Banky.cz Banky.cz Štítky exekuce

exekuce

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Máte dluhy a nestíháte splácet? Řešením může být osobní bankrot. Kdy má smysl žádat o insolvenci? Kolik stojí sepsání návrhu na oddlužení? Kolik Vám musí ponechat z výplaty? A jak je to s ochranou před exekutorem?

Slovník osobních a rodinných financí

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti osobních a rodinných financí nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší slovník základní finanční gramotnosti.

Velká rodinná reforma 1

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pod taktovkou paní Marksové (ČSSD) navrhuje obsáhlý soubor pro-rodinných opatření. Zvýšení dávek, garantované místo ve školce, zkrácené úvazky či dotované sociální bydlení. Co všechno návrh rodinné reformy obsahuje?

Kolik stojí provoz auta 1 – výběr auta a pojištění

Náklady na provoz auta se neskládají pouze z pohonných hmot a dálniční známky, ale i z ostatních režijních položek. Kolik skutečně stojí ujetý kilometr a co vše obnáší provoz auta? V prvním díle se zaměříme na výběr auta a pojištění.

Předvánoční půjčky

Přestože je nakupování vánočních dárků na dluh krajně nerozumné, nemálo lidí čerpá v prosinci spotřebitelské úvěry právě za tímto účelem. Které banky nabízejí nejvýhodnější půjčky? A má vůbec smysl uvažovat o mikropůjčce od nebankovní společnosti?

Regulace spotřebitelských a hypotéčních úvěrů

Již v příštím roce se český finanční trh možná dočká několika zásadních novinek na poli retailového úvěrování: regulace poskytovatelů nebankovních půjček, zákonem daná možnost předčasně splácet hypotéku bez sankcí a konec 100% hypoték.

Prodej nemovitosti 2: postup a finanční aspekty

V minulém díle Prodej nemovitosti 1: jak na to? jsme se blíže podívali na úkony předcházející kupní smlouvě (obhlídka stavu nemovitosti, jednání o ceně a rezervační smlouva). Nyní pokračujeme kupní smlouvou a smlouvou o úschově peněz.

Nakupujeme vánoční dárky

Vánoce se v dnešní době přesouvají ze spirituální roviny čím dál více do úrovně čistě materiální. Obchodníci dosahují o zlaté neděli nejvyšších tržeb v roce. Jak se vyvarovat základních chyb při nákupu dárků?

Osobní bankrot

Ne vždy zcela zřejmé podmínky spotřebitelských půjček dostávají dlužníky do mnohdy fatálních dluhových pastí. Znát je to i v přístupu bankovních a nebankovních společností ke svému marketingu a složení produktů.

Půjčka – mám šanci ji získat?

V naší bankovní poradně se poměrně často opakuje dotaz ohledně možnosti získání půjčky (spotřebitelského úvěru), kreditní karty či kontokorentu. Tyto malé úvěry převážně v řádech 10-100k Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto i poskytování takto malých úvěrů má svá jasná pravidla a v zájmu banky (poskytovatele úvěru) i klienta (žadatele o úvěr) ne každý nakonec na půjčku dosáhne. Jaká jsou tedy pravidla hry diktovaná bankou a naše šance na získání úvěru?

Insolvence, exekuce a blokace účtu

Dobrý den, když má přítelkyně obstavený plat i účet kam jí plat chodí a nemůže si vybrat to co jí exekutor nebere, tak z čeho má žít? Dále, chce jít do insolvence, ale právě ten obstavený účet je problém, protože tam se jí vlastně ukázal celý ten dluh, i když jí to strhávají z platu. Splátka z platu na exekuci je cca 7 000 Kč, její plat je cca 35 000 Kč, ale k penězům se nedostane.

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, mám exekuce a nastupuji do práce, kde je potřeba bankovní účet, který bohužel mít nemůžu, protože by ho hned blokli. Když si koupím úplně čisté s.r.o. a na něj založím účet, můžou mi bloknout ten firemní účet a nebo to s.r.o. zabavit? Jde mi jen o to, aby mi měla kam chodit výplata. Děkuji pěkně za odpověď.

Exekuce

Dobry den, pritel ma exekuce a odpracoval 15 dni v praci a dostal vyplatu 10 551 Kc, exekutor mu sebral i danovy bonus, to muze? Dekuji za odpoved.

Exekuce a přivýdělek

Podal jsem návrh na insolvenci. Mám přivýdělek na DPP, na který není vedena exekuce. Mohu si příjem z DPP nebo DPČ do 3 000 Kč ponechat?

Exekuce

Dobrý den, mám dotaz - jak mužů zjistit, kdo na mne vydal exekuci? Děkuji

Exekuce, insolvence a blokace účtu

Pokračování dotazu č. 9036: Dle mého insolvenčního správce je blokace účtu už exekuční krok který by v insolvenci neměl provést. Tak jak to teda je? Děkuji

Insolvence, exekuce a blokace účtu

Dobrý den, může nám exekutor v insolvenci zablokovat nově vytvořený bankovní účet? Děkuji

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, mám exekuci za zdravotní pojištění a také za neuhrazené pokuty u dopravního podniku. Peníze tedy po mně chce více exekutorů. Nastoupil jsem do nové práce, kde jsem ještě nedokončil svůj první odpracovaný měsíc, ale už mi nadřízený sdělil, že dostali správu od nějakého exekutora s tím, že mi mají strhávat část mzdy a nechávat pouze nezabavitelné minimum. Musím si do konce měsíce založit účet, aby mi měli kam poslat zbytek mé výplaty. Dluhy budu splácet přibližně rok, pokud by mi strhávali jen ze mzdy a nechávali mi nezabavitelné minimum. Rád bych se zeptal na tyto otázky: 1.) Když mi exekutor "A" bude strhávat přímo ze mzdy a nechá mi zázrakem účet na pokoji, ale exekutor "B" mi účet zablokuje, jak se můžu proti tomuto zablokování bránit a popřípadě, jak dlouho to potrvá, aby jsem měl přístup alespoň k mému nezabavitelnému minimu? 2.) Když by si má přítelkyně založila druhý účet, kde by neměla své peníze, ale chodilo by tam pouze mé nezabavitelné minimum, může ho exekutor "A" či "B" zablokovat? Popřípadě, dalo by se odblokování v tomto případě řešit nějak rychleji než v případě, že by účet byl na mé jméno? 3.) Pokud by si má přítelkyně založila tento druhý účet pouze na mou výplatu, nebyl by nijak ohrožen její první účet, který používá ona a nejsou na něm žádné mé peníze?

Insolvence, exekuce a deponování srážek ze mzdy

Dobry den, co se bude dít s deponovanou částkou ze mzdy, kdyz exekuce jeste nenabyla pravni moci a u zamestnavatele jsem ukoncil pracovni poměr? Děkuji za odpověď.

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, jsem matka samoživitelka a exekučním příkazem mi byl obstaven účet, který se dostal díky exekuci do mínusu. Přišla mi tam výplata rodičovské dovolené, ale ta celou exekuci nepokryla. Je tak i možno nějak získat to životní minimum? Nemám díky tomu ani korunu k dispozici a nějak se přece uživit musím ne? Předem děkuji za odpověď.

Přítel je v exekuci

Dobrý den, pronajala jsem svému příteli ve svém domě pokoj, za nějž mi řádně platí nájem, ale je zatížen několika exekucemi a začíná jednat o insolvenci, k trvalému pobytu u mne není hlášen. Jaké riziko na sebe beru v případě snahy exekutorů o zpeněžení majetku? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dostal jsem exekucí a mám zablokovaný účet. Potřebují zaplatit elektriku a plyn. Jak to mám udělat, když tam nějaké peníze zbyly? Děkuji

Insolvence a deponování srážek ze mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, podala jsem si žádost o insolvenci a zajímalo by mne, zda zaměstnavatel dál může strhávat ze mzdy částku, kterou mi strhával před podáním insolvence. Peníze prý zůstávají u nich na účtě. Děkuji

Manželství, dluhy a exekuce

Dobrý den, v manželství nám vznikly dluhy, měly jsme exekuce. Nyní jsem rozvedená, měla jsem penzijní připojištění a exekutor mi všechny peníze vzal. Má na to nárok, i když dluh byl pouze na manžela, ale vznikl v době manželství? Děkuji

Mohu si zasílat výplatu na cizí účet?

Dobry den, kdyz si pritel zalozi ucet kvuli mne, aby mi tam chodila moje vyplata jelikoz ja nemuzu mit kvuli exekutorovi, kdyz si ho pritel poridi a budou tam chodit moje penize, je nejaky problem v tom, ze on nema svuj prijem a dluzi na alimentech, ale jeho byvala to nedala ani pres exekutora, protoze ji prislo, ze nema vlastni prijem. Muzou mi na ty penize sahnout? Dekuji

Exekuce

Dobrý den, jak se postupuje v případě více exekucí, přítel je zaměstnán na HPP a přivydělává si i jako OSVČ. Exekutor mu zabavil celou část vyplácenou na HPP, že si určitě vydělá jako OSVČ dost, ale když se stane, že není žádná práce? Jak to tedy je s těmito srážkami?

Výplata na cizí účet

Dobrý den, bratr má dluhy, přišel o byt. Nechává si posílat peníze na účet matky. Můžou i jí obstavit účet a nemovitost? Děkuji mockrát za odpověď.

Mám vstoupit do insolvence?

Dobrý den, mám dvě věci v exekucí, to první je, že jsem 3 roky neplatila T-Mobilu paušál přes 3 000 korun měsíčně, i s úroky to bude možná 300 000 Kč. Ten druhý je jen přes 3 000 Kč. Chtěla bych jít do insolvence. Je lepší přijít o pár tisíc měsíčně než exekuce kde by mě nechali přes 3 000 Kč. Splňuji insolvenci. Co byste mně poradili? A na koho se obratit co se týká insolvence? Ještě to první kde dlužím hodně neprošlo soudem, ale už mě zabrali celou výplatu krom 4 000 Kč. Jde to sebrat peníze, i když to nebylo řešené soudem? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, mám jeden účet zablokovaný exekucí - můžu si udělat další? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, přišla mi exekuce na plat s tím, že mám obstavený i účet u banky. S tím co mi strhli, tak zbytek výplaty vlastně vyrovnal zablokovanou částku na účtě. Tak bych chtěl vědět, jestli se dá k penězům na účtě nějak dostat, když už mi strhávají i z platu. Děkuji.

Invalidní důchodce a exekuce

Jsem invalidni duchodce tretiho stupne. Uz dvacet let mam diagnostikovanu parkinsonovu nemoc. Vlastnim 12 let stary automobil, ktery mi znacne ulehcuje preziti (nakupy, etc.). Nejsem sto zaplatit deset let, ted nove objevsivsi se dluhy v objemu cca 30 000 Kč. Exekutor mi ho chce vydrazit. Existuje nejaka pravni ochrana proti tomuto kroku?

Mám dluhy, jak získat peníze?

Dobrý den, už několik měsíců řeším otázku financí, ve zkratce: Dostal jsem se do takzvané dluhové spirály, bohužel nebankovní - upřesním. Mám zhruba 6 exekucí za MHD a nějaký telefon a plyn, marně hledám možnost vyplatit se ze všech dluhů, abych mohl začít nový život. Jenže co s tím? Banky se k Vám logicky postaví zády a všechny nebankovní společnosti prověřují registry, je tedy možnost jak se k nějaké hotovosti dostat? Zástava nemovitosti není na místě, jelikož nic nevlastním. Máte nějakou užitečnou radu, jak se dostat z těchto problému? Děkuji za odpověď.

Darování pozemku a exekuce

Dobrý den, před 9 lety jsem koupil RD. Po té mi daroval majitel i zahrádku. Při zápisu na katastr mi zápis zdrželi, protože se ozval nějaký exekutor, že má majitel někde pohledávku. Po té mi to přepsali na mě, ale exekuce mi tam visí už 9 let! Stále se nic neděje, i když jsem volal exekutorovi. Jak dlouho mám ještě čekat nebo co mám dělat, když exekutor nekoná. Děkuji za odpověď a radu.

Mohou mi zablokovat účet?

Dobrý den, chtěla bych vědět, jestli mi může exekutor zablokovat účet, pokud mi na něj přijde výplata bratra, který je v exekučním řízení. Jeho účet už je zablokován a vyřizuje si insolvenci.

Rodičovská a exekuce

Zdravím chtěla bych se zeptat mam exekuci a žádala jsem o rodičovský příspěvek který bude ve výši 25 tisíc. Chci se zeptat kolik mi exekutor zabavi? Mam manžela a dceru. Děkuji za odpověď

Exekuce a prodej auta

Dobry den, mam dve exekuce, jedna 7 000 Kc a druha 18 000 Kc. Vlastnim osobni vuz, ktery jsem chtela prodat a uhradit nizsi celou a vyssi cast exekuce. V bazaru mi ovsem auto nevykoupi kvuli exekucim, i kdyz ani jedna z exekuci nema s autem nic spolecneho a ani nemem auto zastaveno exekutorem. Je nejaka moznost jak mohla auto prodat a vyresit neunosnou situaci? Dekuji za odpoved.

Nezabavitelné minimum

Pokračování dotazu č. 8810: Děkuji moc za informace, jste úžasní. Musím s paní personální promluvit. Pokud mi paní personální nevyjde vstříc, jak mám postupovat? Paní si po telefonátu s dotazem jak mi mohou posílat tak málo když jsem matka 3 dětí stále stojí za svým, že je vše správně. I když není, když mám 3 děti a strhávají mi tolik. Je to plus, že se exekuce zbavím aspoň dříve, ale i tak takové peníze které mi strhávaji mi chybí. Teď jsem si rodičovský příspěvek navýšila o 2 000 Kč, tak by byla přednostní exekuce splacena do 2-3 měsíců. Takže pokud nemám jinou přednostní, tak už mi na rodičák nesáhnou? Jak pracovat s paní aby pochopila, že jedná špatně a že mi nemá tolik strhávat? Děkuji moc za odpověď. Jak mi pán radil abych exekuci řešila bankrotem je nesmysl. Kvůli 60 000 Kč max nemusím přeci hned bankrotovat a hrotit to. Na ostatní 2 nedlužím více jak 45 000 Kč dohromady

Nezabavitelné minimum

Dobrý den,  při rodičovské jsem nastoupila do zaměstnání na 4 h úvazek za plat 12 000 Kč čistého. Přišly mi 3 exekuce, z toho 1 přednostní, a na účet mi zasílají pouhých 9 200 Kč a RP jsem pobírala do ledna 2020 pouhých 2 600 Kč, z toho mi zasílají na účet pouhých 860 Kč. Můj dotaz tedy zní - mohou mi z platu strhávat na exekuce tolik, i když mám 3 děti, z toho jsou dvě ve střídavé péči? (úlevu na daních pobírám pouze na jedno dítě)

Exekuce na rodičovské

Dobrý den, jJsem na RD a zároveň jsem od září nastoupila do práce na 4h úvazek. Na plat mi přišly 3 exekuce, z toho jedna přednostní. Tato přednostní exekuce mi začala brát peníze i z rodičovského příspěvku. V práci mi z platu 12 000 Kč nechávají 9 500 Kč a z rodičovského mi nechávají 860 Kč. Mám celkem 3 děti, z toho 2 ve střídavé péči, ovšem trv. bydliště mají u mě. Mohou mi na exekuce strhávat tolik peněz, i když mám vyživovací povinost vůči 3 dětem? Na co všechno mi ještě můžou sáhnout? Když jsem měla před dvěma měsíci paragraf na dceru a z výplaty která byla 9 500 Kč mi na učet přišlo pouhých 8 400 Kč a paragraf mi k dnešnímu dni také nedošel. Děkuji předem za odpověď.

Stihne mi exekutor obstavit peníze?

Dnes mi prisla exekuce, v utery mam dostat slozenkou 50 000 Kc od Uradu prace (zpetne podporu). Stihne mi exekutor strhnout penize?

Nestíhám splácet

Dobry den, mam vice pujcek, naskocila mi exekuce z minulosti, 2 mesice jsem byla na PN, takze jsem mela min penez, tak jsem nemohla nektere pujcky platit. Jak resit problem, aby nenaskocila exekuce?

Před schválení insolvence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám podaný a schválený návrh na insolvenci, byla sepsána majetková podstata včetně návrhu na prodej majetku, nyní čekám na konečné vydání usnesení soudem, aby začalo oficiální splácení. Jde mi o to, v případě výhry nebo výdělku navíc v tuto chvíli před konečným rozhodnutím, mohu si tyto finance nechat nebo bych je měla přiznat? Obdržela jsem informaci, že hodně lidí má toto období před usnesením jako spořící, zda je to opravdu tak.

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby exekutor zablokoval můj účet, když si přítel s exekucí nechá zasílat výplatu na můj účet. Jelikož někde právníci tvrdí že nemohou někde zas tvrdí že mohou. Jak to je? Děkuji

Nelíbí se mi zůstatek na účtu

Dobrý den, v prosinci roku 2017 jsem požádala svojí banku o povolení kontokorentu, ale banka mi žádost zamítla. Účty jsem přestala používat a na běžném jsem měla asi 5 Kč a na druhém 0 Kč. Před nedávnem jsem se jen tak na účty podívala a na každém účtu je debetní zůstatek -42 633 Kč jak na běžném, tak na spořícím. Manuální blokace byla provedena k 1.1.2018 a dodnes tam je. Volala jsem do banky a požádala je o zaslání písemného vyjádření o co se jedná, ale do dnešního dne nic nepřišlo. Dnes jsem se rozhodla, že nahlásím neoprávněnou transakci a požádám, aby účet bankou po dorovnání částek byl ihned zrušen. V tomto období mi taky vypršela platnost karty a jelikož jsem účty nepoužívala o novou jsem si nežádala a banka přesto uvádí, že jsem žádala o kartu novou, kterou mi zaslali na adresu, ale tam jsem si jí nevyzvedla. Když jsem o ní nežádala, karta se vrátila bance a do dneska je neaktivní. Můj dotaz je, jak dlouho má banka na dorovnání stavu na účtech a jejich následné zrušení? A pokud po zrušení účtu odeberu bance souhlas a předáváním os. údajů třetím stranám, může banka nadále komunikovat s exekutorem ohledně mé osoby nebo ne? A kdo jako teď bude bance ty peníze platit, které tam musí dát a pak účet musí zrušit? Protože já rozhodně ne.

Exekuce a insolvence

Dobry den, mel jsem exekuce, a pak jsem mel insolvenci. Sve zavazky jsem splatil uplne na 100%. A chci se zeptat - mam narok na penize, ktere zustaly treba na uctech sporitelny? Dekuji

Bratr chce používat můj účet

Dobrý den, můj bratr mě prosí, jestli bych si nezaložila u banky běžny účet, ale že by ho využíval on sám. Sám na sebe si účet založit nemůže, protože mu hrozí exekuce. Exekuci mu strhavaji přímo v práci. Potřebuje, aby mu z účtu odcházely platby. Chci se zeptat, jestli to pro mě je nějaké riziko a můžu mít nějaké problémy? Děkuji za odpověď

Blokace karty

Dobrý den, může exetukor zablokovat stravenkovou kartu?

Exekuce, důchod a plat

Mám exekuce, pobírám invalidní důchod a pracuji. Mohou mi exekutoři vzít celý plat?

Srážky ze mzdy a blokace účtu

Dobrý den, pokud mě exekutor bude provádět srážky ze mzdy, měl by mě také obeslat nebo stačí pokud zašle info jen mzdové účetní a já se o tom mohu dozvědět až dojde ke stržení? To samé se chci zeptat u blokace účtu.

Dědictví a exekuce

Dobrý den, nevím zda mi budete schopen odpovědět na dotaz, ale přesto to zkusím. Aktuálně se nacházím společně s bratrem a také jediným sourozencem v dědickém řízení po našem zesnulém otci. Čekáme na vyjádření notáře, který bude převádět nemovitost (byt), jenž po otci zůstala do našeho vlastnictví, jelikož jsme přímí dědicové. Byt jsme se rozhodli prodat, nicméně můj bratr má exekuce a tak bych se rád zeptal, zda bude mít tato skutečnost nějaký vliv na prodej bytu a rozdělení částky napůl? Osobně si myslím, že jsou exekuce mého bratra jen jeho problém a mě se nemají důvod proč týkat!? Avšak chci se ujistit, zda nebude prodej a moje polovina z prodeje ovlivněna exekučními řízeními mého bratra. Děkuji

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně exekuce na plat a založení účtu. Nějaký rok už mi z platu strhávají peníze a teď bych si potřebovala založit bankovní účet, aby mi mohla někam chodit výplata. Jen se bojím jestli mi účet nezablokuji, pak by mě nic nezbývalo. Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobry den, v listopadu jsem zazadala o insolvenci a ted mi byl zablokovany ucet v bance. U banky ale dluh nemám. Mohou mi ucet zablokovat a jeste mi drzet penize? Děkuji za odpoved.

Exekuce

Pokračování dotazu č. 8654: Děkuji. A kdy přijde zaměstnavateli exekuční příkaz? Příkaz o zahájení exekuce jsem obdržela před cca 5 dny. Nebo se posíla až po té 30 denní lhůtě?

Exekuce

Dobrý den, syn si v letech 2015-2016 pořídil více nebankovních půjček. V roce 2016 změnil bydliště na obecní úřad. Ve svém původním bydlišti nebydlí ani není vlastníkem nemovitosti. Bydlí někde na ubytovnách pro pracující. Pokud vím, má už 3 exekuce na plat. Můžu očekávat exekutora, když některé půjčky byly s adresou původního bydliště? Děkuji za odpověd.

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, mám invalidní důchod 9 690 Kč a výplatu 25 000 Kč. Pokud by mně přišla exekuce na výplatu, jak by bylo vypočteno? Mám 2 děti a manželku. Pohledávka je nepřednostní. Jak by bylo strháváno? 

Exekuce a výplata životního minima

Dobrý den, mám na účtu 2 exekuce a zajímalo by mě, jestli se dá vybrat dvojnásobek životního minima na obě exekuce. Byl jsem v bance požádat o dvojnásobek životního minima, který mi vyplatili v částce 6 820 Kč. Mohu tam jít znovu a žádat o vyplacení dalšího dvojnásobku životního minima na tu druhou exekuci? Peníze na úctě zmražené mám ve větší výši než je ten dvojnásobek životního minima. Případně co dělat abych se dostal k penězům když ten účet je zmrazený? Celkem dlužím nějakých 250 000 Kč a strhávají mi i z platu na ty exekuce a na účet mi přišlo kolem 20 000 Kč. Výplata už po strhnutí. Ale nemám se jak k penězům dostat když jsou bloknuté. Takže nemám vlastně ani korunu a jak to řešit ať mám každý měsíc aspoň nějaké peníze. Děkuji

Kolik mi mohou sebrat v exekuci?

Dobrý den, nastoupil jsem do nového zaměstnání a přišla mi exekuce na plat od VZP. A teď v téhle výplatě mi přišlo na účet pouze 9 617 Kč a čistou mzdu jsem měl 20 529 Kč. Můj dotaz zní - mohou mi tolik sebrat? Kde mám vzít na nájem 9 500 Kč, alimenty na mou dceru 3 900 Kč a kde jsou peníze na jídlo na jiné poplatky? Jsem zoufalý a nevím co mám dělat. Děkuji za informaci

Manželství a exekuce

Pokračování dotazu č. 8607: Dobry den, nebylo by lepsi sepsat darovaci smlouvu? Nez byt oba v insolvenci? Dekuji.

Žádost o insolvenci

Dobrý den, za jakých podmínek může zadlužený člověk požádat o insolvenci? Jak může být postižen člověk, jenž souhlasí se zasíláním peněz na svůj účet od člověka, kterému strhávají z platu exekuci. Děkuji za odpověď.

Manželství, dluhy, exekuce a insolvence

Dobrý den, vzala jsem si půjčku, kterou potřeboval manžel, jemu ji nedali. Peníze byly pro něj, já byla jako žadatelka a manžel jako spoluúčastník. Po par letech jsme se rozvedli a manžel přestal dluh platit, já byla na mateřské a neměla peněžní prostředky na splácení. Nakonec mi přišla exekuce na plat. Manžel je nakonec v insolvenci, má tam zahrnutý i dluh, který byl na mé jméno, on jako spoluúčastník. Mám dotaz - jak je možné, když bývalý manžel má v insolvenci zahrnutý i můj úvěr, že se mi strhává exekucí také peníze? Přeci když to má manžel (bývalý) zahrnuto v insolvenci, je hloupost, aby to též strhávali i mně. Moc děkuji za odpověď, jsem bezradná, mám dvě malé děti a nemohu si dovolit exekuci. Děkuji

Srážky ze starobního důchodu

Mam starobni duchod a mam praci (plat 11 122 Kc). Kolik mne vezmou z duchodu?

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, pokud žiji sám a mám dluh cca 200 000 Kč a plat v čistém 15 000 Kč, kolik budu mít měsíční příjem na žití?

Starobní důchod a exekuce

Dobrý den, pracuji jako sociální pracovník v Domově pro seniory. Náš klient je postižen exekucí ze starobního důchodu - jedná se o přednostní pohledávku - výživné. Můj dotaz je, zda by bylo možné požádat exekutory o ponechání částky nutné k uhrazení pobytu a stravy a zda jsou povinni mu částku v této výši ponechat? Děkuji

Insolvence, exekuce a výmaz zástavního práva

Dobrý den, nemohu nikde zjistit odpověď na moji otázku, tak z tohoto důvodu se obracím na Vás. Syn je čtvrtým rokem v insolvenci, řádně splácí, je předpoklad, že splatí více jak 75% dluhů. Má určený splátkový kalendář. Vlastní ještě chatu, na kterou byly exekuce, ty jsou samozřejmě pozastaveny. Lze nějakým způsobem (a koho?) požádat o výmaz záznamu exekuce v katastru nemovitostí? A lze to provést po dobu insolvence? Na chatu není žádné zástavní právo, ani jiné vlastnické omezení. Děkuji předem za odpověď

Jak z dluhů ven?

Dobrý den, prosím už nevím jak rodičům pomoci, mají 3 roky po insolvenci. Bohužel otec řešil nějaké své osobní démony gamblerstvím a aby to zatajil, objevil společnosti, které mu i přes záznam půjčily. Bohužel o tom mamka nevěděla a kvůli problémům které měl bratr si rovněž půjčila peníze. Následkem zdravotní situace nejsou schopni ale platit nájem a splácet řádně pohledávky. Bohužel jde ale o společnosti, kde oni sami se nedokáží s nimi nijak dohodnout. Kam se prosím mohu obrátit, abych jim pomohla situaci vyřešit? Do insolvence jít znovu již asi nemohou? I proto že by to vyřešilo jejich situaci a dluh by uhradily ve 100%? Bohužel ale jsou splátky vyšší než jejich příjem a teď hrozí že skončí na ulici.

Co je předmětem exekuce?

Dobrý den, manžel má exekuci na plat, oba máme ve stejné věci zablokovány účty. Chci se zeptat, když je exekuce prováděna srážkami ze mzdy, má exekutor právo zabavit i věcný majetek? Děkuji za odpověď.

Insolvence a deponování srážek

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda dostanu zpět nějaké peníze, které mi byly strhávány a ukládány do depozitu, až má insolvence projde schválením. Nebo je insolvenční správce musí dát na splacení pohledávek?

Manželství a exekuce

Dobrý den, pokud je vedena exekuce na mne, může se do příjmu započítat i manželova výplata?

Kolik mi strhnou v exekuci?

Dobrý den, chci se zeptat, kolik mně můžou strhnout na exekuci, pokud mám výplatu 25 000 Kč a částečný důchod 10 000 Kč. Mám manžela a 2 deti. Sčítají se ty příjmy?

Přítel je v exekuci

Dobrý den, jak postupovat v případě, že nechávám u sebe v pronajatém domě bydlet přítele v jednom pokoji, který požádal o insolvenci? Hrozí mi něco? Mám nějak sepsat majetek u notáře? Nechtěla bych mít problémy s exekutory. Děkuji.

Jak se počítají srážky v exekuci?

Dobrý den, zaměstnanec, kterému se stane pracovní úraz a má exekuci, tak po 14 dnech mu nemocenskou vyplácí OSSZ a zaměstnavatel náhradu za ztrátu na výdělku. Jakým způsobem provést výpočet exekuce, když část peněz dostává od zaměstnavatele a část od odboru sociálního? Děkuji.

Kolik činí mé nezabavitelné minimum?

Dobrý den, jaké je pro mne nezabavitelné minimum při čistém měsíčním výdělku 30 000 Kč? Nevyživuji nikoho jiného a nemám přednostní pohledávky. Trvalé bydliště mám hlášené u rodičů, ale bydlím v podnájmu. Je proti mne vedena exekuce a naše mzdová účetní mi sdělila, že mi bude vyplácet něco málo kolem 9 000 Kč. Podle všech článků a různých kalkulaček bych ale měl dostávat 19 824 Kč. Kolik mi tedy skutečně mohou strhávat ze mzdy? Děkuji

Insolvence a exekuce

Dobrý den, z platu a poté z PPM mi je strhávána exekuce. Dd 13.11. 19 mám schválenou insolevenci, a peníze se mi stále strhávají. Kam tedy jdou, když se v průběhu čekací lhůty insolvence na věřitele nesmí platit žádný ze závazků? Děkuji.

Co může exekutor obstavit?

Dobrý den, prosím o radu. Babičce provedli exekuční příkaz z účtu, na dle všeho oprávněnou pohledávku. Babička dlouhodobě na adrese nežije, jelikož je dost nemocná a jíž přes rok jí máme u sebe doma. Na jení účet ale chodí peníze, a to důchod a příspěvek na péči, kterým platíme asistentky, které se o babičku starají, když jsme v práci. Může exekutor zamrazit všechny peníze nebo jsou z toho platby na péči možné vyčlenit? Děkuji

Blokace účtu

Dobry den, v roce 2019 mi zablokoval ucet exekutor, mel jsem tam nechutnou castku. Tak jsem ho prestal vyuzivat a exekuci jsem platil formou strhavani z platu. Znamy mi udelal ucet novy. Ted po novem roce exekutor naridil, ze muj ucet bude odblokovan a ze exekuce je zrusena. Je mozne ze kdyz tam pul roku nechodila ma vyplata a exekutor tam nevidel zadne pohyby na uctu, ze ho jen tak odblokuje? Muzu ten ucet znova vyuzivat bez toho abych se bal ze ten ucet zase zablokuje? Ta castka byla v radech milionu a za pul roku jsem to nemohl zaplatit. Dekuji

Hypotéka a exekuce

Dobrý den, jakou mám šanci získat hypotéku? V roce 2018 jsem dokončil studium na vysoké škole, kterou jsem musel poslední 3 semestry kvůli prodloužení délky studia platit částkou 20 000 Kč za semestr. Poslední semestr jsem také zaplatil oněch 20 tis, školu dodělal a odjel na rok pracovně do zahraničí. Když jsem se vrátil po roce do ČR, čekalo mě překvapení ve formě exekuce. Zjistil jsem, že škola za poslední semestr požadovala 35tis místo 20tis, takže na mě poslala exekutora a vymáhala 15tis plus náklady exekuce. Vše jsem obratem na jaře 2019 zaplatil. Neměl jsem jinak nikdy žádnou půjčku, kontokorent, leasing, atd. Nechal jsem si i přesto udělat výpis registru BRKI, NRKI a Solus a nikde nemám žádný záznam. Je reálné získat hypotéku v tomto případě? Jedná se mi o hypotéku ve výši 1,7 mil. Kč na 20let, 70% LTV s příjmem 32 000 Kč čistého jako OSVČ, 2 daňové přiznání mám.

Darovací smlouva na byt a exekuce

Dobry vecer, dedecek mi chce darovat byt darovaci smlouvou. Chtel bych se zeptat, zda mi to muze zabavit exekutor. Dekuji

Exekuce po insolvenci

Dobrý den, od 6/2016 do 10/2017 jsem byl v insolvenci. Veškeré přihlášené závazky jsem uhradil a v říjnu 2017 byla insolvence ukončena. Dnes mám zablokované všechny účty s tím, že mám exekuci. Pohledávka vznikla v roce 2015 a nyní byla uvalena na mě exekuce. Jak je to možné? Věřitelé se nepřihlásili do insolvenčniho řízení, tím pádem nemají nyní nárok na exekuci. Můžete mi prosím poradit, jak jednat v tuto chvíli? Zda platit exekuci nebo jednat s právníky o nezákoné exekuci? Nevím, co dělat.

Dědictví, dluhy po zemřelém a exekuce

Dobrý den, matka je vdova a po otci zůstaly dluhy. Můžou matce exekutoři obstavit účet, když na něj chodí důchod a sociální příspěvky na bydlení?

Exekuce

Dobrý den, exekutor mi polepil majetek, ale děti pár nálepek strhly, co mám nyní dělat? Je za to nějaký postih? Děkuji

Kolik mi mají brát v exekuci?

Dobrý den, mám čistý příjem 12 860 Kč. Kolik mi můžou brát exekuce? Děkuji za odpověď. Někdy mi berou až 5 000 Kč.

Výplata dvojnásobku životního minima

Dobry den, muze mi dat banka dvojnasobek zivotního minima? A kolikrat to muze provest?

Insolvence a dluhy

Dobrý večer, jsem v insolvenci od dubna 2015, tudíž by mi měla skončit v dubnu 2020. Ale teď mně neustále obtěžuje x-energy, že tam dlužím přes 16 000 Kč. Posílám jim splátky jak mi zbude nějaká koruna. Měla bych to mít už splacené. Děkuji

Z čeho mám žít?

Dobrý den, mám dluh u VZP, dnes mi exekutor nechal pouze 1 700 Kč na učtu, kam mi přišlo 18 600 Kč. Teď nevím co mám dělat a z čeho budu žít, platit nájem atd. Peníze navíc nejsou moje je to synova výplata, která mu přišla na účet. Co mám dělat?

Hypotéka, exekuce a insolvence

Dobrý den, mám hypotéku a ručím domem, hypotéku pravidelně splácím. Mám několik exekucí a chtěl bych jít do insolvence. Neseberou mi tím pádem dům? Děkuji za odpověď.

Nesplatitelné exekuce

Dobry den, muj syn ma nyni jiz jen 16 puvodne ze 17 exekuci, kdysi v souvislosti se svou velkou zavislosti na hrach - automatech. Nyni se jiz snazi na sobe pracovat. Pracuje v gastronomii a ze zakona zamestnavatel castky uhrazuje. Celkove nyni dluzi v exekucich cca 760 000 Kc, vynoruji se ale dalsi veritele, jeho byvala pritelkyne, s niz zil, pry si pujcila na auto, ktere spolu pouzivali, a ona je proto nyni v insolvenci. Teto zene plati muj syn vyzivne na dceru 3 000 Kc a take si plati na ubytovani 5 500 Kc. Je v podmince a je ve sledovani probacniho oddeleni. Velkou castku dluzi i mne. Firma kde je zamestnan,plati synovi pojisteni zdravotni a sociální. Za jakych okolnosti je mozny osobni bankrot? Neni podnikatel. Jakym zpusobem lze zastavit komplexne narustajici penale? On sam ma vuli se z dluhu dostat. Dre jak to jde, ale uz jednou zkolaboval a take mel i epilepticke zachvaty. Situace je komplikovana. Je mozne, ze exekutor by mel vymáhat dluh po nekom jinem? Napr. pracuje li zamestnanec ve firme a neni-li mu hrazeno pojistne, aniz o tom zamestnanec vi, a pojistne je nasledne exekucne vymahano na zamestnanci? Dekuji za veskere dulezite informace. Preji klidny predvanocni cas.

Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem obyčejný člověk neznalý zakonů, potřebuji poradit. Jsem po insolvenci zhruba 3 roky, do této insolvence soud nezadal pohledávku kterou vyplatil advokatovi ex ofo, který mě zastupoval u trestneho činu s vysokou sazbou, která se mne později netykala, byl jsem odsouzen na 2 roky podmíněně. Advokat obdržel zhruba 585 000 Kč a ubezpečoval mne, že já platit nic nebudu, jelikož se mne tento paragraf netýkal. Přesto po zhruba 8-9 letech krajský soud v Českých Budějovicích pohledávku vymaha formou exekuce, proti které jsem se odvolal. Chtěl bych podat insolvenci, ale je to jedna položka, jiný dluh nemam. Jsem invalidní duchodce ve 3. stupni, takže pracovat nemohu. K tomuto jsem se dostal při insolvenci, když nezbývalo na potřebné léky a jiné věci. Obávam se toho, je-li možna rada od Vas. Děkuji.

Odblokování účtu

Dobrý den, na svém bankovním účtu mám exekuci a musím doplatit 2 000 Kč, aby to banka mohla poslat exekutorovi. Právní moci to nabyde zítra. Chci se zeptat na to, jestli jde expresně odblokovat účet (s tím, že bych měla celou exekuci uhrazenou v bance a jen banka čeká na příkaz exekutora)? Myslím tím, že mi banka bude držet dlužnou částku a čeká jen na potvrzení od exekutora. Jde to udělat i tak, že bych nemusela čekat měsíc až mi banka odblokuje bankovní účet? Děkuji za pomoc ,přeji hezký den.

Ukončení insolvence a prominutí dluhů

Dobrý den, skončila mi insolvence. Je možné, aby exekutor, který byl vyplacený nějakou části z mé insolvence, chtěl po mně doplatit dluh ještě vyšší než před 5lety? Soudní rozhodnutí o skončení insolvence už mám. Děkuji

Vylučovací žaloba

Dobrý den, bylo mi schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Měla jsem na účtu 20 000 Kč, které nebyly moje. Insolvenční správce mi vše sebral a nenechal mi ani korunu. Mám dvě malé děti a nemám pro ně ani na jídlo. Dá se s tím něco dělat? Děkuji

Nebankovní půjčka a exekuce

Pokračování dotazu č. 8160: U Profirealu byla revolvingová půjčka na částku 48 000 Kč, exekucí bylo splaceno 47 928 Kč. Dohoda o uznání dluhu je na částku 15 738 Kč. Myslím si, že exekučně bylo splaceno vše a na vymáhání Dohody není nárok? Děkuji

Exekuce a insolvence

Dobry den,  jsem po insolvenci asi 3-4 roky a byla na mne podána exekuce z doby před insolvancí (nepřihlášena do insolvence). Jednalo se o zhruba 585 000 Kč za advokáta přiděleneho soudem. Advokatem jem byl ubezpečován, že nic platit nebudu, jelikož neopravněna obžaloba byla 8 let a spadla na 2 roky podmíněně. Advokat napsal odvolání na které přisla odpověď několik měsíců po schvalení insolvence. Dnes to vidim, že jsem byl nástrojem k penězům, ale přesto bych chtěl vědět, zda mohu požádat o insolvenci. Přestože neočekávám dobrou odpověď Vám moc děkuji, s pozdravem.

Dohoda o uznání dluhu

Dobrý den, prosím o radu . V roce 2003 jsem si vzala půjčku u společnosti Profireal, nebyla splácena a proběhla exekuce, která byla splacena 3.5. 2014. Nyní jsem zjistila, že v registru SOLUS figuruji jako dlužník u stejné společnosti. Když jsem se obrátila s dotazem, jak je to možné, bylo mi společností dnes již Poficredit sděleno, že jsem podepsala Uznání dluhu a že tedy i když proběhla exekuce, požadují částku podepsanou v Dohodě o uznání dluhu. Jak se bránit? Dluh byl zaplacen exekucí a jsem nucena splatit to ještě jednou. Děkuji

Nezabavitelná část mzdy

Dobrý den, bylo mi řečeno, že exekutor může zažádat přítelkyni o to, aby mu vydala mojí výplatu, kterou si teď k ní posílám. Výplata je už po stržení peněz exekutorovi. Zdá se mi to naprosto uhozené. To by si jí mohl vzít rovnou celou, ne? Děkuji

Exekuce a insolvence

Dobrý den, banka vyhlásila bankrot a veškerý majetek vydražili a mě dali do insolvence, která mi skončila. A teď mi přišla další exekuce. Jsem nezaměstnaná, posílám aspoň 200 korun, co mám dělat?

Koupě nemovitosti v dražbě s exekucí

Kdo zajišťuje a zaplatí poplatek na katastru nemovitostí za výmaz exekuce? Koupila jsem nemovitost elektronickou dražbou od insolvenčního správce a na nemovitosti mám stále evidovanou exekuci původního majitele. Který zákon nebo vyhláška tuto povinnost upravuje? Děkuji.

Výplata na dětský účet

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda mohu založit dětský účet a nechávat si na něj posílat zbytek výplaty. Mám exekuci, která se mi strhává u zaměstnavatele. Nezablokuje exekutor tento účet, když není můj, ale budu zákonný zástupce? Děkuji za informace

Odblokování zastaveného majetku

Dobrý den, před 3 měsíci jsem ukončila insolvenci. Soud mě oddlužil. Největší problém jsou exekutoři, kteří mají spoustu času na vymazání exekucí na katastru nemovitostí. Jak dlouho má dle zákonů exekutor od ukončení a nabití právní moci insolvence o oddlužení na výmaz z katastru nemovitost? Přijde mi to jak boj s větrnými mlýny. Děkuji

Manžel se zadlužuje a neříká mi o dluzích

Dobrý den, manžel pracuje jako OSVČ. Mám podezření, že neplatí zdravotní ani sociální pojištění. Bohužel manžel se mnou nekomunikuje a na České průmyslové zdravotní pojišťovně mi oznámili, že bez plné moci nemůžou poskytnout žádné informace. Přišli nám dopisy s červeným pruhem do doporučených rukou manžela, ale nemám k nim přístup. Pokud budu žádat o rozvod, budu muset platit poloviny dluhu manžela, i když je to jeho dluh a částku mi nechce oznámit (mám podezření dohromady cca 120 000 Kč)? Zatím nám nehrozí exekuce, ale kdyby náhodou, můžou sáhnout i na peníze dětí (studenti nad 18 let), které mají na jejich vlastních účtech? Kdyby to chtěl manžel splatit, existuje nějaká možnost splátkového kalendáře a zrušení penálů? Bohužel to není poprvé, co se takhle manžel zadlužil. Můžete mi prosím poradit co mám dělat, když mi nikdo nic nechce říct. Děkuji za odpověď

Může mi exekutor blokovat firmu?

Dobrý den, může exekutor po celou dobu mé insolvence blokovat můj podíl v s r.o., i když jsem ho žádala od odblokování, protože řádně splácím dluh insolvenčním splátkovým kalendářem? Předem Vám děkuji za odpověď.

Výplata životního minima

Dobrý den, z důvodu exekuce mi byl zablokován účet a bohužel jsem na účtu v mínusu. A má mi na něj zítra dojít výplata, ze které mám zaplatit všechny nutné výdaje na bydlení. Můžu si zažádat o vyplacení životního minima nebo nemám vůbec nárok? Protože z toho důvodu já nemám jak zaplatit nájem atd. Děkuji za odpověď.

Exekuce a přednostní pohledávka

Dobrý den, pracuji jako mzdová účetní a potřebovala bych se ujistit o správnosti postupu u následujících exekucí jednoho ze zaměstnanců. Již několik let dotyčnému strhávám přednostní exekuční srážku na výživné ve výši 5000 Kč/měs. Před časem přišla na téhož zaměstnance další, tentokrát nepřednostní exekuce ve výši stovek tisíc korun. V současné době počítám exekuce tak, že si na exekuční kalkulačce zadám srážku přednostní pohledávky, ta se mi vypočte ve vyšší výši než 5000,-. Bývalé manželce zaměstnance tedy pošlu výživné v plné výši. Zbytek z vypočtené částky na kalkulačce zasílám na nepřednostní exekuci. Je to tak správně, prosím? Nebo jak by měly srážky probíhat správně? Moc děkuji za odpověď.

Mohou mi obstavit podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, mam exekuce. A teď jsem chvíli na Úřadu práce a měla bych brát podporu něco málo přes 4 000 Kč plus příspěvek na bydlení. Může mi exekutor strhávat podporu? Mám dvě vyživovací povinnosti. Děkuji

Exekuce a insolvence

Dobry den, mam podanou žádost o insolvenci, jsem v řešení před úpadkem, čeká se na přihlášení věřitelů. Teď mi bylo z výplaty strhnuto na exekuci. Může to mít nějaký vliv na dalším postupu, třeba zamítnutí insolvence? A muže to exekutor provést? Děkuji

Kdy žádat o hypotéku po exekuci?

Dobrý den, v minulosti jsem se dostala do situace, kdy jsem měla exekuci, už ji mám 3 roky zaplacenou a od té doby jsem čistá a teď bych si chtěla vzít hypotéku. Za jak dlouho po doplacení mohu o hypotéku žádat? A nebudu zapsaná v žádném registru? Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, mám ukončeno insolvenční řízení a oddlužení, právní moc tohoto rozhodnutí nabylo 27. 8. 2019 a včera jsem zjistila, že mám v bance zablokovaný účet. Jak je možné, aby někomu po osvobození placení dalších dluhů zablokovali účet? Ani nevím od koho a proč, v datové schránce nic nemám. Co s tím mohu dělat? S takovou nebudu schopna zaplatit nájem a elektřinu.

Hypotéka, exekuce a insolvence

Dobrý večer, když máme exekutorem zablokovanou nemovitost, můžeme do insolvence a byty nám neprodají? (když jsou blokovány a máme hypotéku) Děkuji.

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, budu teď brát podporu v nezaměstnanosti 8 760 Kč. Mám 2 exekuce, nepřednostní pohledávky. Kolik mně může strhnout? Je mi 63 roků. Děkuji za odpověď.

Kolik mi zůstane v insolvenci?

Dobrý den, chtěl bych vstoupit do insolvence spolu s manželkou. Máme u různých exekutorů vedené exekuce v celkově ve výši cca 120 000 Kč. Máme 4 děti, vydělávám jen já a to 23 500 Kč včetně bonusu na děti. Jde nám o to, kolik by nám správce nechával měsíčně k žití a kolik bych splácel? Jsme v pasti, exekuce jsou za prkotiny, většinou částky nepřevyšují 2 000 Kč, jenže exekutor si každou exekuci navýšil až na 19 000 Kč i víc jde o naše lajdáctví. Děkuji moc

Exekuce a mikropůjčky

Zdravím, před rokem jsem měl mikropůjčku, podle mě doplacenou. Asi po roce bez nějakého oznámení mi zmrazili na účtu 10 500 Kč. Když volám poskytovateli půjčky, tak mi říká, že se mnou už nemůže mluvit, že mám jednat s exekutorem. Exekutor mi řekl, že mám poslat 6 500 Kč a za měsíc mi účet odmrazí. Děkuji za radu.

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, kamarádka mi dluží větší obnos peněz. Za prodej bytu ji měly přijít peníze na účet, ale údajně je zadržel exekutor. Má exekutor právo zadržet celou finanční hotovost (400 tis Kč), když dlužná částka je "jen" 20 tis Kč"? Pokud ano, za jak dlouho musí peníze uvolnit? Děkuji předem za odpověď.

Deponování srážek ze mzdy

Mam podanou zadost o insolvenci, zatim bez soudu, ceka se na prihlaseni veritelu. Exekuce strhavana z platu by mela byt po soudu navracena mne? Dekuji

Exekuce a blokace účtu

Přítel pobírá inv. důchod. Je to jediný příjem, který má. Exekutor zablokoval účet, na který mu inv. důchod posílá OSSZ. Na účtu byla částka 13 000 Kč. Použil tuto částku exekutor k částečnému splacení dluhu? Odečte tuto částku z celkového dluhu?

Auto psané na mě z důvodu exekuce

Dobrý den, mám na sebe napsáno otcovo auto jelikož má exekuci. Mohu ho napsat jako provozovatele, aby měl nárok na parkovací kartu? Nebo když ho napíši, mohou auto zabavit v exekučním řízení? Děkuji.

Přivýdělek v insolvenci

Mám insolvenci. V práci jsem dostal možnost si udělat druhou smlouvu a přivydělat si. Můj dotaz: Jak to je se srážkou?

Přednostní pohledávka

Od ledna roku 2018 jsem v insolvenci. Nyní jsem zjistila, že finanční úřad přihlásil jako přednostní pohledávku daň z nemovitosti. Tato daň byla však splatná až 31.5. 2018. Proto mám nyní insolvenční spátky vyšší. Dá se s tím ještě něco dělat? Děkuji

Nepřihlášená pohledávka

Dobrý den, co když se do insolvenčního řízení nepřihlásil věřitel, a pak tu částku bude chtít vymáhat v exekuci, je to možné? Aby kvůli jedné přihlášce která se nepřihlási nezastavili oddlužení. Děkuji moc za odpověď.

Exekuce a blokace účtu

Exekutor mi zablokoval ucet a penize co mi tam prisly strhli. A exekutor rika, ze je neobdrzel, ze je drzi banka. Hrozi mi neco nebo kdy se penize dostanou k exekutorovi? Nebo co muzu proto udelat?

Centrální registr účtů

Dozví se exekutor, kde mám účet?

Ochrana před exekucí

Pokračování dotazu č. 7951: Dům je syna již asi 2,5 roku. Jen jsem chtěla vědět, čím je zastavím, pokud,by se zde objevili. Mám všem rozeslat email nebo je odkázat na stránky, kde jsou zveřejněna jména podaných návrhů? Nevím jak se to dozví, že sem nemají chodit. Děkuji za odpověď

Mohu si nechat odblokovat účet?

Dobrý den, dočetl jsem se, že zablokovaný účet od exekutora si mohu nechat odblokovat jednoduchým přenesením účtu do jiné banky. Je to skutečně tak?

Ochrana před exekucí

Dobrý den, dnes byl přiděleným právníkem podán návrh na můj osobní bankrot. Od kdy jsem chráněná? Příští dny se může objevit u dveří vykonavatel exekuce a nevím, jestli má nárok jít do domu. Mám zde trvalé bydliště, ale dům je právně již syna. Děkuji za odpověď

Nepřebíral jsem si poštu, teď mám exekuci

Dobrý den, v dubnu 2018 jsem dostal od města pokutu za špatné parkování 1 500 Kč, trvalou adresu mám jinou než kontaktní a doručovací. O pokutě jsem nevěděl, jelikož mi za stěrač nebo kdekoliv jinde nebyl uložen žádný bloček. Nyní se dozvídám, že na mne byla podána exekuce v částce převyšující 8 000! Jak se mám proti takovému jednání bránit? Byla mi uvedena blokace na účet. O pokutě jsem se dozvěděl až ve chvíli, kdy byla podána exekuce! Je možnost zrušení exekuce a zaplacení jen pokuty 1.500? Děkuji za odpověď.

Jak probíhá insolvence?

Dobrý den, dne 4.11. 2019 jsem prostřednictvím Občanské poradny Jihlava podal návrh na insolvenci. Dnes je 6.11. a stále nejsem v insolvenčním rejstříku. Dále by mě prosím zajímalo, kolik mi nyní až do rozhodnutí soudu bude zaměstnavatel strhávat. A ještě dotaz prosím - máme v zaměstnání stravování, které se strhává z platu každý měsíc, jak to bude probíhat nyní. Děkuji za odpověď.

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, jak se správně vypočíst srážky z insolvence? Vychází mi to jinak než účetní. Čistá mzda činí 13 390 Kč. Jsem svobodná, žijící s přítelem a mám tři děti (3,5 a 9 let). Na jedno z těchto dětí mám daňové zvýhodnění. Její výpočet je srážka 1 426 Kč a srážka daňový bonus 307 Kč. Celkem tedy srážky 1 733 Kč. Mně vychází 713 + 307 = 1 020 Kč.Děkuji předem moc za radu

Registr exekucí

Dobrý den, musí být v Centrální evidenci exekucí všechny aktuální exekuce proti mě? Když si nejsem jistá počtem exekucí, jelikož jako bývalá manželka povinného se stále objevují nové, mohu se orientovat tímto registrem? Děkuji.

Zastavení exekuce

Děkuji moc pane Strašáku za odpověď, ale mám podrobnější informace. Dle exekutorské komory bych měl zaslat návrh povinného na zastavení exekuce a usnesení soudu, kde jsem byl osvobozen od zbytku pohledávek. Jelikož nemám právnické vzdělání a na některých webech zase píši, že to máme podat ex. komoře, tak nevím. Děkuji Vám moc a nezlobte se, že opět píši. Mějte se hezky.

Ukončení insolvence a prominutí dluhů

Dobrý den, 21.10. 2019 mi bylo vydáno usneseni o splnění oddlužení s tím, že soud mi přiznal i osvobození od placení zbývajících dluhů. Má tedy exekutor na něco právo? Ptám se, protože mam strach, aby nám nezablokoval účet, který je vedený na manželovo jméno a sám je v insolvenci. V exekučním rejstříku mám 4 exekuce. To znamená, že jsou proti mně stále vedeny? Ty exekuce vznikly před zahájením insolvence. Děkuji za odpověď.

Dluhy v manželství a exekuce

Dobrý den, mám exekuci, ale nemá žádný příjem, exekutorka strhává mému muži peníze z důchodu. Dohledali jsem akorát tohle:

Od 1. 7. 2015 již exekutor nemůže postihnout mzdu manžela povinného. Co se týče přechodných ustanovení, nová právní úprava se použije i na exekuční řízení zahájená dříve. Exekutorka by tak měla exekuční příkaz zrušit, protože od 1. 7. 2105 je takový postup protiprávní. Znění přechodného ustanovení je následující: Není-li dále stanoveno jinak, použije se exekuční řád a občanský soudní řád ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona i pro řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona; právní účinky úkonů, které v řízení nastaly přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, zůstávají zachovány. Druhá věta znamená jednoduše to, že srážky ze mzdy provedené před tímto datem, exekutor již nemusí vracet. Pro urychlení zastavení exekuce doporučuji podat vůči exekutorovi návrh na částečné zastavení exekuce v souladu s ust. § 262b odst. 1 zák. č. 99/1963 Sb., občanského soudního řádu. V návrhu na zastavení exekuce se musí manžel povinného (tzn. Vaše manželka) domáhat zastavení exekuce srážkami z jejích příjmů z důvodu, že exekucí je postižen majetek manžela povinného (mzda), který nelze postihnout. Takto se lze domáhat pouze zastavení srážek ze mzdy Vaší manželky, nelze se tak domáhat úplného zastavení exekuce.

Jaký máte na to názor? Jak se máme zachovat. Děkuji.

Velký dluh v zahraničí

Dobrý den, zůstaly po mně dluhy v Norsku, asi 800 tisíc. Chtěl bych se zeptat, jaké mají pravomoci v Česku? Můžou mě tady poslat do exekuce? Popřípadě měl bych udělat bankrot tam? Děkuji

Předání dluhu inkasní agentuře

Pokračování dotazu č. 7851: Dobrý den, jsem v insolvenci, čekám na schválení soudem a exekuce nemám. Pokud věřitel má ode mě informaci, že jsem v insolvenci a přesto mi od něj přijde email, že byl spis předán inkasní agentuře (nevím jaké) a že mě osobně navštíví inkasní inspektor. To přece nemůže, pokud ví, že jsem v insolvenci. Nebo ano?

Nezabavitelné minimum

Pokračování dotazu č. 7838: Píšete bez děti 11 477 Kč. Ale já mám 3 děti, tak jak to bude s penězi? Kolik nám zůstane? Děkuji.

Zablokovali mi dětský účet

Pokračování dotazu č. 7838: Jak je možné, že mi obstavili i dětský účet, když tam nevkládám vice jak 5 000 Kč?

Může mi exekutor obstavit důchod?

Dobrý den, do roku 2011 jsem měla internet a dnes mi na můj účet vlezl exekutor ohledně toho. Chci se tudíž optat - pobírám důchody sirotčí a vdovský, dohromady 14 000 Kč. Může nám exekuce skočit i na vdovský důchod? A může exekuce být daná i na dětský účet? A kolik nám musí zůstat? Děkuji za odpověď.

Mohou mi obstavit účet v bance?

Dobrý den, je možné vést exekuci podle českého práva na účet dlužníka vedený v bance Sparkasse, organizační složce v ČR? Děkuji

Nevymahatelný dluh

Dobrý den, svoji odpověď jsem zde již v podstatě našel. Ale pro jistotu - insolvenci mám od roku 2016. A teď jsem obdržel exekuci z roku 2005. Pokud to správně chápu, měla být přihlášena do pohledávek insolvence. Je teď nevymahatelná. To vše bych měl exekutorovi oznámit. Děkuji za odpověď.

Exekuce v insolvenci

Dobrý den, podala jsem návrh na oddlužení, byla mi přidělena insolvenční správkyně a teď čekám až se přihlásí věřitelé. A dneska jsem obdržela dopis od exekutora k zaplacení exekuce. Jak je to možná, že mi poslali, že mám zaplatit exekuci?

Mám platit náklady exekuce v insolvenci?

Dobrý den, od roku 2017 mám schválenou inslovenci a splátkový kalendář. Před měsícem mi přišel dopis o staré exekuci, na radu insolvenčního správce jsem mu napsala žádost o zrušení exekuce z důvodu právě probíhající insolvence. Exekutor mi napsal, že exekuci ruší, ale že mám zaplatit vzniklé náklady exekutora. Jak mám postupovat? Neměla být exekuce přihlášena i s náklady do insolvence? Mám to hradit když mám do roku 2022 insolvenci? Nevím, co mám dělat ,děkuji za radu.

Insolvence a blokace účtu

Dobrý den, mám povoleno oddlužení a mám zaslat odměnu insolvencnim správci. Mám exekuce. Vyplata po srážkách mi chodí na účet matky. Mohu "bez obav" z tohoto účtu zasílat odměny ins. správci? Z účtu se platí veškeré platby jako najem, telefon. Děkuji

Může mi exekutor zabavit movité věci?

Dobrý den, jsem v insolvenčním řízení, už mám po přihlášení pohledávek, teď čekám na soud, zda mi uzná splátkový kalendář. Může ke mně přijít exekutor a vzít mi věci? Děkuji moc za odpověď

Může mi exekutor zablokovat účet?

Dobrý den, mám u VZP dluh, který mi strhává můj zaměstnavatel ze mzdy. Je to přednostní exekuce. Ale stalo se, že mi pan exekutor i přes tuto přednostní exekuci zablokoval účet. Po telefonu mi sdělil, že mám ještě další dluh vůči VZP a že nebude čekat než se první exekuce splatí. A zablokoval i peníze, které si ke mně posílá kamarád. Je možné, že může takto postupovat? Děkuji

Exekuce z důvodu půjčky

Dobrý den, mám menší problém, dostal jsem exekuci na plat za půjčku zhruba cca 20 000 Kč, můžu si zato sám, to je pochopitelné, ale zaměstnavatel mně strhává na dluh a teď jsem zjistil, že mám na úctě zablokované peníze. Chci se zeptat, když si z účtu strhnou tu částku, tak mě odblokují? Protože mám u té banky úvěr a teď vůbec nevím, jestli to můžu vůbec platit. Děkuji za odpověď

Strhávání peněz do depozitu

Dobrý večer, manžel šel 13.9. do insolvence, bylo mu povoleno oddlužení, teď se čeká na přihlášení věřitelů a dnes zjistil, že mu jeho účetní strhává peníze do depozitu, ale nemá žádný papír od soudu. Má tedy paní účetní právo mu ty peníze strhávat? Děkuji za odpověď.

Můžu si půjčit na vyplacení exekuce?

Dobrý den, v mládí jsem udělal pár hlouposti a nějak jsem nesplácel. A mám exekuci, ale už tři roky sekám latinu, protože mám přítelkyni a dítě a slušnou práci, ze které už mi strhávají nějaké částky každý měsíc jinak. Zjistil jsem, že je potřeba zaplatit ještě cirka necelych 90 000 Kč. Nevím jestli se dá někde domluvit si na to půjčit. Bylo by pro mě totiž lepší platit půjčku třeba 10 000 Kč než každý měsíc jinou částku. Děkuji za odpověď.

Jak si nechat vyplácet mzdu?

Dobrý den, jak zde píšete, ani po schválení insolvence není moudré si zakládat vlastní účet. Mzda mi již několik let chodí na cizí účet. Jak se toto má tedy řešit, aby jsem měl zbylé peníze po srážkách (exekucnich, poté insolvencnich) k dispozici? Vždyť to nezabavitelne minimum po srážkách mi má být k dispozici a ne aby tyto prostředky někdo blokoval. Tzn. dalších 5 let si musím nechat posílat výplatu na cizí účet? Zaměstnavatel nechce mzdu vyplácet v hotovosti.

Manželství, exekuce a insolvence

Dobrý den, bývalý manžel platí insolvenci od roku 2015, kam se mu přihlásila Česká spořitelna s dluhem 258 000 Kč. Insolvenci platí řádně, já jsem jeho ručitel v insolvenci. Pokud se přihlásí spořitelna o svůj dluh a dluh se jí splácí, měla by být exekuce a nárůst úroků zastavena. Nedávno mi došel dopis od exekutora a požaduje od té same spol. Česká sporitelna už dluh 360 000 Kč i s urokama. Prosím o radu, jak to tedy je. Já si myslím, pokud je v insolvenci dluh přihlášen a sama spořitelna se přihlásila, tak po mně nemůže exekutor nic chtít. Co mám dělat a kam se obratit? Vím že jako ručitel budu muset za něj splácet, ale ne takovou částku. Děkuji vám za odpověď.

Blokace účtu v exekuci

Pokračování dotazu č. 7710: Děkuji za odpověď, mám ještě doplňující dotaz: Může mně být zablokován účet, na který mně chodí pouze důchod a z něhož platím nájem atd.? Důchod mně chodí po srážce zatím ve stejné výši, jako exekuční srážky. Insolvence mi byla schválena 9.10. 2019 a k tomu mám ješte platit poplatek insolv. spráci. Děkuji

Srážky v insolvenci před schválením

Dobrý den, jsem v insolvenčním rejstříku od poloviny září. Ještě není ani usnesení o povolení oddlužení. Mám nepřednostní exekuce, které se mi strhávají z platu. Za září mi přišla výplata se srážkou přednostní exekuce (tedy jako v by byla v insolvenci). Do schválení oddlužení by se mi přece měla strhávat dále nepřednostní exekuce a srážky deponovat pro ins. správce, že? Prosím jaký předpis tyto srážky upravuje? Děkuji

Blokace účtu manželky a čerpání kontokorentu

Dobrý den, byla na mě zahájena exekuce a exekutor postihl i účet mé manželky tím, že jej zablokoval. Manželka však na účtu neměla žádné peníze, a proto jí exekutor vyčerpal kontokorent do mínusu 20 000 Kč. Je tento postup exekutora možný? Domnívám se, že peníze v kontokorentu, který manželka nečerpá jsou peníze banky a ne manželky, a tudíž na ně exekutor nemá právo. Jak se v daném případě bránit? U banky, či u exekutora? Děkuji za odpověď.

Zrušení exekuce pro nemajetnost?

Dobrý den, z bývalého podnikání mi zůstaly exekuce (podnikání jsem ukončila v roce 2005), stále splácím. Jsem ID II. stupně, důchod mám 7 087 Kč, z toho je mi strháváno cca 500 Kč. Byl mi prodán exekučně byt, obstaveny všechny firemní i soukromé účty, nevlastním žádnou nemovitost ani movité věci, osobní vozidlo, nemám žádné spoření, apod. Další příjem nemám. Mohu požádat o zrušení exekucí pro nevymahatelnost?

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, můj bývalý přítel mě uvedl v omyl a nechal mě podepsat směnku s dalšími čtyřmi lidmi a firmou, která je ovšem nefunkční a k zaplacení se nemá. Celková výše s úrokem a soudními poplatky je cca 1,6 mi. Kč. Soud požaduje zaplacení po všech společně a nerozdílně. Budu se sice odvolávat, ale prý jsem pro soud svéprávná a mám vědět co podepisuji. Můj měsíční plat je 19 000 Kč čistého. Dá se s exekutorem domluvit splátkový kalendář v rozumné částce? Může mi exekučně zabavit celé naspořené penzijní připojištění? Kolik mi cca nechá z platu? Předem děkuji za odpověď.

Půjčka na cizí jméno a úvěrový podvod

Dobrý den, nedávno jsem se dozvěděla, že je na mě vypsána exekuce kvůli rodinnému příslušníkovi. Můj čistý plat je 15 000 Kč, a když jsem si počítala na kalkulačce, kolik by mi mělo zbýt, tak mi to přijde mnoho. Můj strýc si na mé jméno vzal půjčku u nebankovní společnosti Provident, a nesplácel ji. Nemam žádné děti, ani manžela ani jiné vyživované osoby. Kolik peněz z částky 15 000 Kč by mi tedy mělo opravdu zůstat? Děkuji za případnou odpověď.

Jak zaplatit dluh v exekuci?

Dobrý den, mám exekuci na částku menší než je můj zůstatek na účtu. Přesto si exekutor peníze nepřevedl a zahájil mi srážky ze mzdy. Může peníze exekutorovi poslat banka? Děkuji

Prodej nemovitosti v exekuci

Dobrý den, pracuji pro realitní kancelář. Klientovi nabízím k prodeji pozemky. Dostal se do exekuce. Volala jsem na úřad, který exekuci vystavil, zda mohu pozemky nabízet dále a pokud by se našel kupec, zda se s nimi mohu domluvit, aby si odečetli dluh. Odpověď byla následující: Pokud se někdo dostane do exekuce, nikdo jiný to nemůže prodat, pouze exekutor. Prodejní cena je 500 000 Kč a dluh 90 000 Kč. Děkuji.

Doplatil jsem exekuci

Dobrý den, 25.9.2019 jsem vyplatil zbytek dluhu na exekuci a na druhý den jsem volal, jestli jim platba dorazila. Bylo mi řečeno, že zbylý dluh mám již uhrazen a ptali se mě, kam mají zaslat dopis o doplacení dluhu. Řekl jsem adresu a hned jsem se zeptal, jestli si můžu založit účet a jestli z jejich strany už nebude žádná blokace. Bylo mi řečeno, že si účet už mohu založit, že mi účet blokovat nebudou. Tak jsem si 1.10. 2019 založil účet. Chci se zeptat, jestli se mám blokace ještě obávat nebo ne. Děkuji.

Srážky ze mzdy v exekuci

Dobrý den, pracuji na úvazek 5,5h denně, mzda je 12 250 Kč hrubého, jsem samoživitelka a mám dvě děti. Uplatňuji slevu na děti a v exekuce se mi sráží 2 500 Kč. Zdá se mi to moc. Jak je to prosím při zkráceném úvazku?

Žádost o insolvenci

Dobry den, zacinam s insolvenci (zadosti). Jaky bude prubeh? Exekutor prijde do domu a zabavi nektere veci, treba TV, apod?

Výplata životního minima

Dobrý den, a když zažádám banku o vyplacení dvojnásobku životního minima ze zablokovaného účtu,  na kterém je více peněz než je dlužná částka, za jak dlouho mi to banka vyplatí?

Co udělat pro odblokování účtu?

Dobrý den, když mam zablokovány účet kvůli exekuci 12 000 Kč a na účtu je více jak 500 000 Kč, co potřebuji k tomu, aby mi uvolnili účet nebo aby mi banka vyplatili životní minimum? Děkuji

Ochrana před exekucí

Dobry den, zazadal jsem o ddluzeni a zatim je to ve stadiu pred rozhodnutim o upadku. Mezi tim mi samozrejme volaji veritele a inkasni agentury vyhrozuji osobni navstevou, dale mi prisel od soudu elektronicky platebni rozkaz. Muzou mi sahnout na penize, kdyz mi jeste nebylo schvaleno oddluzeni? Kdyz mi nebude schavleno oddluzeni a prijdou mi exekuce, tak jakou castku mi vezmou z platu 30 tis. (mam jedno dite). Zablokuji mi i ucet, kam mi bude chodit zbytek vyplaty?

Kdy mohu žádat o insolvenci?

Rad bych vyhlásil úpadek ale řekli mi, že insolvenční návrh můžu podat až po 30 dnech nesplácení závazku. Je to tak, nemůžu návrh podat dříve abych se vyhnul exekuci?

Insolvence a prominutí dluhů

Dobry den, dnem 10.2. 2015 jsme podali zadost o insolvenci, tu nam zamitli, podali jsme odvolani a uznana insolvence byla az 17.2. 2016, tudiz veritele se od brezna 2015 az do konce roku prihlasovali. Mezitim v roce 2015 v breznu nam prisla dalsi exekuce za nezaplaceni z roku 2011, ta tedy hlasena ani prihlasena neni v insolvenci. Zajima me, zda i na tato exekuce bude po skonceni insol. prominuta Dekuji.

Blokace účtu

Dobry den, hrozi mi exekuce. Muze exekutor zablokovat ucet pritelkyne, kdyz je v insolvenci a ja mam na k jejimu uctu disponibilni pravo? Dekuji za odpoved.

Insolvence a poplatky

Dobrý den, žádost na oddlužení je už na soudě. Čekám na schválení a insol. správce. Budu muset už ted platit správci poplatek než se přihlásí všichni věřitelé? A pak že si za každou exekuci účtuje na projednání 250Kč? Na co se mám připravit co budu ještě platit? Nebo vše půjde z peněz které budou z depozitu pak poslány ins. správci? Děkuji

Zvýšení nezabavitelné částky od června

Dobrý den, jsem v exekuci a je mi z důchodu 9 900 Kč sráženo 2 360 Kč. Jak je to tedy stou nezabavitelnou částkou, která měla být zvýšena? Děkuji

Výplata dvojnásobku životního minima

Dobrý den, jak je to z vyplacením živ. minima z účtu zablokovaného exekutorem? Je to vždy u každé exekuce zvláště nebo je tam výjimka? Nebo když je souvislá řada exekuci, tak nelze vyplácet? Děkuji.

