci z důvodu hypotéky, o kterou si chci zažádat příští rok. Můžete mi poradit, v čem by mohl být problém? Vycházím z toho, co mi řekli v bance ohledně registrů. V případě zájmu mi pomoci, mohu dokumenty zaslat mailem. Děkuji za odpověď.

Úvěr na podnikání

Dobrý den, přestěhovala jsem se z Čech na Moravu a jsem vedena na ÚP, udělala jsem si rekvalifikace a chci začít podnikat. Mám vůbec možnost získat u nějaké banky úvěr na podnikání, když teď nemám platební historii? Děkuji za odpověď.

Kreditní karta

Dobrý den, máme kreditku od Citi, kde nám vraceli 2% z utracené částky kdekoliv, bez. období bylo 55 dní a vedení 50 Kč. Citi bank tyto karty prodala Raiffeisen bance, se kterou nejsme vůbec spokojeni a chtěli bychom změnit kreditku. Je na trhu kreditka s tímto nastavením? Děkuji za odpověď. Selingerová

Refinancování firemního úvěru

Dobrý den, mám firemní úvěr u ČS s úrokovou sazbou 9% ročně. Nedávno za mnou byl finanční poradce, že by se dal tento úvěr refinancovat na spotřebitelský úvěr u Sberbank. Je to vůbec možné a výhodné? Nezaplatím nějaké smluvní poplatky za odchod od ČS? Děkuji

Potvrzení o doplacení úvěru

Dobrý den, potřebovala bych poradit, na koho se mám obrátit, vysvětlím situaci - v roce 2013 jsem doplatila úvěrovou kartu a myslela jsem, že doplacením byla automaticky zrušena a účet také. V roce 2016 jsem si vzpomněla, že raději požádám o potvrzení, abych měla jistotu, že nic nedlužím. Vše proběhlo v pořádku a dopis přišel, ale minulý měsíc jsem zjistila, že jsem v registru dlužníků, kde ĆSOB tvrdí, že mám znesplatněný úvěr a poslední status uvedla měsíc, kdy jsem požádala o potvrzení kde stojí, že byl úvěr splacen 2013. Prosím o radu co mám dělat. děkuji.

Konsolidace půjček před mateřskou

Pokračování dotazu č. 3018: Dobry den, dala jsem na vasi radu a chtela jsem sjednat konsolidaci. Bohuzel Vy jste mi napsal, ze nemocenska neni problem, ale v bance mi rekli, ze pokud marodim, tak konsolidace nejde provest a na materske dovolene s tim uz nic neudelam. Nevim kam si mam tedy dojit. Dekuji lucie

 

Jak si půjčit peníze

Pokračování dotazu č. 3021: Děkuji za odpověd, pujčujete i peníze a nebo jen najdete řešení problému?

Refinancování před mateřskou

Pokračování dotazu č. 3016: dluzim 400 000 Kč a platim dohromady 11 000 Kč, jde provest konsolidace, i když marodim? Jsem v pracovní neschopnosti a do prace mne uz nepusti a pak rovnou nastupuji na materskou dovolenou, proto se ptam, zda mam sanci s tim neco delat. Predem dekuji za odpoved

Refinancování

Dobry den, mám dotaz, uvery mi pomalu presahuji pres hlavu, bohuzel uz ted splacim jen tak tak, ale za pul roku mam jit na rodicovskou dovolenou a penize mi nebudou stacit na splaceni uveru, da se to resit nejak?

Kontokorent

Dobry den, chtela bych se zeptat na podminky kontokorentu, co je nutne pro jeho ziskani apod. Dekuji. Jilkova

Schvalování půjčky

Pokračování dotazu č. 2926: Dobry den, pisu ohledne pana Koutneho, co by mel byt poradcem a ohledne pujcky, ze psal, ze to mame schvalene, penize z tohoto cisla 999037 instrukce ohledne pujci a ted jsme zadaly o jinou pujcu a taky nam prislo z tohoto cisla bylo psano. Tak jsem se chtela zeptat, jestli muzete zjistit, od jake nebo od koho to je posilane. dekuji Drinkova

Čerpání hotovosti z kreditní karty

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, když máte úvěrovou kartu, ze které čerpáte finanční hotovost, kolik je úrok z částky třeba 10 tisic? Diky za info

Refinancování

Pokračování dotazu č. 2887: Děkuji za odpověd, ještě bych se chtěla zeptat, jestli když marodím přes 2 měsíce a budu až do porodu, tak jestli by to šlo převést půjčku z České spořitelny do GE Money Bank, i když budu mít z práce výpis o výdělku? Děkuji za odpověd KRŮŽELOVÁ

Kam převést půjčku?

Dobrý den, chci se zeptat, kde byste mně poradi převést půjčku od České spořitelny - buď k GE Money Bank nebo KB nebo UniCredit Bank nebo ČSOB. Tyhle mám nejbližší v okolí. Děkuji za odpověd Krůželová

Chci doplatit své dluhy

Dobrý den, chtěla bych si zaplatit všechny dlužné částky. Včetně nákupu na splátky a kartu zrušit. Důvodem jsou rodinné a zdravotní problémy. Děkuji za pochopení S pozdravem Z. Chudobová

Refinancování

Dobrý den, mám konsolidaci u České spořitelny 400 000 Kč, bylo by možno požádat o převedeni do jiné banky, která by byla pro mě výhodnejší? Děkuji za odpověd

Půjčka a smlouva na dobu určitou

Dobrý den, v práci mám od května do května dalšího roku smlouvu na dobu určitou. S 3 měsíční zkušební lhůtou. Chci se zeptat jestli po uplynutí zkušební doby budu mít nárok u nějaké banky na půjčku? Výdělek mám vyšší než 5 000 Kč. Děkuji Dvořáková

Předčasné splacení

Dobrý den, mám úvěr u GE money, chtěla bych ho předčasně splatit. Jak mám postupovat a co k tomu potřebuji. A jaká částka se platí navíc? Děkuji za odpověd

Půjčka na mateřské

dobrý den, chtěla bych se zepat, jak to funguje, když bych si chtěla pujcit 50 000 kč, co k tomu všechno potrebuju, když jsu na mateřské, děkuji lilakova martina

Záznam v registrech

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak postupovat v této konkretní situaci... žádám u České spořitelny o konsolidaci úvěrů, ale v tuto chvíli mám "rozpracovanou žádost" o úvěr v registrech z loňského Srpna, už si bohužel nepamatuji kde, abych ji mohl zrušit a Česká spořitelna z tohoto důvodu nechce dokončit mou konsolidaci. Volal jsem do všech bank co znám, ale nikde žádnou žádost rozpracovanou buď nemám, nebo ji zrušili po měsíci, zatím jsem zjistil, že jen u Unicredit bank, drží žádost po dobu jednoho roku než ji ukonči, ale zde žádnou žádost také nemám. Děkuji za odpověď

Rozpracovaná žádost o půjčku

Dobry den, rad bych se zeptal, zda nevite, ktere banky rusi rozpracovane zadosti o uver (vyplneno na internetu, zadna smlouva nebyla podepsana) az po roce, dekuji za odpoved.

Před-schválený úvěr pro firmy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to chodí s předschválenými úvěry pro firmy. Když by si firma založila účet tak po jaké době při určitém obratu na účtu předschvalují banky úvěry? A zda je k tomu ještě něco potřeba pro získání takového úvěru. Předem děkuji za odpověd. David Blažek

Důvod zamítnutí

Dobrý den, v článku na vaší stránce se píše, že "Nechce, nebo nemůže-li banka vyhovět vaší žádosti o úvěr či půjčku, sdělí vám to. Na požádání vám musí sdělit i hlavní důvod, který vedl k zamítavému stanovisku." Moje žádost byla zamítnuta a nechtěli mi sdělit proč, tak jsem googlil až jsem narazil na ten článek, ve kterém se tvrdí, že mi musí sdělit důvod zamítnutí. Odepsal jsem jim tedy, že si myslím, že mám právo vědět důvod zamítnutí, načež mi odpověděli, že "banka si vyhrazuje právo nesdělovat důvody zamítnutí žádosti. Vzhledem k tomu, že schvalovací proces je vždy interním procesem banky, nemá banka povinnost tyto údaje uvést." Kde je tedy pravda? Osobně si myslím, že by banka měla na požádání sdělit legitimní důvod zamítnutí, protože by jinak mohla beztrestně diskriminovat své zákazníky a ta diskriminace se pak nedá prokázat. Je na to nějaký právní předpis, který se tím zabývá? Odkud se v článku vzala informace, že mi banka musí na moji žádost sdělit důvod zamítnutí? Děkuji za odpověď.

Půjčka neziskové organizaci

Dobrý den, jsme nezisková organizace, která se věnuje celoroční práci s dětmi a pořádáním letních dětských táborů. Z organizačních důvodů bychom potřebovali koupit automobil, na který nám chybí 30 000,-. Poskytuje některá banka půjčky i neziskovým organizacím?

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den..Mám svoji banku GE Money Bank. Manžel u vaší banky 30 let..Ctěli jsme uvěr, ale samý problém, proč máte všude reklamy na sloučení? A vždy se najde problém, manžel v plném invalidním důchodu, takže má menší příjem..Těd nikdo nechce řešit, ale reklam máte všude...Děkuji

Refinancování - chci nižší úrok

Dobry den, refinancoval jsem si uvery u jedne banky, chtel bych prejit k jine, nebot jsem nespokojen s urokem 15,6% na 10 let. Pripada mi to jako lichva. Jsem u jedne banky od r..2003 a nevim jak to resit.....

Max. výše kontokorentu

Je omezena výše kontokorentu (do jaké výše) u běžných účtů České spořitelny? Děkuji

Co mi hrozí za neplacení včas?

Dobrý den, mám dotaz, mám uhradit kontokorent. Co mi hrozí, když zaplatím později než v den splatnosti? děkuji za odpověd

Výmaz omezení dispozičních práv

Dobrý den, mám prosím dotaz týkající se Omezení dispozičních práv pro Českou státní spořitelnu z roku 1987. Jedná se o to, že na pozemku, který potřebujeme jako město odkoupit od fyzické osoby vázne toto omezení. Je zřejmé, že původní vlastník zemřel a nemovitost v rámci dědictví přešla na nového majitele. Omezení tam však zůstalo zapsáno. Lze prosím od Vás získat nějaké potvrzení, že půjčka již byla splacena a lze provést výmaz tohoto Omezení dispoziční práv. Jedná se o pobočku v Poličce, Dohoda o omezení převodu nemovitosti RIII 582/1987 č.j. 63-859260-4 ze dne 18.6.1987. Velmi děkuji.

