Žádal jsem o půjčku, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.2.2021 Půjčka

Dobrý den, pokud mám u bankovní či nebankovní společnosti půjčku, případně jen žádost a po splacení nebo odmítnutí nabídku podepsat požádám společnost o informaci, že již vůči ní nemám žádné závazky, je to v pořádku a dostačující, obdržet potvrzení takto emailem? Po splacení či nepodepsání danou společnost požádám o zaslání dokladu o bezdlužnosti, bud mi jej zašlou nebo potvrdí, že vůči ni nemám žádné závazky. Je to takto emailem dostačující sdělení? Po splacení společnosti také žádám o výmaz osobních údajů a odebrání souhlasu pro nabídky, obvykle obdržím následující zprávu:

Nemůže vyhovět Vaší žádosti o výmaz Vašich osobních údaj, protože po dobu pěti let od zamítnutí Vaši žádosti o úvěr, resp. schválení a následnému nevyužití produktové nabídky, je povinna tyto údaje uchovávat na základě zákonné povinnosti. Po uplynutí této lhůty budou Vaše osobní údaje automaticky vymazány.

Dobrý den,

banky mohou (či někdy dokonce ze zákona musí) vést údaje o svých klientech po určitou dobu. Proto se nemůžete domáhat výmazu těchto údajů. Potvrzení o bezdlužnosti zaslané elektronicky emailem je platné a dostatečné.