Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12191, Banka mi zrušila kontokorent

Banka mi zrušila kontokorent, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.12.2020 Půjčka

Dobry den, mam u sve banky pujcku a kontokorent, splatky pujcky mam vsechny zaplacene a kontokorent mam podle banky taky v poradku. Ale pritom mi banka zablokovala kontokorent z internich duvodu a nedokazou mi rict z jakych. Tim padem veskere penize ktere mi pridou tak o ne prichazim. Dneska mi prisly penize za osetrovne na dite z duvodu uzavreni skol kvuli koronaviru. Muze mi banka sebrat i tyto penize? A mam pravo vedet duvod blokace kontokorentu? Dekuji

Dobrý den,

banky nikdy nesdělují skutečné důvody pro zrušení kontokorentu, zamítnutí žádosti o půjčku, atd. Vždy je klientům pouze oznámeno "z interních důvodů". Nemáte nárok znát pravý důvod zrušení kontokorentu. Banky tím předcházejí možným žalobám ze stran klientů, kdy by se někdo mohl cítit diskriminovaný (dnes je moderní se cítit diskriminovaný za cokoliv a hned žalovat protistranu za neposkytnutí služby, za nepřijetí do zaměstnání).

Dle smluvních podmínek si banka může započíst zůstatek na účtu oproti dluhu. Nechcete-li aby k tomu docházelo, posílejte si ošetřovné a mzdu na jiný účet u jiné banky. Nicméně dluh u stávající banky bude třeba tak jako tak vyrovnat co nejdříve (kontokorenty bývají vysoce úročené, úrokové sazby dosahují i 20%).