P2P půjčky

Dobry den, zajimam se o vyuzivani sluzeb portalu zabyvajici se pujcovanim P2P, byt jako pujcovatel nebo pujcujici. Je nekolik portalu kde lze nalezt podrobnosti, ale mne by zajimalo jaky je na to Vas nazor. Trik na vylakani penez od duverivych lidi nebo seriozni alternativa k bankovnim pujckam / zhodnocovani penez. Dekuji

Půjčka bez uvedení důvodu

Dobrý den, chtěla bych si půjčit od banky peníze na splacení nějakého dluhu. Není to dluh žádné bance. Půjčuje banka i na to? Nebo musím mít nějaký vážnější důvod jako je koupě auta, nemovitosti a tak? Vím že půjčku budu schopna splácet, ale bojím se že mě banka odmítne když jim řeknu že potřebuji půjčit kvůli dluhu. Děkuji za odpověď.

Refinancování leasingu

Dobrý den! Prosím o radu! U které banky je pro mě nejvýhodnější refinancovat půjčku od sAutoleasing? Děkuji za radu .

Půjčka na elektroniku

Dobrý den, chtěl bych si vzít elektronický produkt na splátky, ale obávám se schválení, protože mám pracovní smlouvu na dobu určitou a to do konce roku, jinak žádné další pohledávky nemám. Je možné nakoupit na splátky, i když mám pracovní smlouvu na dobu určitou? děkuji za odpověď

Půjčování v rodině

Dobrý den, chci se poptat na tuto věc. V době už po rozvodu syna s bývalou snachou jsme ji půjčili nemalou částku peněz/dodnes lituji, ale pozdě/, podpis od ní máme. Nechce nám je vrátit, protože prý syn neplatí alimenty. Nevíme jak peníze z ní dostat. Syn bydlí u nás, ale trvalé bydliště tu nemá. Uspěli bychom vymáhat dlužnou částku soudně když ona dluh vůči nám spojuje s nevyřízeným účty se synem? Děkuji Kučera

Zůstatek úvěru

Chtěl bych vědět co to mám za úvěr č. 006481620R a jaký je stav na mém ucte

Zavádějící informace při sjednání úvěru

Dobry den, pujcil jsem si v GE bance 40 tisic a pani mi rekla, ze kdyz budu platit pravidelne 2tis/mes. tak za dva roky preplatim necelych 5tis. Po prvnich dvou splatkach jsem jen na urocich pleplatil 1400,- a po telefonatu me pani ujistila, ze slibeny preplatek 5tis je nesmysl a behem dvou let to bude cca 13tis. Kdyz mam z banky podepsanou smlouvu, ale byl jsem takto mystifikovan, mam nejakou sanci aspon na snizeni uroku? damy na prepazce byly dve, jedna z nich vedouci, uroky pocitaly spolu, urcite by si me pamatovaly. Samozrejme nemuzu odstoupit od pujcky, protoze penize jsem jiz vyuzil na duvod pujcky ;) Dekuji Lukas R.

Poplatek za zaslání upomínky

Dobry den, zajimá mě, jaké jsou postupy pri řešení pochybení banky, konkrétně Ge money bank, která si stáhne z účtu splatku za uver, chvili na to vam pošle upomínku za 500 a k tomu si pripocte poplatky za obtížné doručení obsílky a další nesmyslné poplatky. Přitom penize byli na účtu včas, takže neměli žádné právo mne pokutovat. Jak to mam řešit? Děkuji za odpoved.

Vyčíslení dluhu

Dobry den. Chtěla bych vás poprosit. Měla jsem kdysi u vás sjednanou půjčku. Chtěla bych požádat o zaslání aktuálních informací. Co se týče jak vysoká služba částka je a popřípadě jestli není dána exekuce. Prosim o zaslání všech dokumentů na adresu: xxx

Zesplatnění úvěru

Pokračování dotazu č. 2562: Mám poslední otázku, pokud je v dopise uvedeno Věc: Výpověď úvěrové smlouvy a výzva k úhradě dluhu. Bez přesného udání toho, že bych porušila podmínky smlouvy (to, že jsem je porušila mi asi po hodině bylo zděleno na pobočce, kdy to vypadalo, že ani oni neví) mám to tedy brát jako zesplatněný úvěr bez toho, že jsem měla mít možnost 2 měsíční výpovědní lhůty? Děkuji.

Zesplatnění úvěru

Pokračování dotazu č. 2558: Porušení podmínek smlouvy prý bylo, že se na účet po dobu 2 měsíců se nic nepřipsalo. I když na poplatky tam bylo. Ale také nechápu, proč je ve smlouvě uvedeno, že v případě výpovědi ze strany věřitele se sjednává výpovědní lhůta v délce 2 měsíců a oni chtěli úhradu okamžitě. Děkuji za odpověď

Zesplatnění úvěru

Dobrý den,měla jsem smlouvu na Kontokorent u Fio banky na částku 5 000 Kč se splatností na jeden rok a s možností prodloužení, sepsána 26.3.2013. Za rok 26.3.2014 byla prodloužena. 3.3.2015 jsem obdržela výpověď úvěrové smlouvy k 26.3.2015 a žádost o okamžité doplacení dlužné částky 4 761 Kč. Nikdy žádný dluh na úvěru nevznikl ani prodlení s platbou. Banku jsem ihned navštívila a jelikož jsem nemohla celou dlužnou částku v určené lhůtě zaplatit dohodla jsem se na splátkách. 13.3.2015 jsem tam dohodu o splátkách podepsala a ihned vložila první splátku která jak bylo na pobočce sepsáno činila 500 Kč. K 30.4.2015 vložili tento úvěr do bankovního registru jako zesplatněný. Je to možné,aby byl v takovém případě úvěr zesplatněný, když žádné prodlení se splácením úvěru nevzniklo? A pokud ano neměli mě o tom při dohodě o splátkách informovat? Moc děkuji za odpověď.

Kreditní karta Poštovní spořitelny

Jak se mění od 1.4.2016 podmínky pro kreditní karty Poštovní spořitelny?

Nejlepší konsolidace

Dobrý den, na konci ledna jsem se telefonicky dotazovala ohledně konsolidace pujček u vaší banky. Vaše pracovnice mi odeslala email s formulářem pro potvrzení příjmů a emajlovou adresu kam mam poslat potřebmé dokumenty které mi řekla. 4.2 jsem emajl s přílohou všech dokumentů odeslala na adresu pujckaonline@csob.cz a od té doby se mi nikdo neozval . Již 2x jsem sama telefonovala jak to vypadá ale pokaždé mi bylo řečeno že se sami ozvete. Měsíc se mi zdá docela dlouhá doba na to aby mi někdo podal informace. Děkuji za odpověď

Nestíhám splácet, co mám dělat?

Ráda bych se zeptala na to jak řešit situaci která už pro mne zdá se být neřešitelná Vlastním kreditní kartu vaší banky a měsíční splátky několikrát převyšují mé finanční možnosti: protože jsem sama a bezdětná nemá mi kdo pomoci se splátkami jsem nyní na úřadu práce a ze zdrav. důvodů dosti závažných mám velký problém najít novou práci Už na podzim jsem se telefonicky snažila získat informace ale marně prosím o radu jak mám splátky řešít - není možné snížení splácené dlužné částky? Ják postupovat v nastalé situaci už si nevím rady děkuji za odpověd Ovčačíková

Vyčíslení dluhu

Dobrý den. Můžete mi prosím zaslat nějaký dokument ohledně dluhu u Vaší Banky? Předem děkuji Pospíšil Daniel

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Bezplatná kreditní karta

Dobrý den, potřebuji kreditní kartu s minimálním úvěrovým rámcem 30 000 Kč. pro půjčovny aut v zahraničí, kde právě kreditní kartu vyžadují. Z toho vyplývá, za jakým účelem bude karta použita, tudíž nepotřebuji žádný běžný účet a pokud možno bez poplatků. Jakou banku byste mi doporučili ? Předem děkuji za radu

350 000 Kč na 6 měsíců

Dobrý den, mám možnost si půjčit na 6 měsíců 350000 Kč. Za tuto půjčku si počítají 17500 Kč (5%) Je úrok přiměřený?

Půjčka a hypotéka

Dobrý den, mám obecný dotaz ke kombinaci úvěru a hypotéky. Zvažuji spotřebitelský úvěr na 3-4 roky v hodnotě cca 150 000Kč. V případě, že v období, kdy budu tímto úvěrem zatížen, budu chtít zažádat o hypotéku, jak moc tato skutečnost ovlivní rozhodnutí banky o mé bonitě? Předpoklad je, že mám dobrou platební morálku při splácení úvěru. Děkuji. DK

Pochybná nebankovní půjčka

Dobrý den, prosím o vyjádření, jesti je podvod nebankovní pujcka Sjednáno.cz. Peníze jsou vyřízeny ihned, ale chtějí poslat 5 procent z uvěru má to být vinkulace v případě nesplácení úvěru na učet v ČES.SPOŘ.

Rekonstrukce střechy 600 tisíc Kč

Dobrý den, chci v tomto roce uskutečnit rekonstrukci střechy na rodinném domě, předpokládaná částka 600 000,- doba splácení by byla cca 12 let. V současné době již nemám stavební spoření. Jakou variantu bych měla zvolit. Děkuji za odpověď

Konsolidace

Pokračování dotazu č. 2453: Dobrý den pane Strašák, mockrát děkuji za rady. Víte, potřebuji splátky snížit, nyní splácím necelých 18 000,- měsíčně, jelikož u každé ze společností jiná výše půjčky, tudíž vyšší splácení. Při konsolidaci jak píšete bych si velice pomohla. Jelikož se budeme z manželem rozvádět a potřebuji snížit splátky, tak by mi pomohlo. Manžel přispíval, ale...no asi to znáte jak to chodí. Ale polovinu dluhu by splácel i on. Což 8 500,- se lépe bude platit jak 18 000. Mám jen vážnou obavu, jestli mi to některá z těch bank udělá. Nemovitost nemám.

