Jak si poradit s půjčkou u Hello bank v nepříznivé finanční situaci

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.11.2020 Půjčka

Dobry den, co mam delat v mem pripade? Mam pujcku u Hello bank, v cervnu 2020 (COVID-19) jsem si pozadal o odklad, protoze jsem marodil od 2018. Mezi tim jsem mel nejakou praci na zkraceny uvazek, ale vzdy bylo vse zaplaceno, nevznikl mi tam zadny dluh. Na pujce mam jeste zaplatit asi cca 75 000 Kc a urok za odklad. Nevim co mam delat. Momentalne jsem bez prace a v evidenci UP a na hmotne nouzi, nevim kolik my vypocitaji a praci hledam, jen v tomto spatnem obdobi (COVID) nemohu sehnat nic. Platim najemne, 7 400 Kc, elekt. 1 000 Kc, 1 200 Kc plyn, jsem svobodny . Doposud se lecim na Psychiatrii. Od cca 2017. Pujcku mam tento mesic platit cca 3 500 Kc. Nevim jak to mam zaplatit nebo vlastne jak budu platit, jsem ve 2. stupni invalidity, ale nebyla mi priznano vyplata duchodu. Kdyz jsem toto vse vysvetlil bance, tak je to v zadnem pripade nezajimalo a nekolikrat jsem je prosil a zadal, jestli by bylo mozne splatku snizit, ze na to nemam a nerad bych mel nejake problemy a exekuce. Vim, ze pujcku musim zaplatit, ale moc prosim o radu, nevim na koho se mam v tomto pripade obradit. Na financni poradne mi sdelili, ze si mam napsat k vam, ze vy jste ti nejhlavnejsi. Pomuze mi CNB? Moc Vas prosim, co mam delat? Prosim o radu, uz nekolikrat jsem se psychicky zhroutil a to jejich jednani se mnou vubec neni hezke, nenechaj me ani domluvit a ze pokud na to nemam, tak si mam pujcit. Pujcku jsem si vzal kdyz jsem pracoval a uz jednu jsem u Hello bank mel a vse bylo v naprostem poradku zaplaceno. Ja chci pujcku platit, protoze se to musi, ale nevim jak, kdyz mi nechteji snizit splatku. Tato splatka je momentalne na me moc vysoka (3 500 Kc). Prosim o radu nebo reseni. Predem Moc dekuji za brzkou odpoved.

Dobrý den,

nezvládáte-li splácet své půjčky, máte 4 možnosti:

  • zkusit požádat banku o snížení splátek a prodloužení doby splatnosti
  • snížit výdaje na nezbytné minimum, zvýšit příjmy brigádami či směnami navíc, zatnout zuby a splácet maximum možného
  • čekat na vymáhání ze strany banky (exekuce)
  • požádat o osobní bankrot (jste-li schopen splácet min. 2 200 Kč měsíčně)

  • Jiné řešení bohužel možné není. ČNB Vám se snížením splátek nepomůže.

    Máte-li pocit, že Vám banka půjčila peníze, aniž by dostatečně ověřila vaši bonitu, můžete na banku podat žalobu a domáhat se zneplatnění úvěrové smlouvy soudní cestou. To by bylo možné např. v případě, pokud byste v momentě sjednání půjčky byl bez práce, bez pravidelného příjmu, invalida bez přiznaného důchodu. Pokud jste o příjem přišel až v průběhu splácení, bude z pohledu Zákona o spotřebitelském úvěru nejspíše vše v pořádku.