Mám další dluh a jsem už v insolvenci

Dobrý den, jsem již druhým rokem v insolvenci a za tu dobu mi vznikl dluh na nájemném, který již řeší insolvenční soud a insolvenční správkyně, která navrhuje konkurz. Prosím o radu, co v tomto případě dělat a co mě přibližně čeká. Děkuji

Jde vyzrát nad exekutory?

Dobrý den, jsem zdravotně postižený vozíčkář a chtěl jsem se optat jak to mám udělat, když teď hledám nadace ohledně koupi elektrického vozíku a o ni po mně požadují účet. A když mám exekuci od 2008, tak mi prosím poraďte, jak to mám udělat. Zda jde udělat nějaká ta klička a vyzrát na exekutory.

Dostanu v exekuci hypotéku?

Dobrý den, mám exekuci, ale v lednu ji budu doplácet. Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho a nebo co mám udělat, aby mi půjčili (chci si koupit byt). Děkuji

Prodej nemovitosti a exekuce

Prosím, prodali jsme zahradu, na katastru běží lhůta 20 dní, po 10 dnech vše bloknul exekutor kvůli dluhu 48 000 Kč z původního dluhu 9 000 Kč na exekutorském úřadě. Bylo nám řečeno, že když už se podá návrh na prodej a běží 20ti denní lhůta, že už nikdo do toho nemůže skočit. Může přeskočit exekutor kupujícího? A překazit už dohodnutý obchod? Nebyl to účelový kupující, dal předem peníze, je to příbuzný, aby se zaplatil druhý dluh. Prosím pomoc.

Vymáhání dluhu

Dobrý den, mám sepsanou dohodu o mimosoudním vyrovnání na vrácení částky ve výši 100 000 Kč, dlužník se však vymlouvá. Je možné vyžadovat peníze i jinou cestou než soudní, aby vše nebylo zdlouhavé?

Insolvence a blokace účtu

Dobrý den, jsem v insolvenčním rejstříku, ale ještě není schválena insolvence. Jak s výplatou? Když si ji nechám posílat na svůj účet, mám ho obstavený exekutorem, ale potřebuji hradit nájem elektřinu atd. Účet mám obstavený už pátý měsíc a nenechali mě vybrat ani to životní minimum ani nic z účtu zaplatit. Má ještě pořád exekutor právo strhávat si nějaké částky?

Odblokování účtu

Pokračování dotazu č. 7478: Jde o to, že pokud bude souhlasit s odblokováním, jak dlouho to může trvat prosím?

Odblokování účtu v exekuci

Dobrý den, mám exekuci a byl dohodnutý splátkový kalendář. Výplata mi chodí ovšem na účet. Je možné aby mi odblokovali účet? Abych mohla ze z nezabavitelného minima odesílat zbytek do domluvené částky? A jak dlouho takové odblokování může trvat?

Ochrana před exekucí

Dobrý den, mám povoleny návrh na oddlužení a přiděleného insolvenčního správce. Co se teď bude dít když je návrh povolen? Musím jít ještě k soudu? A chci se zeptat, může ke mně přijít exekutor když jsem v oddlužení a vzít mi movité věci? Děkuji

Komu dlužím?

Pokračování dotazu č. 7463: Dobrý den, poštu jsem znovu prošla a jsem si jistá, že mi právě žádný takový dopis nepřišel. Chtěla bych ty peníze splatit, ale nevím, komu a kolik mám zaplatit. Můžu si tyto informace někde zjistit? Nebo co mám teď dělat? Předem děkuji za odpověď.

Blokace podílových fondů

Dobrý den, mám několika exekucemi zablokovány podílové fondy u ČSOB. Jsem po úspěšně ukončené insolvenci (cca 9 měsíců), ale stále se nic neděje. Banka mi tvrdí, že potřebuje, aby exekutoři poslali žádost o odblokování fondů, ale já ani nevím, kteří to jsou. Na email na exekutorskou komoru s žádostí o informaci mi ani nikdo neodpověděl. Mám sice dopis od soudu o oddlužení, ale momentálně mi nikde není moc platný. V současné době žádné dluhy nemám a ani v registru exekucí nejsem vedená. Dala jsem si poctivě vše dohromady, ale v této situaci se cítím opravdu bezmocná a posílaná od čerta k ďáblu. Prosím Vás, nemáte radu, jak situaci vyřešit? Děkuji

Kdo mi zablokoval účet?

Dobrý den, asi před týdnem jsem zjistila, že mám zablokovaný účet v bance. Samozřejmě jsem se tam hned vydala pro informace, ale nebyli mi schopni říct, kdo nařídil blokaci. Navíc mi už strhli příchozí a jedinou částku 2 000 Kč, ale neví, na čí účet peníze odešly. Prosím Vás o radu, co mám dělat nebo na koho se obrátit. Děkuji

Exekuce v bytě rodičů

Dnes byla provedena exekuce v bytě rodičů mé přítelkyně bez přítomnosti kteréhokoliv člena domácnosti. Nemám zde trvalé bydliště, exekuce je vedena vůči mně. Na dveřích byl přilepený papír, kde je uvedeno, že za účelem zajištění vstupu do objektu bylo nutné provést zpřístupnění bytové jednotky bez poškození dveřní vložky. Nikde již není uvedeno, kdo dveře otevřel a zda byla přítomna policie. Samozřejmě zabavili věci které nepatří mně, ale rodičům mé přítelkyně, dokáží to svědci, kteří se znají s rodiči. Věci chtějí samozřejmě zpět, co mám udělat? Je takové jednání vůbec možné? Vím že exekutoři mohou kde co, ale tohle?

Jak na dluhy a exekuce?

Dobrý den, píši jménem svého přítele, v současné chvíli je v exekučním řízení ve výši cca 350 tis. Kč, kdy dluží vetší část na sociálním pojištění z let, kdy žil v zahraničí a nějak se zapomnělo na odhlášení. Jelikož se všude dá dočíst o novelách ohledně exekucí a insolvencí, tak by mě zajímalo, jak se nejlépe dostat z této situace. Přítel v současné chvíli pracuje jen na DPP, jelikož je to příjem, kdy se mu nic nestrhává a má dostatek peněz na zaplacení nájmu a jiných povinností, ale chtěl by začít pracovat na HPP. Proto nás zajímá, kdyby začal pracovat na HPP s aktuální nabídkou čisté mzdy 30tis. Kč, kolik by mu vlastně zůstávalo. Na kalkulačkách na internetu se to vždy liší. Případně vyplatí se v takové chvíli insolvence? Četla jsem, že je tu možnost splácet insolvenci např. pouze 2tis. Kč měsíčně, tak by nás zajímalo jak to vlastně je. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď :)

Blokace dětských účtů

Exekutor mi zablokoval účet a taky zablokoval účty mých 2 dětí. Má na to právo?

Exekuce a dar

Dobrý den, když mám exekuci a jsme manželé a manželka dostala auto darem a je napsané na manželku, může ji ho vzít exekutor? Děkuji. Dluh nebyl společný, já jsem si ho vzal jen na sebe. Děkuji

Exekuce a blokace účtu

Zdravím Vás, mám v bance účet, na který mi chodí pouze mateřská. Exekutor mi zablokoval účet a všechny prostředky na něm. Jsem matka samoživitelka a mám 3 děti. Na jakou částku mám nárok, aby mi uvolnili finanční prostředky? A mám nárok na nějakou částku měsíčně, nebo jenom jednorázově? Děkuji za odpověď.

Ochrana před exekucí v insolvenci

Dobrý den, mám již probíhající exekuci, kvůli které jsem vlastně šel do oddlužení. Bohužel jsem si na oddlužení vzal takové odborníky, že exekuce přišla dříve než oddlužení. V nějaké odpovědi jsem zde četl, že je člověk před exekucí chráněn již ode dne podání návrhu. Mám nějakou šanci zbavit se exekutorů než mi bude odsouhlaseno oddlužení? Díky za odpověď.

Mohou mi v insolvenci prodat dům?

Dobrý den, známému byla schválena v březnu insolvence. Zatím řádně platí. Dnes měl telefonát, že má u sociálky dluh, který neplatí, a že mu prodají dům. V pátek má přijít makléř. Insolvenční řízení prý trvalo moc dlouho, insolvenční správce prý žádné peníze sociálce neposílá a měl známému sdělit, že i přes insolvenční řízení mu dům prodají. Nechápu to, řízení se dělalo právě z důvodu zaplacení dluhů a zachování domu. Insolvenční správce ani soud výše uvedené nezmiňoval. Přítele nikdo písemně dopisem či emailem nijak neupozornil ani neupomínal a do současné doby žil v dobré víře, že soud vše vyřešil a on tak má možnost v klidu své dluhy splatit zvlášť, že během určené doby splatí své dluhy v plné výši. V současné době je na neschopence, jde na operaci se srdcem, ale poté má dál v úmyslu řádně platit zvlášť, když jsou mu odebírány peníze i při neschopence. Zaráží nás i to, že nikdo mu nic písemně nesdělil a telefon z mobilu není možno ověřit. Díky za názor

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, výše splátky v insolvenci se vypočítá z příjmu. Je ta částka pohyblivá každý měsíc podle platu jako například u exekuce nebo je daná soudem a je pokaždé stejná nezávazně na vydělaných penězích? Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, jelikož jsem v řešení insolvence a před povolením oddlužení mi exekutor zablokoval účet, mohu si zřídit nový u stejně banky nebo budu muset jít založit jinam? Děkuji za odpověď.

Dohoda s exekutorem

Dobrý den, syn má exekuci na invalidní důchod, ale dnes ho navštívil exekutor a chce, aby mu splácet ještě měsíčně nad tu samou exekuci 5 000 Kč, jinak mu sepíše majetek. Prosím je to standardní postup? Nemám s tím zkušenosti a nic o tom nevím. Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Exekuce a dva příjmy

Dobrý den, jsem samoživitelka, mám dva zkrácené úvazky po 10 000 Kč. Sčítá se to? Nevím s čím mám počítat. Jestli mi exekutor obstaví jeden celý plat nebo z obou část. Děkuji

Jaké dluhy lze přihlásit do insolvence?

Dobrý den, jdou do insolvence i dluhy které jsou promlčené? Přihlásili se i věřitelé z roku 1999. Kdo bude určovat který dluh ano a který ne? A do insolvence jde čistý dluh nebo i vše co k dluhu patří? (úroky, náklady exekuce atd). Děkuji moc za odpověd.

Chráněný účet

Dobrý den, mám exekuce, chci splácet, ale všude chtějí účet. Kde ho mám vzít když mi to exekutor blokne a nedostanu ani nezabavitelne minimum? Měli odsouhlasit chráněné účty. Nevíte jak to vypadá? Děkuji za odpověď.

Insolvence a info ze zahraničí

Pokračování dotazu č. 7360: Takže dokáže si opatřit informace i ze zahraničí tedy ano? Byla to jen otázka, protože je jasně, že registry platí po celém světě, ale chtěl jsem jenom vědět, jestli je opravdu možné aby správce měl informace sám i ze zahraničí. Děkuji

Stravenky

Dobrý den, je také možné brát exekuce ze stravovacích poukázek?

Kolik mi zůstane v exekuci?

Pokračování dotazu č. 7356: Dobrý den, teď má 2 přednostní pohledávky a pak budou i nepřednostní. A kolik ji musí nechat na přednostních a potom na nepřednostních? Děkuji

Srážky ze mzdy

Dobrý den, přítelkyně má cca 19 000 Kč čistého. Kolik ji musí zůstat, když má děti ve věku 11 a 14 let? A jedno dítě 18 let? Děkuji za odpověď, přeji krásný den. A ještě ji strhávají z odměn a ze stravenek, jde to?

Blokace účtu

Pokračování dotazu č. 7350: Dobrý den, už sem vám psal a mam ještě jeden dotaz. Takže já si pořídím účet a pravděpodobně mi bude zablokován. Ale když řádně platím insolvenci a chtěl bych si poslat zbytek výplaty na účet, tak oni mi to jako zablokuji? To přeci nemůžou ne?

Výpis exekucí

Dobrý den, udělala jsem si výpis exekucí na poště. Dost mě překvapilo, že podle skutečnosti jich vyjelo méně. Kde nebo co se stalo s ostatníma, že nejsou ve výpisu? Děkuji

Kam uložit úspory v insolvenci?

Dobrý den, jsem už delší dobu v insolvenci a občas se mi podaří z výplaty ušetřit nějaké peníze a nechci je mít doma. Když si ale založím účet, bojím se, že mi je seberou. Můžou to udělat když mi každý měsíc z platu strhávají 11 500 Kč? Děkuji za odpověď.

Kolik dlužím?

Dobrý den, je problém, když už nemůžu najít doma exekuční výměry pro podání insolvence? Lze to dohledat jinak? Děkuji

Insolvence a ochrana před exekucí

Dobrý den, podala jsem žádost o insolvenci. Občas jezdím na návštěvu k příbuzným, zde mám také korespondenční adresu. Minulý týden byla oblepena poštovní schránka nálepkou od exekutora, ve schránce dopis, s tím, že se mám ihned ozvat vykonavateli. To jsem učinila. Pán v tel. mně hrozil, že pokud neuhradím dluh do týdne, provede mob. exekuci právě u příbuzných. Mezitím se mi ozval právník, že mám jít podepsat podklady pro insolvenci, advokát mi rovněž sdělil, že nemohu žádné peníze ani nikomu dávat, že bych porušila podmínky ins. (zvýhodnila bych 1 věřitele). Může vykonavatel vniknout do domu, kde mám pošt. adresu a zabavovat tam věci? Prý mu sousedé řekli, že tam bydlím. To si určitě ale vymyslel.

Exekuce a životní minimum

Měl bych ještě jeden dotaz. Na účtu jsem měl 520 Kč a to mně vyplatili. Jenže druhý den mi přišla výplata. Je možné, aby mi ještě jednou vyplatili životné minimum? Děkuji za odpověď.

Exekuce a životní minimum

Dobrý den, na účet mi přišla exekuce. Chtěl bych se zeptat, jak to je vyplácením životního minima. Děkuji

Výplata životního minima v exekuce

Pokračování dotazu č. 7283: Dobrý den, chtěl jsem se ještě zeptat, mohu zažádat ještě o zbytek peněz na děti? A od koho? Jestli od banky anebo od soudního exekutora. Prostředky na účtu mám, moc děkuju za odpověď.

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den, jakou mám šanci dosáhnout na půjčku 500 000 Kč s dobou splácení 8 let? Čistý měsíční příjem mám 35-40 000 Kč, ale nejsem si jist, zda nejsem někde veden v registrech. Půjčku jsem nikdy neměl, ale dvakrát mi přišlo vyrozumění kvůli exekuci, která byla vždy zaplacena ve stanovené lhůtě. Děkuji za odpověď.

Výplata životního minima v exekuci

Dobry den, mám zablokován účet exekutorem a banka mi vyplatila životní minimum 6 820 Kč. Přitom mám tři děti. Má to tak být? Děkuji za odpověď.

Svatba, exekuce a insolvence

Dobrý den, žiji s přítelem 8 let, máme dvě děti a chtěli bychom se příští rok vzít. Přítel má ale exekuce, které mu strhávají ze mzdy. Chtěl by si popřípadě vyřídit insolvenci. Moje otázka zní: Když se vezmeme a přítel bude mít exekuce nebo insolvenci kterou bude řádně platit, můžou na mě i tak exekutoři? Budou se do toho počítat po svatbě i moje peníze a můj majetek nebo se to týká i po svatbě jenom jeho platu? Nemůžou mi zamrazit účet? Jsou dluhy a majetek před svatbou jenom jeho a moje nebo budou naše společné? Každý říká něco jiného. Někdo říká co je před svatbou není společné a někdo ze i to co je před svatbou se po svatbě počítá jako společný majetek. Pomohla by nám nějak Předmanželská smlouva? Když bude mít přítel napsané roční vyúčtování daní na děti, můžou mu i tyto peníze zabavit? Děkuji za odpověď.

Kolik dlužím?

Dobrý den, mám exekuce, ale nevím kolik jich vůbec mám. A navíc si myslím, že platím pořád to samé. Je to možné nějak někde zjistit, kolik vlastně toho ještě mám? Děkuji

Zastavení exekuce pro nemajetnost

Prosím o radu. Mám exekuci, jsem nemajetná a iv. důchodce, což jsem doložila příslušnými doklady. Oprávněného jsem požádala po zaplacení jistiny (splátku provedla matka) o prominutí části úroků a ten mi odpustil 50% z celkové částky s tím, že vše nalézací řízení zaslalo exekutorovi. Je to již měsíc a exekutor ani na můj dotaz jak se bude postupovat, zda mi pošle usnesení o částečném zastavení exekuce týkající se prominutých úroků a zda mě pošle nový přepočet, nereagoval. Prosím o vysvětlení, jak by exekutor měl postupovat a zda mohu pak v případě pro mne likvidační zbylé částky požádat exekuční soud o zastavení exekuce pro nemajetnost. Děkuji za odpověď.

Srážky ze mzdy

Kdyz nastoupim do prace na DPP, kdy mi zacne strhavat exekutor penize?

Blokace účtu a životní minimum

Pokračování dotazu č. 7190: Ještě bych se chtěla zeptat, když má syn zablokovaný ten účet, musí mu tam zůstat životní minimum, nebo stahují úplně všechno jak tvrdí syn? Děkuji

Dluhy v exekuci

Dobrý den, syn udělal několik dluhů u různých společností. Odešel do zahraničí, aby začal pracovat. Stále nám tvrdí, že má zablokovaný účet, že žádné peníze nemá, že musí vše platit exekutorovi, který se stará prý o jeho dluhy. Každý týden i když prý narůstají úroky, plus ta částka kterou dluží, chci se zeptat, zda je to možné, chtěli jsme mu ještě pomoci, ale už se nám nezdá,že se platí každý týden velké úroky a že prý jestli to nezaplatí, že to exekutor dá k soudu. Chtěla jsem se zeptat, zda nám syn lže, nebo jak je to přesně se zablokováním účtu a co dělat, aby se mohl odblokovat. S kým spolupracovat, co platit a jak se z toho dostat, jestli se platí jak tvrdí týdenní úroky.

Exekuce a hypotéka

Dobrý den, jsme v manželství 8 let. Máme hypotéku a čím dál častěji chodí na nás exekuce. Přemýšlím o insolvenci, abych to zamezil. Je to nepředstavitelné, ale manželka si nepamatuje kde a kolik si vzala půjček. Je lepší se rozvést a hned dát insolvenci na ni nebo společnou insolvenci, když ty exekuce jsou psané na ní?

Kolik lze strhávat z platu exekučně?

Dobrý den, prosím kolik je možno strhávat z platu exekucí?

Život s dlužníkem

Dobrý den, syn se rozvádí, bydlí v nájmu, kde má i trvalý pobyt. Ten si bude muset ovšem po vystěhování odhlásit. Chce jít teď bydlet ke mně. Může si u mě nahlásit trvalý pobyt aniž by to pro mě znamenalo nějaká rizika? Například jeho spory s manželkou při rozvodu, spory o majetek a atd. Jde mi o to, kdyby se dostal do nějaké finanční tísně - například dluhy, exekuce atd., zda by se to mohl týkat i mého bytu či movitých věcí? Pokud se mnou bude sdílet trvalou adresu? Díky za odpověď.

Exekuce a domov důchodců

Můžu jít do domova důchodců, když mi z důchodu strhávají exekuce? A ještě dotaz: Před pěti lety jsem měla insolvenci, už mně skončila. Věřitelé kteří se nepřihlásili mě teď po letech dali exekuce. Ke to tak správně? Děkuji

Dlužník si na můj účet posílá výplatu

Dobrý den, jsme s manželkou rozvedeni, žijeme nadále spolu v bytě, máme pořád stejné příjmení, já jsem bez exekuci (byly neplatné a zastaveny). Mně jste napsal, že nebude tedy problém si udělat účet, že mi nemá kdo proč obstavit účet, ale prostě se jedna o to, že i když bydlíme přes rozvod dále spolu, může si ke mně na ten účet posílat žena výplatu a dávky nemocenské když má exekuce? Aby to někdo nebo exekutoři nezjistili a poté mi ten účet blokli kvůli ní. Moc děkuji předem za odpověď.

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, od 1.8. 2019 nastupuji do zaměstnání na DPČ. Příjem v hrubém budu mít 8 500 Kč. Mám exekuce a chtěl jsem se zeptat, kolik mi z této částky může exekutor srážet? Za odpověď děkuji.

Vymáhání pohledávek

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenčním řízení, máme schválení úpadku s formou oddlužení a věřitelé nám vyhrožují exekuci. Mají na to právo nebo musí svou pohledávku přihlásit do insolvenčního řízení? Děkuji

Dcera má exekuci

Dobrý den, dcera má trvalý pobyt ve svém bytě, má 3 letého syna. Před nedávnem si vzala půjčky a teď exekutor přijel k nám a dal nám výzvu ohledně toho, že má zaplatit částku, která tam je, a že se mu má ozvat, zda to platit bude apod. Proč takové věci chodí k rodičům a ne k ní domů? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu a skončení exekuce

Dobrý večer, byly mi před dvěma lety zastavené exekuce z důvodů rozhodčí doložky, od té doby klid, žádné srážky nic nového, ani v registru exekuci nemam žádný záznam. Hlavní dotaz je, jestli si mohu udělat účet pro zasílání výplaty bez toho, aby mi ho někdo zablokoval. Obavy mám pořád, abych pak nezůstal bez peněz na nájem a ostatní, ale nikdo mi na tohle nedokáže odpovědět. Moc děkuji předem.

Kdy na mě přijde exekutor?

Dobrý den, jsem Slovák, ale mám v Čechách rodinu a dítě, tak tu snímá žiji. Na Slovensku jsem si udělal dluhy a jeden tady v ČR kde pracují na smlouvu, ale přechodný ani trvalý pobyt tady nemám. Nevíte jak dlouho to trvá, než přijde exekuce na plat (6 let nic neplatím). Děkuji

Vymáhání pohledávek

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenčním řízení a nemáme žádnou exekuci ani návrh na exekuci. Již budeme mít rozhodnutí soudem, že jsme v úpadku. Mohou věřitele dát exekuci, když už jsme v úpadku? Bylo mi řečeno, že mohou svou pohledávku pouze přihlásit do insolvenčního řízení. Děkuji

Exmanžel v exekuci

Pokračování dotazu č. 7088: Dobrý den, a nemůže mě ohrozit exmanželova exekuce, když má trvalý pobyt na mé adrese? Už několik let tu nebydlí, ale sama ho odhlásit nemohu. Děkuji

Odstupné a exekuce

Dobrý den, od ledna 2019 mám exekuci na plat a zaměstnavatel mi odváděl pravidelné splátky. K 31.3. 2019 firma skončila a já jsem měla dostat odstupné 3 platy. Jak je to v tomto případě se splátkou exekutorovi? Má nárok na celé odstupné nebo jak se to počítá? Majitelka mi k odstupnému připočítala poslední mzdu, vyplatila mi 13 000 Kč a 39 500 Kč  poslala exekutorovi.

Manželova exekuce po rozvodu

Dobrý den, jsem rozvedená, s manžel nebydlím, ale má tu stále trvalý pobyt. Po rozvodu máme majetek vyřízený, že zařízení bytu je mé. Může mě nějak postihnout jeho exekuce? Děkuji.

Kolik mi zůstane na živobytí?

Dobrý den, mám jedinou exekuci, mám plat 18 000 Kč a do toho jsem matka samoživitelka s dítětem (školou povinné). Kolik mi musí zůstat na živobytí s dítětem? Děkuji

Zvýhodňování vybraného věřitele

Dobrý den, žádal jsem o insolvenci 26.4. 2018. V tu dobu jsem měl exekuci na plat, kterou můj zaměstnavatel odesílal až do 9. měsíce 2018, než mi začal deponovat výplatu. Poté mi byla v dubnu 2019 schválena insolvence. Měl by exekutor vrátit peníze, které mu můj zaměstnavatel odesílal během insolvenčního řízení? Děkuji za odpověď

Mohou na mě exekutoři?

Dobrý den, můžou na mě ještě exekutoři, když už jsem podal žádost o osobní bankrot?

Strhávají mi správně?

Dobrý den, měla jsem výplatu 14 305 Kč, jsem vdaná, dvě děti má manžel na sebe. Nechali mi 8 255 Kč. Je to v pořádku? Děkuji

Ochrana před exekucí v insolvenci

Dobrý den, podala jsem žádost na soud o osobní bankrot. Jsem teď chráněna před exekutory? Děkuji za odpověď.

Nájem a osobní bankrot

Dobrý den, mám podanou žádost na osobní bankrot. Bydlím v pronájmu plně vybaveném nábytkem i elektronikou. Může správce zabavit věci které nejsou moje a jsou v nájemní smlouvě? Děkuji za odpověď

Jak se počítá nezabavitelné minimum?

Dobrý den, sčítá se dohromady čistá mzda a invalidní důchod pro stržení exekuce? Nebo se z každého zvlášť nechává nezabavitelná částka?

Výběr životního minima

Dobrý den, před blokací jsem mel na učte 5 000 Kč, pak přišla blokace na 33 000 Kč a mám -28 000 Kč. Je možné si v rámci životního minima vybrat u banky aspoň těchto 5 000 Kč?

Kolik mi sebere exekutor?

Dobrý den, od září roku 2019 budu pobírat plat 25 700 Kč čistého a k tomu invalidní důchod 3. stupně 4 040 Kč. Kolik mi zabaví exekutor z těchto příjmů? Mám pět exekucí.

Přednostní pohledávka

Dobrý den, můj přítel je v exekuci, má cca 19 000-20 000 Kč čistého a má úlevu na daních 2 000 Kč. Dostával do června za kveten 12 800 Kč. Od července za červen jsme počítali s tím, že by dostával více jak psali, ale skočila mu na výplatu přednostní pohledávka. S tím jsme počítali, ale už jsme nepočítali s tím, že na tom od 1.6 bude hůř. Dostal totiž jenom 10 700 Kč. Já to moc nechápu, já jsem v insolvenci a brala jsem 9 500 Kč. To je myslím taky upřednostněná pohledávka, platím ji už 3 roky. On má úlevu na daních 2 000 Kč, takže kdyby ji neměl, tak dostane 8 700 Kč méně než já. Můžete mi to prosím nějak vysvětlit, abychom to aspoň trochu pochopili? Děkuji za odpověď

Exekuce, insolvence a nezabavitelné minimum

Dobrý den, mám invalidní důchod 6 900 Kč, kde je mi strháváno 340 Kč a částečný úvazek 6 700 Kč, kde je mi sráženo 2 200 Kč. Bude tomu i od 1.6.? A kdybych si podala žádost o insolvenci, zůstaly by srážky stejné nebo by se zvedly?

Náklady na exekuci

Uhradil jsem dluh a teprve po tom přišlo oznámení o zahájení exekuce. O tom jsem nevěděl. Musím uhradit náklady spojené s exekuci? Dekuji.

Co se zablokovaným účtem?

Dobry den, pred 8 mesici mi exekutor naridil strhnout penize z vyplaty. Penize byly strzeny a po 8 mesicich mne zablokoval ucet a rekl, ze jim nic nedoslo. Jak mam postupovat? Dekuji

Než soud povolí insolvenci

Dobrý den, budu žádat v brzké době o insolvenci. Nyní mám exekuci na plat. Chci se zeptat, až podám žádost na soud (než se bankrot povolí), bude se pořád strhávat jako exekuce nebo už jako insolvence (tj. už více než při ex.)? Děkuji za odpověď.

Ukončení insolvence a exekuce

Dobry den, skoncila mne insolvence a v ni byla i exekuce. Je potreba zaslat dopis ne exekutorsky urad? Dekuji za odpoved.

Lze prominout náklady vymáhání?

Dobrý den, mám 1 exekuci na 390 000 Kč (z toho jistina je 200 000 Kč), exekuce je srážena ze mzdy, ale jde to pomalu, naskakují úroky atd. Mám možnost si přes příbuzné půjčit a splatit celý dluh najednou. Mám jednat přímo s exekutorem nebo s původním věřitelem? Pokud to pošlu na účet exekutora, kde mám jistotu, že byla exekuce zastavena a dluh splacen? A neobjeví se za nějaký čas další náklady exekuce? Spíše by mě zajímalo, zda je nějaká možnost žádat odpuštění části exekučních nákladů při splacení celé jistiny. Děkuji

Insolvence a blokace účtu

Dobry den, chci požádat o insolvenci, ale bojím se, že když zažádám,  tak exekuror zablokuje manželovi účet. Může se to stát?

Nezabavitelné minimum bez vyživovací povinnosti

Pokračování dotazu č. 6938: Děkuji za odpověď a ještě jsem se chtěla zeptat, když má ten plat 12 000 Kč čistého a nemá nahlášeno žádnou vyživovací povinnost, kolik činní nezabavitelné minimum?

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s exekucí. Přítel má exekuci a výdělek činní 12 000 Kč čistého. Máme spolu 15ti letého syna. Kolik bude mít výplatu po srážce? Děkuji

Změna nezabavitelného minima

Dobrý den, od 1.6. 2019 je nezabavitelná částka pro exekuci 19 286 Kč (o 31.5. 2019 9 643 Kč). Platí tato tato částka i pro insolvenci? Děkuji za odpověď.

Kolik mi bude zůstávat navíc od června 2019?

Zdravím, při mém výdělku cca 42 000 Kč čistého mám vyživovací povinnost danou formou alimentů. Tak jaká částka pro mě nebude zabavitelna od června 2019?

Jistina a příslušenství

Dobry den, z dluhu 30 000 Kč jsou úroky 267 000 Kč. Pokud se přihlásím do insolvence, budu splácet jen jistinu nebo i toto příslušenství?

Vylučovací žaloba

Mám účet a chodí mi tam přítelovo nezabavitelné minimum. A já teď na konto dostala exekuci. Tak se chci zeptat, jestli má přítel právo si částku vybrat nebo ji může exekutor zabavit na můj dluh. Děkuji

Ochrana před exekucí v insolvenci

Dobrý den, žádáme s manželem o oddlužení. Chtěla jsem se zeptat, od kdy jsme chráněni před věřiteli? Je to už v době sepisování insolvence? Děkuji

Diety

Dobrý den, spadá při exekuci a zaměstnání jídlo a doprava v rámci výkonu zaměstnání do odečítatelných položek nad rámec minima? Předem děkuji

Kalkulačka insolvence

Dobrý den, insolvence je braná jako přednostní pohledávka či nepřednostní? Jak mám vypočítat nezbavitelnou část platu? Všude jsou kalkulačky jen na exekuce. Děkuji za informaci.

Exekuce při insolvenci

Dobrý den, příští týden budeme mít s manželem podány návrh na insolvenci před hrozícím úpadkem. Žádné exekuce nemáme. Může se stát, že po dobu insolvence nám zablokuji účet, i když nemáme exekuci? Bylo mi řečeno že ne, jelikož se bude splácet insolvence a již bude probíhat. Děkuji za odpověď.

Blokace účtu v insolvenci

Dobrý den, žádáme s manželem o insolvenci. Mame společný účet a exekuci nemáme. Můžeme v době insolvence dostat exekuci a můžou nám zablokovat účet? Děkuji

Zúžené SJM

Dobrý den, mám exekuci a manželovi přišel do banky exekuční příkaz k provedení exekuce přikázáním pohledávky z účtu manžela povinného. Máme rozdělený majetek nyní se to řeší přes soud. Chtěla bych se ale zeptat, zda bude manžel v registru dlužníků nebo v Solusu? Děkuji za odpověď

Kolik mi zůstane v exekuci?

Dobrý den, když mám plat 16 500 a mám přednostní exekuci, kolik mi vlastně zbude z platu?

Exekuce

Dobry den, prisla mi exekuce na ucet 96 tis. korun, na zaplaceni momentalne nemam, co mohu udelat? V bance mi rekli, ze peníze poslou exekutorovi a budu je dale dluzit jim. Je takovy postup vůbec mozny? Dekuji za odpoved

Vzal si půjčku na cizího, lze přepsat exekuci?

Dobrý den, priteluv bratr si vzal na pritele pujcku, skoncilo to v exekuci. Prinasi to spoustu problémů, nemuzeme si vzit uver, proste nic. Chci se zeptat, jestli nejde nejak ta exekuce prepsat na jeho bratra, aby mel pritel cisty stit. Dekuji mockrat, hezky den.

Půjčka v exekuci

Dobrý den, poskytuje nějaká tuzemská banka úvěr lidem s exekucí? Děkuji za odpověď

Přednostní a nepřednostní pohledávka

Dobry den, chtela bych zeptat, jestli mi muze exekutor srazet ze mzdy i neprednostni exekuci, kdyz jako prvni naskocila prednostni? Ta by mela byt vyplacena a pak teprve by jsem mela zacit platit neprednostni.

Kolik mi zůstane u přednostních pohledávek?

Dobrý den, chtěla bych se ještě zeptat, máme s manželem oba exekuci, já mám plat 16 500 Kč a manžel 19 000 Kč, oba máme přednostní exekuce, ale manžel má vyživovací povinnost vůči dceři z předchozího vztahu. Tak bych ráda věděla kolik nám zůstane na to, abychom zvládli platit i byt a nežili jak asociálové.

Kolik mi má zůstávat v exekuci?

Dobrý den, rád bych se zeptal, mám exekuce, čistý měsíční plat by měl být 16 500 Kč, mám vyživovací povinnost na dceru z předchozího vztahu a jsem ženatý. Kolik by mi mělo zůstávat?

Blokace účtu a splácení exekuce

Dobrý den, jako spousta tazatelů tady mám problém. V Česku mám exekuce a v současné době pracuji v Rakousku, abych mohl splácet své dluhy. V Česku nemám běžný účet, proto nechávám posílat výplatu na účet přítelkyně. Co se stane? Exekutor zablokuje její účet. Není variantou založit účet v Rakousku a z něj splácet dluhy? Děkuji za vaši radu a pomoc.

Kolik mi seberou v exekuci?

Když mám účet a chodí mi tam výplata a strhávají mi z práce exekuci, kolik mi můžou vzít z platu když beru 11 300 Kč?

Deponovaná mzda u zaměstnavatele

Dobrý den, dne 11.10. 2018 jsem podal návrh na insolvenční řízení, dne 10.2.2019 mi byl návrh povolen a začalo přezkumné jednání atd. a dne 13.6. 2019 mi byl návrh povolen soudem na splátkový kalendář. Od října loňského roku až doteď mi byla deponována mzda. Právník co sepisoval návrh mi tvrdil, že na tuto deponovanou mzdu mám nárok. Psal jsem insol. správci, ale ten nekomunikuje. Kam se obrátit? Nechci aby deponované peníze byly použity na vyplacení věřitelům, protože v insolvenci splatím 100%. Děkuji

Výplata na cizí účet

Dobrý den, z platu je mi strhávaná exekuce. Plat si nechávám posílat na účet mého otce. Fungují tak už čtyři roky a již jsem splatil několik exekucí. Teď mi přišla nová exekuce, a přesto že mi jí strhávají z platu, tak otci zablokovali účet. Má na to exekutor právo? Nejedná se o nijak velkou částku. Při mých srážkách že mzdy bude exekuce splacená do třech měsíců. Problém je že mám momentálně zablokovanou výplatu a nevím co s příští výplatou. Slyšel jsem že odblokování účtu může trvat i déle jak měsíc po splacení dluhu. Navíc účet patří mému otci a já mám jen dispoziční právo na výběr.