Konsolidace nebo americká hypotéka

Pokračování dotazu č. 2449: Krásný den pane Strašák, no dlužím 500 000,-kč. Dostala jsem se do toho složitým postupem. Jsem z toho nyní úplně v koncích. Měsíční příjem činí 17000,- Kč. Mám ale obavu, že mě nebudou chtít půjčky sjednotit. Splácím dosavadní platby vždy v čas, ale všude propagují, že by se to dalo snížit, tak bych to velice ráda uvítala.

Konsolidace

krásný den, chci se zeptat, mám u více institucí půjčeno, chtěla bych konsolidaci s nižšími splátkami než mám. Co mám pro to udělat, aby se mi stávající půjčky sjednotily do jedné. Děkuji

Minimální příjem

dobry den, jsem slovenka a mela bych sanci dostat uver s 9200kc s prijmem a uver na 10990 kc a najmem 8000kc a druhym prijmem od syna, ktery uz je plnolety 10 000 kc u cetelemu a dekuji za odpoved.

Opakované převedení půjčky

Dobrý den,chci se zeptat v květnu 2015 jsem převedla půjčku z poštovní spořitelny do Equa bank. Teď jsem viděla na netu nabídku od UniCredit bank že mají nižší úrok a premyslim o převedení půjčky. Mužů tak prevedet půjčky casto po sobě? Děkuji Hutarkova

Minimální příjem pro získání půjčky

Dobry vecer mam dotaz ohledně úvěru u cetelemu jaky je minimálně přijatelný příjem a nájem abych mohl si požádat o úvěr jestli maji nejake normy na to abych si mohl založit úvěr

Kde si půjčit

Dobrý den, chci se zeptat, u jaké banky by bylo nejvýhodnější si půjčit (osobní úvěr) tzv. nejnižší úrok a nejnižší poplatky. Díky za odpověd

Půjčka na osobní bankrot

dobrý den chci se zeptat mám insolvenci osobní bankrot ráda bych se zeptala jestli je možno si půjčit peníze abych mohla doplatit insolvenci protože po jejich strhnutí peněz mi zbývá tolik že žiju jak chudák a dluh pořát je skoro stejný i když mi strhávají 5 000 až 7 000tisíc měsíčně mám doplatit 32 000kč děkuji za odpověd

Konsolidace či refinancování

Dobrý den, prosím vás, chci se zeptat, zda by bylo výhodné skonsolidovat 2 úvěry /celkem zbývá doplatit 207.000,- Kč splácím měsíčně dohromady 4.100,- kč/ ze stavebního spoření a jeden další úvěr /zbývá ještě asi 150 tisíc, splácím měsíčně 3870,- Kč/, všechny jsou u Raiffeisen stavební spořitelny. Děkuji

Záznam CBCB

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, pokud mám záznam v registrech CBCB, Solus čistý mám možnost získat někde půjčku, popřípadě konsolidaci? Mám daňové přiznání s čistým příjmem 26 000 Kč.

Modifikace doby splácení

Dobry den mohu se zeptat pokud jsem podepsal smluvu v bance o pujce a sjednana castka nebyla jeste vyplacena mohu castku pujcky snizit ? A upravit dobu ? Dekuji

Kreditní karta - zůstatek dluhu

Dobrý den, mám u vás kreditní kartu pod číslem smlouvy XXX a zajímala by mne konečná částka, která schází k doplacení a podmínky ukončení této karty. Děkuji Salomon Dana

Refinancování kreditky a kontokorentu

Dobrý den, mám kontokorent a kreditní kartu u české spořitelny kde jsem v mínusu 50 000 a 40 000. Jsou vysoké úroky. Jaká je možnost převést účet k jiné bance, kde by byly nižší úroky za kontokorent a kreditní kartu. Nebo levnější půjčku na zaplacení dluhu? Děkuji a přeji krásné dny .

Refinancování

Dobrý den, mamina si vzala půjčku v roce 2012 u nejmenované banky ve výši 280 000 Kč. Při splátce 6500kč/měsíc na 72 měsíců a s úrokovou sazbou 23%. Vzorně splácí každý měsíc, chci Vás požádat o možnost refinancování u jiných bank.. děkuji za radu..

Mám šanci získat půjčku?

dobry vecer uz som vam pisala ooladhm pozicky ze potrebujem a ci mam sancu na byt a este ste sa mi neozvali tak este raz vam pisem mozte sa mi ozvat s pozdravom dakujem

Přeplatek

Dobrý den, mám dotaz. 26.10 tohoto roku jsem doplatila úvěr s přeplatkem něco kolem 10 000. Bylo to u banky UniCredit. Dodnes mi přeplatek neposlali. Jak dlouho má banka na odeslání přeplatku? Děkuji

Půjčka na auto

Dobrý den, chci si vzít úvěr na auto. Jedná se o Audi A8, r.výroby: 2011, cena vozu: 850.000,- , akontace: 350.000,- , tzn. chci si půjčit cca: 500.000,- na maximální dobu co to jde...Mohli by jste mi prosím poradit, u jaké společnosti si nejlépe půjčit peníze? Díky, Dušek

Konsolidace

Pokračování dotazu č. 2336: Dobrý den, v současnosti jsem bez práce. konsolidaci nabídli ale jsem bez mzdy. děkuji. Radek

Snížení splátek

Dobrý den, mám na Vás dotaz potřebuji snížit splatky u ČS úvěr a nemůžu je dle smlouvy snížit. Můžete poradit jak by to šlo? úvěr mám od roku 2012 a mám ještě. splácet 130 000 ,- děkuji.

Závazek z půjčky do nového manželství

Dobrý den, jsem rozvedený, mám konsolidační úvěr, který pravidelně splácím, vzal jsem si jej před pěti roky na své jméno v tehdejším manželství . Nyní jsem rozvedený a mám nový vážný vztah, přistěhoval jsem se k přítelkyni, která o úvěru ví, ale nemá s ním nic společného, nic z něj neměla. V jaké pozici by byla pro moji banku, pokud bychom uzavřeli manželství a kdybych z nějakého vážného důvodu nemohl dál řádně splácet nebo zemřel? Nerad bych ji dostal do potíží, pomohla by předmanželská smlouva ve které budou uvedeny finanční závazky jež budou jen "mé"? Sama splácí hypotéku na byt, kdyby se dostala do problému se splácením v jaké pozici budu jako její manžel, který při uzavření hypotéky nebyl? Co bychom měli udělat pro banku, např. notářský zápis o stavu majetku, tedy i dluhů, které máme před uzavřením manželství? Děkuji Vám za poradenství.

Půjčka na mateřské

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné u vás dostat půjčku ve výši 100 000 Kč. Ale jsem na mateřské a mateřskou pobiram a aj přídavky a celkem 19 000 Kč měsíčně a ještě dalsi příjem mam každý měsíc 3000 Kč. Děkuji moc předem za odpověď Kubínová Marie

Půjčka online

Dobrý den, jak se dostanu z vašich stránek, k realizaci půjčky. Musím zřejmě osobně, že? děkuji i.rouckova

Půjčka pro invalidního důchodce

Dobrý den, chtĕla bych si půjčit 20 000 kč, jsem invalidní kolik bych mĕla tak splácet chtĕla bych to co nejdříve splatit

Úvěr na rekonstrukci

Dobrý den, s manželem se chystáme rekonstruovat rodinný dům od rodičů. Chceme si půjčit na rekonstrukci kolem 450.000 Kč, ale již máme úvěr na 400.000 u banky. Poskytuje Vaše společnost nějakou variantu, která by nám sloučila stávající půjčku s novou na rekonstrukci? Oba s manželem pracujeme, máme smlouvu na dobu neurčitou a společný čistý výdělek máme 37.000Kč. Děkuji za nabídku Zuzana Brůžková

Refinancování

Dobry den, potrebovala bych poradit. 1\ V srpnu jsem konsolidovala uvery, potrebovala jsem jeste tricet tisic. Celkovy uver je 323984 kc. Splatka je 6317 plus 505 kc. Zaplatim celkem 533783 kc, coz je moc,jsem u ceske sporitelny. Bylo by mozne uver refinancovat a i snizit splatky? 2\ Take bych si chtela vzit hypoteku, je mi 44 let plat cca 16000 kc, manzel 52 let,plat cca 11500 kc, splaci 1500 kc u cofidis - jeste cca 20000 kc. Bohuzel manzel je v registru ,je to vic jak 3 roky Syn 16 let. Je nejaka moznost? Dekuji

Refinancování půjčky

Dobrý den můžete mi prosím zaslat nabídku na konsolidaci ve výši 250 000 na 96 měsíců? Mám úvěr u jiné banky a vzhledem k velkým úrokům sháním jinou banku-s nižšími úroky.Děkuji moc Viceníková

Equa Bank

Nenašla jsem v porovnaní bank Equa bank. Je důvěryhodná?

Věková hranice pro půjčku

Dobrý den-prosím jaká je věková hranice pro žádost o pujčku u era banky-pokud je klient dlouhodobý a k žádosti by měl i spoludlužníka-jednalo by se o neučelovou pujčku.Děkuji

Půjčka po osobním bankrotu

Dobrý den, rád bych se zeptal, po jaké době od ukončení osobního bankrotu si může klient zažádat o půjčku. Měsíční čistý příjem cca 23.000.- a pouze 3.500.- platba na domácnost. Děkuji

Půjčka 300 000 Kč

Dobrý den, již jsem měl tento týden dotaz na nejvýhodnější spotř. úvěr ve výši 300.000,- Kč. Doporučili jste mi Air Bank a Equa Bank (úrok 10%). Chtěl jsem se zeptat na UniCreditBank, ti nabízejí úrok ve výši 4,9%. Děkuji za odpověď.

Konsolidace půjček

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké jsou možnosti konsolidace. U své banky (mbank) mám půjčku, kreditní kartu i kontokorent dál jsem si neuvážlivě vzala nebankovní půjčku u Profi Creditu a Providentu moje závazky vůči těmto společnostem činní dohromady 150 tis. Splátky jsou opravdu pro mě dost vysoké, několikrát jsem se dostala i do prodlením se splácením. To zda mě společnosti uvedli do registru dlužníku nevím, když jsem se na toto informovala u své banky bylo mi zděleno že mi to sdělit nemohou, u nebankovních společnosti jsem dostala informaci že mě tam neuvedli. Můžete mi poradit jak mám možnosti tuto svojí situaci řešit. Děkuji předem za radu.

