Banky.cz Banky.cz Štítky insolvence

insolvence

Prodej nemovitosti v insolvenci

Pokračování dotazu č. 5304: Dobrý den, ještě mě zajímá, zda když nemovitost prodám tedy sama bez insolvenčního správce, zda-li musím tuto skutečnost správci oznámit. Někde jsem četla, že není mojí povinností dluhy doplatit v insolvenci a peníze u prodeje RD si můžu ponechat a použít na pořízení jiného bydlení. Mám pak ale strach, aby z toho nebyl problém. Protože když jsem šla do insolvence, dům měl odhad 300 000 Kč a teď má cca 1,4 mil. Za což můžu i dům prodat. Děkuji za odpověď.

Ručitel a insolvence

Zdravím Vás, prosím o vysvětlení problému. Oddlužení bylo povoleno a přesto je dluh dále vymáhán exekutorem po ručiteli půjčky. Má exekutor právní nárok vymáhat po ručiteli zaplacení, i když položka byla zanesena v povolené insolvenci? Děkuji

Dcera je v exekuci

Pokračování dotazu č. 5280: Dobrý den, exekutor, který volal před 14 dny, kdy vyhrožoval vypáčením bytu, kde se dcera nenachází, tak opět volal a navrhoval splátky, kdy dceři z platu dle zákona strhávají a domáhá se ještě ať splácí 2 000 Kč. Jelikož dcera tady nebydlí, nemá dalšího majetku, jen osobní věci a to nikoliv u mne a psal jste, že když já sama jsem v insolvenci, tak by neměl u mne v podstatě co dělat. Myslím si, že tady přijede, bude mu stačit ukázat usnesení o mojí insolvenci. Pochopitelně mám i doklady o majetku (faktury) a ty jsou na moje jméno. Může vůbec exekutor chtít po mně třeba i kde se dcera nachází. Ona bydlí s přítelem a to v podnájmu, tudíž opět není byt její a je dost nepříjemné vysvětlovat majitelům nemovitosti tyto situace, protože musejí prokazovat, že majetek je jejich atd. Děkuji za odpověď.

Bezplatné zpracování návrhu na oddlužení

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nějaká poradna nebo někdo, kdo zpracuje návrh na oddlužení zdarma. Děkuji za odpověď.

Po insolvenci

Dobrý den, je možné získat hypotéku po insolvenci, případně za jak dlouho? Můj manžel se dostal do insolvence ještě před uzavřením sňatku. Nyní mu bude insolvence brzy (po 5ti letech) končit. A rádi bychom si spolu vzali hypotéku na bydlení. Je banka, která nám hypotéku umožní? Děkuji za opdověď.

Dluh vzniklý před insolvencí

Dobrý den, proběhla u mne insolvence, která mi již skončila. Nyní na mne přišel exekutor s pohledávkou, která vznikla před schválením insolvence s tím, že to je možné, aby ji podali až po skončení insolvence. Je to možné? Kam bych se mohl obrátit?

Insolvence a srážky ze mzdy

Insolvenční správce nařídil srážet ze mzdy částku ve výši 7 000 Kč. Dlužník ovšem z čisté mzdy na tuto částku nedosáhne. Sráží zaměstnavatel dlužníkovi 2/3 nebo celé 3/3? (samozřejmě po odečtu nezabavitelné částky).

Exekuce po řádně skončené insolvenci

V únoru 2018 jsem zdárně ukončil insolvenci, zaplatil jsem 50% dlužné částky. Teď jsem dostal znovu exekuci a proto žádám o pomoc. Má exekutor na to právo, když se nepřihlásil v roce 2013? Děkuji

Kdy znovu žádat o další oddlužení?

Pokračování dotazu č. 5305: A za jak dlouho můžu podat druhý návrh na oddlužení? Soudkyně ještě ani nevystavila na justici doklad o zrušení první insolvence. Děkuji

Nezvládl jsem splatit insolvenci

Dobrý den, od roku 2015 jsem v insolvenci. Insolvence byla schválena splátkovým kalendářem společně se zpeněžením majetku. Měla jsem RD, na kterém bylo zástavní právo a dům se prodal. Pak jsem až doteď hradila splátkovým kalendářem a byly prováděny srážky ze mzdy. Problém ale byl, že moje srážky nestačily ani na uspokojení 30% nezajištěným věřitelům a tak můj insol. správce požádal soud o zrušení oddlužení a soud to povolil. Splatila jsem 23% dluhu. Můžu požádat ještě znovu o povolení insolvence?Začínají na mě znovu chodit upomínky dluhů, které byly přihlášeny v me insolvenci. Nemam žádný majetek a pracuji na smlouvu. Bohužel jsem měla ve své insolvenci i dva dluhy, které jsem měla společně se svým přítelem a ty se přihlásily jak mně tak v přítelově řízení. Nevím co teď dělat, děkuji za radu.

Prodej domu v insolvenci

Dobrý den, jsem v insolvenci přes rok, mám schválený splátkový kalendář, kde už mám splaceno 15%. Na začátku insolvence jsem měla RD kde bylo zástavní právo banky, tento dům se prodal. Dale mám druhý dům, na kterém žádné zástavní právo ani exekuce není. Při zahájení insolvence měl dům menší hodnotu než zaplatím za 5 let ze svého příjmu, proto nedošlo ke zpeněžení. Do domu investoval můj otec. Chci se zeptat, rozhodla jsem se tento dům nezatížený prodat. Můžu prodávat dům sama a ze zpeněžených peněz z prodeje vyplatit zbytek dluhu na insolvenci a zbytek peněz z kupní částky si ponechat? Můj insol. správce na mě naléhá, abych zažádala o změnu splátkového kalendáře na zpeněžení majetkové podstaty. Moc se mi toto nelibí, když chci doplatit z prodeje celý zbytek dluhu nezajištěným věřitelům. Děkuji za odpověď.

Srážky ze mzdy

Dobrý den, od 1.10.2018 je podaný návrh na insolvenci, ta byla i 11.10.schválena. Exekutor mi blokuje od září účet, ale nic nestihl strhnout, nicméně mě zaměstnavatel kontaktoval po schválení insolvence ohledně srážek ze mzdy. Musí srážet? Poradce mi řekl, že na základě zákona 200, par. 109 lze vyplácet do doby splátkového kalendáře celou mzdu. Děkuji

Exekuce a obstavení majetku

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v insolvenci, moje dcera má ne vlastní vinou exekuci, kdy proběhl konkurz na byt, ten se prodal a konkurz skončil, nicméně zůstala nějaká jistina ještě a strhává se z jejího platu exekučně. Exekutor chce další splátky, ale dcera už nemá z čeho platit a exekutor chce vstoupit do bytu, kde se dcera nenachází, pobyt má na úřadě, nemá ani osobní věci v tomto bytě a v podstatě chce zabavovat majetek mně a já jsem v insolvenci. Může toto udělat? Dcera po dostudování školy nemá žádný majetek, jen plat a na ten má exekuci. Děkuji za odpověď.

