Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18062, Neoficiální půjčka pro švagra v insolvenci

Neoficiální půjčka pro švagra v insolvenci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.5.2022 Půjčka

Dobrý den, švagr je v insolvenci a po smrti tchyně jsme "museli" zainvestovat dluh na domu z její pozůstalosti. Švagr, logicky neměl prostředky, tak jsme jeho díl zaplatili za něj. Po ukončení insolvence bychom se měli srovnat, ale....co v případě (nechci nic přivolat) jeho smrti? Je nějaká možnost, prohlášení o investici či finanční pomoci do nemovitosti, jak to prokázat, aby se dal usoudit oprávněný zájem o návratnost investice, včetně nějakého výnosu (peníze byly z komerčního úvěru) a inflace? Děkuji

Dobrý den,

můžete se švagrem sepsat úvěrovou smlouvu nebo si nechat podepsat směnku, ale v insolvenci na sebe švagr nesmí brát další závazky, kterým by nebyl schopen dostát (nesmí si brát další půjčky).