Drahá půjčka

Dobrý den, chtěli bychom si vzít půjčku na rekonstrukci ve výši 300.000,- Kč. Která banka nabízí nejnižší úrok? Informovali jsme se u Air bank, ale tam bychom přeplatili cca 130.000,- Kč. Je nějaká banka lepší? Děkuji za odpověď.

Nová kreditní karta

Dobrý den, prosím o sdělení zda mi bude zaslána nová karta /platnost končí 10/15/ nebo musím znovu žádat? AXA CLUB Děkuji Beranová

Půjčka 400 000 Kč - splátka

Jake jsou nejnizsi mozne mesicni splatky uveru ve vysi 400 000kc?

Konsolidace půjček

Dobrý den, potřebuji konsolidaci půjček zhruba 160 000 plus půjčit 140 000 navíc. Příjem mám 11 500 měsíčně. Jsem sama, bezdětná. Mám vedlejší příjem, ale bohužel mi na něj nikdo potvrzení nevydá. V registru záznam nemám. Splácím 1800 úvěr ze stavebního spoření a na 1800 jsem vedena jako ručitel. Mám vůbec nějakou možnost v některé bance projít? Děkuji moc za odpověď. Olga

Studentská kreditní karta

Dobrý den, od 21.9 jsem se evidoval na pracovním úřadě, kvůli práci během skládání zkoušek na maturitu. Mám stále u sebe studentskou kreditní kartu. Je potřeba kartu vyměnit za normální kreditní kartu? Děkuji

Půjčka na auto

Dobry den, chci se zeptat, potrebuji půjčit 50 000 kc na auto. Pracuji v Německu. Mam nejakou šanci půjčku ziskat? A kde by to bylo možné, dekuji.

Kde konsolidovat?

konsolidace pujcek?

Smlouva o úvěru

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je možné od Banky získat smlouvu k uvěru, kterou jsem měl, ale ztratil ale teď bych ji potřeboval, vyhoví mi Banka ?

Předschválená půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám přes internet schválenou půjčku. Ale sem ted mimo město trvalého bydliště. Mohu si jí vyřídit i v jiném městě? Děkuji

Úvěr na auto

Uzavřel jsem úvěr na auto 4.9 2015 s go money bank a chci zaplatit dluh...je to možné

Skóring

Dobrý den Uznáváte v případě refinancování úvěru Smlouvu na dobu určitou, už jednou prodlouženou? Nebo neřešíte o jaký typ pracovní smlouvy jde. A za 2) Co zahrnuje pojištění ve spotřebitelském úvěru - smrt - na jakou částku?; invaliditu - od kolika %? I ztrátu zaměstnání? Je jasné, že var. pojištění 2 zahrnuje něco navíc, ale co konkrétně? Děkuji Michaela Marková

Refinancování půjčky

Pokračování dotazu č. 2152: Jsem u gemoney, u jedne pujcky 17 a u druhe 23 procent. Zbyva mi doplatit asi 350tis. dohromady.

Studentská půjčka do 50 000 Kč

Dobrý večer. Děkuji za odpověd. Chtěl jsem se zeptat . Potřebuji ručitele na půjčku do 50 000 Kč pod statusem student? Rozhodl jsem se pro studentskou půjčku. Protože nemohu doložit trvalý příjem. Proto jsem se rozhodl pro studentskou. Co mi poradíte když nemohu doložit příjem a chci, spíš potřebuji půjčku ? Děkuji.

Studentská půjčka

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat . Pokud si chci půjčit nějaké peníze v bance jako student. A mám kartu isic s platností do 12 . měsíce roku 2015.ISIC= international student identity card. Platí to jako potvrzení ke studium a stačí to k tomu aby mi to banka schválila ? Děkuji

Která banka má nejlepší půjčky

Prosim o vyber banky na uver na rekonstrukci strechy castka 80 000 Kč Dekuji.

Bez doložení příjmu

Dobrý den, potřeboval bych poradit s touto situací. Po několika letech jsem změnil zaměstnání a jsem ve zkušební lhůtě, jenže si potřebuji vzít půjčku na auto, ale samozřejmě bez doložení příjmů, nebo tedy tím, že jsem ve zkušební době mi nikde nepůjčí. Dá se to nějak obejít, nebo si vzít nebankovní půjčku, pokud ano, tak u koho...? děkuji...

Čerpání půjčky na faktury

Dobrý den. Prosím o radu. Mám u Lišky úvěr na bydlení. S čerpáním ve dvou fázích. Druhá část je možná čerpat po doložení dokladů (faktury atd). Mohu doložit i např. doklad o zaplacení zálohy na udělání rozvodů topení, i když práce ještě nebyla započata a bude se dělat např až za dva měsíce? Nebo mně tento doklad nejspíš neuznají? Děkuji.A.J.

Finanční poradci

Dobrý den pane Jermář, přečetla jsem si vaši odpověď na dotaz stornování z databáze dlužníku, kde pán žádá o hypotéku a finanční poradce mu sdělil, že lze požádat o výmaz. A informujete ho, že nemá v žádném případě spolupracovat s finančními poradci. Nepřipadá vám vaše osočování neetické a neseriózní, jak můžete všechny poradce házet do jednoho pytle. Mezi poradci, tak jako mezi zaměstnanci bank i bankami i věřiteli jsou špatní i dobří pracovníci i poskytovatelé. Jak může klient, který pracuje úplně v jiném oboru a o finančních produktech nemá vůbec žádný přehled spoléhat na banku. Kolik je u nás bank a jiných poskytovatelů hypoték, 30-40 nebo i více? Někde jsem četla, že malých zprostředkovatelů půjček je u nás, myslím, několik desítek tisíc, hrozné. Dobře víte, že každá banka má jiné úroky, jiné poplatky, jiné pojištění atd. a jejich zaměstnanci jsou také odměňování od výše uzavření smluv a všichni budou tvrdit, že ta jejich hypotéka je ta nejlepší, jsou k tomu tlačeni. Copak vy si dokážete například sám postavit dům, sám opravit auto, ušit šaty atd. ne, každý rozumí tomu svému a je jen otázkou zákonu a jejich uplatňování v praxi, jaké podmínky se na trhu vytvoří . V dnešní době finanční poradce, který pracuje pro makléřskou firmu, může klientovi udělat modelový příklad a analýzu od více bank které nabízí hypotéku, ale pracovník banky pracuje jen pro danou banku. ČNB dělá dohled nad finančními poradci, nevím komu patří tento portál, jestli ČNB a vy jste jejich zaměstnanec, tak je to smutné, že chováte tak neeticky, jaký je pak rozdíl mezi těmi špatnými finančními poradci a vámi. Každý hájíte jen své zájmy a klient jde bokem. Pracovala jsem v tomto oboru 10 let a možná se vrátím, mám dost zkušenosti. Není to jen otázka poradců, ale hlavně dodržování etiky, morálky, neupřednostňování zisku za každou cenu a zisk mají hlavně poskytovatele finanční produktu, ne zprostředkovatele. Když jsem začínala, tak jsme byli vychováváni k etice a nedej Bože, když bychom zrušili klientovi nějakou smlouvu třeba v pojištění, většina starých smluv byla dobrá, sice na malé částky, ale s vysokými úroky a garanci, dnes je to každému jedno, hlavně, že je zisk. Tlačí se na zaměstnance, na poradce, na klienty, opravdu jste přesvědčen, že za to mohou jen poradci? V takovém prostředí, kde se vytváří dobré podmínky pro lichvu, kde se nedodržují zákony, mimochodem, není to tak dávno, co jsem četla, že při kontrole 10 bank měli jen dvě správně RPSN, ostatní to měli v neprospěch klienta. Tady v těchto podmínkách bují nekalé praktiky, přibývá věřitelů, zprostředkovatelů, vymahačů, lichvářů, rozhodců, exekucí a v neposlední řadě právníku kteří si z práva udělali byznys. Jsem zvědavá, kdo bude za 10-20 let živit tento stát a vytvářet hodnoty, státní úředníci určitě také ne. Ale přesto se najdou slušní a poctiví lidé, tak je neházejte do jednoho pytle.

Kontokorent

Jak se, prosím, dostanu na můj kontokorent ze dne 31. 8. 2014. Děkuji za odpověď.

Konsolidace úvěrů

Dobrý den, měla bych jen dotaz, u banky a i nebankových společností mám závazky okolo 350 000,- . Bylo by možné tyto závazky u vaší společnosti sloučit a doplnit o spoření na budoucí bydlení? Děkuji Křížová

Kontokorent po splatnosti

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, moje známá se ptá, zda je možné aby si banka vzala peníze, bez písemného upozornění, když nebyl zaplacen kontokorent včas. Byli jen upozornění telefonicky, a pak si banka vzala sama peníze, které ani nebyly v plné výši kontokorentu. Zda banka může takto postupovat? děkuji za odpověď. Tal.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, mám dotaz. Manželka uzavřela před naším sňatkem smlouvu o poskytnutí revolvingového úvěru a byla jí vydána kreditní karta. Z úvěru čerpala a splácela peníze i v době trvání našeho manželství. Po její smrti zůstal z tohoto titulu dluh. Nevíte jestli je tento dluh součástí společného jmění manželů či jejím výlučným majetkem?

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dostanu půjčku, když je mi 70 let?

Dotaz na půjčku

Dobrý den prosím o sdělení jakým způsobem ukončit Premia kartu Home Credit, kterou u Vás mám, a jaká je výpovědní lhůta. Případně mi zašlete obchodní podmínky. Předem děkuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla bych zrušit kreditní kartu. Mohli byste mě poradit jak to mám udělat? Děkuji. S pozdravem Černá

Dotaz na půjčku

Dobrý den, v autobazaru Sixt v Praze jsme zakoupili auto Volkswagen golf značky XXX identifikační číslo XXX, je u něj uvedeno zástavní právo u Reifeisen bank. Prodejce nám dal potvrzení, že není u tohoto vozidla žádný závazek. Potřebuji si ověřit, zda to tak skutečně je. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobry den Mela bych dotaz. Pritel by chtel pujcku od komercni banky a neprosel kuli registru ze u nejake spolecnosti dluzi. Ale nemuzeme se dohledat u koho. Jsme ze Semil. A u nas v bance nam nikdo nic nerekne. Ze to vi jen schvalovatel. Da se prosim zjistit u koho jsme v registru? Aby jsme mohli vse zaplatit. Uz jsme bezmocni. Je nejaka rada? Moc dekuji Fojtikova a Pritel: Nenad Nisikj.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, jsem studující. Mám zájem o půjčku na studium. Nemám ručitele a ani stálé zaměstnání. Chodím na brigády. Příjem mám od 5 000 Kč. Mám šanci získat půjčku 80 000 Kč ?