Odblokování účtu

Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Už jsem se pokoušela zjistit co se dalo, snad mi budete moci poradit. V roce 2008 mi byl zablokován účet exekutorem. Už dva roky jsem v insolvenci a účet není stále odblokován, na Vaši radu zajít s usnesením o povolení oddlužení jsem zašla na pobočku, snad už se podaří účet odblokovat, to už se řeší. Dále když jsem chtěla před léty účet zrušit, tak to prý díky blokaci účtu nešlo a na účtu vznikl dluh 200 Kč (měsíčně za vedení účtu). K dotazu - zruší mi banka účet když tam bude dluh za vedení účtu po celé ty roky? Nebo budu muset řešit zrušení soudní cestou? Banka se o dluh, který vzniká totiž insolvenčnímu správci, nepřihlásila, aby byl také uhrazen. Děkuji za Vaši odpověď.

Běžný účet v insolvenci

Dobrý den, můj 23 letý syn je v insolvenci. Jeho příjem chodí ale na můj účet, protože mu prý žádná banka účet otevřít nechce. Byla bych ráda, kdyby měl svůj vlastní. Jde toto nějak vyřešit?

Blokace účtu

Pokračování dotazu 5259: Ale já insolvenci platím. Měla jsem soudně určenou částku, kterou mi každý měsíc berou přímo teď už z důchodu.

Blokace účtu

Pokračování dotazu č. 5255: No právě můj účet mi zablokovali. Proto se ptám, do které banky mám jít.

Nesplacená půjčka a insolvence

Dobry den, pozadal sem o insolvenci. Nyni je muj navrh u soudu. Zadna exekuce proti mne nebyla jeste pred navrhem o insolvenci narizena. Mam ucet, na kterem mam taky pujcky a kdyz sem si vlozil na tento ucet penize, automaticky si je banka strhla. Je mozne, aby banka tyto penize, ktere mi prijdou nebo si vlozim, aby si je zabavila? A druhy dotaz: Je mozne si posilat penize na ucet od sestry nebo tento ucet od sestry muzou taktez zablokovat?

Běžný účet v insolvenci

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, která banka mi zřídí účet? Slyšela jsem, že když jsem v insolvenci tak žádná. Má insolvence konci za šest měsíců. Děkuji

Výživné před schválením insolvence

Pokračování dotazu č. 5244: Jde mně o to, kdo bude platit výživné do doby než bude přidělen insolvenční správce a soud povolí nebo zamítne žádost o oddlužení mého ex přítele. To může trvat i půl roku. Děkuji.

Výživné

Dobrý den, můj ex-přítel požádal soud o oddlužení. Než soud rozhodne od oddlužení, kdo má povinnost platit výživné? Děkuji

Ručitel

Dobrý den, kolegyně mě oslovila, abych jí dělala ručitele u insolvence. Chci se zeptat, jaký to bude mít pro mne dopad, když budu vedena jaké spoludlužník insolvence nebo jak to je. Jinými slovy, chci se zeptat, jestli mé jméno bude také na rejstříku insolvencí? Děkuji za odpověď. Majka

Škoda v občanském životě a insolvence

Člověk, který je v insolvenci, mě poškodil na zdraví (tedy jeho pes, který mě pokousal - pes není pojištěn, tedy žádná pojistka). Musel jsem být v pracovní neschopnosti (víc jak 14 dní) Pes mně vyrval z těla tkáň. Vše je podchyceno Policií ČR. Myslíte, že mám nárok na nějaké odškodnění (nárok asi mám, ale myslím tedy jako, jestli vůbec v konečném důsledku dostanu nějaké peníze od člověka v insolvenci). A jak bude probíhat platba ohledně nemocenských dávek (já jsem u VZP - vše platím, jsem normální pracující člověk - tedy vše hradím a nejsem v žádné insolvenci). Jeden kamarád mně řekl, že jsem v tzv. pořadí. Já tedy požaduji náhradu škody asi do 20 000 Kč, což je "pakatel" na dnešní dobu, ale dostanu vůbec nějakou finanční náhradu? Chci to dotáhnou do "konce" - tedy zaplatit právníka (poslat žádost o zaplacení finanční újmy) nebo to řešit "jinou formou"? Děkuji za info. Je to aktuální, takže pokud mně poradíte, tak vám můžu sdělit, jak to nakonec dopadlo. Můj život není od výplaty k výplatě, ale ten jeho pes (váha asi 70 kg), ten si na mě pěkně pochutnával, takže nechci, aby se to opakovalo (tedy aby zase někoho pokousal - kázeňské poučení majitele psa. Děkuji předběžně za info.

Ukončení insolvence a blokace účtu

Dobrý den, dne 19.9.2018 mi skončila insolvence a dluhy vzniklé před insolvencí mi byly soudem prominuty. Téhož dne mi jistý soudní exekutor zablokoval bankovní účet s tím, že se jedná o dluhy po bývalém manželovi, tedy o dluhy, které vznikly za trvání manželství a patří podle exekutora do SJM. S bývalým manželem jsem se rozvedla v roce 2012 a jsem znovu vdaná. S bývalým manželem jsme až při rozvodu sepsali manželské vyrovnání. Soudem jsem byla osvobozena od všech dluhů vzniklých před insolvencí, i těch, které byly či nebyly přihlášeny do insolvenčního řízení. Má pan soudní exekutor právo mi blokovat můj účet a chtít po mě zaplatit dluhy bývalého manžela? Děkuji vám za odpověď.

Blokace účtu v insolvenci

Dobrý den, před rokem jsem vyhlásila osobní bankrot. Úspěšně, nyní mám insolvenčního správce a řádně splácím. Chtěla bych si u vás otevřít účet, ale bojím se, že i přesto mi ho zablokujete. Jak je to tedy v situaci, kdy jsem v osobním bankrotu, mám ho řádně schválený a splácím. Lze mi zablokovat účet? Podle insolvenčního správce to totiž banky dělají, i když jim to zákon zakazuje. Děkuji za odpověď.

Půjčka v rodině a insolvence

V roce 2010 jsem půjčila 150 000 Kč partnerovi mého syna a mám o tom doklad včetně ověření podpisu. Peníze měl vrátit v roce 2011. Oba se dostali do insolvence v roce 2013. Přesto partner mého syna dluh stále splácel velmi sporadicky ale splácel. Vzhledem k osobním vazbám na partnera (registrované partnerství) mého syna jsem se nepřihlásila jako věřitel a navíc mi syn sdělil, že to bude jeho partner splácet a on splácel dluh i v době insolvence. V roce 2016 se rozešli a já jsem se bála, že partner syna nebude dluh splácet. Ujistil mě,  že si je toho vědom (emailem) a splácel dluh i nadále. V květnu 2018 mu skončila insolvence a já jsem chtěla, aby když má plný výdělek, splácel víc. Nejdřív mi sdělil, že to půjde až od listopadu 2018 a když jsem naléhala sdělil, že má dluh insolvencí vyrovnaný a nebude mi platit nic (splácel mi 1 000 Kč měsíčně) a že jsem se měla přihlásit jako věřitel. Zbývá mu doplatit asi 43 000 Kč. Mám šanci na navrácení této částky? Děkuji za odpověď

Dědictví a insolvence

Dobrý den, prosím o radu. V únoru 2018 jsme (já a můj bratr) uzavřeli Dohodu o vypořádání dědictví z pozůstalosti po našem otci. V Usnesení soudu z února 2018 je mimo jiné uvedeno, že nejpozději do jednoho roku - tedy do února 2019 vyplatím bratrovi dost vysokou finanční částku. Abych mohla dostát dohody, musela jsem si zažádat o půjčku. Koncem minulého týdne mě telefonicky-sms zprávou oslovil jakýsi insolvenční správce, kde mě žádá o schůzku ohledně peněžní pohledávky mého bratra z dědického řízení. Po této SMS zprávě jsem se snažila něčeho dopídit. Až nyní (10.9. 2018) jsem zjistila, že v květnu 2018 si můj bratr zažádal o insolvenci, která byla 17.8.2018 povolena - tato skutečnost je pro mě nová. Prosím, týká se insolvence mého bratra i mě nebo ne? Souvisí nějak uzavřená Dohoda o vypořádání dědictví? (DOHODA je z února 2018 USNESENÍM SOUDU. Insolvence povolena v srpnu 2018). Mám mu peníze poslat, nebo zrušit půjčku? Čeká mě splácení mnoho let? Děkuji za pomoc.