Dvojnásobek životního minima z účtu

Dobry den, je mozne v pripade exekuce zazadat o dvojnasobek ziv. minima u UniCredit Bank? Prosim odpoved, krasny den.

Zvýšení nezabavitelné částky od června 2019

Týká se zvýšení nezabavitelné částky i exekucí nebo jen lidí co jsou v insolvenci? Děkuji

Exekuce a žádost o insolvenci

Dobrý den, podala jsem žádost o insolvenci a strhávají mi peníze z platu na exekuce. Bude mi i nadále strháváno z platu když jsem v insolvenci? Děkuji

Srážky z důchodu přes SIPO

Dobrý den, v současné době probíhá vůči mojí osobě výkon rozhodnutí formou srážek ze starobního důchodu. Může soudní exekutor provádět srážky i z mých plateb SIPO? Děkuji

Blokace účtu

Přítel podal žádost o insolvenci, čeká již na soud, který bude v krátkou dobu. Jedná se mi o to, že z výplaty mu je odebírána částka, kterou byly hrazeny exekuce a zbytek peněz mu posílal zaměstnavatel na můj účet. Jde mi o to, aby můj účet kam mi chodí výplata a peníze pro mé nezletilé děti nebyl zablokován. Prosím o radu. Moc děkuji.

Zaplatil jsem exekutorovi po podání návrhu na oddlužení

Dobrý den, v pátek můj právník podal na soud žádost o oddlužení ve večerních hodinách. Já ten den kolem 13:00 zaplatila exekutorovi 20 000 Kč. Mám na ty peníze zpětně nárok nebo už ne? Pokud ano, kam se obrátit? Moc děkuji

Od kdy platí ochrana před exekucí?

Dobrý den, exekutor po mně chce peníze, ale já už mám podány návrh na soud. Musím exekuci platit, nebo stačí, že jsem návrh podala? Moc děkuji za odpověď.

Jak se bránit neoprávněné exekuci?

Manžel má exekuce, které nabyl ještě před uzavřením manželství. Před svatbou jsme u notáře sepsali dohodu o odděleném vlastnictví. I přesto mi exekutoři již několikrát z účtu strhli peníze za manželovu exekuci. V jednom případě za exekuci, jenž nabyla právní moci před uzavřením manželství a v jednom případě za exekuci, která vznikla z dluhu dlouho před uzavřením manželství, nicméně právně nabyla účinnost až po sňatku. O této exekuci jsem ale nevěděla a nijak jsme se na dluhu nepodílela. Jednalo se o nezaplacené jízdné. Několikrát jsem exekutory vyzývala k vrácení peněz,ale nikdo se mi ani neozval. Poradíte mi, prosím, jak mám postupovat? Děkuji

Polepším si s nízkým příjmem?

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci od prosince 2018. Chtěla bych vědět, kolik nám musí zůstávat od 1.6.2019 měsíčně, když manžel pobírá cca 13 500 Kč čistého a já pobírám částečný invalidní důchod 1. stupně ve výši 5 900 Kč. Děkuji

Svatba a exekuce

Dobry den, mam dluh v zahranici v jinem state EU. Chceme se s pritelem vzit, ale mame strach, aby nebyl tento dluh exkucne vymahan pres majetek a prijmy meho budouciho muze. Jde to nejakym zpusobem osetrit?

O kolik si polepším od června?

Dobrý den, kolik mi zůstane od 1.6. 2019 v insolvenci více na výplatě? Čistý příjem 24 000 Kč měsíčně, dvě děti a manželka. Děkuji za odpověď

Zasílám si výplatu na cizí účet

Dobrý den, moje kolegyně si nechává posílat výplatu na můj účet, jelikož má exekuce. Chci se informovat, zda mi mohou zablokovat účet a zabavit moje finance. Předem děkuji za odpověď.

Kdy se mi zvýší nezabavitelné minimum?

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat, od kdy se mi ve výplatě zohlední vyšší nezabavitelné minimum, které se od 1.6. 2019 mění? Bude to již nyní v červnu (tj. výplaty za květen) nebo až v červenci (tj. výplaty za květen)? Děkuji za Váš čas i odpověď a přeji hezký den.

Jak se nedostat do insolvence?

Dobrý den, zajímalo by mne, jaká je nejnižší částka, kterou musím věřiteli zaplatit, abych se nedostala do insolvence. Vím, že na SK to mají 20€ 1x za 12 týdnů. Ale co se týká ČR, tak to bohužel nemohu nikde najít. Děkuji za odpověď.

Více exekucí najednou

Dobry den, když mám srážky z důchodu, tak druhá exekuce má čekat nebo mi může vzít majetek? Z Prahy mi napsali, že ji dají na čekací listinu. Děkuji moc

Může se dluh v průběhu exekuce zvyšovat?

Dobrý den, mám exekuci na plat a rád bych se zeptal, zda se mi v průběhu strhávání exekuce z platu už nebude navyšovat dlužná částka. Děkuji za odpověď

Dostal jsem se do dluhů, sebrali mi peníze

Dobrý den, dostal jsem se do insolvence po dlouhých tahanicích při rozvodu a mám invalidní důchod, který mi chodí na účet do České spořitelny, který mi byl zablokován. Po dotazu sociální pracovnice ze nemají kam posílat důchod prý se vrací zpět jsem zjistil ze můj účet v bance byl zrušen a převeden na jiný účet. Pracovnice banky mi stále tvrdila, ze jsem to převedl já, ale po utvrzení ze jsem nic nerušil tak začala obtelefonovavat někoho a nakonec mi odpověděla, ze si to asi převedl insolvecni správce na svůj účet. Potřeboval bych poradit, jak postupovat dále. Jedna se o velkou částku peněz. Děkuji

Jak zaplatit své dluhy?

Dobrý den, tento týden mi zablokovali exekuci účet. Prosím o radu, jaká je nejlepší varianta na doplaceni dluhů co nejdříve.

Zvýšení nezabavitelné částky

Dobrý den, jsem v insolvenci od října 2016. Průměr platu mám 21 000 Kč. Do teď mně zůstávalo cca 9 600 Kč. Kolik mě bude zůstávat po té změně od 1.6.2019? Děkuji za odpověď

Dědictví, exekuce a prodej nemovitosti

Dobrý den, prosím o radu - v dědickém řízení připadl byt pěti vlastníkům, tři z nich vlastní 1/4, dva 1/8. Jako vlastníci jsme se domluvili na prodeji tohoto bytu, nyní se u něj ale v nahlížení do katastru nemovitostí objevil exekuční příkaz k prodeji nemovitosti na dědičku, která vlastní 1/8. Nevíme, jak dále postupovat, týká se exekuční příkaz celé nemovitosti nebo jen té 1/8? Může se tato dědička například vzdát svého dědictví? Předem děkuji za radu.

Může exekutor odhalit účet i v zahraničí?

Dobrý den, zřídil jsem si účet u slovenské Fio banky. Jak to je s dosahem exekutora na takový účet? Nejde mi ani tak o to, jestli na něj dosáhne (pomocí evropského exekučního titulu ano), ale jestli má šanci zjistit jeho existenci dotazem u české Fio banky? Mám navíc v rámcové smlouvě k účtu napsáno, že pro převody CZK v rámci České republiky lze používat stejné číslo účtu s kódem české Fio banky, tak mě to trochu zmátlo. Zcela upřímně jsem zakládal účet u slovenské Fio s tím, aby ho český exekutor nenašel (nejedná se o obří částku, poptávání zahraničních bank myslím nikdo dělat nebude) a já paradoxně mohl splácet dluhy - podnikám jako OSVČ a se zablokovaným účtem prostě zkrachuji a nebudu je mít z čeho platit. Děkuji za odpověď.

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, tento týden mi exekutor zablokoval účet z něhož si strhl určitou částku. Po telefonickém rozhovoru mi bylo sděleno, že během týdne mi přijde dopis. Ptala jsem se jaká je celková výše exekuce. Paní mi odpověděla, abych počítala zhruba s částkou o dva tisíce nižší. Na účtě mi tím vznikl minusový stav. Jsem matka samoživitelka. Zaměstnání mám. Ale zaměstnavatel nevyplácí výplatu hotově, jen na účet. Jaké by bylo pro mě nejlepší řešení? Mám povinnosti platit nájem atd.

Blokace účtu, z čeho mám žít?

Dobrý den, mému otci na účet chodí pouze důchod, ze kterého je jedna exekuce už srážená. Teď mu banka zablokovala účet pro jinou exekuci. Z čeho bude žít, když důchod je jediný jeho příjem? Děkuji za odpověď.

Půjčí mi po insolvenci?

V bankovním sektoru mi bylo sděleno, že i po uplynutí pětileté lhůty od ukončení insolvence nedostanu žádnou půjčku. Budu prý napořád nedůvěryhodný. Co je na tom pravdy? Děkuji

Lze přepsat exekuci na syna?

Dobrý den, moje maminka je už asi přes 4 roky v insolvenci a pred rokem jsme si chteli vzit od Vodafone simkarty a internet. Jenomže jsme tam meli maly nedoplatek, tak nam dali jenom internet, coz za 2 mesice jsme zaplatili. Jenomze za ten internet chteli 5 000 a to nam porad nedali ani jednu simkartu. Tak jsme to chteli hned zrusit a uz to neslo, pac bychom se nedoplatili. Je to bohuzel na jeji jmeno, protoze nas pan u vodafonu přemluvil, kdyz uz tam jednu simkartu mela. Takze nam to naskocilo pak a jeden pan z Vodafone po nas chtel do 3 mesicu zaplatit 55 000 Kc a to jsme bohuzel nemeli. Jen jsem posilal tolik kolik jsem mohl a on ze to nijak nejde a ze mamce da exekuci. Tak se ptam, sla by ta exekuce prepsat na mne? Aby nezrusil nikdo mamce insolvenci. Dekuji

Může exekutor obstavit dávky?

Dobrý den, když si udělám účet a nechám si tam posílat dávky ze sociálky, muže mi to exekutor zablokovat? Někde jsem zaslechl, že pokud jsou to peníze z úřadu na živobytí, tak na to exekutor nesmí. Co je na tom pravdy?

Může matce s dítětem exekutor obstavit účet?

Dobrý den, prvně mi přišla výplata na vkladení knížku a na poště jsem nemohla vybrat, prý exekuce. Na hlavní pobočce jsem jen odevzdala vkladení knížku, prý ke kontrole. Teď se synem jsem úplně bez prostředků. Jak zjistím, kdo mi obstavil účet, abych se mohla s nimi domluvit? A mohou mi sebrat celou výplatu, když jsem matka sama se synem a teď nemohu ani zaplatit byt a popkatky? Děkuji

Dlužím v zahraničí

Dobrý den, mám půjčku a paušály ve Švýcarsku, už 2 roky tam nejsem, nic nesplácím. Je možné, že mi zabaví majetek v ČR? Nebo jak to oni řeší, když do Švýcarska už nejezdím?

Soudní výlohy

Pokračování dotazu č. 6601: Jestli to tedy chápu správně, po uhrazených soudních výlohách se může platit poté i nějaká další částka jiná?

Náklady na exekuční vymáhání

Dobrý večer, když má člověk na úctě třeba 300 000 Kč, a poté má na ten účet exekuci, mel uhradit nějaký poplatek, který uhradil a pote bylo řečeno, ze ta exekuce byla prodána do vice společnosti a skočila tam další blokace 6 300 Kč, tak bylo opět uhrazeno a odblokování stále neproběhlo. A dokonce se musí uhradit soudní výlohy, v hodnotě 6 700 Kč, protože se ten soud jakože prohrál, chápu to správně? Nemůže se ta cena 6 700 Kč za ty soudní výlohy zvedat nebo zůstává? A co se stane tedy po uhrazení té částky za ty soudní výlohy? Bude již účet odblokovan, nebo tam budou i pote další problémy a další částky, které se budku muset kvůli tomu odblokovani zaplatit?

Založení účtu v exekuci

Dobrý den, chtěl bych si založit účet, ale mám exekuce, které mi strhávají přímo z výplaty. Tak nevím, jestli si můžu založit účet, kde by mi chodil zbytek výplaty. Nevím, jestli by mi exekutor mohl na účet a stáhnout mi to z účtu. Nevím jak postupovat. Poraďte děkuji.

Manželství, exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o radu. Manžel má insolvence od roku 2015, řádně vše splácí. Mě z insolvence vyřadili, takže manžel má vše na sebe. Skoro vše je na něho, jen jeden úvěr je na mě a ten činil 190 598 Kč. Má ho v insolvenci a splácí ho. V roce 2016 mě kontaktoval exekutor, že ho musím splácet taky. Domluvili jsme se na 1 500 Kč měsíčně s tím, že musím zaplatit 168 524 Kč. Posílala jsem pravidelně až do teď. 17.5. 2019 mi přišel dopis od exekutora, že to přebírá někdo jiný a dal mi srážky z platu, částka je 138 603 Kč. Prosím o radu, jestli se s tím dá něco dělat. Přijde mi, že stále oba platíme a částka se nesnižuje. Děkuji

Mohu si půjčit v exekuci?

Jsem v exekuci bez peněz. Mohu si vzít půjčku alespoň 3 000 Kč, aby mi to nezabavili nebo nezablokovali? Děkuji

Rozdíl mezi exekucí a insolvencí

Dobrý den, mám exekuci zhruba 200 000 Kč, měsíčně mám výplatu 21-24 000 Kč, záleží jak jsou v měsíci svátky nebo kolik mám přesčasů. Chtěla bych si nechat udělat osobní bankrot, ale zajímá mě, kolik by mi zbylo po 1.6.2019. Děkuji za odpověď.

Výpočet nezabavitelné částky

Pokračování dotazu č. 6561: Který legislativní předpis toto upravuje?

Zvýšení nezabavitelného minima

Dobrý den, obracím se na Vás s následující žádostí. Mám důchodový výměr starobního důchodu 10 810 Kč. Jsem ve výkonu rozhodnutí (exekuci) a pobírám v hotovosti 7 835 Kč. Kolik Kč budu dostávat v hotovosti od ČSSZ v souvislosti se zvýšením nezabavitelné částky od 1.6.2019 ? Děkuj za odpověď

Máme exekuci a insolvenci

Dobry den,chceme s pritelem koupit baracek, ale mame mensi problem. Ma vyzivovaci povinost ke dvoum detem a byvala zena mu dala exekuci na vyzivne a tento rok by mu mela exekuce skoncit. Ja mam take dve deti a byla jsem v insolvenci, kterou jsem splatila za 3 roky (100%) a skoncila mi 2017. Mame sanci ziskat uver? Dekuji

Přeplatek na dani a exekuce

Dobry den, mam dotaz ohledne dani. Dostali jsme danovy preplatek na jedno dite. Bylo nam vypocteno 30 000 Kc, ale pry mel manzel dluh u O2 17 000 Kc, tak nam je strhli. Chtela bych vedet, zda na to maji pravo, kdyz jsou penize zdanene a nikdo nas o nicem neinformoval ani si nejsme vedomi, ze bychom meli dluh. Vsechny exekuce ma manzel na platu, ktere uz 3 roky splaci. Prosim vas o odpoved a radu, velice dekuji.

Přítel má dluhy

Dobrý den, mám takový obrovský problem - a to, že jsme se v březnu s přítelem sestěhovali do Residomo bytu na jeho jméno. On má ale z minulosti dluhy na ČPZP, VZP a odpadcích, které chci v pondělí s ním pozastavit a sjednat na 500 Kč měsíčně. Bojím se, že proto nebo spíše i přesto zaklepe soudní exekutor a začne vykonávat své dílo. Jelikož pro upřesnění skoro všechno v našem společně obývaném bytě je můj majetek a ne jeho a já prostě logicky nechci pykat za něj. Co mám dělat? Může i přes jeho novou snahu zaklepat exekutor a zabavit mé věci? Jelikož jedině od pračky (za 12 tisíc) mám na své jméno důkaz. Od ostatních věcí samozřejmě paragony mám, ale není nikde mé jméno a lednici máme darovanou od mých rodičů, kterých se tohle už vůbec netýká. Mám strašný strach o svůj vlastní majetek, co mám dělat?

Srážky ze mzdy a blokace účtu

Dobrý den, mám exekuci, kterou mi splácí můj zaměstnavatel. Otázka zní, zda exekutor zmrazí můj bankovní účet? (i když zaměstnavatel splácí můj dluh) Děkuji

Exekuce a vyživovaná osoba

Dítě, které přerušilo studium na střední škole, je mu již 18 let, přihlásilo se na ÚP, ale podporu v nezaměstnanosti nepobírá. Může být pro exekuci vedeno jako vyživovaná osoba?

Jaký majetek exekutor zabaví?

Pokračování dotazu č. 6526: To Vám pěkně děkuji. Vůbec jste mi neodpověděli na to, co jsem se ptala.

Manželství, rozvod a exekuce

Dobrý den, můj manžel (OSVČ) má dluh u zdravotní pojišťovny. Přestože se ho snažil splatit, dluh byl předán k exekuci. Exekutor mu povolil splátkový kalendář a prozatím žádné další kroky nepodnikl, nyní po 18 měsících splácení se jedná cca o čásku 30 000 Kč. S manželem si už delší dobu nerozumíme a já jsem se odstěhovala na jinou adresu a chtěla bych požádat o rozvod. Zajímalo by mě, jak exekutor v praxi postupuje, když by došlo na zabavování majetku. Bude se automaticky zajímat i o mě nebo si vystačí s majetkem na adrese manžela, pokud dluh pokryje? A jak je to v případě zablokování účtu? Budu mít blokovanou částku ve výši poloviny dluhu nebo celého, případně nebudu moci vůbec disponovat s účtem? Děkuji za odpověď.

Výživné a exekuce

Dobrý den, rodiče se rozvádí a dohodli se, že otec bude mojí matce platit výživné, které bude chodit na můj účet - bude jej posílat přímo zaměstnavatel. Je zde možnost, že v případě, že by byla na otce uvalena exekuce, exekutor mi účet zablokuje? Výživné je uvedeno v Dohodě o vypořádání vzájemných majetkových vztahů (tedy smluvně podloženo).

Přítel si na můj účet posílá výplatu

Dobrý den, přítel si na můj účet nechává posílat výplatu. Je možné, kdyby spadl do exekuce nebo do insolvenčního řízení, aby mi ho zablokovali? Děkuji za odpověď.

Výše nezabavitelné částky ze mzdy

Dobrý den, exekutor mi zablokoval účet, na kterém mám kontokorent. A když se s ním domluvím na exekuční srážce se mzdy, myslíte, že mi jej odblokuje? A jaká částka mi zůstane z výplaty nepostižitelná?Děkuji za informaci.

Proč mi nechtějí půjčit po exekuci?

Dobry den, potrebovala bych poradit. Pokud jsem mela drive problem s exekuci a vse mam jiz zaplacene, nemam exekuci ani jine dluhy, a presto mi nikde nepujci, tak kam nebo na koho se mam obratit? Nebo proc mi nechteji pujcit?

Jak rychle mi exekutor zablokuje účet?

Dobrý den, založil jsem si nový bankovní účet. A zajímá mě, za jakou dobu přijde na můj účet exekutor. A za jakou dobu mi ho zablokuje? (Cca 1 týden, 1 měsíc, 3 měsíce) Děkuji za odpověď.

Mám hodně exekucí

Dobrý den, přišlo mne více exekucí, srážky ze mzdy. Jsem víc jak 17 let mimo ČR. Teď jsem nastoupila do české firmy. Umíte mně nějak poradit? Může to být už promlčené? Děkuji

Může exekutor blokovat účet?

Dobrý den, může exekutor zablokovat cizí účet, pokud jsou srážky ze mzdy už od zaměstnavatele dané a čeká se na uplynutí zkušební doby? Děkuji za odpověď.

Bankovní poplatek za exekutora

Dobrý den, dnes jsem zjistila,že mi byl z účtu odečten poplatek za poskytnutí bankovní informace 250 Kč. Dočetla jsem se, že je to asi dotaz od exekutora. Chci se zeptat, zda je možné zjistit konkrétní osobu, která dotaz podala, jelikož si nejsem vědoma žádného dluhu. Můj účet není zablokován a funguje i nadále. Děkuji za odpověď.

Nesplatitelné dluhy a dětský účet

Pokračování k dotazu č. 6439: Dobrý den, děkuji za odpověď, leč odpověděl jste mi, že má ex-partnerka má přístup k účtu nezletilé dcery, což je mi jedno, ať ho klidně má, ale především to nebylo předmětem dotazu. Dále jste mi odpověděl, že mi v exekuci zbývá minimum a že je dobré své dluhy splatit. Na to jsem se už vůbec neptal, peníze z podnikání mi zůstávají všechny, dluhy jsou nesplatitelné a, při vší úctě, je to moje věc, nezlobte se. Jediné, na co jste mi neodpověděl, bylo to jediné, na co jsem se ve skutečnosti ptal, a to jestli k účtu dcery mají přístup exekutoři řešící mé dluhy. Děkuji za odpověď.

Spoření pro dceru

Dobrý den, chtěl bych dceři (16 let) pořídit účet a chtěl bych se zeptat, kdo je vlastníkem účtu. Jestli jím je sám nezletilý či zákonný zástupce. Problém je, že se potýkám s několika exekucemi. Nejde mi ale o nějaké ukrývání mých peněz, či "odklánění" výplaty apod., ale o to, jednak šetřit dceři do budoucna (VŠ atd.) a jednak pro její případnou potřebu, nic víc. Dcera je v péči matky, ale nechci, aby ta měla k účtu přístup, tedy nechci, aby účet podepisovala ona, což by bylo nejsnažší, naopak si chci k účtu ponechat přístup já. Je nějaké řešení ? Děkuji

Mohou mi v exekuci zablokovat účet?

Exekutor mně provádí srážky ze mzdy. Zůstává mi nezabavitelná částka a zablokovali mi účet. Nemohu disponovat se zbytkem peněz. Mají na to právo? Můj mozek to nebere. Děkuji za odpověď.

Exekuce a přednostní pohledávka

Dobrý den, jsem invalidní důchodce prvního stupně a pracuji na hlavní pracovní poměr 30 hodin týdně. Přišla mi na plat exekuce nepřednostní. Moje odměna za práci je za měsíc 10 000 Kč plus můj důchod, který je 5 721 Kč. Mám dvě děti, které chodí do školy a chtěl bych se prosím zeptat, kolik mi musí exekutor nechat z platu. A ještě jsem se chtěl zeptat, do platu dostávám bonusy na děti asi 2 700 Kč.  Může mi to taký vzít exekutor? Když mi přišla na plat exekuce nepřednostní a přijde druhá přednostní, jak to vlastně funguje? Vyplácí se prvně jedna a pak druhá? Moc vám děkuji za vaši odpověď.

Mám exekuci, mohou sáhnout na plat manžela?

DOBRY DEN, MÁM EXEKUCE, JE JICH VÍC. MŮŽOU MOU EXEKUCI STAHOVAT Z PLATU I MANŽELOVI? A KDYŽ MÁ NA SEBE AUTO, JESTLI MU HO MŮŽE EXEKUTOR ZABAVIT. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

Kolik mi budou srážet ze mzdy?

Dobry den, prisla mi exekuce na plat. Beru 20 tisic mesicne, najem 8 900 Kc. Kokik mi budou strhavat a kolik mi zustane? Dekuji za odpoved

Výše srážek v exekuci pro rodinu

Dobrý den, manžel má měsíční příjem 25 000 Kč. Má exekuce i přednostní. Máme spolu dvě děti a z výplaty mu paní účetní poslala na účet 6 432 Kč. To přece není ani životní minimum natož nezabavitelne minimum. Zajímalo by mě, kolik tedy může účetní strhnout z platu. Děkuji

Ukončení insolvence a exekuce

Dobrý den, v březnu mi bylo doručeno Usnesení o ukončení mé insolvence po 5 letech. Soud uznal splnění oddlužení (32%), avšak neosvobodil mne z placení pohledávek. V posledním roce jsem přišla o zaměstnání a onemocněla, a tudíž mé měsíční splátky byly poté nepravidelné a nižší. Vyčíslený rozdíl však jsem připravena nyní uhradit, a proto jsem v zákonné lhůtě podala odvolání. Paní soudkyně svolala na 15.5. jednání. A tudíž tedy právně má insolvence nebyla dosud ukončena a přesto dnes byl mému zaměstnavateli doručen exekuční příkaz od jednoho z mých věřitelů! Prosím - má na toto jednání exekuční kancelář právo? Vždyt Usnesení nenabylo právní moci, a je nařízeno soudní jednání. Děkuji předem za odpověď.

Kolik se vyplatí vydělávat v exekuci?

Dobrý den, vláda schválila novelu vyhlášky, která dlužníkům zvýší hranici příjmů, nad kterou jdou všechny peníze na splátku dluhů. S účinností od 1. června tohoto roku dochází ke zvýšení nezabavitelné částky, která zůstává dlužníkům, kteří jsou v exekuci a insolvenci a kteří si na svoji obživu vydělávají prací. "Zatímco podle současné úpravy se jim vyplatí pracovat maximálně do 16 000 korun čistého měsíčně a vše, co vydělají nad tuto částku, v podstatě jde na úkor exekuce, a to je demotivuje od hledání si legálních příjmů, tak nově tato částka bude 25 715 korun čistého měsíčně,“ řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (ANO). Novela se promítne i do již zahájených insolvenčních a exekučních řízení. V nich se srážka za měsíc červen provede již podle nových pravidel. Můj dotaz je, zda-li je to oficiálně potvrzeno, že od 1.6. 2019 bude nezabavitelná částka vyšší i pro mě, který jsem v insolvenci už 4 roky a mám splaceno 50% dluhu. Znamená to tedy, že když člověk vydělá např. 20 tisíc čistého měsíčně, tak mu zůstane nezabavitelná částka 15 475 Kč čistého namísto dosavadních 9 644 Kč? Děkuji za odpověď

Jak sepsat vylučovací žalobu

Pokračování dotazu č. 6387: Dobrý den, děkuji za odpověď. Prosím o radu, jak zformulovat Vámi doporučovanou vylučovací žalobu, když se jedná o finance příspěvkové organizace, která nemá nic společného s exekucí zaměstnance. Pokud to musí udělat příspěvková organizace, komu tuto žádost adresovat? Děkuji za radu. S pozdravem

Vylučovací žaloba

Jsem ředitelka příspěvkové organizace. Zaměstnávám pracovníka, kterému jsme na exekuční příkaz provedli první srážku ze mzdy. Zbývající částku 12 858 Kč, která náleží pracovníkovi, jsme poslali na jeho účet. Omylem paní účetní tuto částku poslala dvakrát. Pracovník by částku rád vrátil, ale účet byl zablokován. Požádala jsem exekutora o vrácení alespoň jedné částky, která byla poslána neoprávněně a nepatří pracovníkovi. Odpověděl mi slovy "proč bych to dělal". Pokud dostanu na účet neoprávněně peníze, musím tuto skutečnost oznámit, jinak je to posuzováno jako trestný čin. U exekutorů je to jinak? Prosím o radu, jak získat chybně poslané finance zpět na účet organizace. Děkuji za Váš čas.

Mimořádný příjem v exekuci

Dobrý den, přítel má několik exekucí, také mu přišla exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky a to na doplatek na daňový bonus a doplatku na dani z příjmu fyzických osob z ročního zúčtování. Jde mi o to, jestli mu účetní může strhnout a zaslat přeplatek na dani z příjmu fyzických osob. Tento přeplatek je součástí čisté mzdy a z ní už se srážky na plat počítají. Takže by měl tento přeplatek stržen dvakrát. Jak je to tedy správně, může účetní přeplatek zaslat exekutorovi a následně z čisté mzdy (kde je také tento přeplatek počítán) počítat srážky na jiné exekuce?

Ukončení insolvence

Dobrý den, mám úspěšně ukončenou insolvenci, soud vydal rozhodnutí o splnění oddlužení a osvobození od placení zbytku pohledávek. Je nutné podat písemnou žádost o zrušení exekuce exekutorskému úřadu, nebo ji exekutorský úřad zruší sám automaticky? Děkuji předem za odpověď.

Insolvence a invalidní důchodce

Jsem invalidní důchodce a po příteli splácím 2 exekuce. Do současné chvíle u jedné je splacena jistina u druhé je splacena jistina částečně. Doposud mé dluhy splácela teta, která nyní mi oznámila, že již dluhy splácet nemůže. Můj příjem je ve složení z inv. důchodu a soc. dávek na bydlení ve výši kolem 8 200 Kč. Dále splácet nemohu nic, protože náklady na bydlení činí měsíčně 5 100 Kč a zbývá mi na živobytí 3 200 Kč. Protože v dohledné době nemám možnost žádné brigády ani zaměstnání pro nemoc, která mi to nedovoluje, chtěla bych vstoupit do insolvenčního řízení, kde by mě podpořila matka darovací smlovou asi na částka ve výši 2 500 Kč. Výše mého dluhu je přibližně 260 tisíc. Chci se zeptat na to, jestli je možné v červenci 2019 již podávat žádost o insolvenci podle nového zákona a na koho se nejlépe obrátit pro sepsání této žádosti. Do této doby budu muset splátky přerušit, neboť nemám z čeho platit. Musím oznamovat exekutorům můj záměr v řešení mé situace? Děkuji za odpověď.

Jak si nechat vyplácet mzdu?

Pokračování dotazu č. 6373: A pokud nejde mzdu vyplatit v hotovosti?

Výplata na synův účet?

Dobrý den, mám vedenou exekuci a zajímalo by mne, jestli mi můžou zablokovat zřízeny účet, když mi tam chodí výplata v rozmezí 12 000 - 13 000 Kč, víc ne. Mám 2 děti. Nebo si to mám radši nechávat posílat k synovi na účet, který je studentský?

Exekutoři mi blokují účet

Mé dluhy se pohybují kolem 1 mil. Kč, jsem v invalidním důchodu, na který je vedena doživotní exekuce v částce 1 635 Kč, takže mým jediným zdrojem příjmu je důchod, který po odečtení činí 9 500 Kč. Výplatu mi z bezpečnostních důvodů vyplácí pošta. Jsem rozvedený a bydlím na ubytovně, abych nemusel na poště vyplňovat poštovní složenky pro různé platby jako je kabelová televize IPTV od společnosti O2, kde poplatek za jednu platbu činí 33 Kč. Založil jsem si účet ve Fio bance, na účtě nebyly žádné finanční prostředky a přesto byl zablokován a tato blokace trvá už 4 roky. Tak jsem si založil účet v Equa Bank, který je zablokován, ačkoli ti samí exekutoři za 4 roky od Fio banky neviděli ani halíř. Přesto mi ho zablokovali. Tak jsem si založil účet v mBank a Air Bank a i v těchto bankách exekutoři blokují můj účet. Tak se ptám, jaký to má vůbec smysl to jejich blokování, když ví do předu, že nevymůžou ani halíř. Dělají to záměrně, aby mně co nejvíce otrávili život nebo je vedou k tomu jiné důvody? Fakt nechápu tu jejich aroganci. Pořád přemýšlím jak se jich zbavit a nevím jak tak snad mi někdo poradí. Děkuji předem za případné odpovědi.

Půjčí mi v exekuci?

Dobrý den, jsem OSVČ, do měsíce budu mít své první daňové přiznání. Průměrná mzda za měsíc je 32 000 Kč. Potřebovala bych půjčku, ať si můžu zaplatit své závazky. Mám 2 exekuce, jedna ve výši 16 000 Kč a druhá 36 000 Kč. Potom ještě 31 000 Kč, co mám více menších nedoplatků, které bych také ráda urovnala. Dohromady to je tedy 83 000 Kč, které bych si chtěla půjčit, ať to můžu splácet. Takhle chce každý své peníze co nejdříve, je toho hodně naráz, takže všechno nestíhám a úroky rostou. Žiji ve společné domácnosti s přítelem, který má 20 000 Kč měsíčně. Bohužel banka mi určitě nepůjčí, jelikož mám exekuci na účet a nevím jak tuhle situaci řešit. Je nějaká společnost, která vám dluhy dá dohromady a platíte jen jednu splátku té společnosti? Děkuji za případné zodpovězení mého dotazu.

Jak řešit exekuce zaměstnanců?

Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec má několik přednostních i nepřednostních exekucí. Mimo jiné u třech exekucí k nám došla i  exekuce na daňový bonus a na přeplatky z ročního zúčtování. Jedná se mi o to, jak správně a komu vyplácet daňový bonus. 1) Nepřed. exekuce „A“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy 23.3.2012 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky - daňový bonus, doručeno k nám  20.8.2018  2) Nepřed. exekuce „B“ - exekuce  srážkami ze mzdy povinného  - prvnímu plátci mzdy doručeno 23.10.2017 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněž. pohledávky z titulu daňového bonusu - doručeno k nám 28.2.2018 3) Nepřed. exekuce „C“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a  jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy, což byla naše firma 5.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky -z titulu vyplác. daňového bonusu vyplývajícího z daňového zvýhodnění u daně z příjmu FO a i další peněžité pohledávky, která bude vznikat ze stejného titulu i v budoucnu - doručeno k nám 19.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky z titulu vratitelného přeplatku na dani z příjmu fyzických osob i z titulu vratky na daňovém bonusu za zúčtovací období 2018 i ze stejných titulů vzniklých i v budoucnu došlo k nám 22.2.2019 Můj první dotaz: Komu mám správně strhávat daňový bonus ze mzdy? Dosud jsem ho posílala na exekuci „A“, protože jsem brala datum, kdy došla exekuce na mzdu 23.3.2012), ale nyní jsem vyčetla, že exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky se na jiného zaměstnavatele nevztahuje.  Takže jsem měla pravděpodobně strhnout daňový bonus na exekuci „B“, protože exekuce na bonus přišla jako první a to 28.2.2018. Je to tak?  Nebo dle jakého data se mám řídit? Nějak se v tom ztrácím.  Druhý dotaz: Kam zaslat strženou exekuci z ročního zúčtování. Přeplatek na dani z příjmu FO je jasný, ten zašlu na exekuci „C“, ale kam zaslat exekuci  z titulu vratky na daňovém bonusu , která k nám přišla 22.2.2019? Moc děkuji za brzkou odpověď

Exekuce

Dobrý den, nastoupil jsem do nového zaměstnání, založil si účet a hned mi na něj přišla exekuce od Celního úřadu na 800 Kč. Počítám s tím, že mi bude po výplatě daná částka střžena, ale chtěl jsem se zeptat, zda budu moci se zbytkem peněz nakládat, nebo zda mi bude účet zablokován a bude mi poskytnut jen dvojnásobek životního minima. Děkuji.