Dotaz na půjčku

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá vyřízení konsilidace v bance jak dlouho mám čekat jestli to bylo vyřízeno.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká by byla výše splátek u úvěru na 255 000,- na 84 měsíců. Děkuji Irena

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřeboval bych doporučit nejideálnější nebankovní půjčku bez doložení příjmů v řádu 10 až 50 tisic (cim vic tim lip), pzn. půjčku pro me nebude problem nasledne splacet, ale nyní je pro me nutnost si ji vzit, pro to bych rad vedel, kde je nejmensi riziko toho, ze nastanou necekanne problemy a kde to bude nejvyhodnejsi s tim, ze nebudu muset nic dokazovat, diky za odpoved a preji hezky den :-)

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřebovala bych si vzít půjčku cca 60.000,- Kč na 5 let, ne/bankovní, kde po mě nebudou chtít potvrzení od zaměstnavatele. V rámci zachování soukromí bych nerada, aby se zaměstnavatel dozvěděl, že žádám o půjčku. Poradíte mi, prosím, která by byla nejvýhodnější? Předem mockrát děkuji!

Dotaz na půjčku

Dobrý den, ještě doplňující otázka k dotazu č.1963 ohledně konsolidace. Nechtěla bych, aby šlo o refinancování, ale o konsolidaci. Při refinancování tří půjček se mi nesníží o moc splátka. Dvě půjčky byly zřízené za 10% úrok, což je na půjčku velmi dobrý úrok - aspoň si myslím. Ale první půjčka byla zřízena nevýhodně-15,5% úrok. Dohromady mi zbývá doplatit 290 000, splátka měsíčně dohromady se vším všudy činí 6.700 Kč, což je vcelku dost. Chtěla bych,aby se splátka snížila co nejvíc. Už jsem navštívila pobočky různých bank, nejvýhodnější nabíku mi dali kupodivu v GE Money, kde na 84 měsíců by byla splátka 4875 s úrokovou sazbou 10.4%, RPSN 11,01%. Ale vzhledem k tomu, že vím,zě hodnocení lidí GE není moc dobré, tak mám strach, že při uzavření smlouvy na mmě bude čekat nějaké "jiné-nemilé" překvapení. Už jsem zvažovala i variantu úplně nové půjčky - např. mBank na částku 290 000 - úroková sazba 9.9%, s tím,že bych peníze použila na jednorázové doplacení úvěrů, ale nevím zda by mi půjčka prosla se stávajícími splátkami, i když plat činí 17.000 Kč. Strašně moc Vám děkuji za Váš názor a radu.

Dotaz na půjčku

Dobrý den,chtěla bych poradit,kde nejvýhodněji zřídit konsolidaci úvěrů.Není problém ani s registry,ani s příjmy-nad 15 000 kc, pracovní smlouva na dobu neurčitou.Jen si chci snížit splátku pro další možné věci do budoucna-hypotéka...Děkuji

Dotaz na půjčku

Chtěl bych se zeptat, kde je podle vás nejlepší si vzít nebankovní půjčku, když pomineme, že se nebankovní půjčky nedoporučují, děkuji

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1946: Půjčku zamitnou, ale moznost tam je, pokud nemam problem se splacenim, protoze nezalezi na vydelku? nebo zamitnout ve 100% pripadu meho typu? diky

Dotaz na půjčku

Dobrý den, stále se mi nedaří zrušit neaktivovanou kreditní kartu u CitiBank již z roku 2013, která je i v registru CBCB. CitiBank vůbec neregovala na moje prosby o zrušení. Jak mám dále postupovat? Děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, žádal sem o úvěr u Komerční banky, kde jsem klient, jediný problém pro ně byl, že jsem byl nezaměstnaný a tudíž by úvěr nebyl schválen u komise. Nyní mám novou práci a již několik dní opět pracuji, je možnost zažádat nyní o úvěr úspěšně, nebo je problém, že jsem teprve ve zkušební době a na úvěr u banky budu mít nárok až po 3 měsících? Díky za odpověď

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se zeptal zda-li by jste mi mohli vysvětlit pojem úvěrový úpis (neboli závazková listina). A jaké jsou oblasti využití toho úpisu. Předem děkuji za odpověď s pozdravy Jakub Pospíšil

Dotaz na půjčku

Kdyz jsem mela dluh u sporitelny.ktery je jiz zaplacen za kak dlouho si mohu požadat o uvěr.dekuji predem za odpoved.

Dotaz na půjčku

dobry den,jak dlouho trva po schaleni uveru nez vam liska posle penize na muj ucet?dekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den, velmi Vás prosím o radu. Otec je živnostník k 31. 12. 2015 chce po 30 ti letech podnikání odejít do důchodu. Jeho firma má veškeré vybavení pro provoz podniku, vč. budovy, kterou koupil cca před 15 ti lety za 2,5 mil.Kč, má také stálé klienty a zaměstnance. Já bych v jeho podnikání chtěl pokračovat a to tak, že bych založil s.r.o., která by od něj odkoupila majetek, který slouží k podnikání vč. budovy. A tak bych se chtěl zeptat, zda na tuto transakci je možné získat nějaký úvěr, případně u které banky? Jednalo by se o 3 mil. Kč. Bude to vlastně nově vzniklá společnost, která za půjčené peníze odkoupí vybavení vč. prostor. Mockrát Vám děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den. Jsme malá firma s obratem cca 50 mil Kč. Podnikáme v oblasti chemických výrobků. Chtěli bychom přefinancovat úvěry u naší stávající banky (kontokorentní a investiční na nemovitost). Kterou banku či společnost byste nám doporučili? Upřednostňujeme max. výši úvěru a dobu splácení. Předem děkuji.

Dotaz na půjčku

dobrý den. mám dotaz--když si půjčím 20 000 budu splácet 12 měsíců-- kolik korun přeplatím

Dotaz na půjčku

Dobrý den, moc bych potřebovala poradit odhledně kreditní karty CitiMall. Zajímá se o ni a nevím , zda je to opravdu tak, jak píší.Opravdu pošlou bonus 2000,-Kč a tím pádem máme o 2000 nižší půjčku?Takže zboží koupené přes kartu bude ve výsledku o dva tisíce levnější? Nebo jaký je v tom háček? Díky moc, neorientuji se v této problematice, ale rozbila se nám TV a nabídka Citi Mall mě láká.... A mohu touto kartou platit i v jiných obchodech, tj. Není podmíněna nákupy v obchodě Mall? Čtu recenze na netu, ale stejně tomu nerozumím, obávám se, že na Citi nebo v Mallu mi dají odpovědi tak, aby mne jen oblbli.... Moc děkuji za informace

Dotaz na půjčku

Dobry den,chtela bych se zeptat,jestli mi nejaka banka da kreditni kartu,kdyz jsem na rodicovske dovolene.dekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den, lze si u Komerční banky půjčit nebo ňejakým způsobem získat peníze v nezaměstnanosti, pokud jste její klient? děkuji

Dotaz na půjčku

dobrý den. chtěl jsem se zeptat jestli bych si mohl vzít pujčku 5000Kč hned na ruku ? když nemám práci a jsem student, a co bych k tomu potřeboval ?

Dotaz na půjčku

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho by trvalo vyřízení převodu účtu z Komerční banky, kde mám momentálně účet, do České spořitelny. A jestli je možné nasledné zařízení kreditní karty ODMĚNA u zmiňované ČS, pokud jsem momentálně nezaměstnaný, díky za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den chtěl sem se informovat , asi měsíc zpátky sem si pořídil kontokorent abych se dostával do prace ( finančně sem byl na to blbě dojíždam 56 km do prace ) v praci sem byl měsíc uvaděl sem dýl aby mě to schválili dneska mi řekli v práci že volali z banky a že sem uvedl špatné informace , budu mít za to nějaky postich ? co mužu očekávat případně se bránit děkuju

Dotaz na půjčku

Dobrý den, v roce 2009 jsem aktivoval kartu 5101420600924179 a omylem jsem tomu zástupci o2 zdělil i 3 mistný kod z podpisové strany načeš Mě zdělil že se to musí zrušit a poslal Mě kartu stejného čísla z dluhem 20 000 kč. tak jsem musel splácet aniž bych nejaké peníze vybral. proběhla řada reklamací včetně české policie a vždy to bylo odehráno do autu.Tato záležitost Mě stála spoustu peněz a ten co prováděl aktivaci si namastil kapsu na můj účet. Jsem 75 dědek a hnusí se Mě jednání lidí jako je aktivátor vaš společnosti.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, mám dotaz. 13.3.2015 jsem si vyřizovala půjčku u GE Money bank. Probíhalo to však tak, že půjčku, kterou jsem měla u KB jsem si převáděla do GE Money bank (refinancování) a k této převedené půjčce jsem si vzala ještě 300.000,- Kč. Chci se zeptat jak dlouho trvá převedení peněz z KB do GE Money bank a kdy mohu čerpat půjčku v GE Money bank. Do dnešního dne ještě nemohu nic čerpat. Děkuji za odpověď. Lenka

Dotaz na půjčku

Včera jsem uzavřel ústní smlouvu s citibank na úspornou kartu do všech marketů, ale dnes t.j.9.4.2015 bych to chtěl zrušit,můžete mi poradit jak to provést, když nejbližší tato banka je vzdálená 60km od místa bydliště. Dále,kde bych našel formulář na zrušení této karty.Díky za radu.