Insolvence a vyživované děti

Dobrý den, mám syna, kterému je 21 let a studuje. Výživné mu chodí na můj účet. Výživné je vymáháno soudní cestou a já jsem u soudu jako zplnomocněná osoba, která za něj vše vyřizuje. Musím toto také doložit k insolvenci? A mám uvést, že to je nevyživované dítě? Děkuji

Příjmy v insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, musím při žádosti o insolvenci dokládat příjem výživného? Děkuji

Kolik stojí insolvence?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, platí se za insolvenci? A potřebuji nějakou osobu, která by se za mě zaručila, aby mi schválili insolvenci? Děkuji

Přítel a manžel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když by mi schválili insolvenci a já mám u mého přítele trvalý pobyt, nebude v tom problém? Nemůže přijít o byt? Nepůjdou věřitelé pak po něm?

Blokace účtu

Dobry den, jsem v insolvenci. Mám účet, který byl zablokován, ale už je zase aktivní. Bude mi stále fungovat účet i karta, když mi tam zaměstnavatel bude odesílat výplatu? Děkuji

Zastavená exekuce během insolvence

Dobrý den, mám dotaz. Byla mi schválená insolvence, ale během ní byla jedna z exekucí zastavena. Tato exekuce byla přihlášená k insolvenci. Jak prosím postupovat? Děkuji

Půjčí mi po insolvenci?

Asi za tři měsíce mi skončí insolvence, tzv. osobní bankrot. Chtěl bych se zeptat, jestli po jeho ukončení budu mít nějaký problém s půjčkami. Chtěl bych si totiž pořídit auto na leasing.

Nepřihlášená pohledávka do insolvence

Dobrý den, z vážných osobních důvodů jsem se dostala do dluhové pasti - exekuce a dluhy. Tyto jsem vyřešila momentálně probíhajícím insolvenčním řízením, kde mám nyní splaceno cca 50% dlužné částky a celkově je předpoklad, že splatím 100% svých dluhů. Ale teď k dotazu. Byla jsem dlužná i na nájemném a podepsala jsem věřiteli uznání dluhu. Toto bylo někdy v roce 2015 o rok později byla na mne z tohoto důvodu uvalena exekuce. Své problémy jsem řešila podáním insolvenčního návrhu v květnu 2017. Všechny své věřitele jsem uvedla a i tento závazek, ke kterému jsem podepsala uznání dluhu. Bohužel věřitel tento závazek do insolvence nepřihlásil. Ani majitelé bytu, ani později exekutor který tento dluh exekucí vymáhal. Momentálně se mi ozval tento exekutor a vyhrožuje, pokud nezačnu platit dlužnou částku na kterou jsem podepsala uznání dluhu, tak po skončení insolvence mi naběhne opět exekuce. Jsem z toho zmatená, myslela jsem, že pokud nepřihlásí věřitel svou pohledávku do určitého data, tak už na mne nemůže. Nevím jestli to má nějakou váhu, ale do seznamu věřitelů jsem uvedla manžele, kterým jsem nájem dlužila. Nikoliv exekutora, který již tehdy dluh vymáhal. Poraďte co dělat.

Nesplácela jsem půjčku

Dobry den, chci se zeptat, muj otec zadal misto me o insolvenci, nechal me neco podepsat (ani me to nenechal precist). O co jde. Pujcila jsem si penize na Vanoce s tim, ze to vse budu platit. Vedela jsem do ceho jdu. Moji rodice kdyz to zjistili, tak hned se zacali plest do toho a zarizovat insolvenci ja to nechtela a pred tim nez k tomu doslo tak mi rekli, ze nemam platit splatky, ze ty penize muzu vybrat ze se mi nic nestand. Pak me honili po telefonu exekutori. Chci se zeptat, pokud pozadam o zruseni insolvence a reknu soudu a spravci, ze moje rodice me navedli neplatit splatky a v mem bankovnictvi na jejich pocitaci iphonu zmenili data splatek, je mozna dostat se do stavu zpet, kdy jsem platila vsechno? Nechci, aby na me prisla exekuce. Za to nemuzu, protoze me navedli umyslne. Chteli mi udelat problemy. Jak mam postupovat?  Dekuji za odpoved

Nepřihlášená pohledávka

Dobrý den, jsem již více jak dva roky po ukončení insolvenčního řízení a ozvala se mi jedna nebankovní společnost, která se v roce 2011 nepřihlásila do pohledávek a vyhrožuje exekucí. Prosím o radu, jak to mám řešit. Mam obavu, že mi zabaví finance na účtu. Po zkušenostech, kdy vzaly mojí insolvenční správkyni do vazby a málem mi soud insolvenci zrušil už moc zákonům nevěřím. Děkuji

Mimořádný příjem

Pokračování dotazu č. 5032: A jak by to insolvenční správkyně rozeznala co je a co není dar? Když mi přítelkyně poslala 2 částky v rozmezí od 2 do 9 tisíc. Nebo občas prodám nějaké oblečení či elektroniku a peníze si nechávám posílat na účet či dokonce jsem pomohl člověku s roznosem letáků nebo s drobnými administrativními věcmi (nemám to na dohodu, nic) a dostal jsem také za to peníze na můj účet. A ano pravidelně za měsíc se mi strhává mzda a měl bych za 5 let zaplatit přes 35% dluhu. Děkuji

Výpis z účtu

Pokračování dotazu č. 5015: A myslíte si, že výpisy z účtu ins. správci kontrolují? Nebo to pak ještě překontroluje soud, jestli jsem třeba nezatajil nějaký příjem? Přece jen mi na účet nějaké peníze chodí, ale to jsou malé částky nebo když mi přítelkyně poslala své peníze na můj účet, ale moje peníze to třeba nejsou. Tak jak to ins. správce pozná, co je a co není mimořádný příjem? Přece nějaké peníze na účtu mít mohu ne? Děkuji za odpovědi, moc mi to pomůže.

Zrušení účtu

Dobrý den, jsem před zahájením insolvence. Mám svůj účet zrušit a nechat si posílat důchod domů?

