Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3018, Refinancování před mateřskou

Refinancování před mateřskou, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.8.2016 Půjčka

Pokračování dotazu č. 3016: dluzim 400 000 Kč a platim dohromady 11 000 Kč, jde provest konsolidace, i když marodim? Jsem v pracovní neschopnosti a do prace mne uz nepusti a pak rovnou nastupuji na materskou dovolenou, proto se ptam, zda mam sanci s tim neco delat. Predem dekuji za odpoved

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Nemocenská není překážkou pro konsolidaci, ale obávám se, že 400 000 Kč je mnohem více, než může žena na mateřské zvládnout. Nejdéle si jde půjčit na 8 let, což vychází pro 400 000 Kč na měsíční splátku 6 200 - 6 800 Kč (RPSN 7-10%). Rodičovská činí max. 11 500 Kč měsíčně při nejkratší variantě do dvou let věku dítěte. Tedy na živobytí by Vám zůstalo cca 5 000 Kč.

Máte-li obytnou nemovitost, kterou byste mohla dát bance do zástavy, je možné dosáhnout na Americkou hypotéku s polovičním úrokem (cca 4%) oproti spotřebitelským úvěrům a se splatností až 20 let. To by bylo řešením - splátka by pak byla do 3 000 Kč měsíčně.