Založení účtu v insolvenci

Dobry den, mohu si založit běžný účet když mám insolvenci? Když mi tam budou chodit penize, nezablokuji mi ho?

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, jsem v exekuci a musím si založit běžný účet, kam mi bude posílána výplata po srážkách exekutora. Může mi exekutor ještě obstavit účet?

Hypotéka a exekuce

Dobrý den, žiji a pracuji v zahraničí a v České republice mám záznamy v registru NRKI, kde jsem měl dluh za 2 spotřebitelské úvěry u Essox a Home Credit, které následně přešly do exekuce. Letošním rokem jsem všechny dluhy uhradil. Nyní mám možnost převádět si měsíčně do ČR pravidelnou částku 25 000 Kč a v Česku nemám žádné výdaje na živobytí. Chci se zeptat s ohledem na mou situaci se záznamem v nebankovním registru a pokud bych 6x za sebou řádně odeslal tuto částku na český účet, poskytne mi banka hypotéku na pořízení nemovitosti, když budu mít k tomu 20% svých zdrojů? Řekněme úvěrový rámec 1 500 000 Kč? Má smysl žádat o hypotéku v tomto kalendářním roce, nebo počkat déle aby banka viděla, že mi nevznikají žádné další dluhy od zaplacení? Moc děkuji za odpověď.

Dětský účet a exekuce

Dobrý den, chci dítěti založit dětský účet, na které by mu chodily alimenty. V současné době je na mě uvalená exekuce a plánují jít v červnu do insolvenčního řízení. Chci se zeptat, zda insolvenční správce nesáhne na dětský účet a jaké jsou limity na výběry peněz z účtu. Je možné vybírat více peněz na placení nájmu atd.? Děkuji za odpověď. 

Komu dlužím?

Dobrý den, na firemním účtu mám nějaké exekuce. Nějaké jsou zaplacené a další částečně. Jak zjistit kde mohu doplatit zbylé částky a komu? Banka mi nebyla schopna zjistit od koho jsou exekuce již zaplacené i ty neuhrazené. Kde prosím získám info, abych mohl exekuce doplatit a kontaktovat exekutora o zaplacení? Díky.

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, jak je to s novou úpravou zákona od 1.6. 2019 o pracujících dlužnících? Týká se nový přepočet nezabavitelné mzdy i pro lidi v insolvenci? Děkuji

Společné jmění manželů, dluhy a exekuce

Dobrý den, z předešlého manželství mám exekuce a nyní bychom se s přítelem rádi vzali. U notáře chceme sepsat oddělené jmění manželů, ale ráda bych věděla, zda i přesto se nemůže stát, že exekutor zabaví rodinný dům, který vlastní přítel. Děkuji moc za odpověď.

Dědictví a exekuce

Dobrý den, já a bratr budeme řešit dědictví po matce (nemovitost). Bratr má velké exekuce a já si chci nemovitost ponechat s tím, že se vzdá dědictví a já ho vyplatím do 5ti let. Účet nemá, hned by ho exekutoři asi stejně zablokovali. Jak mu mám peníze předávat, abych byla krytá tím, že jsem ho vyplatila a jeho věřitelé pak nepožadovali peníze po mě.

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, od června se zvyšuje nezabavitelna částka na mzdu na 25 700 Kč. V současné době mám exekuci na plat nepřednostni a z 28 tis. čistého mě zůstává 12 852 Kč. Bude mi zůstávat stejné nebo více? Děkuji za odpověď

Blokace účtu a ukončená exekuce

Dobry den, prosim chci se zeptat na jednu vec. Byla mi ukoncena exekuce z roku 2004, kde byla blokoce uctu u jedne banky. Tak jsem si nechaval vyplatu vyplacet na ruku. Tak se chci zeptat, zda tam jeste ty penize jsou nebo ne. Predem dekuji za odpoved.

Dluh na zdravotním pojištění

Dobrý den, mám dluh u VZP. Od podzimu se snažím s VZP a exekutorem vyjednat splátkový kalendář. Stále jsem měl dokládat nové a nové podklady a chodil od jedněch dveří ke druhým. Stále musíte počkat, pošleme Vám to a to..., přineste to a to... Při dnešní schůzce mi paní bez obalu sdělila, že mi narůstá penále a tak nespěchají. Mám nějakou obranu proti takovému jednání, nebo insolvence je pro mne tak jediným řešením? Děkuji Vám za radu a přeji příjemný den

Blokace cizího účtu

Bratr má exekuci na zdravotním pojištění. Platím z mého účtu bratrovy splátky. Může mi jeho exekutor zablokovat účet? Děkuji

Vymáhání pohledávek

Dobrý den, syn je v insolvenci, má u nás trvale bydliště, společnost která se přihlásila soudu se svojí pohledávkou ji přeprodala jiné společnosti. Je možné, že ji budou chtít vymoct jinak než přes insolvenci? Děkuji

Matka samoživitelka s dluhy

Dobrý den, mám exekuce u více společností, kdy celkový dluh dělá cca 550 000 Kč (i u zdravotní pojišťovny), jednu exekuci každý měsíc splácím, ale stále mi k tomu strhávají z platu (PPM). Jsem na mateřské dovolené, PPM mi dělá cca 16 000 Kč. V dubnu nastupuji na RD, kdy si budu moci zvolit výši příspěvku až do 15 000 Kč (ještě nevím přesně, jak to je, zatím jsem žádat nebyla). Chtěla bych se zeptat, jakou mám šanci na oddlužení a jakou výši rodičovského příspěvku bych si musela zvolit. Jsem samoživitelka, otec "neznámý", jedno dítě. Velice děkuji za informaci.

Uhradila jsem většinu dluhů

DOBRY DEN, ZAPLATILA JSEM V INSOLVENCI 2013-2018 78% SVYCH DLUHU, ALE BYLA MI INSOLVENCE ZRUSENA MESIC PRED KONCEM, PROTOZE JSEM NESPLNILA PODMINKY INS. VICEMENE ZE ZDR. DUVODU A OSOBNICH. KAZDOPADNE JSEM SE DOSTALA DO DLUHU A ODVOLANI MI POVOLILI, ALE DEN PRED TIM MI TO ZNICIL CLOVEK, KTERY MI UDAJNE MEL POMOCI. HNED JSEM DOSTALA EXEKUCI NA CASTKU, KTEROU JSEM V INSOLVENCI ZAPLATILA SKORO CELOU. NA 150 TISIC. TEDY JESTE JEDNOU CELOU CASTKU ZNOVU. A TED TO BUDU MIT SPLACENO. CHCI SE ZEPTAT, JESTLI VSECHNY NEDOPLACENE DLUHY KDE JE CHYBEJICI CASTKA TREBE 3 TIS. MUSIM ZAPLATIT ZNOVU ZA OBDOBI 5 LET? MUZETE MI PROSIM PORADIT?

Ukončení exekuce

Dobry den, exekutor mi jiz odblokoval vse co bylo blokovano (zaplaceno v insolvenci 100%). Sdelil mi, ze o zastaveni exekuce pozadal opravneneho a ceka se na jeho souhlas. Zajimalo by me, co by se delo v pripade, kdy opravneny souhlas neda nebo nechce dat nebo se nevyjadri napr. ve lhute 14 dnu. Nerad bych, aby nekde tzv. visela nedokoncena nebo nejak nedoresena exekuce jen kvuli tomu, ze se opravneny nevyjadril :)

Mám exekuci a vdala jsem se

Mám exekuci na majetek. Výše vymáhané částky je 23 000 Kc. Tento dluh mi vznikl dlouho před uzavřením manželství. Jsem vdaná měsíc a k manželovi jsem si přinesla pouze věci osobního charakteru, t.j. oblečení a obuv. Manžel je již dlouho vlastníkem bytu a všechny movité (televize, notebook) věci nabyl dlouho před naším seznámením. Co vše mu může exekutor zabavit? Děkuji. PS: Již v minulosti mi soud zrušil jinou exekuci pro nemajetnost. Může mi to nějak pomoct? S manželem prakticky nemáme nic nového koupené. Nic co by se mohlo jevit jako společné jmění manželů.

Náhrada za ztrátu výdělku

Dobrý den, mám exekuci a měla jsem pracovní úraz, za který mi náleží náhrada za ztrátu na výdělku a bolestné a chci se zeptat, jestli mi tyto peníze může exekutor vzít. Děkuji

Povolená insolvence a exekuce na plat

Dobrý den, v lednu mi bylo povoleno oddlužení, mzdové účetní jsem poslala rozhodnutí od soudu i přesto mi ze mzdy sráží exekuci s tím, že rozhodnutí soudu je k přihlášení pohledávek a ne zrušení exekuce.

Nezaplatil jsem včas pokutu, přišla exekuce

Dobry den, nezaplatil jsem včas pokutu za rychlost (500 Kč). Platit po termínu by to nemělo smysl dle mých zkušeností (peníze zpravidla vrací a čeká se na správní l). Jelikož vím jak to běžně chodí, čekal jsem na info o budoucím správním řízení a navýšením tak pokuty na cca 2 500 Kč. To vše bych akceptoval, jelikož jsem se přestupku dopustil. Dnes po roce mi místo jakýchkoliv informací a upozornění obstavil správce daně účet na 1 000 Kč a poštou přišla exekuce na 1 000 Kč. O tu částku mi absolutně vůbec nejde, je směšná, ale díky tomu budu veden ve všech možných registrech. Jak se bránit? Děkuji za odpověď.

Co je to insolvence?

Může na mě exekutor podat insolvenci bez mého vědomí?

Exekuce na firemní účet

Dobrý den, mám zablokovaný firemní účet s.r.o. exekutorem. Může mi banka vyplatit životní minimum? děkuji za odpověď

Syn má exekuce

Dobrý den, nás syn s námi žije ve společné domácnosti, má tu i trvalý pobyt. V případě že nesplácí půjčky, může se případná exekuce vztahovat i na nás? Děkuji

Blokace účtu v insolvenci

Chtěl bych ještě zeptat, v případě, že budu mít schválenou insolvenci atd. a době insolvence mi exekutor zablokuje účet, tak jak se dostanu k penězům (mzda), které mi tam budou chodit. Mám si je nechat posílat ke známému a pokud ano, nebude pak hrozit, že zablokují účet i jemu? A ještě jeden dotaz, když mám účet v bance vedený na moje jméno, ale mzda co tam chodí není moje, ale disponenta, tak ten účet může taky exekutor zablokovat? Děkuji

Může mi exekutor zablokovat účet?

Dobrý den, když proti mně není vedená žádná exekuce, ale chystám se do insolvence a v případě, že mi insolvenci schválí a budu mít splátkový kalendář atd., může mi potom exekutor, banka nebo někdo zablokovat účet? Předem děkuji za odpověď.

Exekuce a dětské stavební spoření

Dobrý den, máme s přítelem (nejsme manželé) dceru narozenou v lednu 2019. Přítel jí založil stavební spoření, tedy nyní máme začít spořit. Přítel se narodil v ČR (má tedy občanství), trvalý pobyt má cca 5 let v Německu. Problém je, že teď zjistil, že v ČR má nějaké exekuce. Bude to řešit právně. Může exekutor sáhnout na to co naspoříme dceři? Na smlouvě je jako zákonný zástupce uveden přítel. Spořím já - platím složenkou jménem dcery. Děkuji

Kolik je mé nezabavitelné minimum?

Dobrý den, jak je to s exekucí na plat, když dluh každý měsíc splácím dohodnutou částkou? Může mi exekutor začít strhávat i z platu, když teď nastoupím do práce? Momentálně jsem byla pouze jako brigádník a měla jsem nárok na příspěvek na bydlení i příspěvek na živobytí, takže mi exekutor neměl odkud strhávat. Mám proto teď obavy, že když nastoupím do zaměstnání a exekutor to zjistí, že mi bude i přes dohodnuté splátky strhávat z platu. Pokud ano, můžete mi prosím napsat, kolik by mi mohl strhávat z platu cca 15 000? Mám 2 děti (7 a 11 let) a nájem platím 9 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Může mi exekutor zablokovat účet?

Dobrý den, mám exekuci na účet a podaný návrh na insolvenci. Může mi exekutor peníze zabavit?

Dluhy po manželovi

Dobrý den, mám dluhy po svém ex-manželovi. Exekutoři absolutně selhávají, neboť vymáhají tyto nesplacené závazky pouze ode mě (já jsem zaměstnaná, můj ex-manžel si podniká, ale není oficiálně zaměstnán). Ještě nemáme vypořádané SJM - kde není žádný majetek, pouze tyto závazky, které se nedají v rámci SJM po něm vymáhat. Pouze v případě, že bych je oficiálně převzala před soudem já - což lze insolvencí. Zvažuji insolvenci, neboť je jedna větší exekuce, další jsou menší, ale částka je cca do 330 000 Kč. Problém je v tom, že mám firmu s.r.o.. Firma pouze poskytuje služby, nemá majetek, vklad 1 Kč. Co se týká dluhů, chci splatit 100%. Důvodem proč bych do insolvence šla jsou brutální úroky, které na zmíněných závazcích stále narůstají. Exekutor obstavil účet mému 11-ti letému dítěti a absolutně ignoruje i smlouvu o zřízení BÚ, kterou jsem mu zasílala včetně vyjmenovaných paragrafů, které svým jednáním porušuje. Dalším důvodem je naděje vymahatelnosti v rámci vypořádání SJM s bývalým manželem. Je možnost ve stavu, kdy jsem zaměstnaná na HPP jít do insolvence, aniž bych se musela zbavit své firmy? Když chci splatit 100%, fixní měsíční částkou - splátkou? Už v dnešní době mi jde na exekuce měsíčně cca 12 000 Kč a umořuji jen to nejnutnější.

Blokace účtu

Na účet mi zaměstnavatel posílá nezabavitelnou část mzdy a i přesto, že je to nezabavitelná část, tak mi byla zabavena. Respektive bankou zablokována pro exekutora. Co mám udělat proto, aby nezabavitelná částka byla skutečně nezabavitelná? Myslím tím opatření, které bude trvalé, abych nemusel každý měsíc žádat o uvolnění a dokládat skutečnosti, které to potvrzují. Účet mám u Unicredit Bank a Air Bank. Děkuji

Blokace účtu

Dobry den, po insolvenci a zaplaceni 100% prihlasenych pohledavek mi exekutor zablokoval sporici ucet. Vsechny usneseni jiz nabyly pravni moci. Tajima me, zda na to ma exekutor narok zablokovat penize, ktere jiz dostal zaplacene v insolvenci. Jak se mam branit? Mam obavy, aby tuhle radoby exekuci neposlal i memu zamestnavateli a ja pak slozite z nej nedostaval penize. Predpokladam, ze pravo je na me strane. Dekuji za odpoved

Kdy lze podat žádost o insolvenci?

Dobry den, synovi nabehly exekuce na plat. Chtel si podat zadost o insolvenci, ale ted nevi, jestli to jde. Muzete mi poradit, jestli muze insolvenci jeste podat? Dekuji

Srážky ze mzdy

Dobrý den, chci se zeptat, je výpočet srážek ze mzdy stejný jak u exekuce tak u insolvence? Děkuji.

Skončila mi exekuce a nemám na živobytí

Dobry den, dva dny pred vyplatou mi skoncila exekuce na ucet. Byl jsem tam 70 000 Kc v minusu. Sice se 25 000 Kc strhlo, ale tim padem nemam na poplatky ani na živobytí, alimenty atd. Da se s tim neco delat?Predem děkuji

Exekuce a podnikání

Dobry den, nabral jsem si drive nejake pujcky a byl jsem na HPP, momentalne jsem OSVC a hrozi nejake exekuce, bydliste mam na urade a sidlo firmy udelane na virtualni kancelar. Nemam zadny majete, zadne auto, zadnou nemovitost, vyplacene faktury mi chodi na ucet pritelkyne. Jak to tedy probiha, kolik mi muze exekutor strhavat? Jak je to u OSVC, nema nekdo zkusenost? Děkuji

Exekuce vedená na zaměstnance

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom vykonávania zrážok nášho zamestnanca. Proti povinnému je vedených niekoľko exekúcii. Zamestnanec je zamestnaný v našej firme od 1.11.2018. Prvá exekúcia nám bola doručená 27.11.2018. Poradie pohľadávky sa riadi dátumom 12.4.2017. Ďalšia exekúcia nám bola doručená 16.12.2018. Poradie tejto pohľadávky sa riadi dátumom 1.6.2015. Obidve pohľadávky sú prednostné. Mimo nich sme obdržali samozrejme ešte ďalšie exekučne príkazy. Nie je nám jasné ako postupovať s prvou exekúciou. Zahájili sme už zrážky zo mzdy a je zrážané na exekúciu Č.1 ktorú sme obdržali 27.11.2018 a nie je nám jasné či v nej už pokračovať, aj keď druhá exekúcia bola prvému zamestnávateľovi zaslaná v roku 2015. Dakujem za odpoveď. Martin

Dětský účet v exekuci

Dobrý den, mám exekuci. Chtěla bych zařídí malému účet, kam by mu chodila mateřská a příspěvek na bydlení. Může exekutor tyto peníze zabavit? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, když si založím účet na Slovensku, může mi ho obstavit exekutor? Předem děkuji za informaci.

Konsolidace exekucí

Dobrý den, jdou všechny exekuce spojit v jednu a pravidelně je platit měsíční splátkou? A hlavně, kde si to vše zařídit? Dělají takové služby i banky? Děkuji

Zmírnění exekuce a odblokování účtu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám exekuci na plat, máme i zablokovaný společný účet (manžel je majitel, já mám pouze dispoziční právo), zda je nějaká možnost požádat o zmírnění exekuce co se týče odblokování účtu, jelikož z něho platíme další pohledávky, SIPO a podobně. Děkuji

Mám volit exekuci nebo insolvenci?

Dobrý den, mám exekuci na plat už skoro rok a za tu dobu jsem zaplatil necelých 100 tisíc z celkové částky 380 tisíc (od 5 věřitelů). Rád bych se zeptal, jestli se mi vyplatí více nechat si to strhávat z platu (což mi zbude tak akorát na živobytí 14,5 tisíce) a nebo podat insolvenční návrh. Nevím co z toho je lepší a rychlejší cesta, tak abych už to měl za sebou splacené a měl už konečně celé výplaty nebo aspoň větší měsíční příjem. Děkuji za odpověď.

Manželství a exekuce

Exekutor mi kvůli manželčině exekuci zablokoval účet. Nemám už 3 měsíce z čeho platit nájem a energie. Co mám dělat?

Srážky z důchodu

Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuce na starobní důchod. Tu částku, co mi strhávají každý měsíc z důchodu, posílají to hned exekutorovi každý měsíc, nebo to posílají najednou ve chvíli kdy mi postupně strhli celou exekuci? Jde o to, že exekutor mi tvrdí, že je stále zapotřebí zaplatit 230 000 Kč a přitom mi to už strhávají několik let. Tak jestli nějaká částka neleží někde na sociálním zabezpečení. Děkuji za odpověď.

Exekuce před insolvencí

Dobrý den, zaplatil jsem exekutorovi z výplaty za 5 měsíců částku 54 000 Kč. Soud mi povolil oddlužení a zaplatil jsem částku 170 000 Kč za 5 let. Zajímalo by mě, jestli dostanu zpět zaplacenou částku před insolvencí, když nebyla použita na pokrytí dluhů? Děkuji Ladislav

Mohou po mně vymáhat dluhy partnera?

Dobrý den, rád bych se zeptat, zda v případě, když si jeden z partnerů nechá změnit příjmení na příjmení toho druhého (bez právního svazku), je možno po druhém z partnerů vymáhat peníze na splátky exekucí prvního z nich. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jakub.

Jsem v exekuci a chci si založit účet na své děti

Dobrý den, chtěl bych si na mé 3 děti 4, 16 a 17 let založit účty, abych mohl normálně fungovat, protože mám nedořešené exekuce. Je tu nějaké řešení? Předem děkuji za radu.

Dluhy manžela teď vymáhají po mně

Dobrý den, v prosinci mi skončila insolvence a soud mi schválil osvobození od nesplacených pohledávek. Můj manžel se kterým nežiji několik let má exekuce nyní po skončení mé insolvence mu přišlo do datové schránky, že má pohledávku u nebankovní společnosti a že z mého účtu budou strhávat peníze na tuto pohledávku. Mně tam chodí podpora z ÚP. Mají na to právo? Jak se můžu proti tomu bránit?

Dluhy v manželství a insolvence

Dobry den, snacha ma exekuci a uvazujeme o insolvenci. Ale tim ze se ji zbytek uroci tak to nemuze nikdy zaplatit. Dotaz zni - kdyz dluh na ktery ma exekuci mela jeste za svobodna,  tykalo by se to tez syna, kdyz jsou ted manzele? Dekuji

Nemám na zaplacení dluhu, zablokovali mi účet

Dobrý den, půjčil jsem si u jisté společnosti a neměl jsem jak zaplatit. Včera mi přišly peníze z práce a dnes jsem zjistil, že mi byl účet zablokován. Dlužím u té společnosti 22 000 Kč. Chci se domluvit na splátkách, ani tolik nemám na účtu. Prý je to ale nezajímá, že nemám ani na nájem, ani pro ně na splátku. Jak se mužů bránit? Děkuji předem za odpověď na dotaz.

Koupě RD s exekucemi

Dobrý den, kupuji rodinný dům, na kterém je 2x exekuce a 1x zesplatněný hypoteční úvěr. Exekuce vyplatím v hotovosti a na zbytek ceny domu si sjednávám hypotéku. Měl bych stávající banku požádat o dokument, kde bude vyčíslení dluhu a potvrzení, že odstraní zástavy a jiné věci z katastru. Jak se takovýto dokument nazývá? Zaslechl jsem někde Kvitance - je to možné? Díky

Exekuce a dražba domu

Dobrý dem, bratr má 1/6 domu ve kterém bydlím (mám 4/6). Je vyhlášena elektronická držba, ale zároveň podáváme žádost o oddlužení (insolvence). Platí stále to, že dražbu je nutno zrušit, pokud byl podána tato žádost k soudu před zahájením dražby?

Zasílání výplaty na dětský účet

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, dcera ma založený dětský účet. Zablokuje mi ho exekutor, když by tam příteli chodila výplata? Ten má exekuci, ale nemáme společné ani jméno. Děkuji

Chci se vdávat, ale mám dluhy a exekuce

Dobrý den, máme se snoubencem před svatbou, ale já mám dluhy a exekuce. Existuje způsob jak mého budoucího manžela zcela chránit od mých dluhů a exekucí a přesto se vzít? Děkuji za odpověď

Insolvence a exekuce důchodu

Dobrý den, jsem v ID a již 3 roky jsem v insolvenci a řádně splácím. Ale i tak mi exekučně strhávají peníze z invalidního důchodu. Jak je to možné, dá se to nějak řešit? Děkuji

Exekuce v insolvenci

Dobrý den, 17.1. přišel exekutor a když jsem neměl peníze, sepsal si nějaký majetek. Dne 22.1. Jsem vstoupil do insolvenčního řízeni. 28 .1. se tu objevil exekutor znovu a věci odvezl. Chci se zeptat, zda na to měl právo. Děkuji

Dlužím peníze a mám exekuci

Dobrý den, byl mi zablokován účet z důvodu exekuce. Tak jsem si hned zjistil u koho mám exekuci a věřitel mi řekl kolik dlužím (15 000 Kč) a jestli jsem dostal dopis, ze mi běží 30 denní lhůta na zaplacení částky, která je splatný do 8.2. 2019 a poté vzroste dluh na 22 000 Kč. Chci to zaplatit hned, ale bojím se, kdy mi opět uvolní účet a jestli ještě nebudu platit něco víc než mi exekutor třeba neřekl. Děkuji za odpověď.

Nebankovní půjčky zdarma

Pokračování dotazu č. 5817: Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď co se týče nebankovních půjček. Ale chtěl bych se ještě ujistit. Když si někdo půjčí první půjčku zdarma bez úroků vratnou do 30 dnů. Je tomu opravdu tak, že když se půjčí částka, splatí se do 30 dnů, tak tím celá záležitost končí a nemůžou pak chtít už ani korunu?

Jsem předlužená, co dělat?

Dobrý den, jsem na rodičovském příspěvku a nevím si už rady. Půjček mám nad hlavu jen z mojí blbosti. Nestíhám to splácet. A nechci se dostat do exekuci. Můj dluh u banky a nebankovních společnosti je zhruba 150 000 Kč. Mohli by jste mi poradit co mám dělat? Děkuji za odpověď.

Vyplatí mi insolvenční správce to co vymohl exekutor?

Dobrý den, měl bych dotaz. Podle soupisu majetkové podstaty jsou majetkem dlužníka finanční prostředky na účtu penzijního připojištění ve výši xxxx Kč a v exekučním řízení vymožené plnění ve výši yyyy Kč. Znamená to tedy, že vymožené plnění s danou částkou mi má moje insolvenční správkyně vyplatit? Díky

Darování dluhu

Pokračování dotazu č. 5789: Dobrý den, ano beru to, že zabavený dům je v pořádku, ale paní na exekuční nám řekla, že dluh je 2 miliony a něco, že pokud se dům prodá za nižší cenu, tak ten zbytek padá na mé syny, což opravdu nechápu nehledě na to, že bývalý stále žije. A opatrovníka mají z důvodu, že jsou nezletilí, jelikož je to kamarád bývalého a vůbec mu nejde o prospěch děti, tak budu žádat soud o nového opatrovníka, kterého jim určí. Nám je to jedno, hlavně aby pomohl dětem jak má.

Neplatnost darovací smlouvy

Dobrý večer, bývalý manžel daroval dětem (9 a 17 let) dům. Ale má exekuci. Stihl jim to darovat ještě než byla na dům uvalena exekuce, má dva dluhy (jeden na 8 milionů a druhý na 2 mil. Kč). Jelikož jsme se rozvedli, byla jsem se se starším synem na exekuci informovat a tam nám řekli, že bylo řízení o neúčinností darovací smlouvy a dům je zabavený. Což nám je jedno, protože tam už nebydlíme, žije tam stále bývalý manžel. Jde tu o to, že on dětem prý daroval i dluh 2 miliony. Dá se s tím něco dělat? Lze vrátit ten dům? Synové přeci byli a jsou nezletilí a tenkrát za něj rozhodoval opatrovník, mimochodem kamarád bývalého manžela, který se snaží pořád nějak snižovat cenu odhadů, aby si to bývalý manžel mohl přes známého odkoupit zpět.

Jak řešit předlužení?

Dobrý den, díky mým chybám jsem se dostal do situace, že jsem neplatil úvěr, potom jsem se předlužil u nebankovních institucí, které ze mě dostaly cca 200 000 korun a už vím, že dalším hledáním úvěru si „kopu horší cestu“. Ze vším jsem se podělil ze svojí přítelkyní, což je studentka. Jsme dá se říct mladý pár, máme kde bydlet, ale s tou mojí finanční gramotností je to horší. Chci se zeptat, procházím x webů a vím, že nechci další úvěr, ale řešení. Jakým způsobem lidem radíte, co dělat v takové situaci? Kdy může přijít exekutor? Dá se tomu všemu vyvarovat? Máte recept jak se již nezadlužit a dát vše dohromady? Nebo aspoň příklad jak se s toho dostat cokoliv? Díky za každou odpověď.

Exekuce na plat v insolvenci?

Dobrý den, jsem v insolvenci už čtvrtým rokem, ale teď mi přišla exekuce na plat. Můžou mi ji strhnout z platu, když mám insolvenci? Děkuji

Směnka, exekuce a blokace účtu

Dobrý den, mám dluhy u různých společnosti. Díky pravidelnému příjmu ze zaměstnání jsem dokázala dluhy pomalu splácet. Nedávno mi ale skončila pracovní smlouva, kterou mi odmítli prodloužit, jelikož jsem byla posledního půl roku na nemocenské. Momentálně jsem nezaměstnaná. Nedávno, když mi přišla výplata na bank. účet, jsem zjistila, že byl účet zablokován exekutorským úřadem z důvodu nezaplacení směnečné pohledávky. Dopis z exekutorského úřadu zatím nepřišel. Momentálně jsem ale bez příjmu a díky té blokaci účtu nemám ani na zaplacení splátek za tento měsíc. Prosím poraďte jak mám teď postupovat, abych se vyhnula osobnímu bankrotu? Děkuji

Kolik mi musí exekutor nechat ze mzdy?

Dobrý den, jsem zoufalá. Nastoupila jsem u nejmenované firmy na DPP s možností odpracovat jen 300h za rok. Na účtárně mi tvrdí, že budu dostávat daňový bonus na děti. A jelikož mám dluhy, údajně mi tento exekutoři strhnou? Mám dvě děti, 11 a 14 let ve své péči, žijeme spolu sami. Beru příspěvky na dítě, na bydlení 3 000 Kč. Alimenty mi jejich otec pošle jednou za 4 měsíce (500) Kč. Byt platím i se službami 9 000 Kč. Do toho výdaje za školu. Můžete mi prosím napsat, kolik mi musí nechat peněz a co vše mi můžou brát? Dluh sám o sobě nemám nesplatitelný, ovšem ty úroky a pokuty firem, které se pod to podepisují, jdou do statisíců.. Předem Moc děkuji za cenné rady. Petra

Zřízení účtu a dluhy v minulosti

Chci se zeptat, v minulosti jsem mela nejake uvery (tak cca pred 10 lety). Od te doby zadne uvery nemam. Nemam zrizeny ucet, ale jelikoz jsem nastoupila do zamestnani, potrebuji si zalozit ucet. Jaka je pravdepodobnost meho otevreni uctu? Byl by nejaky problém s overovanim co bylo před 10 lety? Mohly byt nejake uvery smazany? Dekuji za odpověď

Mohou mi v insolvenci vydražit nemovitost?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat a poradit se. Známí si před několika lety koupili byt a teď jsou v insolvenci. Insolvenci mají na 5 let, 4 a půl roku už mají bez jakéhokoliv problému splacené. Před pár dny jim přišel dopis, že mají zaplatit půl miliónu nebo jde jejich byt do dražby (půl roku před koncem insolvence). Jde to nějak napadnout, nějak tomu zabránit nebo jsou jak se říká v pytli? Nejde mi jen do hlavy jak se tohle může stát. Chápala bych, kdyby to neplatili, nebo byl s nimi nějaký problém, ale když to platí jak mají? Děkuji za odpověď

Ukončení insolvence a exekuce

Dobrý den, s manželem jsme měli společné oddlužení, které skončilo 14. prosince a následně jsme soudem osvobozeni od placení zbývajících pohledávek. Dnes jsem si všimla, že na katastrálním úřadě je stále poznámka o zahájení exekuce na dům, která tam byla zaznamenána v době před schválením oddlužení. Zajímalo by mne, zda musíme dát nějaký podnět k vymazání nebo může exekuce pokračovat?Přiznám se, že jsem celkem bezradná. Děkuji zdvořile za Váš čas.

Obstavený účet

První výplata přijde synovi na jeho účet, kde je exekuce. Od února tam také bude mít zřízené trvalé příkazy na výživné, půjčku-hypotéku a SIPO. Když tam přijde ta první výplata, budou se nejprve strhávat trvalé příkazy a pak zbytek peněz na exekuci. Zůstane na účtu i nezabavitelná částka např. na jídlo ? Děkuji za odpověď.

Výplata zasílaná na cizí účet

Dobrý den, může si syn posílat svou výplatu na můj účet? U své banky má na svém účtu exekuci. Může exekutor vzít peníze i z mého účtu, kam mi také chodí důchod ?

Otec si zasílá výplatu na můj účet

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám svůj účet u ČS, kam mi chodí výplata. Nicméně jsem si otevřela účet u Air Bank, kde mi chodí výplata mého otce. Je to z toho důvodu, že jsem za něj uhradila dluh a bála jsem se, aby si opět něco nepůjčil. Proto jsme jeho účet zrušili. Nicméně, kdyby se dostal opět do problémů, o kterých by mi neřekl, může mi exekutor postihnout oba účty? Mockrát děkuji za odpověď.

Mám exekuci, o které navrhovatel neví

Dobrý den, mám exekuci od ČSOB, ale když jsem byl v bance se na tu exekuci zeptat, tak mi paní řekla, že jsem s ČSOB neměl nikdy nic společného. Můžete mi prosím poradit kam se obrátit? Děkuji

Můžu mít účet v exekuci?

Chtěla jsem se zeptat, jestli si můžu nechat udělat běžný účet, když mám jednu exekuci na plat a jednu exekuci platím soudně z výplaty. Jde mi o to, aby mi ten účet nezablokovali, když mi tam přijde výplata. Děkuji za odpověď.

Exekuce a OSVČ

Dobrý den, pokud je účet (jediný který má) zablokován exekucí OSVČ, která stále podniká, platí i v tom případě možnost vybrat jenom jednorázově dvojnásobek životního minima? Z čeho má platit povinné zálohy na zdravotní a sociální pojistné a daň? (nehledě na průběžné výdaje nutné pro podnikání) Jde o OSVČ bez EET, které jsou všechny faktury hrazeny právě na ten účet a jiné příjmy nemá. Děkuji.

Obstavení majetku přítelkyně

Dobrý den, mají exekutoři právo zabavit majetek přítelkyně? Děkuji

Zasílání výplaty na cizí účet

Dobrý večer, mám dotaz: Moj partner má exekúcie, ktoré mu riadne strhávajú zo mzdy, zostáva mu tak životné minimum. Momentálne si dal v práci posielať peniaze na moj účet (ja dlhy nemám). Može sa stať, že mi zablokujú účet? Aj keď si dlhy riadne spláca? Ďakujem

Blokace účtu

Dobrý den, pokud si založím před podáním insolvence nový účet u jiné banky (kde bych neměl žádné dluhy), mohou mi zablokovat i tento nový účet? Dále se chci zeptat. Nový splátkový kalendář je nastaven v průměru až za 6 měsíců. Během těch 6 měsíců mi bude chodit a zůstávat celá výplata nebo je to již nějak strháváno? Děkuji.

Zahájení insolvence

Pokračování dotazu č. 5572: Dobrý den, děkuji za odpověď na otázku. Ještě pár otázeček. Půjčku tam mám, kterou zatím řádně platím, ale mám i jinde půjčky a mikropůjčky, které nezvládám platit. Proto chci požádat o insolvenci. Proto se chci zeptat, jak to bude po podání navrhu na insolvenci s výplatou v dalších měsících, která mi přijde na účet. Zda mi ji celou nestrhnou nebo jen něco? (penále atd)? A pokud mi zablokují účet, mohu si peníze vybrat osobně v bance? A od kdy mi začne správce strhávat insolvenční částku? Ihned po požádání o insolvenci nebo až rozhodne soud? Ještě jednou děkuji. Snad to bude vše.

Přítel má exekuci, zablokují účet i mně?

Dobrý den, bydlím s přítelem v jeho rodinném domku, oba tam máme trvalé bydliště. Nejsme sezdaní. Příteli hrozí exekuce a můj dotaz je, zda může být blokován i můj běžný účet, když máme společný trvalý pobyt. Běžný účet je jen na mě, přítel nemá ani dispoziční právo a výplata na tento účet chodí jen mě. Přítel má svůj běžný účet v jiné bance. Děkuji.

