Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14483, Banka mi zamítla půjčku

Banka mi zamítla půjčku, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.6.2021 Půjčka

Dobrý den, chtěl jsem si vzít úvěr v řádu desítek tisíc, bohužel mi jej banka zamítla, i když nejsem v registrech a žádné instituci peníze nedlužím. Údajně kvůli vnitřním pravidlům. Banka sama uvedla, že v registrech není žádný negativní záznam spojený s rodným číslem. Není to pro mne životně důležité, ale zajímá mě, jaké mohou mít důvody. Na účtu běžně bývá každý měsíc něco přes třicet tisíc, na konci měsíce nikdy není na nule a nikdy jsem si žádný úvěr nebral. Věk jsem taky vyloučil, jelikož mi je přes třicet. Sice vyživuji dvě osoby, ale žijeme ve stálém partnerství. Jediné co vidím jako možný problém je, že všechny uváděné příjmy "neprotečou" přes účet a žádal jsem pouze online. Je možné, že mám nejde škraloup o kterém nevím. Díky za odpověď.

Dobrý den,

příjem 30 000 Kč je pro získání půjčky v řádu desítek tisíc určitě dostatečný. Problémem může být jeho doložitelnost, jestliže Vám peníze nechodí na účet. Doporučuji náš článek Důvody pro zamítnutí půjčky. Skutečný důvod zamítnutí banky nesdělují, aby zamezily žalobám na diskriminaci, atd. Klientům se tak vždy sděluje pouze "zamítnuto z interních důvodů".