Blokace účtu

Dobrý den, návrh na zastavení exekuce na účet v bance musí prý být podán do 30 dnů od vyhlášení insolvenčního řízení, aby mu exekutor (IS) věnoval pozornost. Uvažujme situaci, kdy exekutor účet po vyhlášení IŘ kvalitně vysál a povinný ho léta nepotřeboval, protože přijímal mzdu v hotovosti, mzda nepřesahovala nezabavitelné minimum. Povinný si polepšil, mzda bude vyšší a zaměstnavatelská firma chce zasílat nezabavitelný zůstatek na účet povinného a srážkou zasílat zbytek výplaty na účet exekutorovi (IS). Protože se povinnému změnila situace, může s odstupem let podat u exekutora (IS) návrh na zastavení exekuce na účet v bance později s tím, že tam budou zasílány pouze nezabavitelné zůstatky mzdy? Děkuji za odpověď.

Založení účtu

Dobrý den, insolvenční správce prodal přítelkyni dům, z výplaty ji nechává pouze to co musí (cca 8 000 Kč). To chápu, ale chtěl bych se zeptat, zda si může přítelkyně založit vlastní účet, aniž by ji ho exekutor nebo ins. správce ihned zablokoval. Děkuji za odpověď

Zrušený kontokorent

Dobry den, podal jsem zadost o oddluzeni a banka mi obratem zabavila vsechny finance na uctu. Udelala to tak, ze snizila velikost kontokorentu o 30 000 Kc. Ze dne na den jsem byl bez prostredku. V dopise mi pote napsali, ze na to maji dle Vseobecnych podminek pravo. Mel jsem za to, ze o dluzich rozhoduje az insolvencni spravce, a ze veritele do te doby nesmeji podobne veci provadet. V tuto chvili nemohu zaplatit socialni ani zdravotni pojisteni (OSVC), nemohu ani zaplatit alimenty v soudem stanovene vysi a kvuli jejich kroku mi hrozi dalsi penale a pokuty (elektrina, internet, telefon). Mela na to banka (CSOB) pravo? Predem dekuji za odpoved.

Úspěšně zakončená insolvence

Dobrý den, v dubnu 2018 mi skončila insolvence a můj insolvenční správce zastavil srážení splátek z mého důchodu. V květnu 2018 jsem zjistil, že z důchodu je dál prováděna srážka, ale v jiné výši. Domníval jsem se, že se jedná o doplatek insolvenčnímu správci, ale když jsem vše na důchodovém oddělení v Praze telefonicky zjišťoval, bylo mi sděleno, že jistý exekutor tam zaslal exekuční příkaz na provádění srážek z mého důchodu za dluh, který vznikl před insolvencí. Má na to právo? A pokud ne, co mám v této situaci udělat, na koho se obrátit, abych získal peníze zpět? Děkuji vám za odpověď.

Založení účtu

Dobrý den, jsem před zahájením insolvence. Mohu si již založit účet v bance nebo počkat až na schválení?

Osobní bankrot

Dobrý den, prošla jsem konkurzem jako podnikatel, který byl v listopadu 2017 ukončen. Mám ještě projít osobním bankrotem, protože všechny mé dluhy nebyly v průběhu konkurzu uhrazeny prodejem mého majetku a srážek ze mzdy. Podle novely Insolvenčního zákona, jaké budou další postupy? Jaké mám možnosti? Zůstatek činí 2.054000 Kč Děkuji za odpověď

Exekuce při insolvenci

Dobry den, mam oblepene veci od exekutora ale nez si pro ne dojeli tak jsem sla vyhlasit bankrot. Muzu ocekavat i tak prijezd exekutoru a mohou si odvezt veci ?

Svatba a insolvence

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem druhý rok v insolvenci. Platím 100%. Mám přítele, který si mě chce vzít. Jednou jste tu už odpovídal, že pokud má člověk exekuci, insolvenci atd. v žádném případě se neženit/nevdávat. Ale i když dluh splácím a nejsem si vědoma, že bych nějaké další dluhy vytvářela, kdyby se nějaká pohledávka vyskytla, jak se o ní dozvím? Nebo by informovali mého ins. správce? Děkuji Martina

Registr dlužníků

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsem někde vedený jako dlužník, když mi skončilo insolvenční řízení? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Úspěšné ukončení insolvence

Dobrý den, může exekutor nahlížet do mého účtu, i když mám již 3 měsíce ukončenou insolvenci a soudem potvrzeno oddlužení v čele výši? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat,  mám bankovní účet kam mi chodí výplata. Chci požádat o insolvenci. Může mi banka zablokovat účet něž mi bude insolvence schválena? Podotýkám, že exekuci nemám. Když do doby než mi bude schválena insolvence nebudu své závazky platit, budou mi narůstat úroky nebo dokonce může být na mě uvalena exekuce? Děkuji za odpověď

Účet v insolvenci

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, zda můžu mít účet, když mám insolvenci? Zda mi na ten účet muže sáhnout exekutor? Děkuji

Srážka ze mzdy

Pokračování dotazu č. 4839: Dobrý den, já jsem se ptala insolvenční správkyně, zda ty peníze co mi srážejí ze mzdy jdou exekutorům a ona mi odpověděla, že ty peníze dostanu zpět. Mluvila jsem se známým a ten mi řekl, že on po celou dobu kdy se rozhodovalo jestli mu schválí insolvenci, což byly čtyři měsíce, tak dostal celou výplatu bez jakýchkoliv srážek. Soud jakmile mu schválil insolvenci, tak mu začali srážet peníze z výplaty. 

Srážka ze mzdy

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, 13.6. 2018 mi soud schválil insolvenci, ale trvalo to pul roku. Během toho než proběhl soud, tak jsem ze mzdy měla dál srážky na exekuce. Insolvenční správkyně mi řekla, že ty peníze mi budou vracené. Ale nevím kdy a od koho. Děkuji

Nová exekuce při insolvenci

Dobrý den, mám již 4 roky insolvenci, platím řádně. Teď na mě vyjelo, že mám exekuci z roku 2016. Jak je to možné, když mam insolvenci? Nemůžou přeci vznikat exekuce!

Dluhy v manželství

Dobrý den, v prosinci my byl zablokován účet kvůli manželově exekuci.Ten si zažádal o insolvenci a řádně splácí. Mohu si u jiné banky sjednat nový účet? Pokud ano, mohou ho exekutoři také zablokovat, když bude řádně splácet?

Exekuci při insolvenci

Dobry den, zijem v cechach a som uz 2 roky v insolvencii. Nedavno mi prisel exekucny prikaz zo Slovenska ci na sude ked mi schvalovali insolvenciu tak somsa spytala sudcu ci moze mi dat slovensko exekuciu. Povedal mi ze nie ze jeto ich chyba ze sa neprihlasili ked to bolo zverejnene na internete mohli sa pozriet. Chcem napisat tomu exekutorovi na SK, ze som v insolvencii. Odpustia mi ten dlh? Mali by lebo sa neprihlasili. Ale chcem od vas radu. Dakujem

Poplatek za odpad

Dobrý den, mám dotaz, jsme v insolvenci od roku 2014. Dlužili jsme za děti poplatek za popelnice. Přišlo nám rozhodnutí od města, že došlo ke změně zákona. Dluh nemohou vymáhat po dětech a přechází na rodiče, ale my jako rodiče jsme v insolvenci. Musíme to uhradit a nebo si měli přihlásit o dluh v rámci insolvence? Neradi bychom s tím měli nějaké potíže. Děkuji

Exekuce před insolvencí

Dobrý den, měl jsem insolvenci, která mi skončila, a bylo mi schváleno oddlužení. Na začátku insolvence jsem měl exekuci na bytovém družstvu. Může po mně exekutor po skončení oddlužení vymáhat tuto částku?