Dotaz na půjčku

Dobry den chtěla jsem se zeptat, když si vytvořím učet u česke spořitlny. A udělam si i kontokorent. Půjde ten kontokorent ta dana častka hned vybrat na místě co jsi vytvořím účet nebo musím čekat než mi příjde karta.Děkuji za odpověď

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda můžu formou mimořádné splátky (100000,00Kč) zčásti doplatit můj spotřebitelský úvěr č. xxx3. Také bych chtěla požádat o informaci o náhradě nákladů spojených s takovou mimořádnou splátkou dle sazebníku. Děkuji. Blanka Šumanová

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den pane Jermáři, prosím, jaký je Váš názor na Unicredit Bank, která v posledním období nabízí U Konto bez poplatků (s podmínkou příjmu 12.000,- Kč měsíčně na účet). Vedení účtu , internetbanking, výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma, s garancí na 10 let. V čem spočívá ta garance? Finanční poradci ji v současné době hodně doporučují, dokonce více než nízkonákladové banky např .Fio Banku, Equa Bank , Air Bank, Zuno, mBank atd. Děkuji za odpověď a Vaši velice záslužnou činnost ve zvýšování finanční gramotnosti a cenné rady v této oblasti. Hezký a příjemný den.

Dotaz na půjčku

Dobry den,budu kamaradce poskytovat pujcku,nez mi to splati,vstoupime do Eurozony,muzete mi poradit,jakym zpusobem to mam potom prepocitat,aby mi mohla splacet v Eurech?Dekuji

Dotaz na půjčku

Dobý den, potřebovali bychom půjčku 150.000,-Kč s dobou splacení 6 let na koupi auta. Poradíte nám prosím kde je nejvýhodnější si vzít úvěr?? Děkuji za odpověď

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1765: Tak nam se to prave stalo. Prisla nam karta od citi bank. Rozhodla jsem se s manzelem ze ji nebudeme aktivovat,protoze byla pro nas nevyhodna. Asi po ctyrech mnesicich nam prisel vypis ze bylo odectena castka aniz by jsme kartu aktivovaly. Castku jsem radci uhradila. A nevim jestli jsem mnela castku platit nebo ne. Mam hypoteku a bala jsem se ze se dostanu do registru dluzniku a ze uz nebudu moct cerpat dalsi penize z uveru.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám běžný účet a půjčku u GE, jsem tam již 8 let,ale nebaví mě platit poplatky za vedení, výběry, vysoké úroky na půjčce, transakce atd.Můžete mě doporučit prosím banku,která by zajistila celý převod účtu i s půjčkou, kde by byly nulové poplatky za vedení účtu, výběry, přehledné internetové a spolehlivé bankovnictví... Měsíčně je na běžném úctě obrat minimálně 20 000,-.děkuji Vám

Dotaz na půjčku

Syn je velmi vážně nemocen, já musím řešit jeho měsíční úhrady a nemohu zjistit čeho se týkají platby bance s kódem 5500 (Raiff.bank). Na pobočce jsem se jen dozvěděla, ať počkám na upomínku. Nechci však čekat, jistě to bude s nějakým penálem. Zřejmě se jedná o půjčku, nevím na které pobočce byla uzavřena. Znám jen číslo účtu a částku. Co mám dělat? Můžete mně dát odkaz na konkrétní osobu, která mně řekne čeho se úhrady týkají a jak dlouho se budou platit? Děkuji a přeji příjemný den.

Dotaz na půjčku

Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli muze banka sama aktivovat uverovou kartu bez meho souhlasu dekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den co mám dělat když mám kontokorent a nemám práci děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaký rozdíl je mezi výrazem Preambule a Restrukturalizace. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, jsem student, cizinec s trvalým pobytem v České repiblice. Nemám prokazatelné příjmy a chtěl bych si půjčit 15tis. korun. Myslíte že by mi mohla nějaká banka vyhovět? Děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, u jaké banky by bylo nejvýhodnější si vzít půjčku 100.000,- Kč? Děkuji

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1743: No jo ale když jsem tohle tenkrát udělal s tou konsolidaci tak jsem tam tu částku z ty karty pripocetl a z toho se mi ta konsolidace navýšila o 40000 (karta) + skoro 100 000 navíc

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1742: Na tom uveru chybi 6 let po 4063,- A na karte cca jeste 42500,- Prijem odhad 16-17 000 cisteho

Dotaz na půjčku

Dobry den,mel bych dotaz.Mam uver a Kartu Odmeny od ČS a chtel bych se zeptat jestli je nejaka vyhodnejsi moznost tytot dva produkty prevest k jine bance a mit mensi splatky...? Dekuji VAncl

Dotaz na půjčku

Dobrý den,nikdy jsem si u vás nepujčil žádnou sumu peněz.přesto mi přišel dopis o zaplcení 6.540kc.prosim o vaši odpověď.děkuji

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1716: Učet mám u GE Moneybank.Mám v plánu se poohlédnout po jiné a lepší bance,ale nejdříve se potřebuji dozvědět jak to dopadne.Kartu jsem nepoužila více jak dva roky,nebot nemám kreditní kartu a GE Moneybank se mi sama neozvala.Mám strach abych jim nebyla nucena platit tisícové sumy.Děkuji Zuntová

Dotaz na půjčku

Dobrý den. Mam dotaz. Moje banka je GE Moneybank. Davala jsem pozadavek ze chci snizit uroky mam u nich pujcku 190 000 a mam mesicni urok 22.50% a splatka je 4800mesicne a nebo pokus je mozne si vzit od nich 400 000 kc . Po tydnu mi bylo sdeleno ze jeste nic nevedi ze musi pockat na vedouci ... Pride vam to normalni..Maj na schvaleni 24 nebo 48 hodin a oni nic nevedi po tydnu.Uvazuji prejit do jine banky protoze tohle mne prekvapilo ze jim vsechno dlouho trva..

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1713: 20tisic bych potreboval mam praci na neurcito na stalo moje vyplata cini mesicne 12500kc

Dotaz na půjčku

dobry den chtel bych se zeptat jsem slovak ziju v cz z pritelkyni ale nemam tu prechodni ani trvali bydliste ale pracuji mam smlouvu na neurcito a jsem klient ceske sporitelne a chtel bych pozadat o pujcku ve sporitelne mi nedaj tak sechci zeptat jestly nevite kdo by mi nabidl pujcku dekuji M.Duna

Dotaz na půjčku

Dobrý den, prosím Vás mám dva běžné účty, každý u jiné banky. V jedné bance jsem využila nabídku na kreditní kartu. A jsem s ní velmi spokojena. Ráda bych se zeptala, jestli je možné využít nabídku na kreditní kartu i v té druhé bance? Tedy jestli mohu mít více kreditních karet. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dnes jsem si byl zažádat i půjčku u Mbank... I přesto, že již pracuju přes rok a mám stálý čistý příjem 32'618,- (bez dalších poplatků, výživného atd.) banka mi žádost zamítla s tím, že nejsem vhodný... :D O to mi ani tak nejde, spíš mě štve to, že jsem se oběvil v registru dlužníků.... Proč to dělají nebo jak se z registru dostat pryč? Předem děkuji za odpověď :)

Dotaz na půjčku

Dobrý den, půjčila jsem si od GEmoney 250000 na 84 měs. se splátkou 4950.Nyní mám před sebou ještě 70 měsíců splácení a částka je 212 tis.Během této doby jsem přišla o práci a zhruba 5 měs. jsem byla se splátkami pozadu.Nyní má mzda 17500.Zajímalo by mě,zda se s tím dá něco dělat a nějak ušetřit. Díky M.Z.

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1693: půjčil jsem si 100 000,- na 72 měsíců platím 2550,- půjčil jsem si ji 31.7.2013 příjem činí 12-13000,-

Dotaz na půjčku

dobrý den mám půjčku u jiné banky chci se zeptat jestli refinancujete půjčku a popřípadě kolik ušetřím děkuji kopal 

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1654: Děkuji, jedná se o návrh exekuce a její okamžité dohrazení z loňského podzimu a v registru Solus mám záznam od tel.operátora z října 2013. A určitě tam mám záznamy o zpožděných splátkách třeba o měsíc...nyní je to již v pořádku. ČISTÝ PŘÍJEM MÁM ASI 15000.-

Dotaz na půjčku

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost "rychlé půjčky" ve výši cca 1.800.000,-, kterou by bylo možné realizovat velmi rychle - do dvou týdnů. Splatit půjčku je možné za 2 měsíce. Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den,mám od Vás již delší dobu kreditní kartu a v létě jsem využil Vaši nabídky "Hotovost na zavolanou".Na Vašich stránkách jsem se dočetl o "Extra hotovosti na zavolanou".Chtěl jsem se zeptat,zda-li bych mohl využít ještě tuto Vaší nabídku?.Děkuji za odpověď.S pozdravem K.Skála

Dotaz na půjčku

Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje možnost, že si klient, který má záznamy v registru, veškeré dluhy po splatnosti má zaplaceny, ale ještě splácí úvěr ( cca 150000 ), Cofidis ( 40000) a kreditní kartu ( 30000), převede účet do banky, která jeho závazky sloučí v jeden. Ta větší půjčka je restrukturalizace a bylo mi řečeno v bance ve které ji mám, že pokud je úvěr restrukturalizován, nejde si vzít další. Nejedná se mi ovšem o další úvěr, chci jen ušetřit za poplatky a úroky, které platím ve 3 různých institucích. Nepotřebuji další peníze, potřebuji mít jednu banku a jeden úvěr. Děkuji za odpověď

Dotaz na půjčku

Dobrý den.CHtěla bych se zeptat,v roce 2011 jsem byla klientem mbanky u které jsem si vzala půjčku.Bohužel jsem se dostala do platební neschopnosti ale naštěstí jsem všechny pohledávky u této banky zaplatila hotovostní platbou.Ale bohužel mi tato banka napsala do výpisu cbcb status zesplatněný úvěr a přitom jsem v co možná nejkratší době snažila jejich pohledávky zaplatit a nejsem si vědomá že by tento dluh museli předávat nějaké vymahačské firmě a tak bych se chtěla zeptat jestli se nedá nějakým způsobem zažádat o výmaz děkuji s pozdravem Lenka Beňová

