Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #6378, Pojištění v invalidním důchodu

Pojištění v invalidním důchodu, Pojištění

Životní pojištění od expertů
9.4.2019 Pojištění

Dobrý den, mám půjčku u banky a uzavřela jsem připojištění k půjčce. Nyní jsem byla nemocná 2 měsíce a po zaslání dokladů mi bylo řečeno, že nebude probíhat plnění, protože jsem v době uzavření pojištění k úvěru již pobírala invalidní důchod. Nikdo se mne neptal a navíc banka věděla, že mi tam důchod chodí. V tom případě pojištění ztrácí smysl, nehledě na to, že jsem přišla o peníze. Hledala jsem pojišťovnu, která by pojištění k úvěru při pobírání invalidního důchodu byla schopna se mnou uzavřít. Vlastně jsem žádnou nenašla. Ráda bych pro všechny případy pojištění uzavřela, popř. i životní pojištění, aby moje děti půjčku nemusely platit. Prosím, poraďte mi. Děkuji

Dobrý den,

pojistit lze pouze nahodilá rizika, která mohou nastat s určitou pravděpodobností (např. dům proti požáru, zdravého člověka proti nemoci, atd.). Naopak nelze pojistit rizika, která nastanou s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou (např. dům ve 4. záplavové zóně proti povodni, invalidu proti nemocem, atd.). Neznám přesně Vaši diagnózu, pracovní omezení a stupeň invalidního důchodu, ale je možné, že jste zkrátka nepojistitelná.

Invalidním i starobním důchodcům (stejně jako nezaměstnaným, matkám na mateřské a samoživitelkám) důrazně doporučuji si za žádných okolností nepůjčovat peníze. Tato skupina obyvatel má nízké příjmy a na rozdíl od plně ekonomicky aktivní populace nemá moc jak si v případě komplikací se splácením příjmy zvýšit (např. dodatečnou brigádou).