Manželovy dluhy

Pokračování dotazu č. 4755: Nejsme manželé od roku 2011. Od roku 2014 jsme opět žili spolu. Mám vůbec nějakou šanci domáhat se o vrácení těchto peněz?

Manželovy dluhy

Pokračování dotazu č. 4754: Dobrý den, dluh vůči mně vznikl až v průběhu insolvence. Doplácela jsem ho, jelikož byly na manžela uvaleny dvě exekuce. V té době jsme spolu žili, nechtěla jsem, aby měl větší potíže. Když vstoupil do insolvence, byli jsme ještě pár. Smlouva byla sepsána, až když se bývalý manžel dostal z největších potíží (květen 2018). To nám se synem oznámil, že od nás odchází.

Dohoda o uznání dluhu

Dobrý den, za bývalého manžela jsem splácela dluh, který jsem doplatila v srpnu 2017. V té době jsme žili ve společné domácnosti. Od listopadu 2016 je v insolvenci. Začátkem května 2018 se odstěhoval, dluh uznal, máme sepsanou dohodu o uznání dluhu a vrácení, ale bohužel se k tomu nemá. Nevím jak postupovat. Děkuji za odpověď.

Peníze zasílané na cizí účet

Dobrý den, jsem v insolvenci, nechávám si zasílat výplatu na účet mého syna (starší 18 let). Může exekutor zasáhnout? Děkuji za odpověď.

Dluh za vedení účtu

Dobrý den, jsem po úspěšné insolvenci, banky své pohledávky přihlásily, ale co se děje s účty? Ty nadále běží (to asi ne)? Když banky věděly, že jsem v insolvenci, tak účty zrušily? Vůbec by mě nenapadlo, že je musím zrušit já, ale domů mi už nic od bank nepřišlo a jsem 2 roky po insolvenci. Teď se bojím, aby tam nebyly pokuty, pokud já nezrušila účet. Moc děkuji.

Dětský účet

Dobrý den, může napadnout insolvenční správce dětský účet, který je vedený na syna? Na účet chodí alimenty a když mám něco navíc, dávám mu to tak také. Na účtu je pár tisíc, o které bych nerada přišla vzhledem k tomu, že je chci nechat na synovo výdaje (škola, narozeniny, jiné výdaje). Děkuji.

Insolvence

Dobry den, jsem v insolvenci a 18.5. mi skoncila prihlasovaci doba pohledavek. Behem zacatku insolvence mi prisla na ucet exekuce na 1 570 Kc. Penize mi v bance drzi. Do prihlasek se take prihlasili, ale nevim kdy mi penize pusti. Spravce rika, ze mi je drzet nesmi, ale nic se nedeje a nevim kam se obratit, kdo mi to vysvetli. Dekuji

Spoření

Dobrý den, mohu mít při Insolvenci spořící účet a na něj si šetřit nějaké peníze? Nebo mi to vše vezmou? Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký zbytek dne Patrik.

Osobní bankrot

Dobrý den, prosím o radu. V srpnu letošního roku by mi měl skončit osobní bankrot. Mohu poté zažádat o bankovní úvěr prostřednictvím autobazaru? Děkuji

Životní minimum

Dobrý den, byla mi zrušena insolvence a vyhlášen "nepatrný konkurs" a zablokován účet. V bance mi řekli, že životní minimum vyplácejí pouze při exekuci. To opravdu nemám na nic nárok? Děkuji.

Blokace účtu

Dobrý den, manžel platí exekuci a bude chtít požádat o osobní bankrot. Co bude s mým účtem, který je vedený na mé jméno a byl mi zablokován? Děkuji za odpověď.

Ukončená insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, skončila mi insolvence a na můj účet mi přesto nahlédl exekutor. Co mám udělat, aby se to neopakovalo? Děkuji

Osobní bankrot

Dobrý den, jsem OSVČ a mám několik exekucí. Žádné půjčky, ale pojištění, sociální a daně. Bohužel to za pár let astronomicky narostlo. Požádal jsem o osobní bankrot, ale byl mi zamítnut, protože se jedná o pohledávky státu (u půjček by to prý bylo bez problémů). Částka ke splácení je tak vysoká, že bych o chlebu a vodě žil do konce života. Je to pro mne bezvýchodná situace a netuším, jak jí řešit. Zatím využívám odklon peněz na kamarádův účet, ale nepůjde to dlouhodobě. Prosím o radu jak to splácet bez navyšování úroků a penále, jak docílit osobního bankrotu a jak situaci skutečně vyřešit. Děkuji.

Mimořádný příjem

Pokračování dotazu č. 4593: Pokud tedy jsou mimořádné příjmy (odbytné z penzijního připojištění), zašle Allianz z již neexistující smlouvy tyto prostředky insolvenční správkyni? Mají na to právo? Nebo přímo mně a já je mám dát k dispozici na úhradu svých závazků v insolvenčním řízení jako mimořádnou splátku?

Mimořádný příjem

Dobrý den, jsem v insolvenci 3 rokem, loni mi byl na účet penzijní společnosti Allianz zaslán opožděně, po několika letech od Penzijního fondu České pojišťovny, převod prostředků penzijního připojištění. Smlouva u Allianz již ale byla dohodou ukončena, prostředky zaslány na účet exekutora a to ještě před insolvencí. Nyní jsem žádala Allianz o zaslání těchto prostředků na mou adresu a Allianz mi sdělila,že se obrátí nejdříve na exekutora, který předtím prostředky obdržel, nyní zas napsali, že budou kontaktovat insolvenční správkyni. Jaký je tedy můj nárok na tyto prostředky, budou mi zaslány, nebo budou poslány na účet insolvenční správkyně? Insolvence je řádně splácena. Děkuji za odpověď.

Osobní bankrot

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat, co je potřeba udělat a jaká je šance na schválení osobního bankrotu. Děkuji

Společný účet

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jak mohu dokázat že účet, který je psaný na mého syna (je mu 21 let) využívám jen já pro příjem svého platu a na bankovní převody. Bylo to kvůli exekuce. Nyní jsem v insolvenci, ale před insolvencí mi na účet přišly vyplacené peníze, teda přeplatek ze sociálky. Tento dluh jsem uvedla v insolvenci, ale oni se nepřihlásili a nyní mě z toho vysunuli a peníze vyžadují po mém synovi, který s tím nemá nic společného. Děkují Jana

Manžel v exekuci, já v insolvenci

Dobrý den, jsem v insolvenci a chtěla bych si zřídit vlastní účet. Na tento účet by chodila i manželova výplata, ale manžel má exekuci. Může exekutor účet zablokovat, i když bude účet na mé jméno a jsem v insolvenci? Děkují za odpověď

Přehled příjmů

Musím předkládat insolvenčnímu správci přehled svých příjmů za uplynulých 6 kalendářních měsíců, když jsem v důchodu?

Kolik mám platit na insolvenci?