Chci požádat o insolvenci

Dobrý den, měl bych na Vás pár dotazů. Exekuci zatím žádnou nemám. Chci zažádat o insolvenci. Mám účet u banky, kam mi chodí výplata a kde mám také půjčku, kde momentálně nejsem v prodlení se splácením. Od podání žádosti o insolvenci tedy již splátky platit nebudu. Jak to bude s výplatou v dalších měsících? Nestrhne mi banka celou výplatu? Nerad bych byl dlužen i na nájmu atd. Druhá otázka. Jakmile zažádám o insolvenci, od kdy mi začnou strhávat insolvenci? A třetí, poslední otázka. Insolvence se strhává z platu, tedy, budu ji mít uvedenou na výplatní pásce? Nerad bych aby to v práci věděli. Rád bych byl v diskrétnosti. Děkuji za odpovědi.

Doplacení insolvence a ukončení exekucí

Dobrý den, v lednu 2019 budu mít poslední splátku insolvence a zjistila jsem z výpisu exekučního rejstříku, že mám 2 exekuce, které jsou v insolvenci přihlášené. Prosím co s tím? Děkuji za odpověď.

Exekuce na dětském účtu

Muže exekutor zabavit peníze ze spořícího učtu dětí, který je veden na jejich jméno? V případě že ne, co dělat? Děkuji za odpověď.

Splátkový kalendář

Dobrý den, byla mi doručená exekuce na částku 300 000 Kč. Jsem matka samoživitelka a na úhradu celého dluhu nemám. Jaká je pravděpodobnost schválení splátkového kalendáře v rozumné (pro mě nelikvidační) částky? Děkuji za odpověď. Marta

Blokace účtu a obstavení majetku

Dobrý den, když platím z výplaty exekuci, může mi exekutor obstavit účet v bance?

Výběr životního minima z účtu

Když mohu z účtu vybrat během exekuce dvojnásobek životního minima? Je to myšleno jednou za celou exekuci nebo měsíčně? A je třeba o to nějak žádat? Díky

Nezabavitelné minimum

Dobrý večer, jsem v exekuci, mám vyživovací povinnost na 2 dcery a pobírání životní minimum pro nás 3. Dostala jsem příkaz exekutora na strhnutí dlužné částky ze mzdy. Měsíční příjem mi dělá po stržení exekuce přibližně 12 300 -12 500 Kč. Strhnutí dluhu od exekutora dělá přibližně 9 500 Kč. Co mám dělat, když mi na živobytí tento měsíc zůstane necelých 3 000 Kč? Předem děkuji za odpověď.

Blokace účtu a výběr životního minima

Dobrý den, mám více exekucí a strhávají mi je ze mzdy. Chodí mi ,,nezabavitelné minimum". Exekutor na kterého se nedostalo mi zablokoval účet. Dovolil mi vybrat jen životní minimum. Mohu se nějak dostat ke zbylé výplatě? Prý na to nemám nárok. Děkuji za odpověď.

Půjčka na splacení exekuce

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jak si mohu půjčit tak, abych splatila exekuci.

Dluhy vzniklé před manželstvím a exekuce

Vdala jsem se v červenci 2017 a po třech měsících se odstěhovala a po roce rozvedla. Byla mi nařízena exekuce na účet. Z toho důvodu, že bývalý manžel měl půjčku již před uzavřením manželství. Žádala jsem o ukončení exekuce proti mé osobě, protože jsem nevěděla, že má nějakou půjčku. Před uzavřením manželství se to ani zjistit nedá. Chtějí po mně neustále něco dokládat, jaké jsou mé nároky na živobytí atd. Mají na to vůbec nárok, když v manželství žádný dluh nevznikl? Údajně přestal splácet až jsem od něj odešla. Co dělat a jak se tomuto protiprávnímu jednání bránit? Děkuji za odpověď a s pozdravem Linda

Syn v exekuci odkláněl peníze na můj účet

Dobrý den, mám účet u České spořitelny. Chodí mi tam můj plný invalidní důchod a příspěvek na mobilitu (ZTP). Donedávna tam posílal své výplaty i můj syn, který má prý několik exekucí. Já nemám žádnou, splácím jen běžnou půjčku. Předevčírem jsem se dozvěděl, že můj účet je zablokovaný exekutorem pro synův dluh. Jak mám postupovat, aby můj účet odblokovali? Dostal jsem dvojnásobek životního minima. Bohužel to na nutné platby nestačí.

Insolvence a exekuce v manželství

Dobrý den, jsem pár dní před rozvodem, ale manžel si vyřídil insolvenci, kterou již má schválenou. Než mu ji tzv. odklepli, tak mi přišla exekuce na plat. S manželem již nejsem dlouhou dobu a na veškeré spojení mi nereaguje. Jediné co jsem dokázala zjistit je odkud dluh pochází, a že tento dluh má zahrnut v insolvenci. Může mi exekutor nařídit exekuci, když je tento dluh přiznám v insolvenci? Vůbec nevím jak se v takovéto záležitosti bránit. Děkuji za odpověď

Posílám si rodičovskou na přítelův účet

Dobrý večer, mám dotaz ohledně exekuce. Přítel má účet u Equa bank. Stala se nepříjemnost, dostal manuální blokaci to znamená exekuci. Na účtu byl v mínusu 18 614 Kč. Jelikož mi na přítelův účet chodí rodičovský příspěvek, stáhlo se těch mých 8 100 Kč a zůstal účet s -10 514 Kč. Mám právo žádat výši rodičovského příspěvku po exekutorovi zpět? Nebo mi vrátí banka částku, která patří mé osobě? Jak prosím mám žádat peníze zpět pokud mám nárok? Děkuji předem za odpověď.

Založení účtu v zahraničí

Dobrý den, mám vedenou exekuci v ČR. Chtěl jsem se zeptat, jestli si i přesto můžu nechat založit běžný účet v jiné zemi např. v Rakousku, aniž bych tam bydlel či pracoval. A jestli exekutor zjistí, že mám vedený účet jinde. Děkuji.

Zesplatnění hypotéky

Dobrý den, mám hypotéku na dům, spolužadatelem je syn a je zapsán v katastru jako vlastník. Hypotéku splácím. Hrozí mi exekuce z FÚ. Může banka při exekuci zesplatnit hypotéku? A co bude dál?

Poplatek za sepsání návrhu na oddlužení

Dobrý den, když splácím exekuci pravidelně každý měsíc, může i přesto exekutor přijít ke mě domů a zabavit majetek? Teď řeším insolvenční řízení, ještě jsem před podáním návrhu, ale pořád váhám. Můžete mi prosím říct, jestli má insolvence nějaké velké nevýhody? Jelikož nyní mám pouze rodičovský příspěvek, tak mi přítel podepsal darovací smlouvu, abych na oddlužení dosáhla, může být tímto přítel nějak ohrožen on nebo jeho majetek? Dále, firma která by mi oddlužení zařídila, by si každý měsíc po dobu 5ti let brala tisíc korun a jejich právník chce za sepsání návrhu 4840 Kč a za podání návrhu chce dalších 4840 Kč, je toto v pořádku? Děkuji.

Nezabavitelné minimum

Pokračování dotazu č. 5366: Dobrý den, děkuji za odpověď a chci se ještě zeptat, zda je dcera povinná ještě exekutorovi něco dávat, když ji srážejí dle zákona z platu. Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne. 

Zastavení exekuce pro nemajetnost

Dobrý den, je možnost zastavení exekuce pro nemajetnost? Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne

Nestíhám splácet

Dobrý den, žiji v zahraničí a z toho důvodu jsem měla problém se schválením rodičovského příspěvku, ačkoliv nárok jsem mela. Po půl roce schválili příspěvky, ale vznikl tak problém, že jsem nemohla splácet půjčku. Předali mě na inkasní, mimosoudní a odmítli v bance uznat pojištění na nemožnost splaceni. Teď jsem rodičovský příspěvek vyčerpala a už tedy nemohu splácet dluh, který je předán právě mimosoudnímu vymáhání. Nevím co dělat, jiný příjem nemám a tedy nejspíše se rozběhne exekuce atd...? Je nejlepším řešením zažádat o oddlužení? Nebo jak nejlépe se v této situaci zachovat? Děkuji mnohokrát předem za radu. Přeji hezký den

Dcera je v exekuci

Pokračování dotazu č. 5280: Dobrý den, exekutor, který volal před 14 dny, kdy vyhrožoval vypáčením bytu, kde se dcera nenachází, tak opět volal a navrhoval splátky, kdy dceři z platu dle zákona strhávají a domáhá se ještě ať splácí 2 000 Kč. Jelikož dcera tady nebydlí, nemá dalšího majetku, jen osobní věci a to nikoliv u mne a psal jste, že když já sama jsem v insolvenci, tak by neměl u mne v podstatě co dělat. Myslím si, že tady přijede, bude mu stačit ukázat usnesení o mojí insolvenci. Pochopitelně mám i doklady o majetku (faktury) a ty jsou na moje jméno. Může vůbec exekutor chtít po mně třeba i kde se dcera nachází. Ona bydlí s přítelem a to v podnájmu, tudíž opět není byt její a je dost nepříjemné vysvětlovat majitelům nemovitosti tyto situace, protože musejí prokazovat, že majetek je jejich atd. Děkuji za odpověď.

Získám půjčku v exekuci?

Dobry den, mam exekuce a jeste splacim nejake mensi pujcky. Potrebovala bych vedet, jestli by byla nejaka moznost vetsi pujcky, ze ktere bych si vyplatila vsechny sve dluhy a splacela pak jen tu jednu pujcku Prijem mam docela vysoky (25 500-32 000 Kc),

Poplatky za blokovaný účet exekutorem

Dobrý den, měl jsem běžný účet u Poštovní spořitelny. Dostal jsem písemnou výpověď k účtu. Nyní jsem v insolvenci. Může si banka i nadále účtovat poplatky za vedení účtu, který byl blokován exekutorem? Pravidelně výpisy banka nezasílá. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jan.

Obstavení vkladní knížky

Dobrý den, může exekutor zabavit peníze z vkladní knížky, když majitel knížky peníze již vybral? (jedná se o akci u České spořitelny v Jablonci nad Nisou) A je možné takto dlužnou částku vymáhat na vkladateli, který nemá možnost výběru? Děkuji za pomoc. Milan

Dluh vzniklý před insolvencí

Dobrý den, proběhla u mne insolvence, která mi již skončila. Nyní na mne přišel exekutor s pohledávkou, která vznikla před schválením insolvence s tím, že to je možné, aby ji podali až po skončení insolvence. Je to možné? Kam bych se mohl obrátit?

Exekuce po řádně skončené insolvenci

V únoru 2018 jsem zdárně ukončil insolvenci, zaplatil jsem 50% dlužné částky. Teď jsem dostal znovu exekuci a proto žádám o pomoc. Má exekutor na to právo, když se nepřihlásil v roce 2013? Děkuji

Exekuce a obstavení majetku

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v insolvenci, moje dcera má ne vlastní vinou exekuci, kdy proběhl konkurz na byt, ten se prodal a konkurz skončil, nicméně zůstala nějaká jistina ještě a strhává se z jejího platu exekučně. Exekutor chce další splátky, ale dcera už nemá z čeho platit a exekutor chce vstoupit do bytu, kde se dcera nenachází, pobyt má na úřadě, nemá ani osobní věci v tomto bytě a v podstatě chce zabavovat majetek mně a já jsem v insolvenci. Může toto udělat? Dcera po dostudování školy nemá žádný majetek, jen plat a na ten má exekuci. Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Pokračování dotazu č. 5255: No právě můj účet mi zablokovali. Proto se ptám, do které banky mám jít.

Dluhy vzniklé před manželstvím

Dobrý den, mému manželovi hrozí exekuce. Jsou to dluhy před uzavřením manželství. Jaký bude na mě jako manželku mít dopad jeho dluhů? Máme předmanželskou smlouvu. Může exekutor obstavit můj účet, kam mi chodí výplata a důchod? Může mi peníze vybrat exekutor i z penzijního spoření, kam mi chodí měsíční platba? Jak mám postupovat, aby o všechno nepřišla? Děkuji

Exekuce

Dobry den, partner v breznu doplatil exekuci. Je mozne, ze prisel dopis o ucelne vynalozenych nakladech v rijnu? Poplatek za exekutora atd.? Veskere poplatky byly uvedeny, kdyz dluh zaplatil jednorazove v breznu.

Studentský účet a exekuce rodičů

Dobrý den, můžou exekutoři od rodičů na můj studentský účet? Přijde mi tam plnění za moji pojistnou událost, které je ve výši víc jak 100 000 Kč a nerada bych kvůli rodičům o to přišla. Děkuji mockrát

Nebankovní půjčka

Dobrý den, měl jsem dluh z Profi Credit. Předvolali mě k Odvolacímu soudu 1/10/2018. Dohodli jsme se s Profi Credit, že zaplatím jistinu 61 500 Kč plus příslušenství (úrok 8.05% do 3 pracovních dnů a náhrady řízení) a uděláme splátkový kalendář. V papíru od soudu je napsáno, že úrokové sazby činí 45% z 50 500 Kč od 19/05/2018 do zaplacení. Je možné, že když plním pravidelně splátkový kalendář, na kterém jsme se dohodli 1/10/2018, budou pořád pokračovat úroky 45% z jistiny, kterou jsem už splatil? Děkuji za odpověď.

Studentský účet

Dobrý den, můžou exekutoři od rodičů na můj studentský účet? Děkuji mockrát

Blokace účtu v zahraničí

Zdravím vás, máte prosím k názoru zde: https://www.banky.cz/poradna/3059-obstaveni-uctu-v-zahranici/ nějakou praktickou zkušenost či alespoň konkrétní poznatky? Skutečně se jednalo o českého exekutora? Díky

Blokace účtu v insolvenci

Dobrý den, před rokem jsem vyhlásila osobní bankrot. Úspěšně, nyní mám insolvenčního správce a řádně splácím. Chtěla bych si u vás otevřít účet, ale bojím se, že i přesto mi ho zablokujete. Jak je to tedy v situaci, kdy jsem v osobním bankrotu, mám ho řádně schválený a splácím. Lze mi zablokovat účet? Podle insolvenčního správce to totiž banky dělají, i když jim to zákon zakazuje. Děkuji za odpověď.

Poplatky a exekuce

Dobrý den, sjednal jsem si u Poštovní spořitelny běžný účet i s rizikem, že bude exekutorem obestaven. Při sjednávání jsem tuto skutečnost konzultoval s přepážkovou pracovnicí. Ptal jsem se na to, jestli bude možné účet po obestavení zrušit. Řekla, že asi ne. Až nyní po obestavení "prázdného" účtu s blokovanou částkou minus 490 000 Kč jsem se dozvěděl, že si spořitelna účtuje za každý i započatý měsíc poplatek 200 Kč. To je ten nejhorší způsob parazitismu. Je z toho nějaká cesta? Děkuji

Exekuce mzdy a bloknutý účet

Dobrý den, mám exekuci a berou mi ji z výplaty. Ze 100 000 Kč mi zbývá doplatit 19 000 Kč a už druhý měsíc mám bloklé konto, na které mi chodí to málo, co mi z výplaty zbude. Minulý měsíc mi dali 6 800 Kč, ale tento měsíc mi řekli, že nedostanu nic, poněvadž jsem dostal minulý měsíc. Co mám dělat? Nemám ani na jídlo. Když jsem volal exekutorce, tak se chovala velice arogantně a povýšeně, že prostě oni ty peníze chtějí za každou cenu a pokud chci, tak si mám výplatu posílat na jiný účet! Můžou to vůbec? A co dál? Děkuji

Exekuce a registr dlužníků

Dobrý den, měla jsem u Moneta Money Bank úvěr, který jsem po ztrátě zaměstnání nemohla dál splácet. Úvěr předali na exekuci, ale neřekli mi k jaké společnosti. Úvěr již mám splacený, ale nevím jak mám požádat o vymazání z registru dlužníků. Děkuji za odpověď

Exekuce na plat

Dobrý den, přítelovi minulý měsíc přišla exekuce na plat v celkové výši 11 695 Kč, která byla v plné výši stržena ze mzdy. Avšak tento měsíc mu přišla výplata na účet v plné výši, ale na účtě se mu peníze zablokovaly s tím, že si je prý exekutor může strhnout až po 30 dnech a že vymáhaná povinnost je pry 8 367 Kč. Nechápu tedy, proč mu to nepřišlo celé dohromady minulý měsíc a proč když byla exekuce jen 11 695 Kč. Má platit ještě 8 367 Kč. Vůbec tomu nerozumíme a v kanceláři exekutora to nikdo nezvedá. Děkuji

Exekuce

Dobrý den, chtěla bych si koupit auto cca za 50 000 Kč. Měla jsem v květnu na bankovním účtu exekuci - byla tam cca 7 dní - poté byla hned zaplacena. Je reálné, že mi na auto někde půjčí? Předem děkuji za odpověď.

Přítel a manžel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když by mi schválili insolvenci a já mám u mého přítele trvalý pobyt, nebude v tom problém? Nemůže přijít o byt? Nepůjdou věřitelé pak po něm?

Banka převzala dluh z exekuce

Dobrý den, zaregistroval jsem zde podobný dotaz, ale přesto bych se chtěl zeptat na jistou věc. Proti manželce je vedeno několik exekucí, dne 30.8.2018 podala žádost o insolvenci. Okresní soud tuto skutečnost vyvěsil na insolvenční rejstřík dne 31.8.2018. Náhodou jsem se dozvěděl, že mi exekutor dne 3.9.2018 zablokoval účet, na který mi nechodily žádné příjmy a byla tam hotovost pouze cca 100 Kč. Nyní po zablokování je v elektronickém výpisu uvedena částka mínus 490 000 Kč. Je toto přípustné? Děkuji

Otevření nového účtu

Dobrý den, mám exekuci, kterou řádně splácím. Je možné si otevřít někde účet?

Zastavená exekuce během insolvence

Dobrý den, mám dotaz. Byla mi schválená insolvence, ale během ní byla jedna z exekucí zastavena. Tato exekuce byla přihlášená k insolvenci. Jak prosím postupovat? Děkuji

Dětská vkladní knížka

Hezký den, obracím se na Vás s prosbou několika dotazů. Mám v plánu pořídit dětem vkladní knížky České spořitelny. Bohužel jsem ale byla vdaná za manžela, který si před manželstvím a v manželství půjčil od jiné banky nemalé částky. Máme spolu majetkové vyrovnání a současně jsme i rozvedení. Dle zákona se na mě vztahují i jeho dluhy po dobu 3 let od rozvodu. Mé dvě dcery nejsou bývalého manžela. Proto mám dotaz. Pokud bych dětem pořídila vkladné knížky, může i po rozvodu, pokud bude případně exekuce od bývalého manžela, sáhnout na ty penízky exekutor? Nebo mám nejlépe šetřit 3 roky něco bokem? Má vůbec exekutor nato právo? Velice Vám děkuji za pomoc. Přeji Vám hezký den

Dvojnásobek životního minima

Dobrý den, mám účet Era, který mi byl zablokován. Jak mohu vybrat dvojnásobek životního minima? Chodí mi tam důchod a jiné prostředky nemám. Na pobočce v Teplicích jsem nepochodil. Finance na účtu jsou. Děkuji

Nesplácela jsem půjčku

Dobry den, chci se zeptat, muj otec zadal misto me o insolvenci, nechal me neco podepsat (ani me to nenechal precist). O co jde. Pujcila jsem si penize na Vanoce s tim, ze to vse budu platit. Vedela jsem do ceho jdu. Moji rodice kdyz to zjistili, tak hned se zacali plest do toho a zarizovat insolvenci ja to nechtela a pred tim nez k tomu doslo tak mi rekli, ze nemam platit splatky, ze ty penize muzu vybrat ze se mi nic nestand. Pak me honili po telefonu exekutori. Chci se zeptat, pokud pozadam o zruseni insolvence a reknu soudu a spravci, ze moje rodice me navedli neplatit splatky a v mem bankovnictvi na jejich pocitaci iphonu zmenili data splatek, je mozna dostat se do stavu zpet, kdy jsem platila vsechno? Nechci, aby na me prisla exekuce. Za to nemuzu, protoze me navedli umyslne. Chteli mi udelat problemy. Jak mam postupovat?  Dekuji za odpoved

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, nedávno se mi ozvala bývalá zdravotní pojišťovna s nezaplaceným pojištěním z roku 2011. Strhávali mi cca 5 000 Kč přímo z pásky od zaměstnavatele a najednou mi zablokovali celý účet. Bohužel mi byla nabídnuta pomoct pouze ve formě životního minima (6 820 Kč), ale na celou exekuci mi padne výplata za půl roku, takže bych byla zcela bez prostředků. Chci se zeptat, zda se dá zažádat o nějakou částku, kterou by mi nechali na vyžití. Předem děkuji

Předplacená karta pro zasílání výplaty

Dobrý den, poradíte mi prosím? Mám exekuci na plat a účet u banky mám zablokovaný. Můžu si nezabavitelné minimum od zaměstnavatele posílat na předplacenou kartu? Například Freeplay či Coolkarta. Děkuji za odpověď.

Mám šanci získat půjčku v exekuci?

Dobrý den, když mám bankovní i nebankovní registry čisté, ale mám exekuci. Má smysl si požádat o půjčku? Děkuji

Kam zasílat výplatu při exekuci

Dobrý den, jsem v exekuci. Bohužel je jich několik, ale finanční obnos je mi strháván z platu, ze kterého mi zůstává jen nezabavitelné minimum. Mám však ale momentálně problém se zasíláním výplaty budoucího zaměstnavatele. Jaké jsou prosím mé možnosti? Nemohu vést dále své účty, jelikož jsou exekutorem zastaveny, a tudíž by mi nezůstalo ani to minimum, které by mělo. Jak mohu nyní postupovat? Mám obavy, aby nebyl odstaven i účet někomu z přátel, ke kterým bych si případně to své minimum zasílala a nechci jim způsobit tyto nelehké problémy. Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, návrh na zastavení exekuce na účet v bance musí prý být podán do 30 dnů od vyhlášení insolvenčního řízení, aby mu exekutor (IS) věnoval pozornost. Uvažujme situaci, kdy exekutor účet po vyhlášení IŘ kvalitně vysál a povinný ho léta nepotřeboval, protože přijímal mzdu v hotovosti, mzda nepřesahovala nezabavitelné minimum. Povinný si polepšil, mzda bude vyšší a zaměstnavatelská firma chce zasílat nezabavitelný zůstatek na účet povinného a srážkou zasílat zbytek výplaty na účet exekutorovi (IS). Protože se povinnému změnila situace, může s odstupem let podat u exekutora (IS) návrh na zastavení exekuce na účet v bance později s tím, že tam budou zasílány pouze nezabavitelné zůstatky mzdy? Děkuji za odpověď.

Založení účtu

Dobrý den, insolvenční správce prodal přítelkyni dům, z výplaty ji nechává pouze to co musí (cca 8 000 Kč). To chápu, ale chtěl bych se zeptat, zda si může přítelkyně založit vlastní účet, aniž by ji ho exekutor nebo ins. správce ihned zablokoval. Děkuji za odpověď

Neoprávněná exekuce

Pokračování dotazu č. 5001: Ještě bych se rád doptal, na koho se mám obrátit, abych své peníze dostal zpět. Jak mám postupovat? Mám jít na policii? Na soud? Napsat exekutorovi dopis? Prosím poraďte. Je zde další termín mého důchodu a obávám se, že bude stržena neoprávněně další částka. Děkuji vám.

Úspěšně zakončená insolvence

Dobrý den, v dubnu 2018 mi skončila insolvence a můj insolvenční správce zastavil srážení splátek z mého důchodu. V květnu 2018 jsem zjistil, že z důchodu je dál prováděna srážka, ale v jiné výši. Domníval jsem se, že se jedná o doplatek insolvenčnímu správci, ale když jsem vše na důchodovém oddělení v Praze telefonicky zjišťoval, bylo mi sděleno, že jistý exekutor tam zaslal exekuční příkaz na provádění srážek z mého důchodu za dluh, který vznikl před insolvencí. Má na to právo? A pokud ne, co mám v této situaci udělat, na koho se obrátit, abych získal peníze zpět? Děkuji vám za odpověď.

Založení účtu

Dobrý den, jsem před zahájením insolvence. Mohu si již založit účet v bance nebo počkat až na schválení?

Exekuce při insolvenci

Dobry den, mam oblepene veci od exekutora ale nez si pro ne dojeli tak jsem sla vyhlasit bankrot. Muzu ocekavat i tak prijezd exekutoru a mohou si odvezt veci ?

Půjčka po doplacení exekuce

Dobrý den, jen se chci zeptat. Doplatil jsem exekuci - mám šanci si vzít nové auto na splátky nebo leasing? Měsíční doložitelné příjmy mám kolem 60 000-70 000 Kč (pracuji v Německu na turnusy). Chtěl bych si koupit auto. Mám šanci? Moc děkuji za informaci.

Spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem zahájila insolvenci, mohu mít spořící účet? Už se tady na to někdo ptal a Vy jste odpověděl ano, ale z mých informací mi bylo sděleno, že mi vše vezmou. Takže když mám nějakou určitou splátku měsíčně a budu si odkládat ještě na spořící účet pod mým jménem, nevezmou mi to? Nebo si to mám založit na někoho jiného? Nedokážu odložit moc, ale za pět let to nějakou částku udělá. To samé, když mi na účtu zůstanou nějaké peníze, mohou je použít? Bylo mi řečeno, že vše radši v hotovosti, ale chci mít odloženo, kdyby náhodou. Děkuji za odpověď. Tereza

Výběr životního minima

Dobrý den, kolikrát mohu provést výběr z exekučně obstaveného účtu ČS na získání životního minima? Děkuji.

Blokace účtu

Dobrý den, rodiče jsou v insolvenčním řízení (povoleno oddlužení). V bance mají však z dob exekuce dvě blokace. Jak lze zrušit bankovní účet? Na zákaznické lince banky nedokázaly poradit. Děkuji, Lucie

Příjem z exekuce

Dobrý den, chci se zeptat. Naše firma má účet u Oberbank. Dne 21.6.2018 nám přišla z účtu platba s poznámkou: Převod konverze za účelem výplaty exekuce. Chtěla bych se zeptat, jak mám zjistit, o jakou exekuci popř. který konkrétní případ se jedná a k čemu jej mám přiřadit. Na vytištěném příjmovém bankovním dokladu vidím pouze bankovní účet odběratele. Děkuji

Exekuce a blokace účtu

Dobrý den, můj známý podniká, bohužel mu zablokovali účet, protože tři roky neplatil pojistku na auta, která prodal vždy během měsíce a teď musí zaplatit 75 000 Kč za tu dobu. On by to rad zaplatil, ale nemůže na účet. Lze to nějak vyřešit? Peníze bokem nemá, aby to rovnou zaplatil, pouze na tom účtě. Může to nějak banka povolit a vybrat ze zablokovaného účtu ty peníze? A nebo aby si je banka strhla? Děkuji

Doplacení exekuce

Dobrý den, nedávno jsem zaplatila exekuci za nesplacený kontokorent u České spořitelny a můj dotaz zní - zrušil se i bankovní účet? Exekuce trvala cca 4 roky.

Svatba a insolvence

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem druhý rok v insolvenci. Platím 100%. Mám přítele, který si mě chce vzít. Jednou jste tu už odpovídal, že pokud má člověk exekuci, insolvenci atd. v žádném případě se neženit/nevdávat. Ale i když dluh splácím a nejsem si vědoma, že bych nějaké další dluhy vytvářela, kdyby se nějaká pohledávka vyskytla, jak se o ní dozvím? Nebo by informovali mého ins. správce? Děkuji Martina

Úvěrový podvod

Dobry den, byvaly manzel si vzal na me pujcku u Providentu. O nicem jsem nevedela a soucasnemu manzelovi zablokovali dva ucty. Je mozne z kazdeho uctu vybrat zivotni minimum? S exekutorem jsem mluvila a domluvila se na mesicnich splatkach a na sepsani zadosti o zruseni blokace, ale nebyl mi schopen rict, jak dlouho trva odblokovani. Dekuji za radu

Úvěr ze stavebního spoření

Pokračování dotazu č. 4886: ZÁSTAVNÍ PRÁVO K POHLEDÁVCE ZŘÍZENÉ Smlouvou o zřízení zástavního práva k pohledávce na učtu stavebního spoření.

Překlenovací úvěr

Dobrý den, chci se zeptat. Jsem klientem Raiffeisenbank, kde mám hypoteční úvěr. Stále splácím překlenovací úvěr, kde mám naspořené finanční prostředky, ale řádný úvěr se z toho stane až v roce 2023. Je na mě vedena exekuce, kdy věřitel žádá o vyplacení peněz ze spořícího učtu. A zakazuje započtení Raiffeisenbank ve svůj prospěch. RB se mnou před 10 měsíci sjednala zástavní právo k pohledávce. Musí RB vyplatit tyto peníze ze spořícího účtu věřiteli? Děkuji za odpověď.

Výběr z účtu

Pokračování účtu č. 4862: Takže to asi peníze z účtu nějak nezískám. A můžete mi teda poradit, za co mám žít? To půjdu asi skočit pod vlak. Nic jiného už mi nezbývá.

Blokace účtu při exekuci

Pokračování dotazu č. 4860: A když mi tam chodí invalidní důchod každý měsíc, to si mohu každý měsíc vybrat ten dvojnásobek životního minima?

Invalidní důchod

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné nějakým způsobem dostat peníze (invalidní důchod) z účtu Era, které jsou blokované exekucí. Přišel jsem o dům a sháním něco jiného. Z invalidního důchodu mi již strhávají vše co se dá. Doporučili mi, abych si založil účet a tam mi budou posílat důchod. Jenže mi na účet sáhli exekutoři a já nemám za co žít. Jsem na konci svých sil. Prosím o pomoc.

Úspěšné ukončení insolvence

Dobrý den, může exekutor nahlížet do mého účtu, i když mám již 3 měsíce ukončenou insolvenci a soudem potvrzeno oddlužení v čele výši? Děkuji za odpověď.

Účet v insolvenci

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, zda můžu mít účet, když mám insolvenci? Zda mi na ten účet muže sáhnout exekutor? Děkuji

Srážka ze mzdy

Pokračování dotazu č. 4839: Dobrý den, já jsem se ptala insolvenční správkyně, zda ty peníze co mi srážejí ze mzdy jdou exekutorům a ona mi odpověděla, že ty peníze dostanu zpět. Mluvila jsem se známým a ten mi řekl, že on po celou dobu kdy se rozhodovalo jestli mu schválí insolvenci, což byly čtyři měsíce, tak dostal celou výplatu bez jakýchkoliv srážek. Soud jakmile mu schválil insolvenci, tak mu začali srážet peníze z výplaty. 

Srážka ze mzdy

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, 13.6. 2018 mi soud schválil insolvenci, ale trvalo to pul roku. Během toho než proběhl soud, tak jsem ze mzdy měla dál srážky na exekuce. Insolvenční správkyně mi řekla, že ty peníze mi budou vracené. Ale nevím kdy a od koho. Děkuji

Nová exekuce při insolvenci

Dobrý den, mám již 4 roky insolvenci, platím řádně. Teď na mě vyjelo, že mám exekuci z roku 2016. Jak je to možné, když mam insolvenci? Nemůžou přeci vznikat exekuce!

Dluhy v manželství

Dobrý den, v prosinci my byl zablokován účet kvůli manželově exekuci.Ten si zažádal o insolvenci a řádně splácí. Mohu si u jiné banky sjednat nový účet? Pokud ano, mohou ho exekutoři také zablokovat, když bude řádně splácet?

Blokace účtu

Dobrý den, můj otec je velmi zadlužený a mojí matce občas exekuce strhává část mzdy. Jelikož při tom dochází i k blokaci účtu, chce matka posílat mzdu na můj účet. Jsem zletilý a chtěl bych se zeptat, jaký by to mohlo mít dopad na mou osobu.

Blokace účtu

Pekný deň, chcel by sa informovať. Pracujem tu v Čechách, mám mzdu poukazanu na ruku. Ale mal by záujem si otvoriť tu v Čechách aj účet. Ale na koľko na Slovensku mám exekúciu či by mi mohli napadnúť aj tu i Vás účet? Dakujem za info. No na Slovensku mám otvorený účet na dcérkyne meno je taká možnosť aj u Vás? S pozdravom

Dvojnásobek životního minima

Dobrý den, mám dvě exekuce. Můžu u banky žádat o vyplacení dvojnásobku životního minima na každou exekuci zvlášť?

Exekuci při insolvenci

Dobry den, zijem v cechach a som uz 2 roky v insolvencii. Nedavno mi prisel exekucny prikaz zo Slovenska ci na sude ked mi schvalovali insolvenciu tak somsa spytala sudcu ci moze mi dat slovensko exekuciu. Povedal mi ze nie ze jeto ich chyba ze sa neprihlasili ked to bolo zverejnene na internete mohli sa pozriet. Chcem napisat tomu exekutorovi na SK, ze som v insolvencii. Odpustia mi ten dlh? Mali by lebo sa neprihlasili. Ale chcem od vas radu. Dakujem

Lze vkládat peníze na účet dcery?

Dobrý den, moje dcera má účet u Fio banky. Chci jí vkládat peníze na účet, ale po mém bývalém manželovi jsem v exekuci. Bojím se když mi dá oprávnění vkládat jí peníze na účet, aby to bylo bez poplatku, aby jí třeba nezablokovali účet, protože tam bude figurovat moje jméno. Děkuji

Exekuce před insolvencí

Dobrý den, měl jsem insolvenci, která mi skončila, a bylo mi schváleno oddlužení. Na začátku insolvence jsem měl exekuci na bytovém družstvu. Může po mně exekutor po skončení oddlužení vymáhat tuto částku?

Blokace účtu

Dobrý den, mám nabídku jít pracovat do severské země, ale peníze mi budou zasílat na devizový účet v ČR. Chci se zeptat, jestli může vydřiduch exekutor zablokovat i devizový účet v ČR. Zaměstnavatel mi říká že v žádném případě, ale v tomto českém kurníku je všechno možné.

Blokace účtu manželky

Může exekutor zablokovat cizí účet, na kterém si dlužník neukládá žádné peníze? Je to účet manželky, která s dluhem nemá nic společného, protože vznikl před uzavřením manželství s dlužníkem. Je možné jít na účtu do mínusu nad kontokorent? Částka přesahuje 100 tis. Kč.

Chráněný účet

Dobrý den, pracuji na DPČ za minimální mzdu a exekuce se mi strhávají z této částky. Výplatu pobírám v hotovosti. Mohu si založit účet v bance? Chtěla bych si touto cestou něco našetřit. Pokud nepřesáhnu dvojnásobek minima, může mi exekutor z tohoto účtu něco zabavit?

