Bankovní půjčka bez doložení příjmu? Existuje banka, která vám vyjde vstříc!

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.5.2019 Půjčka

Dobrý den, již 19 let pečuji o osobu blízkou. Nikdy jsem neměla potřebu si půjčit peníze. Nyní jsem v situaci, že bych půjčit potřebovala. Chci se zeptat. Je aspoň nějaká banka, která uzná, že nemám jak doložit ten příjem, který mám pouze jen tím, že mi chodí na účet a poskytne půjčku? Zdá se mi nefér vůči nám pečujícím, že nemáme nárok na půjčku, když si třeba chceme přilepšit na bydlení atd.

Dobrý den,

předně je třeba zdůraznit, na že půjčku není právní nárok. Naopak zákon o spotřebitelském úvěru bankám zakazuje půjčovat klientům, kteří by mohli mít se splácením problémy. Legislativa na ochranu spotřebitele se tím snaží minimalizovat počet lidí v exekucích a osobních bankrotech.

Pro získání půjčky je třeba mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, nemít negativní záznamy v registrech dlužníků a mít dostatečný příjem. Samoživitelky, rodiče na mateřské, nezaměstnaní, senioři, invalidé a lidé v domácnosti pečující o osoby blízké - toto jsou skupiny lidí, kteří velmi těžko vycházejí se svým příjmem a já osobně bych jim žádnou půjčku nikdy nedoporučil. Jakákoliv komplikace (nemoc, růst pravidelných výdajů, rozbitá pračka, atd.) může zapříčinit neschopnost úvěr dále splácet, po které by následovala exekuce či osobní bankrot. Je to pro Vás velmi rizikové. Proto Vám pravděpodobně žádná odpovědná banka nepůjčí. Je to pro Vaše dobro.