Dobrý den, mám schválenou insolvenci a nevím výši splátek. Udělala jsem si účet - nevadí to, když mám insolvenci? Děkuji

Insolvenční rejstřík

Dobry den, prosím o radu. Podávala jsem návrh na insolvenci v roce 2014, která byla zamítnuta. Bohužel mám kvůli tomu problémy jako bych insolvenci měla. Nemohu ani prodat auto. Exekuci nemám. Co mám udělat, abych nebyla vedena v rejstříku? Děkuji.

Hypotéka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné si po insolvenci vzít hypotéku, třeba i krátkodobě nebankovní, kdy po insolvenci a v jaké procentuální výši z hodnoty nemovitosti. Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, jsem v insolvenci a nyní mi zablokovali kartu a prý s účtem může disponovat jen správce. V insolvenci jsem od roku 2015.

Exekuce během insolvence

Manžel je v insolvenci, která mu končí v srpnu 2018. Může dostat exekuci v době insolvence? Když dluh vznikl, ještě nebyl v insolvenci.

Manžel má dluhy

Dobrý den, jak to občas bývá, dostihli mě manželovy dluhy, o kterých jsem nevěděla. Ale jelikož máme SJM, obstavili bankovní účet exekutoři i mně. Manželovy dluhy, resp. exekuční příkazy, vznikly cca v rozmezí 4-9 let před našim manželství. Teď si vyřizuje insolvenci a mě by zajímalo, zda po podaní insolvenčního návrhu k soudu exekutoři blokaci na mém účtu zruší. Nebo budou nadále, i při schválení oddlužení, blokovat účty?

Přivýdělek při insolvenci

Pokračování dotazu č. 4436: Dobrý den, ptala jsem se na toto téma svého insolvenčního správce, a ten mi poskytl tu informaci, že v podstatě jakýkoliv přivýdělek navíc bych mu musela odevzdat ve 100%výši. Zákon prý hovoří jasně. Prý to nelze, jako že bych si z přivýdělku ponechala třeba nějakou část (třeba 50%). Pochopitelně bavím se v tom smyslu, že i tak z plného úvazku pokryji min. 30%, v podstatě bych měla více. Údajně je to možné, ale kdybych měla zaplacených nějakých aspoň 50% či více. Takže to, že bych se se svým IS domluvila na něčem takovém, je v podstatě protizákonné? Nechci se dostat do problémů. V podstatě, co uvádíte, pokud by můj IS přistoupil na to, že bych z přivýdělku odevzdávala jen něco, sám by riskoval i můj insol. správce a porušoval tím zákon nebo jak to je? Něco jiného jako mi uvádíte vy a něco jiného můj IS. :-)

Přivýdělek

Pokračování k dotazu č. 4433: Znovu dobrý den, a tímto děkuji za předešlou odpověď. Na kterou chci ještě navázat - na základě Vaší odpovědi, je tedy i možné (v souladu se zákonem) se domluvit s inso. správcem, že bych si mohla něco z přivýdělku třeba ponechat (50%), jak uvádíte? Ale pokud dobře rozumím, záleží na rozhodnutí insolvenčního správce? Prostě zda by na to přistoupil, zda se dohodneme. Je to tak?

Přivýdělek v insolvenci

Dobrý den, chci se zeptat, jestliže jsem v začínající insolvenci (plat je dostačující na pokrytí dluhů, z platu se mi teprve začnou stahovat peníze), a uvažuji o nějakém přivýdělku - tak pokud se nemýlím, měla bych to ohlásit svému insolvenčnímu správci, ano? Co nejvyšší pokrytí dluhů. Dále - zda mi tento přivýdělek (např. 3 000 Kč) padne celý na splácení dluhů anebo mi z toho něco aspoň zůstane (1 500 Kč např.) ? A v případě, že ne (tedy že by to bylo demotivační tato snaha), zeptám se na rovinu - je možné tuto situaci řešit jinak? Abych neživořila na chlebu a vodě 5 let prosím vás? Peníze na ruku, složenkou? 5 let sice není až tak dlouho, ale přece jenom ne zas tak krátce, a kde máte svátky, dovolenou a člověk po tu dobu musí vlastně žít z almužny. Nebudu už rozebírat, že je to moje vina, nebo není, ano jsem si vědoma svých prohřešků - ano "po válce jsme všichni generálové :-)", a splatit bych měla určitě víc jak 30%. Nebere se ani ohled na odměny v případě svátků apod - vše se musí vlastně odevzdat inso. správci ?

Dětská vkladní knížka

Dobrý den, chci se zeptat, babička by chtěla založit dětskou vkladní knížku, ale já jako zákonný zástupce jsem v insolvenci. Bude to nějaký problém? Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, v prosinci 2017 mi skončila insolvence (úspěšně). Chci se zeptat, co s účty, konkrétně u Čs spořitelny, které jsem 5 let nepoužíval. Kvůli posílání zbytku platu jsem si založil účet u Air Bank. Nevím, zda-li mi celých 5 let strhávali nějaké poplatky atd. Na zrušení účtu jsem se ptal na začátku insolvence a bylo mi sděleno, že účet nelze zrušit, jelikož jsou na něm pohledávky. Přestal jsem jej tedy používat. Díky moc.

Kolik mám platit na insolvenci?

Dobrý den, již jsem rok v insolvenci. Ale pořád nechápu jednu věc. Doteď nebyl žádný problém. Platím nájem, elektřinu, paušál a insolvenci. Zbudou mi 400 stovky, které mám pro sebe a pro malého. Mohu si je ponechat a žít s tím a nebo to mam taky posílat na insolvenci? Děkuji

Hypotéka po insolvenci

Dobrý den, v říjnu 2016 jsem splatila 100% insolvence (již po 3 letech). Dnes bydlím v podnájmu za 9 tisíc/měsíc, mám stálou práci s čistým příjmem 22 tisíc. Chtěla bych se zeptat, zda mám šanci získat hypotéku, zda až po dalších 4 letech, nebo možnost přes stavební spoření? Děkuji moc za odpověď. 

Otevření účtu

Dobrý den, můžu si udělat účet u banky na zasílání výplaty, když mám podaný návrh na soudě na insolvenci? Ráda už bych nějak fungovala :( Ale bojím se, že mi ihned zablokují účet. Pokud by se tak stalo, jde to nějak přes banku nebo exekutora odblokovat?

Zahájení insolvence

Dobrý den, mám dotaz. Než mi právník poslal žádost o insolvenci na soud, tak jsem žádala paní, která mi to vyřizuje a komunikovala s právníkem, aby žádost neposílali, že to nechci. Ale bez ohledu na mě to tam poslali. Dnes mi přišlo, že už jsem vyvěšená na soudě a že k tomu není odvoláni. A nevím, co teď teda s tím. Předem děkuji

Získám půjčku po insolvenci?

Dobrý den, doplatila jsem řádně insolvenci ve výši 70 % dluhu. Mám možnost žádat o přečerpání svého účtu v případě nutnosti, nemoci, rozbití pračky atd? Můj příjem je kolem 19 000 Kč čistého. Umožní mi to nějaká banka, i když jsem 4 roky vedena v registru? Děkuji

Insolvence

Pokračování dotazu č. 4244: Můj důchod je celý zasílán insolvenčnímu správci a posílá mi zbylé peníze na účet. Bohužel velmi nepravidelně (někdy i po týdnu). Je nějaká norma, do kdy je povinen mi vyplatit peníze na žití?

Důchod

Do kolika dní musí insolvenční správce vyplatit zbytek peněz z důchodu?