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č.1639: Jen bych upřesnil předešlý dotaz, je zde zvykem, že finanční instituce poskytne půjčku tak jak jste to popsal, t.j po založení účtu a po prolustrování. Toto již tedy není dotaz v pravém slova smyslu jen reakce na Vaši odpověď. Jak jsem již zmínil v uvedené komunikaci s bankou, nepotřebuji znát nějaké specifické podmínky podle bonity, spíš mě zajímají jiné věci a to především sankční ujednání. Myslím, že by se ten postup měl změnit, pokud to tak ještě (u nás) nefunguje. Není vůbec proklientské si kvůli informaci ohledně smluvních podmínek pro porovnání zakládat účty u několika bank, které navíc ani nesídlí v místě mého bydliště a pak jim poskytovat veškeré informace ohledně mé bonity a nakonec zjistit že jejich podmínky jsou neakceptovatelné, ikdyž jak uvádíte jsou tou nejlepší volbou na trhu. Můj předešlý dotaz zněl spíše zdali to někdo dělá jinak než jak jste popsal, z Vaší odpovědi vyplívá že ne a že se Vám to tak osobně líbí - mě ne. Hold jsem byl zvyklý na jiný standard bankovních služeb , který k nám snad jednou v budoucnu také dorazí.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal jak mám postupovat když bych si chtěl vzít úvěr u banky a chtěl bych si dopředu ověřit jejich smluvní podmínky? Mám totiž smutnou zkušenost, že je nechtějí poskytnout! (a to i u hypotéky, ale to odbočuji) Níže bych uvedl příklad komunikace s bankou. Vybral jsem si pro začátek Zuno jelikož má jeden z nejnižších inzerovaných úroků. Existuje nějaká banka která to poskytne? Kdo vlastně ukládá bankám, že mají poskytovat informace ke smlouvám, poku vůbec někdo? ČNB? Je možné si na to někde stěžovat/podat podnět? (ČNB, ombudsman, nějaký výbor v parlamentu/senátu, poslanci, prezident, EU, atd...?) Zde doplňuji naši e-mailovou komunikaci:

Roman: Dobrý den, zvažuji Vaši banku jako jednu z možných k vzetí si půjčky. Byl bych rád kdybyste mi zaslali návrh smluvy, abych se na to mohl předem podívat.

ZUNO: Dobrý den R, na začátek vám děkujeme za váš zájem o ZUNO. Dovolte nám reagovat na vaši zprávu. Návrh smlouvy o ÚVĚRU není možné zaslat z důvodu, jelikož každá žádost je posuzována individuálně a každá smlouva o ÚVĚRU je unikátní. Pro zjištění podrobných parametrů je potřebné, abyste měl založený bezplatný ZUNO ÚČET a následně jste požádal o ÚVĚR. V případě schválení je okamžitě k dispozici smlouva o ÚVĚRU. V případě, že máte zájem o náhled rámcové smlouvy o poskytování produktů a služeb, vzor naleznete zde: http://www.zuno.cz/global/documents/zuno-smlouva-vzor.pdf 

Roman: Dobrý den, zaslaný odkaz mi je k ničemu, zajímá mne smlouva k úvěru, nemám zájem o podrobně vyplněnou smlouvu, jedná se mi jen o nevyplněný vzor/ formulář, pokud to je problém, bohužel si budu hledat jinou banku, tak se nevykrucujte, zřejmě jste netransparentní průměr který českému bankovnímu trhu převládá.... Nevím proč mi tykáte a ani se nepodepíšete jménem a schováváte se za nějaký tým....

ZUNO: Dobrý den, dovolte nám reagovat na Vaši zprávu. Mrzí nás vyjádření Vaší nespokojenosti s nastaveným procesem v ZUNO bance. Pro bližší informace o smlouvě o úvěru, je třeba být klientem ZUNO banky, čili právě proto je potřeba si předem založit běžný ÚČET v ZUNO. Takový proces je nastaven iz důvodu Vaší bezpečnosti v případě zneužití Vašich údajům třetí stranou. Tento proces je prevence proti úvěrovým podvodům. Děkujeme Vám za důvěru a projevený zájem o naši banku. 

Dotaz na půjčku

dobry den chtela bych jsi vzit v cechach pujcku bydlim nemecku a ziju v nemecku pracuju v nemocnici zdravotni sestricka jde to jsi vzit v vas pujcku i kdyz mam nemecke obcanstvy

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1632: Děkuji za odpověď, ale byla jsem odkázána na č. telefonu 800220077 a to je Citibank. Reakce na dnešní dotaz – Lenka.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dostala jsem SMS od Vás, že mám přeplatek na kreditní kartě a že mám volat . Jenže mám začat šestnácti místným číslem karty, kterou nemohu najít. Jak mám dále pokračovat. Mám číslo účto, VS, první 4 a poslední 4 čísla karty, ale jinak nic. Prosím o radu a pomoc. Děkuji.

Dotaz na půjčku

DOBRÝ DEN CHTĚLA SEM SE ZEPTAT U VAŠÍ BANKY KLIENTEM NEJSEM ALE POTŘEBUJI ZAPLATIT URČITOU ČASTKU. CHTĚLA SEM SE TEDA ZEPTAT KOLIK ZAPLATIM NAVÍ ZA POPLATEK KDYŽ NEJSEM VAŠÍM KLIENTEM DĚKUJI PŘEDEM MICHALISKOVÁ

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chci přejít z Ge Money Bank k jiné bance. Čerpám na ní dva úvěry, které splácím, ikdyž někdy opožděně. Důvodem jsou vysoké úroky, písemné upomínky za 600 kč, které jsou odesílané každým 6. dnem znova, internetové bankovnictví které je velmi nepraktické. Přemýšlím nad Fio Bank, Air bank a nebo Mbank. Hledám způsob jak sloučit dva úvěry v jednu výhodnější splátku a mírnější sankce v případě drobného opoždění. Prosím Vás mohl byste mi poradit, která banka na trhu by pro mě byla nejvhodnější ? Předem mockrát děkují ;)

Dotaz na půjčku

Dobrý den , chtěl bych zrušit bankovní kartu vydanou citibank , která mi byla aktivována pro O2 . Již několikrát jsem kontaktoval telefonicky - 233062250 - vaše pracovníky , hovory trvaly i několik desítek minut , vždy mi byl přislíben jakýsi formulář , který mi zašlou elektronickou poštou , jakmile doplatím poplatky za pronájem karty . Učinil jsem , ale nikdy nic nepřišlo . Prosím o info , jak tuto situaci a krtu ukončit . Děkuji Minařík

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se zeptal jak a hlavně kde mám zaplatit dluh, který mi poslala Česká Spořitelna. Vybíral jsem u bankomatu ČSOB veškeré peníze. Vzhledem k nedostatku peněz na poplatek jsem se dostal do Mínusu. Poté mi přišla sms, abych uhradil dlužnou částku? Prosím o pomoc, předem ďekuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den,pracuji již několik let každou sezónu na Mallorce a každý rok řeším ,kterou banku bych si měla zvolit na pořízení bankovního účtu abych nemusela posílat manželovi peníze /Eura/ domů poštou a přitom převodem měny nepřicházela o velké částky peněz?Je možné mít banku , která funguje po celé EU...??Platíme převážně kartou na Mallorce-Německo a Česko.Děkuji Tereza P.

Dotaz na půjčku

Dobry den chtel bych se zeptat co vsechno potrebuju abych ziskal pujcku pro zacinajici podnikatele predem dekuji ROLAND

Dotaz na půjčku

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či môžem dostať konsolidačnú pôžičku alebo spotrebný úver v Čechách keď bývam na Slovensku. Ďakujem za odpoveď

Dotaz na půjčku

Dobrý den, mám era účet internetové bankovnictví, zajímalo by mě jestli se platí nějaký poplatek za zrušení tohoto účtu. Děkuji

Dotaz na půjčku

dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda se dají u vás konsolidovat i exekuce.

Dotaz na půjčku

Dobry den,potřeb.půjčku ve výši 20000Kc...poštovni s. (kde mám účet) mi nevyšli vstříc kvůli nízkému příjmu..jsem na MD.Přítel vydělává a nejsou u něj možné doložit ty prijmy!Takže si musím vzít půjčku na sebe presto že on by ji splacelJe mi jasné,že moc možnosti nemám takze v uhavu by přicházela i nebankovni půjčka jaká?Potřeb.nízký úrok...splátka okolo 100Kc měsíčně..děkuji za odp.

Dotaz na půjčku

Dobrý den,poradte mi,prosím-ráda bych konsolidovala své splátky-jaká banka má v současné době nejlepší nabídky? A partner uvažuje o nějakém spotřeb.úvěru-stejný dotaz-jaká banka nabízí nejvýhodnější úrokovou sazbu?Kam se obrátit?Děkuji za odpověd.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dne 25.8.2014 jsem si založila spoření třetího věku na cílovou častku 200 000. Hned jsem vložila nárazově 20 000 Kč. Prosím o sdělení zda musím ještě něco vložit navíc, aby mi to pokrylo poplatky za vedení účtu atd. Předem děkuji. Strnadová

Dotaz na půjčku

Syn má hypoteku na dům u č.sp.a také tam mají s manželkou spolu osobní účet, můžou si účet převést do jiné banky?Když žádali o hyp.chtěli od nich odejít,ale nabidli jim výhodnější úvěr tak zůstali.Teď zdražili poplatky tak zvažuji znovu přechod.Nejsou vázaní tou hypoteku.Děkuji

Dotaz na hypotéku

Dobrý den,prosím odpověď na otázku: zda se mění úroková sazba za předčasné splacení. např.půjčka 50000kč na 6let ,roč.úrok kolem 30%,ale tuto půjčku splatím do 2let,musím doplatit do 6let úrokovou sazbu?

Dotaz na půjčku

Dobrý den, Při stěhování jsem ztratil smlouvu o překlenovacím úvěru,potřeboval bych kopii,ale nemám číslo smlouvy jak se to dá zařídit?Smlouvu mám samozřejmě od vaší spořitelny a potřeboval bych jí do konce tohoto týdne děkuji za radu.

