Co se stane s mým novým účtem ve Fio bance během ochranné lhůty před exekucemi?

Dobrý den, mám podanou žádost o insolvenci, čekám na přidělení ins. správce atd. Bylo mi řečeno, že jsem v ochranné lhůtě vůči exekucím. Mam jednu exekuci z FÚ na malou částku. Založil jsem si nový účet ve Fio bance a zajímá mě, jestli mi ho můžou zablokovat také, než bude schválena insolvence? Kam mám posílat peníze z podnikaní? Díky

Dobrý den,

před exekutory jste chráněn až od momentu schválení insolvence soudem. Dokud to soud neschválí, exekutor Vám může dále blokovat účty a zabavovat majetek. Po dobu exekuce jste bohužel vyloučen z bezhotovostního platebního styku, neboť Vám exekutor může kdykoliv obstavit všechny účty (i ty nově otevřené). Na zavedení institutu tzv. chráněného účtu pracuje Parlament již několik let, stále bez výsledku.