Založení účtu v insolvenci

Dobrý den, již téměř 3 roky splácím insolvenci. Mohu si založit účet, na který by mi chodila výplata?? Díky za odpověď. Katka

Ochrana před exekucí

Dobry den, chci se zeptat, když budu mít podanou žádost o insolvenci na soudě, jestli na mě exekutor muže nebo ne. Myslím tím, zda by mohl dojet a zabavit věci. Děkuji

Při insolvenci

Dobrý den, můžu si založit spořící účet při insolvenci?

Insolvence a ochrana před exekucí

Dobrý den, chci se zeptat, mám od právníka (který mně zařizuje insolvenci) potvrzení. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli mě to potvrzení stačí na exekutora, kdyby mně přišel domů. Ještě to není na soudě, jen mi to teprve vypracovává. Říkal, že tohle stačí. Ale chtěla bych to slyšet ještě od Vás. Děkuji

Peníze vymožené v exekuci před insolvencí

Dobrý den, jsem v insolvenci, ale ještě než byl podán návrh na oddlužení, ze mne vymohl exekutor hotové peníze v rámci exekučního řízení. Jednalo se o část pohledávky vůči věřiteli. Co bude s vymoženou částkou? Toto se stalo 2 dny před podáním návrhu na oddlužení. Děkuji za odpověď

Příspěvek na dopravu

Dobrý den, jsem v insolvenci a chci si zažádat u úřadu práce o příspěvek na dopravu při nástupu do nového místa. Jedna z podmínek je, že nemám exekuce. Jak je nahlíženo na insolvenci, můžu požádat o příspěvek nebo exekuce a insolvence je to samé? Děkuji

Vrátí mi exekutor zabavené věci?

Dobrý den, mám exekuce a už mě navštívil exekutor, který si odvezl pár věcí. Týden na to byl podán návrh na insolveci, tak by mě zajimalo, jak je to z věcmi co my odvezl, jestli je dostanu zpět a jestli se odstrani nalepky. Děkuji

Náklady na exekuci a insolvence

Pokračování dotazu č. 4070: Exekuce vznikla před podáním insolvence, přihlášku si podal. Myslím si též, že musel počítat s tím, že po insolvenci ji budu chtít zastavit, a tak si případné náklady mohl už připočítat. Děkuji moc

Účet v insolvenci

Dobrý den, mohu si zřídit osobní účet u banky, pokud budu ještě jeden rok v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, mám už měsíc soudem schváleno oddlužení a mám stále zablokovaný účet. V bance mi řekli že je to blokované stále kvůli exekuci a odblokuji ho až po rozhodnutí, jak budu věřitelům splácet. Je to tak?

Dluhy před manželstvím

Dobry den, potrebovala bych poradit, v cervnu tohoto roku jsem se vdala. Manzel ma jiz pres 4 roky insolvenci, v kvetnu by mu mela koncit, splati 100% vsech svych dluhu. Ja jsem v exekucich nehrala zadnou roli, manzel mel insolvenci vyrizenou daleko pred tim, nez jsme se vubec poznali. Spolecny ucet nemame, je psany jen na me, ale stalo se to, ze mi neustale ten samy exekutor nahlizi do uctu, banka mi za to strhava poplatky (kazde nahlednuti 250 Kc), kdyz jsem exekutorovi volala, rekli mi, ze se divali, zda jsem s dluhy manzela nemela neco spolecneho, poprve jsem byla nastvana, ale nechala jsem to byt, od te doby se mi na ucet diva kazdy mesic a to i kdyz jsem mu psala, ze ma manzel insolvenci a banka mi za kazdy nahled penize strhava. Prijde mi, ze to dela schvalne. Chapu, ze mame spolecne jmeni manzelu, ale nechapu, proc mi exekutor stale nahlizi do uctu, kdyz moc dobre vi, ze je manzel v insolvenci. Jake ma na to pravo? Muzu si stezovat na exekutorske komore a pozadovat po exekutorovi nahradu za nahlizeni do uctu? Pripadne jak mam pozadat banku, aby exekutorum znemoznila nahlizeni? Je to vubec mozne? Jeste bych chtela pro jistotu zminit, ze jsem nikdy nemela zadne dluhy ani pujcky, zjistovala jsem si, jestli jsem nahodou nezapomnela nekde neco zaplatit a vse mam v poradku. Predem Vam velice dekuji za odpoved.

Insolvence a exekuce

Pokračování dotazu č. 4005: Mam vsechno vporadku, platim 42% srazky z platu. Zadny problem nemam, chybi mi do konce jen 4 mesice. V bance jsem se ptal, ktery je to exekutor, ale nedokazali mi to rict. A setkal jsem se u znameho se stejnym problemem. Ja vim, ze si to nemohou dovolit, ale bohuzel je to pravda.

Ochrana před exekucí

Dobrý den, mám podanou žádost o insolvenci, čekám na přidělení ins. správce atd. Bylo mi řečeno, že jsem v ochranné lhůtě vůči exekucím. Mam jednu exekuci z FÚ na malou částku. Založil jsem si nový účet ve Fio bance a zajímá mě, jestli mi ho můžou zablokovat také, než bude schválena insolvence? Kam mám posílat peníze z podnikaní? Díky

Založení účtu v insolvenci

Dobrý den, mám žádost o oddlužení na soudě a čekám na její projednání. A stalo se mi, že mi banka kvůli tomu nezaložila běžný účet. Je teda nějaká banka, které by mi založila běžný účet v případě kladného vyřízení žádosti? Navíc bych chtěla k běžnému účtu ještě spořící účet pro syna. Děkuji za odpověď.

Syn ručí za mé dluhy

Pokračování dotazu č. 3966: Ja mam v bance od roku 2015 pujcku v hotovosti 800 000 Kc, ale musela jsem si vzit rucitele a vzala jsem si syna a ten mel 23 let. Chci se zeptat, kdyz budu v insolvenci, bude muj syn od toho odepsany, bude volny? Prosim potrebuji pomoc, jinak se obesim. Dekuji

Výživné na děti

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem v insolvenci. Bývalý manžel mi nechal všechny dluhy, které jsem musela vyřešit touhle cestou. Bývalý manžel mi schválně chce posílat výživné na děti na dětský účet dcerky, který je a bude po dobu insolvence bankou České spořitelny zablokovaný. Prý chrání tím peníze dítěte. Bývalý manžel ví v jaké jsem situaci a vyhrožuje mi tím. Může tohle udělat, i když se po dobu insolvence na výživné co mi tam pošle nedostanu? Děkuji za odpověď

Podmíněná a zajištěná pohledávka

Dobrý den, co znamená v insolvenci: nevykonatelné, nepodmíněno, zajištěno? Celkem se do řízení přihlásilo 11 věřitelů, včetně stavební spořitelny. Nakonec rozhodnutí bylo: platíme jen 9 věřitelům a oběma stavebním spořitelnám posíláme zvlášť splátku složenkou pod jiným jménem. Myslím si, že to není takto správně, ale asi tomu spíš nerozumím. Celkem i se stavebkami je dluh 700 tisíc. Platí se měsíčně 3 500 Kč plus zvlášť stavebko 4 000 Kč.

