Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6638, Půjčí mi banka na auto?

Půjčí mi banka na auto?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.5.2019 Půjčka

Dobrý den, je mi 22 let a rád bych se optal, jestli mi banka půjčí na auto, když pobírám sirotčí důchod v výši 8 000 Kč/měsíc. Mám z brigád dalších 10 000 Kč (našetřeno asi 50 000 Kč pro nezbytnou investici). Rád bych si půjčil od banky 200 000 Kč na ,,nové'' auto. Školu dodělám tento rok a práci mam zajištěnou, takže s penězi žádný problém není (myslím s placením půjčky). Ale jestli bance bude stačit doložitelný příjem ze sirotčího? Jiné výdaje nemám, stále bydlím u rodičů. Děkuji

Dobrý den,

pro získání půjčky ve výši 200 000 Kč bude banka vyžadovat pravidelný měsíční příjem ze zaměstnání podložený pracovní smlouvou na dobu neurčitou (a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě). Sirotčí důchod částečně jako příjem uznat lze, ale v kombinaci s brigádami a studiem to pravděpodobně na 200 000 Kč stačit nebude.

Zvažte, nakolik je půjčka na auto rozumná. Doporučuji náš článek Finanční hříchy mladých. I kdybyste půjčku získal, značně si tím zkomplikujete svůj start do života.