Životní minimum

Dobry den, muj mesicni duchod cini 5 287 Kc. Byl mi vyplaceny jednorazove za 4 mesice. Tyto penize mi banka zmrazila. Koho mam pozadat o vyplaceni, kdyz na jinem dotaze odpovidate, ze nezabavitelna castka pro jednotlivce je vyssi, nez pobiram ja? Muze mi banka tyto penize uvolnit, jako nezabavitelnou castku, kdyz je tam blokace od exekutora? Dekuji za odpoved.

Manželovy dluhy

Pokračování dotazu č. 4755: Nejsme manželé od roku 2011. Od roku 2014 jsme opět žili spolu. Mám vůbec nějakou šanci domáhat se o vrácení těchto peněz?

Manželovy dluhy

Pokračování dotazu č. 4754: Dobrý den, dluh vůči mně vznikl až v průběhu insolvence. Doplácela jsem ho, jelikož byly na manžela uvaleny dvě exekuce. V té době jsme spolu žili, nechtěla jsem, aby měl větší potíže. Když vstoupil do insolvence, byli jsme ještě pár. Smlouva byla sepsána, až když se bývalý manžel dostal z největších potíží (květen 2018). To nám se synem oznámil, že od nás odchází.

Dohoda o uznání dluhu

Dobrý den, za bývalého manžela jsem splácela dluh, který jsem doplatila v srpnu 2017. V té době jsme žili ve společné domácnosti. Od listopadu 2016 je v insolvenci. Začátkem května 2018 se odstěhoval, dluh uznal, máme sepsanou dohodu o uznání dluhu a vrácení, ale bohužel se k tomu nemá. Nevím jak postupovat. Děkuji za odpověď.

Majetek zabavený exekutorem

Dobrý den, exekutor mně zabavil nějaké věci, jsem již v insolvenci a mám i schváleny splátkový kalendář, kdy si mohu jet pro zabavené věci? Děkuji za odpověď

Exekuce na mzdu a blokace účtu

Dobry den, s exekutorem jsem se domluvil na splátkový kalendář 4 000 Kč měsíčně a na druhý den mi v práci účetní řekla, že mi tam přišla exekuce, že mi musí strhávat peníze, a aby toho nebylo málo, tak mi vzápětí zablokoval účet. Zůstal mi tam jen kontokorent, ze kterého můžu zatím vybírat peníze, takže nevím, co můžu čekat.

Peníze zasílané na cizí účet

Dobrý den, jsem v insolvenci, nechávám si zasílat výplatu na účet mého syna (starší 18 let). Může exekutor zasáhnout? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, prosím, jak je možné, že jsem již před více než měsícem uhradila exekuci (dali mi jí na účet) a dnes ráno jsem zjistila, že mi znovu pozastavili účet pro tu samou exekuci? Jsem v koncích a vůbec tomu nerozumím. Děkuji

Dětský účet

Dobrý den, může napadnout insolvenční správce dětský účet, který je vedený na syna? Na účet chodí alimenty a když mám něco navíc, dávám mu to tak také. Na účtu je pár tisíc, o které bych nerada přišla vzhledem k tomu, že je chci nechat na synovo výdaje (škola, narozeniny, jiné výdaje). Děkuji.

Odblokování účtu

Dobrý večer, maminka dlužila peníze u VZP, ale jelikož má malý důchod, dostal exekuci na účet její manžel, kterému chodí na jeho účet jenom jeho důchod. Dluh jsme 16.5. 2018 zaplatili. Písemně máme i dopis o skončení exekuce a zaplacení dluhu, ale účet je stále zablokován. Nevíme co máme udělat, aby byl účet odblokován. Můžete nám poradit? Děkujeme

Blokace účtu

Dobrý den, mám exekuce, jsem zaměstnaný. Na jakém účtu byste mi poradili si nechat zasílat výplatu tak, aby mi nezablokovali účet?

Nezabavitelné minimum

Mám exekuci. Kolik mi můžou brát z výplaty, která mi činí 18 000 Kč a kolik mi nechají?

Založení účtu

Dobrý den, pokud si založím účet (kvůli práci nemám jinou možnost) a nemám ani nikoho známého s účtem, za jak dlouho může exekutor na tento účet přijít? Děkuji a přeji hezký den, Irena.

Kontokorent při exekuci

Dostanu v bance kontokorent, když mám 3 exekuce?

Insolvence

Dobry den, jsem v insolvenci a 18.5. mi skoncila prihlasovaci doba pohledavek. Behem zacatku insolvence mi prisla na ucet exekuce na 1 570 Kc. Penize mi v bance drzi. Do prihlasek se take prihlasili, ale nevim kdy mi penize pusti. Spravce rika, ze mi je drzet nesmi, ale nic se nedeje a nevim kam se obratit, kdo mi to vysvetli. Dekuji

Dětské stavební spoření

Pokračování dotazu č. 4689: Rodiče nejsou sezdaní, ale žijí spolu. Ještě jednou děkuji za odpověď. Veronika

Dětské stavební spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může exekutor sáhnout na účet stavebního spoření dítěte, když má jeden z rodičů exekuci? Peníze na spořící účet posílá rodič bez dluhů. Také se chci zeptat co se stane s penězi, když dojde k řádnému ukončení smlouvy a výběru peněz. Poté na ně bude moci exekutor sáhnout? Děkuji za odpověď. Veronika

Dětský účet na zasílání výplaty

Dobrý den, mám dotaz ohledně dětského účtu. Chtěl bych založit na syna účet, ale abych tam mohl posílat výplatu.

Životní minimum

Dobrý den, byla mi zrušena insolvence a vyhlášen "nepatrný konkurs" a zablokován účet. V bance mi řekli, že životní minimum vyplácejí pouze při exekuci. To opravdu nemám na nic nárok? Děkuji.

Účet pro nezletilé

Dobrý den, chci nezletilé neteři zřídit běžný účet. Neteř ale dluží za svoz odpadu, protože její matka za ní neplatila. Tak bych chtěla vědět, jestli můžou neteři bankovní účet zablokovat exekutoři? Děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, manžel platí exekuci a bude chtít požádat o osobní bankrot. Co bude s mým účtem, který je vedený na mé jméno a byl mi zablokován? Děkuji za odpověď.

Ukončená insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, skončila mi insolvence a na můj účet mi přesto nahlédl exekutor. Co mám udělat, aby se to neopakovalo? Děkuji

Dluhy v manželství

Dobrý den, muj dotaz se týká manželovy exekuce, kterou splácel už v době, kdy jsme nebyli manžele. Teď mi ale zablokovali účet. Mají na to právo, když splátky poctivě platí? Pomůže insolvence? A co bude s mým účtem? Děkuji za odpověď.

Osobní bankrot

Dobrý den, jsem OSVČ a mám několik exekucí. Žádné půjčky, ale pojištění, sociální a daně. Bohužel to za pár let astronomicky narostlo. Požádal jsem o osobní bankrot, ale byl mi zamítnut, protože se jedná o pohledávky státu (u půjček by to prý bylo bez problémů). Částka ke splácení je tak vysoká, že bych o chlebu a vodě žil do konce života. Je to pro mne bezvýchodná situace a netuším, jak jí řešit. Zatím využívám odklon peněz na kamarádův účet, ale nepůjde to dlouhodobě. Prosím o radu jak to splácet bez navyšování úroků a penále, jak docílit osobního bankrotu a jak situaci skutečně vyřešit. Děkuji.

Poslala jsem peníze dceři v exekuci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poslala jsem si výplatu na dceřin účet aniž bych věděla, že má dluh u banky. Banka ji sebrala i mojí výplatu. Jsou to všechno mé peníze. Jak mám peníze dostat zpět? Děkuji

Blokace dětského účtu

Dobrý den, mám nezletilého syna, kterému jsem zavedla dětský účet, na který nechávám posílat příspěvek na péči o osobu blízkou. Příspěvek je na syna. Já mám exekuci, proto sama účet nemám. Chtěla bych vědět, jestli exekutor může tento účet zablokovat. Děkuji

Společný účet

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jak mohu dokázat že účet, který je psaný na mého syna (je mu 21 let) využívám jen já pro příjem svého platu a na bankovní převody. Bylo to kvůli exekuce. Nyní jsem v insolvenci, ale před insolvencí mi na účet přišly vyplacené peníze, teda přeplatek ze sociálky. Tento dluh jsem uvedla v insolvenci, ale oni se nepřihlásili a nyní mě z toho vysunuli a peníze vyžadují po mém synovi, který s tím nemá nic společného. Děkují Jana

Alimenty

Dobrý den, chcela bi som sa opíta, mám taký problem. Chcela bisom posielat mojej ceri alimenty na učet, ale jej zakoná zasupca jej jej babička, ktorá má exekuciu. Budu jej to blokovat? Lebo to nechcu vybrat len ked bude mat cera 18.

Manžel v exekuci, já v insolvenci

Dobrý den, jsem v insolvenci a chtěla bych si zřídit vlastní účet. Na tento účet by chodila i manželova výplata, ale manžel má exekuci. Může exekutor účet zablokovat, i když bude účet na mé jméno a jsem v insolvenci? Děkují za odpověď

Společný účet

Přítel má možnost dostat dvě karty s tím, že jedna bude psána na mě. Peníze máme na společné kartě. Pokud by se stalo, že bude nařízena exekuce, bude můj účet zablokován? Děkuji

Insolvenční rejstřík

Dobry den, prosím o radu. Podávala jsem návrh na insolvenci v roce 2014, která byla zamítnuta. Bohužel mám kvůli tomu problémy jako bych insolvenci měla. Nemohu ani prodat auto. Exekuci nemám. Co mám udělat, abych nebyla vedena v rejstříku? Děkuji.

Manžel ručí za dluhy manželky

Dobrý den, jako mladá a hloupá jsem si vzala několik půjček a nehradila je. A to i v manželství. Sem tam mi přišla nějaká exekuce (každá byla obratem zaplacena). Při mých exekucích obstavili účet i manželovi. Jen by mne zajímalo, zda je kvůli mým exekucím v registrech (bankovních i nebankovních) nyní i on. Sám nikdy žádný problém s pozdní platbou neměl. Děkuji

Blokace účtu

Dobrý den, jsem v insolvenci a nyní mi zablokovali kartu a prý s účtem může disponovat jen správce. V insolvenci jsem od roku 2015.

Exekuce během insolvence

Manžel je v insolvenci, která mu končí v srpnu 2018. Může dostat exekuci v době insolvence? Když dluh vznikl, ještě nebyl v insolvenci.

Stavební spoření pro neteř

Dobrý den, má neteř oslaví v květnu 15. narozeniny. Jako dar jí chci založit stavební spoření, bohužel její rodiče (otec) má exekuci. Může exekutor v tomto případě na její účet, i když peníze vkládám já z pozice tety? Může jí exekutor jít na její účet v případě, že si jej založí, aby měla kam zasílat peníze z brigád, na které se chce po narozeninách přihlásit? Děkuji za zprávu.

Manžel má dluhy

Dobrý den, jak to občas bývá, dostihli mě manželovy dluhy, o kterých jsem nevěděla. Ale jelikož máme SJM, obstavili bankovní účet exekutoři i mně. Manželovy dluhy, resp. exekuční příkazy, vznikly cca v rozmezí 4-9 let před našim manželství. Teď si vyřizuje insolvenci a mě by zajímalo, zda po podaní insolvenčního návrhu k soudu exekutoři blokaci na mém účtu zruší. Nebo budou nadále, i při schválení oddlužení, blokovat účty?

Půjčka na exekuci

Dobrý den, dostala jsem se s rodinou do situace dlužní spirály. V současnosti je zaplaceno vše (díky zvýšeným příjmům (manžel pracuje při invalidním důchodu), levnějšímu bydlení atd. Zkrátka v posledních letech jsme udělali co šlo. Chybí zaplatit exekuce, které strhávají manželovi jak z platu tak z důchodu. Nebýt toho, konečně zase žijeme jako lidé. Je nějaká bankovní pomoc na splacení exekuce formou půjčky, čímž by se jasně stanovila měsíční částka, se kterou mohu kalkulovat? Byla by to významná pomoc. S nárůstem úroků i levnější řešení. Při tom se jedná o čásky kolem 20 000 Kč (asi ve třech případech) plus stoupající úroky. Což by v částkách, které odebírají, mohlo trvat do smrti. Děkuji za názor či pomoc.

Manželka má dluh, zablokovali mi účet

Dnes jsem zjistil, že manželka ma už 6 let dluh. Zjistil jsem to až dnes, protože mi zablokovali můj účet. Vzal jsem si ji před dvěma lety. Jak se to dá řešit?

Dohoda o uznání dluhu

Pokračování dotazu č. 4452: Proficredit se za celou dobu neozval, že tam je nějaký závazek z dohody o uznání dluhu. Exekuce byla na půjčku (máme potvrzení o skončení). Když jsme po nich chtěli číslo smlouvy, tak nám poslali jen to, co bylo zaplaceno (exekučně). Můžou na dohodu o uznání z dluhu dát exekuci? Můžou tam naskákat penále za nezaplacení? Děkuji

Platba exekutorovi

Pokračování dotazu č. 4434: Dobry den, dekuji za odpoved. Platila jsem exekutorovi prvni splatku, proto po mne chteji ten VS. Stale nevim, jak mam dal postupovat. Kdyz posilam penize nekomu jinemu take na ceske konto, tak bez problemu penize dojdou, tohle je poprve. Mela bych zkontaktovat banku u ktere jsem si zakladala ucet?

Výběr životního minima z účtu

Dobrý den, při blokaci účtu exekutorem můžu z banky vybrat životní minimum. Je to ale jednou za rok, jednou za existenci účtu nebo jednou za exekuci?

Výběr životního minima z účtu

Dobrý den, jsem OSVČ, byl my zablokován firemní účet. Jak je to s vybráním životního minima? Kolikrát jde vybrat? Děkuji

Cizí peníze na mém účtu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to bude, když na můj účet chodí peníze někoho, kdo má exekuce? Budou strhávány i mé peníze?

Výplata životního minima z účtu

Dobrý den, prosím o odpověď, dostala jsem se do neřešitelné situace. Mám exekuci na plat, v bance mi poradili, že mám nárok na životní minimum. Problém je ale v tom, že mám zažádáno o novou občanku z důvodu změny bydliště. Prý mi nemohou peníze vydat, jelikož je OP neplatný, což je ale nesmysl dle zákona 328/1999. Děkuji za rychlou odpověď. 

Zasílání výplaty na cizí účet

Dobrý den, přítelkyně mne prosí o založení učtu na mé jméno, kam ji budou posílat výplatu. Sama má dluhy a čekají ji exekuce a následně chystá insolvenci. Chci se zeptat, jestli se to nedotkne mých účtů či majetku. Předem děkuji za odpověď.

Blokace účtu

Dobrý den, pokud jsem se s exekutorem domluvil na splátkách které řádně platím, může mi i přes to zablokovat účet? Účet i trvalé bydliště mám v zahraničí. Jak už jsem psal, splátky hradím, ale i tak žiji v nejistotě a bojím se blokace účtu, což by mi dost zkomplikovalo život. Děkuji

Co se stane když nesplatím půjčku?

Dobry den, jsem cizinec ze zemí mimo EU. Žiji v České republice a mám půjčku a kreditní kartu. Co se stane, když se přesunu do jiné země EU a nezaplatím svou půjčku a kreditní kartu?

Exekuce

Dobrý den, měl jsem vícero exekucí, vše jsem zaplatil a již minimálně přes 2 roky jsem bez jakýchkoliv půjček nebo exekucí. Jsem ale stále veden v registrech díky čemuž si nemohu vzít žádný úvěr. Mohu nějak dosáhnout na vymazání z bankovních registrů?

Dluhy z podnikání

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám více exekucí z podnikání a jelikož bych je chtěl mít co nejdříve zaplacené a mám docela slušný příjem (větší část výdělku mám z druhé práce na dohodu, kde peníze dostávám v hotovosti), chtěl by jsem si kromě srážek ze mzdy založit účet v bance. Ten mi bude samozřejmě zablokován, tak by mně zajímalo, jestli můžu na zablokovaný účet vkládat peníze v hotovosti. Díky za odpověď.

Exekuce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mně může exekutor zablokovat účet, když si ho založím bud v bance nebo na poště. Když mně strhávají ze mzdy jednomu exekutorovi a další čekají v pořadí. A nevím, zda některá exekuce běží? Nechce se mi to zjišťovat, protože jsem ráda, že mám klid. Zda mi můžete prosím poradit účet. V zaměstnání potřebuji. Děkuji za odpověď a možnost nějakého řešení.

Splátkový kalendář

Dobrý den, chci se zeptat, přítelovy účetní ze zaměstnání zadržela z výplaty 12 000 Kč na exekuci za odpady (exekuce je na tuto částku). Ta ještě nenabyla právní moci ani přítelovi ještě žádné usnesení nedorazilo. Napsali jsme žádost exekutorovi o zrušení a uvolnění částky 12 000 Kč a o dohodnutí splátkového kalendáře. Myslíte, že exekutor naší žádosti může vyhovět a příkaz, který nenabyl právní moci zrušit ihned? Máme 4 děti a je to pro nás dost složité bez této částky. Já jsem totiž na rodičovské dovolené. Moc děkuji za odpověď.

Jsem na mateřské, manžel má exekuce

Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji si půjčit 35 000 Kč. Manžel měl exekuce, ty jsou zaplacené. Máme společný účet. Jsem na mateřské dovolené. Jednu půjčku už mám a řádně ji splácím. Půjčku mi zamítli. Řekli, že mám doložit manželovy příjmy, ale je ve zkušební době. Co mám tedy dělat? Nechci nějaké nebankovní půjčky, nějak riskovat. Děkuji za odpověď.

Nemoc

Dobrý den, přítel splácí exekuci, zaměstnavatel odesílá částku každý měsíc za něj, ale nemá exekuci na plat. Teď bohužel onemocněl a vypadá to na delší léčení. Když bude na nemocenské, kdo bude odvádět platbu exekutorovi? On z nemocenské nebo OSSZ a zbytek (životní minimum) mu bude zůstávat? Děkuji

Dětské stavební spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může exekutor na účet stavebního spoření dítěte, když se mu tam spoří (je mu 8 let) peníze, když rodič má exekuce - nepřednostní? Děkuji za odpověď, Klara

Nezaplacená pokuta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj přítel dostal loni v červnu pokutu za rušení nočního klidu ve výši 500 Kč. Pokutu nezaplatil a na konci září mu přišlo upozornění na exekuci. Částka vyrostla na 1 500 Kč. On ale částku nezaplatil. Chtěla bych se zeptat, jak částka roste. Peníze chce v únoru zaplatit, ale o kolik se dlužná částka zvětší? Děkuji

Uzavření účtu

Dobrý den, je možné exekutorem obestavený běžný bankovní účet zrušit? Vzhledem k obestavení již na něj nebudou nikdy deponovány žádné prostředky. Kdo bude platit poplatky atd. za vedení účtu? Jsem OZZ bez jakéhokoliv příjmu (podpora, dávky). Děkuji

Nárok na výplatu životního minima z účtu

Dobrý den, dnes jsem při platbě kreditní kartou do zahraničí zjistil, že mi byl exekutorem (bez vyrozumění, rozsudku) obstaven běžný účet. Na účtu jsem měl závratných 80 Kč. Uvádím zde výpis z článku týkajícího se exekucí bankovních účtů "Bankovní účet je sice v případě uvalené exekuce téměř nepoužitelný, ale přesto si z něj můžete něco málo vybrat.. Existuje totiž nezabavitelné minimum, které činí 6 118 Kč. Na to máte ze zákona právo a hodnota se navíc s každým dítětem nebo manželkou zvyšuje."" Znamená to tedy, že mohu s těmi 80 Kč disponovat, tedy zaplatit zmiňovanou transakci? Děkuji

Vylučovací žaloba

Dobrý den, nechala jsem si posílat sociální dávky na účet dcery (ze zdravotních důvodů a pro dlouhodobou hospitalizaci v nemocnici). Ta má však exekuci a peníze ji strhli, resp. jí zablokovali bankovní účet, kde ovšem byly prokazatelně moje finance. Mužů se prosím nějak bránit a domáhat svých finančních prostředků? Děkuji za odpověď.

Daňový přeplatek

Dobrý den, přítel platí exekuci na zdravotním pojištění a různé menší závazky, co se mu za dobu podnikání nastřádaly. Momentálně pracuje na klasickou smlouvu (HPP) a živnost byla zrušena. Může si nechat do svých daní zanést syna? Bude mu případný přeplatek odebrán na splácení dluhu? Děkuji

Může exekutor postihnout mé blízké?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám pozastavenou insolvenci. Exekutoři chtějí zabavit majetek rodičům přítelkyně. Mají na to právo, když ten majetek není můj?

Bydliště u rodičů

Dobrý den, mám exekuci na bydliště u rodičů, kteří jsou v insolvenci. Přeruším tím insolvenční řízení rodičů? Také nevlastním žádný majetek, jen postel a skříň v jedné místnosti. Zabaví exekutor rodičům majetek? Předem moc děkuji za odpověď

Výplata životního minima z účtu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem si založila účet a skončila mi tam manželova exekuce a ma mi tam přijít výplata, je možné, aby mi banka dala nějaké životní minimum? Děkuji

Zrušení účtu

Chtěla bych zrušit účet, na kterém mám exekuci. Jak mám postupovat, pokud banka nebude souhlasit?

Disponent k cizímu účtu

Dobrý den, mám exekuce a jsem jako disponent u účtu mojí maminky kvůli jejím zdravotním problémům. Můžou exekutoři sáhnout na peníze z tohoto účtu, přestože peníze nejsou moje? Děkuji za odpověď.

Peníze vymožené v exekuci před insolvencí

Dobrý den, jsem v insolvenci, ale ještě než byl podán návrh na oddlužení, ze mne vymohl exekutor hotové peníze v rámci exekučního řízení. Jednalo se o část pohledávky vůči věřiteli. Co bude s vymoženou částkou? Toto se stalo 2 dny před podáním návrhu na oddlužení. Děkuji za odpověď

Může exekutor zablokovat cizí účet?

Dobrý den, prosím vás, může exekutor zablokovat cizí účet? Děkuji

Výpis z běžného účtu

Dobrý den, když účet zablokuje exekutor, chodí dále výpisy z účtu?

Zrušený kontokorent

Dobry den, dosla mi exekuce na ucet manzela, ale manzel uz je ted je v minusu (kontokorent). Muzou mu zmrazit i ten kontokorent? Dluzna castka je jiz zaplacena, ceka se jen na potvrzeni, ze jsou penize pripsany.

Nezabavitelná část důchodu

Dobrý den, dostávám důchod 7 500 Kč, který mi chodí na účet každý měsíc. Dlužím 11 000 Kč a exekutor mi strhaval každý měsíc 5 000 Kč a nechává mi naúčtě jenom 2 500 Kč. Je to dobře?

Vrátí mi exekutor zabavené věci?

Dobrý den, mám exekuce a už mě navštívil exekutor, který si odvezl pár věcí. Týden na to byl podán návrh na insolveci, tak by mě zajimalo, jak je to z věcmi co my odvezl, jestli je dostanu zpět a jestli se odstrani nalepky. Děkuji

Co všechno může exekutor obstavit?

Mám exekuce na důchod, může mi exekutor sáhnout i na účet?

Úspěšně ukončené oddlužení

Dobrý den, v říjnu 2017 mi skončila insolvence a po měsíci mi soud poslal i rozsudek o osvobození zbývajících pohledávek. Teď čekám na nabytí právní moci. Bohužel jsem zjistil, že jeden exekutor si počkal, až skončí insolvence a okamžitě mi zablokoval účet (je to pohledávka před vyhlášením insolvence). Když jsem mu volal, tak mi bylo sděleno, že počká na nabytí právní moci, a pak že musí kontaktovat věřitele a když s tím bude souhlasit, tak to ukončí. Chtěl bych se zeptat, jestli na to má právo, mi blokovat účet, když se na to vztahuje rozsudek o odpuštění pohledávek, popřípadě jak se mohu bránit. Děkuji

Dluhy před manželstvím

Dobry den, potrebovala bych poradit, v cervnu tohoto roku jsem se vdala. Manzel ma jiz pres 4 roky insolvenci, v kvetnu by mu mela koncit, splati 100% vsech svych dluhu. Ja jsem v exekucich nehrala zadnou roli, manzel mel insolvenci vyrizenou daleko pred tim, nez jsme se vubec poznali. Spolecny ucet nemame, je psany jen na me, ale stalo se to, ze mi neustale ten samy exekutor nahlizi do uctu, banka mi za to strhava poplatky (kazde nahlednuti 250 Kc), kdyz jsem exekutorovi volala, rekli mi, ze se divali, zda jsem s dluhy manzela nemela neco spolecneho, poprve jsem byla nastvana, ale nechala jsem to byt, od te doby se mi na ucet diva kazdy mesic a to i kdyz jsem mu psala, ze ma manzel insolvenci a banka mi za kazdy nahled penize strhava. Prijde mi, ze to dela schvalne. Chapu, ze mame spolecne jmeni manzelu, ale nechapu, proc mi exekutor stale nahlizi do uctu, kdyz moc dobre vi, ze je manzel v insolvenci. Jake ma na to pravo? Muzu si stezovat na exekutorske komore a pozadovat po exekutorovi nahradu za nahlizeni do uctu? Pripadne jak mam pozadat banku, aby exekutorum znemoznila nahlizeni? Je to vubec mozne? Jeste bych chtela pro jistotu zminit, ze jsem nikdy nemela zadne dluhy ani pujcky, zjistovala jsem si, jestli jsem nahodou nezapomnela nekde neco zaplatit a vse mam v poradku. Predem Vam velice dekuji za odpoved.

Insolvence a exekuce

Pokračování dotazu č. 4005: Mam vsechno vporadku, platim 42% srazky z platu. Zadny problem nemam, chybi mi do konce jen 4 mesice. V bance jsem se ptal, ktery je to exekutor, ale nedokazali mi to rict. A setkal jsem se u znameho se stejnym problemem. Ja vim, ze si to nemohou dovolit, ale bohuzel je to pravda.

Oddlužení a exekuce

Mam ucet v bance a jsem uz paty rok v insolvenci. Neustale mi tam nahlizi nejaci exekutori a vzdy si nejakou hotovost stahnout. Jde se tomu nejak branit? Dekuji

Ochrana před exekucí

Dobrý den, mám podanou žádost o insolvenci, čekám na přidělení ins. správce atd. Bylo mi řečeno, že jsem v ochranné lhůtě vůči exekucím. Mam jednu exekuci z FÚ na malou částku. Založil jsem si nový účet ve Fio bance a zajímá mě, jestli mi ho můžou zablokovat také, než bude schválena insolvence? Kam mám posílat peníze z podnikaní? Díky

Založení účtu v insolvenci

Dobrý den, mám žádost o oddlužení na soudě a čekám na její projednání. A stalo se mi, že mi banka kvůli tomu nezaložila běžný účet. Je teda nějaká banka, které by mi založila běžný účet v případě kladného vyřízení žádosti? Navíc bych chtěla k běžnému účtu ještě spořící účet pro syna. Děkuji za odpověď.

Odblokování účtu

Dobrý den, která banka nevyžaduje aktivační poplatek za odblokování stávajícího účtu? Můj stávající účet je zablokovány, takže nemůžu poslat peníze na nový účet. Jak mám postupovat?

Půjčka na auto a exekuce

Pokračování dotazu č. 3981: Dobrá a jak tedy mám dojíždět do práce? Práci mám na dobu neurčitou, staré auto dosloužilo a potřebuji dojíždět do práce, jedu na tří-směnný provoz. Tak kde tedy mám vzít peníze, min. 35 000 Kč na auto, co už vydrží? Od nějaké nebankovní společnosti, to si rovnou můžu dát oprátku na krk. Mám před-schválené úvěry u své banky (výpočet z toho, co mi chodí na účet).

Blokace účtu

Na účet mi přišla částka 8 500 Kč mzdy snížená exekucí. Po zaplacení nájmu a jiných poplatkú mi byl účet zablokován třetí stranou. Je to v pořádku?

Blokace účtu příbuzného

Dobrý den, může exekutor zablokovat účet matky, na který mi chodí výplata? Exekuci (domluvenou částku) platím pravidelně každý měsíc v bance.

Exekuce na RD

Dobrý den, mám u Vaší banky smlouvu o zřízení zástavního práva na na 1/2 RD na poskytnutí hypotečního úvěru. Protože dlužník neplní svoji povinnost je moje 1/2 RD v exekuci. Abych mohl exekuci zastavit, potřebuji souhlas Vaší banky, že v případě úhrady dlužné částky úvěru na Váš účet popř. účet exekutora, může exekutor exekuci zastavit a má 1/2 RD bude zbavena zástavy v katastru. Prosím o radu jak mám postupovat popř. kontakt na osobu, která je kompetentní v této věci konat. Děkuji

Centrální evidence exekucí

Dobrý den, mám exekuci, kterou splácím. Chci si dělat u známého úrazové pojištění, pracuje pro Allianz. Může ten můj známý zjistit, že mám exekuci? Je to věc o které nechci aby někdo věděl. Děkuji

Běžný účet, který banka nezablokuje?

Dobrý den, mám zablokovaný účet exekutorem. Exekuci splácím poštou. Nyní chci zaměstnavateli umožnit poslat mi výplatu na účet, nemůže se se mnou sejít. Je možné založit pro takový jednorázový příjem účet, aniž by mi ho hned banka zablokovala? Peníze bych hned vybrala a poslala poštou exekutorovi a tím bych dluh měla splacený. Bylo by to rychlé a pro mě přijatelnější řešení než stále sledovat, kdy mi účet odblokuje a zda tam vůbec podal informaci, že peníze platím poštou. Děkuji.

Starám se o nemocnou matku

Dobry den, prosim o radu, exekutor mi dal exekuci na plat, i kdyz radne platim mesicne 1 000 Kc po rozhodnuti obvodniho soudu pro Prahu 9, ale tyto castky mu nenalezi, protoze splacim sloucenim 3 pokut, jak rozhodl soud, a jednu jsem zaplatil sam. Nechava mi necelych 12 000 Kc, i presto ze vi, ze se staram o nemocnou matku. Na soc. uradu to vedi, pobiram na matku zatim 12 080 Kc, jeji zdr. stav se zhorsil, pozadal jsem o zvyseni, takze jak na nej? Matka je bez jakychkoliv fin. prostredku a je zavisla na me vyplate. Dekuji, s pozdravem Petr

Ukončení exekuce při osobním bankrotu

Dobrý den, dne 29.8.2016 mi byla ukončena insolvence povolením oddlužení a odpuštěním dluhů. Zjistila jsem, že na centrální evidenci exekucí váznou exekuce z onoho období, které by měly být ukončeny. Kontaktovala jsem exekutory, kdy je ukončí, a jeden ji ukončil automaticky, ale je v evidenci dál a druhý mi sdělil, že musí nejprve požádat toho, kdo na mě exekuci dal, jestli souhlasí s ukončením. Neměla by se exekuce ukončit automaticky na základě zaslání usnesení krajského soudu, který insolvenci ukončil? Proč mám čekat jestli, s tím bude oprávněný souhlasit a když ne, bude věc postoupena k soudu jak mi sdělil exekutor. Děkuji za odpověď.

Obstavení účtu v Rakousku

Dobrý den, pracuji v Rakousku a chtěl bych si tam otevřít účet. Mám bohužel v ČR nějaké dluhy a nevím, zda mi může exekutor obstavit účet i tam. Podle čeho případně zjistí, že mám účet v Rakousku?

Chráněný účet pro výplatu

Mám ještě po bývalém manželovi několik exekucí, které splácím srážkou ze mzdy, která mi chodí složenkou. Jenže zaměstnavatel po mně chce, abych si zřídila bankovní účet, což jsem udělala, a exekutor mi takřka okamžitě účet zablokoval, což způsobilo, že mi nezbyla ani nezabavitelná částka a příští měsíc bych neměla ani na nájem a živobytí, navíc mi chodí i příspěvek na péči pro dceru, který mi protiprávně exekuovali také. Existuje nějaký bankovní účet, který je chráněný? Děkuji za odpověď.

Odprodaná pohledávka

Dobrý den, prosím o radu ohledně podivné situaci se splácením dluhu. Klient dluží bance, ta s nim poté sepíše splátkový kalendář, který dlužník dodržuje. Z ničeho nic mu přijde na onen dluh exekuce na plat, ale již od jakési firmy, která tento dluh od banky odkoupila bez vědomí dlužníka a samozřejmě se tímto dluh navýšil o dost vysokou částku. Jak se zachovat a co dělat v teto situaci, banka, která sepsala splátkový kalendář od toho již dává ruce pryč. Kam jít a s kým tuto situaci řešit? Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Otevření účtu

Mám-li exekuce, mohu zřídit u vaší banky běžný účet? Jaké jsou podmínky? Děkuji za odpověď.

Obstavení účtu

Dobrý den, chci se zeptat, přítel má exekuci, ale má sjednaný splátkový kalendář, který pravidelně platí. Teď si chce založit běžný účet na placení nájmu a dalších závazků. Můžou mu exekutoři zabavit peníze z účtu, přesto že má splátkový kalendář? Děkuji za odpověď.

Práce v bankovnictví

Dobrý den, jsem v osobním bankrotu. Mám dotaz ohledně práce v bankovním sektoru. Dostala jsem informaci, že pokud jsem v insolvenci, zákon mi neumožňuje pracovat v tomto oboru. Je to pravda? Děkuji.

Dětský účet

Dobrý den, může exekutor obstavit účet synovi, když mu ho založím já matka na jméno syna? Děkuji

Schválené oddlužení

Dobrý den, bylo nám schváleno oddlužení, kdy splácíme 1/60 dluhu a zbytek financí jde přes další účet a složitě vybíráme. Když si založím svůj účet u Equa bank, je možné, aby byl obstaven i když jsme už v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Vykoupení

Dobrý den, chci se zeptat, zda poskytujete vykoupení insolvence a za jakých podmínek? Děkuji Darina

Osobní bankrot

Pokračování dotazu č. 3451: Insolvence není možná díky výši závazků, na tak vysoký příjem fakt nedosáhnu, bohužel. Nicméně nyní už dluhy pár let negeneruji, jen chci normálně žít. Chápu, že odklánění peněz není zrovna morální, avšak někdy není zbytí... Prosím o upřesnění toho, co se konkrétně změní v nejbližší době (po 1.4.2017?) z pohledu exekuce na účet v cizině. Napadají mě dvě věci, a sice že exekutor bude automaticky "vidět" na mé účty v EU (horší varianta), nebo nebude muset řešit podání exekučního návrhu ve druhé zemi (pokud se o mém účtu nedoví, lze být relativně v klidu), případně něco jiného.... Děkuji

Zahájení podnikání

Pokračování dotazu č. 3454: Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď ohledně obstavení podnikatelského účtu. Jen bych se ještě chtěl zeptat, jestli je to pro mě lepší, když opět nebudu mít příjem, jelikož v takovém případě musím opět ukončit činnost a být bez práce?

