Jak dlouho budou zesplatněné úvěry z minulosti zaznamenány v registrech?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.12.2020 Půjčka

Dobrý den, udělal jsem si výpisy z BRKI a NRKI, mám tam 3 zesplatněné úvěry z minulosti (2x BNP Paribas a Provident). Četl jsem, že by se to mělo smazat po 4 letech, ale od jakého data? Mám tam buď datum maximální neplacené částky 31.5.2017 a poté datum nejhoršího statusu 31.1.2018. Tak od jakého data se počítají ty 4 roky? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

banky při poskytování půjček přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let. K záznamu z roku 2017 tak přestane být přihlíženo v letech 2021-2022, k záznamu roku 2018 pak o rok později.