Ochrana před exekucí při oddlužení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám insolvenci, ale čekám na schválení od soudu, může mě navštívit exekutor? Nebo se čeká na vyjádření a řeší se to až pak? Děkuji

Ochrana před exekutory

Dobrý den, právník nám dodělává návrh na insolvenci, do konce týdne by ho měl podat na soud. Co se stane, když do té doby, než to bude podané na soudu, přijde exekutor? Může majetek odvést, když už je sepsán v žádosti, která se teprve podá? Děkuji

Co když přestanu splácet?

Dobrý den, jsem v insolvenci. Co se bude dít, když přestanu splácet? Co se muže stát, když je to soudní nařízení? Děkuji

Disponent k účtu přítele

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem v insolvenci a přítel ze mě chce udělat disponenta k účtu, tak jestli to jde. Děkuji

Ukončení exekuce při osobním bankrotu

Dobrý den, dne 29.8.2016 mi byla ukončena insolvence povolením oddlužení a odpuštěním dluhů. Zjistila jsem, že na centrální evidenci exekucí váznou exekuce z onoho období, které by měly být ukončeny. Kontaktovala jsem exekutory, kdy je ukončí, a jeden ji ukončil automaticky, ale je v evidenci dál a druhý mi sdělil, že musí nejprve požádat toho, kdo na mě exekuci dal, jestli souhlasí s ukončením. Neměla by se exekuce ukončit automaticky na základě zaslání usnesení krajského soudu, který insolvenci ukončil? Proč mám čekat jestli, s tím bude oprávněný souhlasit a když ne, bude věc postoupena k soudu jak mi sdělil exekutor. Děkuji za odpověď.

Osobní bankrot

Pokračování dotazu č. 3809: Děkuji za zodpovězení dotazu. Jeden pán, který vyplácí exekuce, mi bohužel nemůže pomoct, protože částka kterou dlužím je větší než cena bytu. A ten mi řekl, že s 90% mi insolvence byt zachrání. Takže s tím počítat nemám. A ještě bych se chtěla zeptat, jak má vypadat žádost na soud o výpis mých dluhů. Co potřebuji k té insolvenci? Děkuji

Vlastním družstevní byt

Dobrý den, mám exekuce a chtěla bych jít do insolvence. Mám družstevní byt, ale ne ve svém vlastnictví. Cena bytu je odhadována na 1 050 000 Kč, mé dluhy se všemi úroky jsou 1 065 000 Kč. Byt má jít do dražby. Chceme ji tímto zastavit. Je nějaká možnost, že v insolvenci o ten byt nepřijdu? Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Děkuji

Založení účtu

Dobry den, jsem v insolvenci a pul roku ji splacim. Jakou banku si mohu zvolit, kde mi zalozi ucet? Banky ktere jsem nastivil me odmitly. Nevim si rady.

Vymazání z registru

Dobry den, chtel jsem se zeptat, byl jsem v insolvenci, cca za 23 mesicu jsem splatil 100% pohledavek. Funguje nejake vymazani z registru? je to uz dva roky po insolvenci a premyslim nad hypotekou. Prumer solidni, jen mne bude brzdit asi ten rejstrik. Dekuji za odpoved

Zahraniční dluhy

Dobry den, prosim, ted jsem v insolvenci a chtel bych se zeptat, jestli se do toho vstahuji i dluhy v zahranici?

Společné dluhy z manželství

Dobry den, jeste mam prosim nekolik dotazu. Ja i manzel mame insolvenci (kazdy svou). Nyni se ale budeme rozvadet. Jiz probehlo soudne stanoveni bezneho vyzivneho na nase dite. Nez soud stanovil vyzivne, dostavala jsem od manzela (jiz spolu nezijeme) na dite mesicne 3 000,-Kc (po dobu 8 mesicu). Mela jsem i tento prijem hlasit a odevzdat na insolvenci? Za 14 dni jiz bude rozvod. A manzel vyhrozuje, ze v ramci majetkoveho vyrovnani budu platit i jeho dluhy zahrnute v jeho insolvenci (ma dluhy v insolvenci 4x vetsi nez ja). Je to mozne? Dekuji moc za odpoved

Alimenty

Dobry den, docetla jsem se zde, ze pokud jsem v insolveci (povolen splatk. kalendar),ze i rocni vyuctovani danovych bonusu na dite je mimoradnym prijmem a tudiz je nutne ho odevzdat na insolvenci. Je stejny postup i v pripade, kdy mi bude vyplaceno dluzne vyzivne na dite stanovene soudne za 1,5 roku zpetne? Jde o castku 80.000,-Kc. Nevim, zda bude vyplaceno jednorazove ci ve splatkach. Dekuji za odpoved.

Zřízení účtu v insolvenci

Dobry den mam dotaz mam schvalenou soudem insolvenci ale nemam splatkovy kalendar muze my nektera banka zridit ucet dekuji za odpoved

Půjčka pro důchodce po insolvenci

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Účet a karta v insolvenci

Dobry den preji. Mam k vam prosim velky dotaz.
Mam osobni ucet u KB, Unicov a mel jsem i platebni kartu. Pred mesicem mi byla ukradena i s doklady, tak jsem ji zablokoval a zazadal o novou kartu. Dosel mi pin k nove karte a dnes jsem byl na Unicovske pobocce KB., kde jsem si prisel pro novou kartu. Bylo mi ale receno, ze podle nejakych jejich smernic, kdyz jsem a mam: OSOBNI BANKROT-Insolvenci uz schvalenou a strhavanou z uctu, mi nova karta nemuze byt vydana a musim vybirat uz jen na pokladne banky KB. A nikde jinde u jine banky uz novej ucet ani kartu ted prej nedostanu. Muzete mi napsat prosim, kdybych chtel zridit novy ucet u vasi banky, nebo jine, jestli je to mozne i kdyz jsem v Insolvenci?
Dekuji za pripadne info. Tomas

Řešení hypotéky v insolvenci

Dobrý den, z důvodu mé nemoci jsme byli nuceni požádat o insolvenci, která nám byla schválená splátkovým kalendářem. Bohužel jsme netušili, že když máme na dům hypotéku, bude jej chtít banka prodat v dražbě a nebo budeme muset sehnat třetí osobu, která "za nás" bude hypotéku splácet. Je to dost velký problém, zatím jsme nikoho takového nenašli. Máme s manželem dobré příjmy, zaplatíme za pět let cca 74% pohledávek. Je ještě nějaká jiná možnost, jak nepřijít o dům? Je možné hypotéku přeúvěrovat např. u jiné banky s tím, že souhlasíme, že po pěti letech budeme oddluženi kromě hypotéky? Existuje i jiná možnost úvěru v takové situaci?
Děkuji, V.

Insolvence

Insolvencí se rozumí platební neschopnost. Pokud má dlužník více věřitelů, kterým není schopen hradit své závazky, měl by tuto situaci řešit prostřednictvím insolvenčního řízení. V tomto řízení je dlužníkovi ustanoven insolvenční správce, jehož úkolem je v rámci možností dlužníkova majetku a příjmů jeho insolvenci vyřešit - zpravidla tedy dojde k rozprodeji majetku a úhradě dluhů zajištěných věřitelů a dle  výše výtěžku i poměrné úhradě dluhů nezajištěných věřitelů.
Opakem insolvence je solventnost.Rychlé odkazy

Banky v ČR