Negativní záznam Solus a bankovní půjčka

Dobrý den, Mám dotaz negativní záznam v SOLUSu. Jelikož mám všechny registry čisté, jen z doby před třemi roky mám záznam z O2 o kterém jsem nevěděl 920,- Kč. Pohledávku jsem uhradil hned jak jsem to zjistil to jest minulý týden a také jsem zažádal okamžitě o výmaz ze solusu, kde mi sdělili, že to bude trvat 30 dní. Rád bych si vzal půjčku kolem 500,000,- Kč a nechci podávat online žádosti aby mi to neušpinilo registry. Mohu se vás prosím touto cestou zeptat, zda je ochotná nějaká banka tento problém tolerovat? Děkuji. Mirek

Předčasné splacení úvěru bez smlouvy

Dobrý den, chci předčasně splatit úvěr u České spořitelny,ale nemohu najít smlouvu. Bude to problém?
Děkuji. Eva

Přechod do jiné banky včetně půjčky

Dobry den, prosim poradte mi s prechodem do jine banky. Mam GE Money. Chtel bych to tam zrusit a nechat si jen Air Bank. Tu take uz mam. Problem tu je u GE kde mam: 1.kontokorent 15 tis 2.kreditni kartu MoneyCard Gratis vybrana cca 27 tis. Je to cca od roku 2009. Vse platim poctive, radne, nikdy zadne prodleni. Splatil jsem treba od roku 2009 bance express pujcku. Zaplatit to naraz nemohu. Prevest by to mozna slo. Kreditka by se klidne zrusila a dalo by se to treba hodit jako normal pujcka. Jenze je tu hacek, bude chtet banka AirBank potvrzeni o prijmu? :) Ja totiz prisel o praci a nemohu ho uz nikde dolozit proste. Takze jestli by jim to nevadilo ze proste to potvrzeni o prijmu nedam? Vsude se pise jak je to snadny, ale tenhle zakladni udaj chybi. Mirek

Předčasné splacení půjčky u banky

Dobrý den,mám dotaz ohledně uvěru u České spořitelny mám pujčku 140 000kč mám splaceno 110 000 kč pokud bych chtěla uvěr doplatit jednorázově v hotovosti o kolik bych zaplatila víc? Děkuji za odpověd. Jana

Vrácení přeplatku půjčky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli, když jsem měla půjčku od České spořitelny 60 000 kč a svou nepozorností zaplatila 69 000 kč, jestli mi bude přeplatek vrácen a pokud ano za jak dlouho?
Děkuji za odpověď. Jana

Půjčka pro důchodce po insolvenci

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Vymáhání půjčky označováním dlužníka

měla bych ještě jeden dotaz, společnost Cetelem lepí na bytové dveře nebo schránky, že je syn dlužník. Můžou si toto dovolit? Jak se můžem proti tomu bránit.
Děkuji. Táňa J.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám hloupíje nějaká banka která poskytne úvěr když jsem bohužel v registru dlužníků??? Díky moc

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den. Chci se zeptat. Manzel si u banky zadal o pujcku 20 000. Banka mu ji zamitla. I pres to ze manzel ma pravidelny prijem presahujuci 15 000kc cisteho.je pravda ze zaznam ze solusu mu vymazali teptve nedavno. Na ucet (u banky od ktere jsme si chteli pujcit) chodi penize i me z rodicovskeho prispevku ale manzel je jako majitel ja k uctu mam jen dispozicni prava). Smlouvu v praci ma teprve par dni na dobu neurcitou (predtim mel na dobu urcitou) bydlime v pronajmu a manzel ma trvaly na obecnim urade. Muze tedy trvaly pobyt byt onim duvodem pro zamitnuti pujcky?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla jsem si vzít půjčku na bydlení cca 100 000-120 000,-Kč. Je pravda že u půjčky do 100 tis. zaplatím u baky nejméně?A u které banky zaplatím pří celkovém měsíčním splácení nejmíň.?A je dobré si vzít připojištění při ztrátě zaměstnání?Banka mi při ztátě zaměstnání posune splácení,nebo jak to probíhá?No,moje kamarádka mi dala nějaké typy na banky,ale nevyznám se v RPSN a úrocích atd. Dívala na internet ,že některé banky lákají lidičky,že při včasném a pravidelném splácení,že jim odpusí i několik splátek?No,kterou banku a produkt by jste si vybral vy?Děkuji Monika__

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Ráda bych si vzala půjčku u Zuno banky. Bude mi schválena.když mám v zaměstnání smlouvu na dobu určitou? U firmy pracuji víc jak 5 let. Děkuji za odpovědˇ

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, sem 7 mesici tehotnestvi a chtela bych zalozit kontokorent. Materska by mi tam chodila az po porodu. Chci se zeptat jestli by mi kontokorent poskytli s cerpanim do minusu 5000 kc ??

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. V prosinci 2013 jsem si brala půjčku u ČS půjčku 55 000 kč. Jsem v inval. důchodu -3.st.-. a je mi 56 let. Půjčka mi byla sice poskytnuta, ale prý jen s Flexi životním pojištěním! A to na 4 roky se splátkou 400 kč. Což mi vlastně splátky navýšilo o tuto částku. Ve smlouvě o úvěru však žádné zajištění nepožadují. To jsem ale zjistila až doma. Myslím, že jsem byla záměrně špatně informovaná, pouze snadná kořist, další obchod , provize. Mohu toto pojištění zrušit? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1099: Prohřešek se týka Profikreditu

 

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně úvěru. Potřeboval bych, co nejlevněji si půjčit 15000Kč. Děkuji mnohokrát.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné získat bankovní půjčku (nebankovním moc nevěříme) na zaplacení exekuce a oddlužnění s doložením potvrzení o příjmu. Předem Děkuji M.N.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den chtela bych se zeptat jsem na materske dovolene a potrebovala bych pujcku 20 000.- myslite ze by mi ji dali??

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám dva úvěry u ČS. Jeden cca od roku 2008 a refinancovaný v roce 2010. druhý od roku 2012. Chtěl jsem provést konsolidaci úvěru na jeden. ČS mě dala nab. , ale splátka je vlastně stejná, RPSN vysoké cca 18 %. Potvrzení z příjmu nechce, protože mám k dispozici na účtu letitou historii i potřebný pravidelný příjem. Naopak mě nab. zvýšení úvěru. Celková částka je cca 218 000,- Kč Je možná návštěva Vašeho odborníka, který by mě dal konkurenční návrh. Děkuji. T. Coufal P.S. Jsem ze Svitav a Vaše pobočky jsou až v Pardubicích a Brně.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych založit synovi učet 13 let a aby mel i svou kreditní kartu existuje takový účet ? děkuji Zdena

Dotaz v bankovní poradně

Jsou banky na trhu-myšleno např. Česká spořitelna či Raiffeisen-které jsou schopné půjčit i klientovi co má záznam v registru-a to vlastně takový, že dluh byl hned po informování řádně splacen, a nyní mu již zbývá necelý rok do výmazu?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat.Před rokem mi zkončila exekuce,na jejím základě mi bylo v mé bance řečeno že ikdyž už jsem ji doplatil tak po dobu 4 let mi nemůže být u žádného bankovního ústavu poskytnuta půjčka,hypotéka,kontokorent atd.Chtěl bych vědět jestli existuje nějaká žádost o prominutí této časové lhůty,děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

otázka 764. Banka požaduje po manželovi aby jako ručitel zaplatil 266000kč V dané době kdy se čerpal úvěr jeho matky ,manžel byl na úp a k tomu mněl vroubek u stejné banky. Banka nám nechce vůbec ukázat úvěrovou smlouvu.Podotýkám že matka v té době mněla příjem 8500-9000 kč a jiné pohledávky a ještě dostala půjčku na 300 000kč. Manžel jako rúdajný ručitel nemněl žádný příjem á sám řešil pohlédávku vůči bance.Jediné co nám banka poskytla jako důkáz manželového přijmu bylo pojištění k hypo úvěru z roku 2007 a na tom figuroval jeho otec ,a při tom půjčka se čerpala v roce 2009.Banka nám sdělila,že je to normální postup kdy tento formulář můžou použít k dalšímu úvěru .Je toto vůbec možné

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , prosím Vás ...., mám dotaz . Mám 1.rok postavenou a zkolaudovanou novostavbu rod.domu . Platba za hotové . Momentálně potřebuji finance na nové podnikání . Poraďte prosím Vás , která Banka vyjde vstříc ... krátkodobá půjčka nebo zpětný leas. atd ... děkuji . S pozdravem Martin

Dotaz v bankovní poradně

Hledam banku ,ktera ma nejnizsi urokovou sazbu pri bezucelovem uveru.Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

DOBRÝ DEN, JEŠTĚ BYCH POTŘEBOVALA PORADIT S PŮJČKOU NEÚČELOVOU VE VÝŠI 200TIS. ZAUJALA MĚ PŮJČKA U ZUNO BANK? DĚKUJI ZA VAŠI POMOC

Dotaz v bankovní poradně

Dobrýden, jsem v invalidním důchodu. Chtěl bych konsolidovat půjčky. Mám kontokorent 11000Kč, kreditní karta 20000,-Kč, osobní půjčka zbývající 33000,-Kč, vše u poštovní spořitelny. Platim celkem 3000,-Kč měsíčně. Ale teď pozor. Můj příjem činí invalidní důchod III,stupně 4270,-Kč měsíčně. Příspěvek na péči II. STUPNĚ 4000,-Kč měsíčně. Příspěvek na mobilitu 400,-Kč měsíčně Příspěvek na bydlení 2019,-Kč měsíčně. Otázka zní: Mám u Vás šanci na konsolidaci půjček? Vše platím z uvedeného příjmu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, chtel jsem se zeptat mam nejake exekuce a jsem v registru dluzniku od ceske sporitelny a jeste solus a chtel bych se zeptat jestli i presto muzu pozadat o konsolidaci. Dekuji za odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Situace je následující: s kamarádem jsme hledali, kde bychom si mohli vypůjčit, byli jsme ve dvou ústavech (ČSOB, Česká spořitelna) , ale všude nám odmítli půjčit, kamarád platí jen spotřebu. Kamarád má jen necelých 10 000 za měsíc, jsme bez půjček i bez dluhů. Potřebujeme třicet tisíc, přitom kamarád před pěti lety splácel ještě o deset tisíc víc (40 000),nebyl s tím problém. Proto bych se ráda zeptala, kde se příslušný obnos dá vypůjčit bez přehnaných úroků. Za odpověď předem děkuji. S pozdravem Andrea Vyhnalíková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Chtěl jsem se informovat,zda kdyz již čerpám pújčku ve výši 30 000 a splácím v měsíčních splátkách,a mám kontokorent ,mohu si zažádat ještě o jednu pújčku?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět,jestli je poskytnutí půjčky omezeno i věkem.Konkrétně jde o půjčku na koupi bytu ve výši 1 600 000Kč,- manžel, který by úvěr splácel, je podnikatel. (OSVČ), a je mu 53 let. Lze se i připojistit pro ev. případ nemoci či úmrtí dlužníka, a jak se tím půjčka navýší?. Jaký typ úvěru je nevhodnější?DěkujiRychlé odkazy

Banky v ČR