Blokace podnikatelského účtu

Dobrý den, mám exekuce a začínám podnikat. Musel jsem si zřídit účet, ale teď nevím, zda mi mohou i takový účet zastavit. Prosím o informaci

Kam odklonit majetek?

Mám ze svého nevydařeného podnikání "pár" exekucí, jejichž výška je tak veliká, že je nemá smysl splácet. Takže odklon peněz jinam. Banka UniCredit na Slovensku umožňuje si založit účet v CZK i NEobčanůn SR, potud ideální stav. Bojím se ale toho, že banka na Slovensku podniká jako "pobočka zahraniční banky". Podle všeho nemá licenci NBS (buďto ČNB nebo přímo ECB). Může na tamten účet dosáhnout český exekutor bez slovenského exekučního titulu? Může ten účet vůbec "vidět"? Pokud by to zjistil, asi si ten slovenský EXE titul zařídí, že ano... díky moc

Peníze posílané na účet kamaráda

Dobrý den, jsem vedena na Úřadu práce, pobírám pouze peníze na děti, ale peníze mi chodí na účet kamarádky, která mi je vybírá a odevzdává. Jsou to jen socialní dávky. Pokud bych měla exekuci, mohli by ji zablokovat účet?

Jak zrušit automatický odběr zboží?

Dobrý den. Mám dotaz.Také jsem si po telefonické nabídce objednal lék-doplněk stravy. Chtěl bych další zásilku zrušit. Jak postupovat? Na telefon nereagují, jakou správnou adresu použít či existuje intrnet.formulář na zrušení objednávky? Děkuji

Jak se dostat k výplatě?

Dobry den, chtel bych se zeptat, co mam delat, kdyz jsem v exekuci, vydelavam, ale mam problem s tim, ze mi podnik nemuze posilat penize na me konto, jelikoz je zastaveno exekuci a jinak penize nedostanu protoze, kdyz necham poslat vyplatu na konto, tak mi exekutor zabavi vsechno a nenecha mi ani minimum ani na zivobiti na jidlo inkaso atd. Muzete mi prosim poradit? Diky za odpoved. Pazjak Milan

Prodej podílu na nemovitosti v exekuci

Dobrý den, přítelův bratr si bral hypotéku a všichni podílníci tedy další 3 mu podepsali souhlas.Ted je v zástavě zahrada, dům, les. Chci se zeptat, kdyby chtěl přítel ted vyplatit svůj podíl pro účely našeho bydlení které sháníme, má nějakou šanci nebo mu jeho podíl ted nikdo nevyplatí? Děkuji.

Výplata posílaná na účet kamaráda

Dobry den, mam exekuci na plat (cca 10 exekuci) a ucetni posila vse co ze zakona musi. Zbytek vyplaty si nechavam posilat na ucet kamaradky. Muze exekutor zablokovat jeji ucet? Mam nejakou sanci, abych se vzdy dostal na nezabavitelnou castku? Predem dekuji za odpoved

Založení nového účtu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, přítel má exekuci, kterou mu strhávají z platu. Může si založit účet u banky? Je pravdou, že když si ho založí, okamžitě mu ho exekutor zablokuje, i když splácí?

Lze stavět na pozemku v exekuci?

Dobrý den, prosím, je možné zahájit stavbu na pozemku, který je v zástavě u banky? Chtěli bychom s přítelem stavět na pozemku, který je bohužel v zástavě a myslím že i z katastru je označená exekuce...žádali jsme o vyvázání pozemku ze zástavy, ale bohužel to nejde. Bratr od přítele platí hypotéku a všichni mu tehdy podepsali souhlas jako podílníci na té zahradě. Pokud bysme se i přesto rozhodli stavět je nějaká překážka, že bychom nemohli nebo hrozí nějaké riziko do budoucna, že bychom o dům přišli, když je zahrada v zástavě a exekuci? Děkuji

Před-manželská smlouva

Dobrý den, s přítelem se chceme brát, ale mám exekuci. Je možné udělat smlouvou, aby se exekuce přítele nějak nedotkla, ať už zabavením jeho majetku nebo aby nedostal exekuci na plat? Děkuji

Vymáhání dluhu

Když mi exekutor začal strhávat měsíční srážky a mam práci, tak mi zablokuje celý účet nebo ne?

Založení nového účtu

Dobrý den, mám exekuci na plat a potřebuji založit nový účet kvůli zaměstnání. Doposud mi v práci vypláceli mzdu v hotovosti. Exekuce vznikla z úvěru u Ćeské spořitelny. Chci se zeptat, zdá mi u jiné banky udělají účet. Děkuji moc za odpověď

Nezabavitelné minimum

Dobrý den, prosím o radu. Když mi v zaměstnání strhávají exekuce a zbytek výplaty mi bude posílán na účet přítelkyně, může exekutor zabavit i peníze na jejím účtu? Děkuji. Jiří. F.

Starý dluh

Prosím o zaslání dlužné částky z roku 2003

Chráněný účet

Dobry den. Chtela jsem se zeptat. Na ucet mi prisla exekuce (muj otec neplatil můj telefon, když jsem ještě u nich bydlela a chodila do skoly z roku 2012). Bohuzel pritel ma taky exekuci - tu mu strhavaji z platu. Ale je v nove praci od zacatku unora a musi mit cislo uctu kvuli vyplate. Jenze ten muj je bloknuty. Mam domluveny splatkovy kalendar. Muzu si zalozit novy ucet aby tam prisla pritelova vyplata? cca 10 000 Kc, z ktere zaplatime bydleni? Dekuji za odpoved.

Dědictví

Pokračování dotazu č. 3384: Dobrý den, v odpovědi na můj dotaz pod č.3384 jste mi odpověděli, že dědí manžel polovinou a druhou polovinu na stejné díly děti. 1/ Pokud by se, nedej Bože s některým dítětem stalo to nejhorší, tak by dědila vnoučata? 2/ Chceme, aby jedno vnouče z našeho majetku nic nedostalo. Chování k nám i jeho otci, našemu synu je špatné. Můžeme to ošetřit v naší závěti, nebo by to mohl v závěti uvést až syn a to ještě za našeho životu, nebo až po naší smrti? Uvažujeme také o tom, že bychom dům darovali dceři, které důvěřujeme, takže by nepřišel do dědictví a sepsali u notáře, jak se má vypořádat se svými 2 bratry. Jaká je darovací daň?

Záznam v registrech

Dobry den, u UB jsme měli hypoteční úvěr na byt ve výši 3 025 309 Kč, datum zahájení od 12.5.2010 a máme stále u banky vedený osobní účet, který jsme připraveni kdykoliv zrušit v případě nevyhnutelnosti okolností. Zároveň jsme dne 12.5.2010 složili u banky zálohu ve výši 93 000 Kč ve prospěch pojištění pro případ neschopnosti splácet hypoteční úvěr Smlouva o zřízení zástavního práva k pohledávce z termínovaného vkladu u banky Tato smlouva nebyla ze strany banky řádně dodržována, zejména čl. VII. Realizace zástavního práva. V roce 2015 byl v zahraničí. Komunikovali jsme s bankou, aby zálohu ve výši 93 000 Kč použila ve prospěch splátek. Ze strany banky nám byla přislíbena čekací doba na splnění zaplacení splátek. V roce 2016 jsme se rozhodli byt prodat a postavit si rodinný dům. Hypoteční úvěr jsme po dohodě s bankou splatili a ukončili dne 25.8.2016. a zápisy v bankovním registru CBCB nedělala (v korespondenci banky je uvedeno, že i v případě, že by banka pro úhradu dlužných splátek použila zastavěný termínovaný vklad, informace o porušení platební morálky by v registrech vykazovala). Úroky z vkladu ve výši 8 400 Kč byly zaslány na účet navrhovatele. Dne 6.9.2016 jsme koupili pozemek na stavbu rodinného domu, nechali zpracovat proekt a začali jsem jednat o novém hypotečním úvěru s bankami. Dne 17.10.2016 obstaral výpis z CBCB. Teprve díky tomuto výpisu z bankovního registru jsem se dozvěděl, že mi vznikly negativní zápisy od roku 2010, zejména v roce 2015 v případě nesplacení čtyř splátek ve výši 46 813 Kč (maximální výše nesplacených splátek v době od 2010 - 2016), kdy navrhovateli banka poskytla čekací dobu a v roce 2016 za zpoždění splátky v období 4/16 ve výši 1 108 Kč, zpoždění 6 dní a splátky v období 6/2016 ve výši 11 288 Kč, zpoždění 4 dny. Bulo podano nikolik reklamace 30.01 podan podmet na ČNB a bankovniho auditora poradte prosim banky pravnika cokoliv co pomuze Dekuji

Omylem zablokovaný účet

Dobrý den, vypadá to tak, že mám u banky exekutorem zablokovaný účet za osobu stejného jména ale jiného r.č. Kam se mám obrátit?

Dluhy manžela

Pokračování dotazu č. 3385: Dobrý den, dekuji za odpověď. Ale jak to je, když na ucet chodi pouze alimenty pro me dítě, a den po blokaci mi prisly penize z meho penzijniho připojištění, které jsem platila v dome pred manzelstvim? Nic jiného tam nechodi. Do prace teprve nastoupim. A za druhé, banka mi odmitla vyplatit dvojnásobek životního minima, jelikoz je to manzelovo exekuce a i kdyz tam penize jsou, tak mi je nedaji, jelikoz tam přišly až den po blokaci. A ucet mam zatížen celou castkou, kdy by to melo byt jen pulkou. Manžela nepostihla exekuce vubec. Nevlastni ucet. Penize dostává na ruku. Exekutor mi rekl, ze je mu jedno, ze tam jsou jen alimenty a ted výjimečně penize z penzijka. Ze on to nezjistuje. Takze mi prijde nefér, ze exekuce je manzelovo i na nej vedena. Ale exekuce postihla jen me a me dite. Dekuju moc.

Dluhy manžela

Dobrý den, manzel ma dluh z doby, kdy jsme jeste manželé nebyli. Ted, kdyz uz jsme manželé, jsem se dozvěděla, ze je v exekuci a to díky tomu, ze mi byl zablokován účet. Ma na to exekutor pravo? A jelikoz muj ucet je zatížen exekuci na meho manzela, tak mi banka zamitla vyplacení 2x životního minima.

Obstavení účtu v zahraničí

Dobrý den, mám exekuce a nyní se chystám začít pracovat v Rakousku. Pokud si založím účet na moje jméno tam, je možné, že mi ho exekutor obstaví? Pokud ano, je tedy lepší založit účet na někoho jiného? Děkuji za pomoc.

Nový účet

dobrý den, mám exekutivně zablokován účet u ZUNO, která nyní končí a nemám zájem k přechodu na RB, proto bych chtěl založit nový účet u jiné banky, nebude s tím nějaký problém? Myslím, zda-li nová banka může z důvodu exekuce odmítnout založení účtu? Děkuji

Výživné

Dobrý den, chci se zeptat, vztahuje se promlčení na výživné?

Úhrada dluhu

Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam exekuci a zablokovany ucet. Chtela bych tedy platit exekuci slozenkou, ale nevim, kterou adresu na ni vyplnit. C.uctu exekutora mam, ale adres bylo v dopise vic, adresa veritele, adresa exekutora a adresa soudniho exekutora. Dekuji za odpoved

Manželé

Dobrý den, mám dotaz, můžu si založit účet? Já mám exekuce splacené, ale manželka má exekuce, ty platí složenkami, jeden účet jsem měl a exekutor mi ho zablokoval. Má na to právo, když manželky exekuce byla daná před rokem 2013? Děkuji

Blokace dětského účtu

Dobrý den, chci se zeptat, mám exekuce, ale ty splácím. Strhavaji mi z platu. Mám účet na syna, je mu 10 let. Může mi exekutor zablokovat účet? Děkuji

Zablokovaný účet

Dobrý den, chci se zeptat, mám exekuci, jeden exekutor blokuje účet, a u druhého mi nabíhají úroky, navíc si strhávají, k životu potřebuji používat bezhotovostní platbu, nejen kvůli práci, ale i normálním činnostem, hlavně bych už dávno se zbavil exekuce, protože bych to mohl rozložit, a nečekat, existuje možnost založení si běžného účtu, v Německu, Rakousku, či na Slovensku, na který by exekutor nemohl a já mohl z něj platit nejen pohledávky, ale i běžně v obchodech? Děkuji

Nesplácení hypotéky

Dobry den, chtela jsem se zeptat na postup banky pri nesplacení hypoteky. V manzelstvi jsme si vzali hypoteku a postavili dum. Nedavno jsme se rozvedli s tim, ze jsme se dohodli na vyporadani majetku. Byvaly manzel si nechal dum v uzivani a splaci hypotéku. Mel me z hypoteky vyvazat, ale nema v soucasne dobe dostatečný prijem, tak me banka odmitla vyvazat, takze jsem stale spoludluznik a na dome mame zastavni pravo. Jedna se mi o to, jak by postupovala banka, kdyz by prestal platit. Muzu se nejak branit?

Odblokování účtu

Dobrý den, 10.1.2017 mi pošťačka hodila do schránky příkaz k exekuci. Bylo na něm 36 000 Kč. 17.1.2017 jsem volala na infolinku, kolik je třeba zaplatit a paní mi řekla, že 40 000 Kč. Po té se opravila na 36 000 Kč (zjistila jsem, že mi z platu strhli 4 000 Kč). Exekuci jsem ten den zaplatila celou. Od té doby se nic neděje, účet mám stále zablokovaný, i když z něj potřebuji platit hypotéku, SIPO a pod. Na infolince mi den co den tvrdí, že je odblokování v urgenci, dokonce jsou někteří strašně dotčeni, že volám dvakrát denně a pokládají mi telefon. Má exekutor nějakou dobu na odblokování? Není třeba mu zaslat nějaký dopis? To mi nejsou na infolince schopní říct. Děkuji za odpověď.

Co všechno může exekutor zabavit?

Dobrý den, může napadnout exukutor mé úspory?

Stavební spoření

Dobry den, dnes jsem se dozvedela, ze mi v listopadu napadl exekutor (nevim odkud) ucet stavebniho sporeni a vybrali mi 11 000 Kc. Ja mam jedinnou pujcku u PROVIDENTU a urcite ne 11 tisic. Navic jsem nedostala zadne vyrozumeni ani z jedne strany. Co mam delat? Jinak se chci zeptat, muze-li nebankovni spolecnost bez meho vedomi vybrat penize z meho sporeni, kdyz mam i normalni ucet? Dekuji

V místě trvalého bydliště

Dobrý den, včera ráno se u našich dveří zastavil exekutor, z důvodu nezaplacene půjčky. Jednalo se o micro půjčku 2 000,- z rijna. Já jakožto dlužník jsem byl v praci, a exekutor zastihl doma pouze prarodiče, ten řekl, že pokud dluh nezaplatí za mě, začne nám oblepovat barák a tak mu babička dala částku 12 000,-. Je toto legální postup při vymáhání pohledávky, když já jakožto zletilý člověk jsem v práci a exekutor si může říct o uhrazení částky od prarodičů ? Navíc může doma něco zabavit pokud mi doma vůbec nic nepatří ? Divím se že se takovato pohledávka neřeší strhnutim částky z účtu

Založení účtu

Dobry den, prosím, lze u Moneta Money Bank založit účet, když vyrizuji insolvenci? Dekuji za informaci

Změna úroku

Pokračování dotazu č. 3310: Mně nešlo ani tak jen o vinkulaci, ale o změnu úrokové sazby ze strany banky, kdy byla slíbena spořitelnou nějaká výnosnost, kterou později spořitelna změní bez vědomí toho, kdo má pro tento účel DKV vytvořenu. Připadá mi to, jako nedodržení smlouvy, lidsky podvod na klienta. Navíc mi pracovník na pobočce po telefonátu na centrálu řekl, že vinkulaci na DVK spořitelna zrušila. Pokud je tomu tak, pak je divné, že s penězi rodič může nakládat a investovat je pouze se souhlasem soudu, ale banka si může defakto dělat se soukromými financemi cokoli. To je nesouměrné. A jinak, pokud nebudou peníze na děti napsané, riskuje dospělý, že tyto může sebrat například exekutor, pokud se náhodou dospělý do nějaké situace dostane. Děkuji za reakci

Odblokování účtu

Dobrý den, 8.12.2016 nabylo právní moci povolení oddlužení. Měl jsem BÚ blokován dvěma exekucemi od různých exekutorů. Jeden exekutor blokaci po mé žádosti zrušil, druhý exekutor trvá na tom, že účet odblokovat nemusí, že ho má odblokovat IS. Ten ovšem tvrdí, že na to nemá pravomoc. Můžu poprosit o radu, jak postupovat? Na koho se tedy obrátit? Děkuji

Chráněný účet

Dobrý den, ze mzdy se mi strhava exekuce. Dnes jsem si založila svůj účet v bance - je možné, že mi jiný exekutor nechá zablokovat účet?

Může exekutor na účet známých?

Dobrý den, je pravda, že od nového roku může exekutor na účet osoby, kam mi chodí výplata? Nechávám si posílat peníze jinam..mám obavu abych o ně nepřišla...děkuji za odpověď

Nesplacená půjčka

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, nevím na koho se mám obrátit. V roku 2008 som si zebrala spotrebitelsky úvěr u Postovej banky, mám tam přibližně 140 000 Kc, má to víc důvodu, a proto by sem to chtěla začít splácet, ale vůbec nevím na, jaký účet to mám splácet anebo už to má exekutor. Poraďte mi prosím, na koho se mám obrátit. Momentálně sem nezaměstnaná, ale od února nastupuju do práce tak by sem už od března chtěla splácet aspoň po 10 000 Kc měsíčně, s pozdravem Kovacova

Zablokovaný účet

Potřeboval bych vas kontaktovat, jelikož jste mi dali exekuci a diky vam mam konto v minusu. Je až k udivení, jak jednáte, jelikož platim za to, že jsem občan ČR pojištění, ktere jsem jako občan ČR narozenim povinen platit. Pripada mi to jako mafianské praktiky, možná ještě horší, stydim se za to, co se tu děje.

Zablokovaný účet

Dobrý den, prosím o radu. Jsem již pátým rokem v konkurzním řízení, donedávna jsem byla zaměstnaná, po dohodě s insolvenčním správcem jsem šla opět pracovat na IČ, na jeho návrh jsem si založila účet, abych mohla vést platby na jeho účet, zdravotní, sociální atd. Jakmile jsem na účet vložila peníze, banka ihned účet zablokovala. Čili platby nemohly odejít. Insolvenční správce byl požádán o vyjádření k této situaci a zaslal povolení o odblokování účtu, který by měl sloužit k těmto platbám. Je to již více jak čtrnáct dnů a stále se nic neděje. Paní v bance si neví rady, poněvadž rozeslala asi 20 emailů a všechny se ji vrátily zpět, že jim to nepatří. Nakonec našla nějakého pána, který se tím konečně bude zabývat. Chtěla jsem se zeptat, zda-li tento postup je běžný? Copak lidé, kteří pracují a splácejí své pohledávky nejsou oficiálně majiteli účtů? Poněvadž i IS se podivil nad touto situací. Děkuji za odpověď. N.

Účet, na který exekutor nemůže

Dobrý den, prosím o informaci, zda si lze v ČR, případně EU, založit účet, na který nesmí exekutor. Děkuji předem za informaci.

Výběr z bankomatu

Dobrý den, včera jsem si chtěla z účtu vybrat peníze, přes bankomat, po zadaní pin kodu a zmačnutí dotazu na zůstatek mi však vyjel lístek, na kterém bylo napsáno, že akci nelze provést a mám se dostavit na pobočku. Je možné, že se jedná o exekucí? Nebo by v připadě exekuce mě to pustilo dál a částku mi ukázalo v minusu. Bankomat mě prostě po zadani pinu nepustil vůbec dal. Děkuji za radu

Osobní bankrot

Dobry den, mam plno pujcek, dostal jsem i exekuci, mel sem hypoteku, tu jsem doplatil, ale dostal sem pokutu za predcasne splaceni 156tis je tam porad zastava barak rodicu, chci jit do insolvence, ale nevim, jak to udelat - nechci, aby rodice prisli o barak kvuli 156tis....

Dlužné za odpad

Dobrý den, mám dotaz, od února 2016 mam schválené oddlužení i spřítelem, v srpnu 2016 jsme se přestěhovali a tim i změnili trvale bydliště, po te době nám chodi nedoplatky za odpad z minulého bydliště, kdykoliv s městem mluvim, uvádí mi jinou dlužnou částku. Domluvili jsme se na měsíčních platbách 500 Kč měsícne, nikdo mi nedal částku, kterou mám splácet, nic nevím, tak jsem je pozadala, aby mi poslali. kolik tak vlastně dlužíme...a nic. Ani se neprihlasili s pohledávkou v zahájení INS. řízení - nyní mi dali blokaci na účet 3000..je to možne ?? Děkuji za odpověď a příjemný den..

Dluh

Založil jsem jsi u vás konto a chtěl jsem jse zeptat, jestli tam mám nějakej dluh nebo ne.

Odblokování účtu

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Mela jsem exekuci, exskuce byla zaplacena, naklady na exekuci taky a stale ji mam na ucte co mam udelat, aby mi ji s uctu odstranili?

Na hračky

Dobrý den, včera jsem si na mall.cz chtěla koupit na splátky Domeček pro panenky Woody. Jen jsem z časových důvodů objednávku nedokončila. Z Mall.cz mi však přišel e-mail, že je má objednávka v předběžném schválení. Je tomu tak? Od vaši společnosti mi žádný e-mail nepřišel. ...Objednávka byla na moje jméno tedy Gabriela Macečková. Děkuji za odpověď připadne info jaky bude další postup....

Nestíhám splácet

prosím potřeboval bych poradit, dostal jsem se do dluhů, zatím je stíhám splácet nebo prodlužovat jejich splatnost, ale už to nebudu zvládat, chtěl bych konsolidaci, ale banky mi žádosti zamítají, protože mám nízký oficiální příjem 10 000,- Jinak beru 20 000,- někdy i víc, dluhy se vyšplhaly na 570 000. Mohl bych splácet tak 8 000,- měsíčně, prosím poradte mi, kdo by mi pomohl, do dluhů jsem se dostal vlastní vinou, děkuji FREIBAUER VILÉM

Blokace účtu v zahraničí

Dobrý den. Odstěhovala jsem se dlouhodobě mimo ČR. Své závazky platím. Chtěla sem se zeptat, pokud by se objevilo něco, o čem se nedozvím během mého pobytu v zahraničí, má možnost exekutor ČR zablokovat můj peněžní účet vedený v zahraničí nebo má právo pouze na účet vedený v ČR? Děkuji

Zesplatněný úvěr

Dobrý den, mám zesplatněný úvěr u ČSOB, soudním rozhodnutím se mi podařilo "uhádat" splátky na 3 000,- měsíčně místo 10 000,- Zhruba před dvěma měsíci jsem mluvila s paní z Exekučního úřadu, který to spravuje s dotazem, kolik už mám splaceno. Sdělila mi, že tak malou částkou se vlastně pokrývají jen úroky a ohledně aktuální částky a jakéhokoli výpisu splátek jsem se nedočkala. Je pravda, že i když je úvěr zesplatněný a mám rozhodnutí o splátkách a celkové výší, tato se dál úročí a dluh narůstá? A na koho se mám obrátit v případě, že chci nějaký výpis o tom, kolik splácím? Děkuji Hladíková

Ručení v rodině

Dobrý den, jsem v hrozné situaci, ručím neteři na nemovitost, kterou přestala splacet. Já žadné závazky nemám, ale kvuli ni mám exekuci, mám šanci někde dostat uvěr? Přijem mám pravidelný a dostačujicí DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Jak odhalí exekutor účet?

Dobrý den, mám exekuci na mzdu. Když si založím účet u banky, jak rychle se exekutor dozví, že jsem si založila účet?

Nový účet při osobním bankrotu

Dobrý den, je možné si založit ůčet u banky, i když mám schválenou insolvenci? Jsem v důchodu a peníze na insolvenci jsou mně strhávány z důchodu, jinak si ještě přivydělávám. Děkuji za odpověd!

Další půjčka po osobním bankrotu

Pokračování dotazu č. 3134: dobrý den ještě jsem se chtěla zeptat, když se pujdu ptát do equa bank, co jste mi napsal na tu pujčku, oni taky přece koukají do registru a když uvidí, že jsem po insolvenci tak mi asi taky nepujčí co? jsem uplně zoufalá a ještě mě zajímá o výmaz z registru solus nebo nevím kde ještě jsem vedena mužu žádat až po dalších pěti letech? a jak se to dělá? moc děkuji za info Lucka

Další půjčka po osobním bankrotu

Pokračování dotazu č. 3132: dobrý den, díky za odpověd, ale vubec se mi nelíbí, jak koukáte na lidi, co prošli nebo mají insolvenci. Já jsem všeho všudy měla jednu pujčku, žila s přítelem, ted už bývalým a jemu ručila na dvě půjčky. Máme spolu syna, bohužel jsem nemohla tušit, že mě po pěti letech opustí a já zustanu sama. Neměla jsem na splátky a než exekuce tak mi poradili osobní bankrot. Tím jsem uspěšně bez problému prošla a zaplatila ..nehrnu se do pujček, jen mi dosloužilo auto a k práci ho potřebuji, tak přemyšlím, kde si na něj pujčit ..každý se do insolvence nedostane tak, že si nabere pujčky a pak je není schopen splácet víte? ale děkuji za váš názor.. lucka

Další půjčka po osobním bankrotu

dobrý den, chci se zeptat zda je možné si v nějaké bance vzít pujčku, mám řádně ukončenou isolvenci, vše nabyté pravní mocí ..bez problému pět let placeno děkuji lucka

Záznam v registrech

Zdravím, v minulosti jsem se dostala do finančních problémů a musela jít do oddlužení, které mám již 1 rok úspěšně za sebou a od té doby sekám latinu, vše platím včas, můj problém spočívá v tom, že v případě plnění oddlužení jsem Ge Money bank nesplatila v oddlužení celých 100%, z 8 tis. bylo splaceno jen 4800,-. Jelikož v budoucnu plánuji hypotéku na bydlení, nechala jsem si vystavit výpisy z registrů a všechny jsou ok krom Cbcb, kde mám zesplatněný úvěr od Ge Money a ukončený s poznámkou - odpis pohledávky. Na internetu jsem se dočetla, že takovéto statusy s odpisem se z Cbcb vůbec nemažou a to ani po těch 4 letech, ale já bych byla ráda smazaná, protože mě 5 let v oddlužení opravdu poučilo. Zajímá mě tedy, co mohu pro sebe a svůj čistý štít udělat více? Doplatit Ge Money tu zbývající část, která nebyla splněna v oddlužení, což ráda udělám a pak se jen modlit, aby mě pak po těch 4 letech vymazali nebo je to vše zbytečné a budu tam už do smrti? Děkuji moc za vaši odpověď. Lucie

Oddlužení

Mám usnesení o oddluzeni - existuje banka, která mi založí účet?

Zablokovaný účet

Dobrý večer, je možné nám bez jakéhokoliv upozornění blokovat účet, nechat nás bez jakýchkoliv financí. Přišel dopis na exekuci kvůli nezaplacení pojistky, na zaplacení částky jsme měli 30 dní, bohužel žádný čas nebyl a okamžitě nás blokli, prý odblokují po zaplacení částky, těžko se platí, když máme účet bloknutý a lhůta 30ti dnů ani nebyla dodržena dle dopisu.. Děkuji

Dluh na poplatcích za neuzavřený účet

Dobry den, V roce 2012 jsem si zalozil jako student ucet u Wells Fargo v USA. Koncem roku 2012 jsem USA opustil a do dnesni doby jsem v USA nebyl. Bohuzel jsem si zapomnel ucet zrusit. Na uctu mi zbylo cca. 10 $. Od roku 2013 mi neprisla zadna vyzva, zadne upozorneni za nekake poplatky. Chtel bych jsem se zeptat, zda mam mit strach, ze dluzim bance poplatky za vedeni uctu nebo neco podobnreo. Zapomnel jsem totiz prihlasovaci udake na internetove bankovnictvi. Je mozne, ze se ucet zrusil automaticky po tak dlouhe necinnosti?

Obstavení účtu v zahraničí

Dobrý den, přečetl jsem si zde několik příspěvků na téma možnosti blokace i zahraničního účtu a přiznám se, že z toho nejsem moc chytrý. Mám účet i ve slovenské Fio bance, víceméně tam mám několik stovek eur. Nejsem si vědom žádného dluhu, ale taky vím od známých, jak lehké je dostat se do exekuce na základě nějaké zapomenuté složenky a máte v důsledku několika tisícového dluhu zablokován celý majetek. Prosím tedy o jasnou odpověď - může čeký exekutor zablokovat i účet ve slovenské Fio bance nebo ne? Skutečně mě to zajímá zatím jen akademicky -ale v naší právní i společenské džungli jeden bohužel nikdy neví! Předem moc děkuji

Jak řešit exekuci?

Dobrý den, potřebuji se zeptat, co mám dělat. dnes jsem se přihlásila na internetové bankovnictví a tam bylo zobrazeno ve stavu : exekuce -30720 ,- . bohužel jsem se před rokem přestěhovala a trvalé bydliště jsem si ponechala na MěÚ . V nájmu jinde mi ho nechtěli dát, tudíž jsem zřejmě prošvihla nějaké upozornění apod. jelikož jsem matka samoživitelka, je to pro mě celkém problém. Dá se to někde řešit? Nemůžu najít kontakt nebo tel. číslo, abych mohla někam zavolat :( děkuji za pomoc.

Nezabavitelné minimum

Dobrý večer, minulý měsíc jsem dostal exekuci (170 000,-) na účet ze kterého jsem si vyzvedl životní minimum (cca 6 500,-) abych měl na zaplacení složenek, dnes jsem dostal výplatní pásku kde bylo čistý příjem 15 107,- a hned pod tím "změna dep . DV+OST" 2 831,- a pod čarou byl znovu čistý příjem bez této částky. Co to přesně znamená? Mám nárok na nějaké životní minimum? A jak se k němu dostanu, když mám zablokovaný účet. Děkuji za odpověď

Osobní bankrot

dobry den, moji rodiče jsou v oddluzneni, splaci 8 mesicu uz a dohromady jim soud urcil castku 9000 korun, s tim, ze muj pritel jim pridava 3100 korun, bohuzel, ale cekame rodinu a nebudeme jim moct prispivat a tak bych se chtěla zeptat, zda se s tim da neco delat, protoze bez nasi pomoci nedaji dohromady 9000, zda i kdyz je soudem urcena castka, zda se to da upravit, aby si to platili sami. Predem dekuji za odpoved lucka

Záznam v registrech

Dobrý den, v roce 2013 jsem si vzala kontokorent u ČSOB pro přítele, v roce 2014 jsem tam poslala určitou částku a měla jsem za to, že je to uhrazene a ukončené, tím že mi nechodily žádné dopisy ani upomínky jsem to považovala za vyřízenou věc. Nyní jsem si zadala o půjčku a zjistila jsem, že jsem v registru, nechala jsem si zaslat výpisy a v Brki mám záznam 7/2016 kdy byl úvěr zesplatnen. Je možné toto napadnout, bránit se tomu, když mě nikdo neinformoval o tom, že tam něco dlužím a po 2 letech mi to zesplatni a dají mě do registru? Kdybych to věděla, tak to samozřejmě uhradím. Předem děkuji za odpověď Romana

Refinancování

Dobry den, mám dotaz, uvery mi pomalu presahuji pres hlavu, bohuzel uz ted splacim jen tak tak, ale za pul roku mam jit na rodicovskou dovolenou a penize mi nebudou stacit na splaceni uveru, da se to resit nejak?

Hypotéka po insolvenci

Dobrý den, v minulé době jsem absolvovala insolvenční řízení, které je nyní úspěšně ukončeno. Oddlužení proběhlo zpenežením majetkové podstaty, tedy dvou bytů v OV. Nyní bydlím již rok v podnájmu, kde platím 5 000 Kč měs. Mám práci se smlouvou na dobu neurčitou a příjmem cca 16 000 kč měs. Mám možnost koupit rodinný dům typu Okál. K tomu potřebuji půjčit cca 330 000 Kč. Existuje mezi našimi peněžními ústavy nějaký, který mi za těchto okolností bude ochoten dát hypotéku? Předem děkuji za odpověď. Reinohová

Registr dlužníků

Dobrý den, bohužel v době podnikání, kdy se mi nedařilo, jsem poctivě neplatila zálohy na sociální pojištění. Dne 4.8.2015 mi byla dána exekuce na účet u KB, dne 5.8.2015 byla hotově uhrazena a asi za 3 dny byl účet odblokován. Od té doby platím vše jak mám a na účet mi chodí pravidelně příjem. Jak dlouho uvidí banka KB záznam o exekuci? Jde to případně doložením bezdlužnosti odstranit? Moc děkuji za odpověď Šabatová

Důchod do zahraničí

Dobry den. Mam exekuce a invalidni duchod, ktery mi chodi slozenkou. Chci do zahranici. Kdyz si necham posilat na ucet zablokuji mi ho. Muzu zalozit ucet treba na Slovensku nebo jinde v cizine a tam posilat finance, aniz by mi tento ucet zablokoval exekutor? Pripadne jak toto resit abych se dostal ke svemu duchodu. Dekuji

Dluhy po manželovi

Dobrý den, s manželem nežiji téměř 3 roky/ nyní jsme v rozvodu/. Bohužel jsem mu před 2 lety podepsala úvěr jako spolužadatel. Nyní přestal platit a pro velké dluhy vyhlásil insolvenci. Banka nyní požaduje vyplacení zbylé částky po mě. Mohli by jste mi prosím poradit, co v této situaci dělat? Děkuji. Nikol.

Výběr z účtu

Dobry den, pred podanim insolvence mi exekutor zablokoval ucet (15 000 Kc a prisla mi tam castka cca 10 400 Kc vyplata). Nyni mam povoleno oddluzeni, ale jeste nemam po prezkumnem jednani. Mohu provest vyber dvojnasobku zivotniho minima na pobocce banky, aniz bych nejak obesel zakon? Napr. zatajeni, ze jsem provedl vyber. dekuji

Nezaplacené poplatky

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho, že jsem kdysi nezrušil osobně učet u banky. Tím pádem mi pořád bežely poplatky za vedení učtu. Banka po nějaké době udělala odpis pohledávky. A tim pádem jsem v CBCB registru. Mám tedy ten dluh uhradit nebo to už nemá smysl, když je pohledávka odepsaná? Děkuji za info

Výběr z účtu

Zdravím, jak je to s vyplacením životního minima (cca 6200,-)? Na internetu jsem našla, že za dobu exekuce účtu mohu zažádat o vyplacení této částky pouze jednou. Takže i když my bude chodit výplata na účet pravidelně každý měsíc nemohu znovu žádat vyplacení životního minima? Nebo jak to je?

Životní minimum

Dobrý vecer, ve čtvrtek my přišla exekuce na účet a v pátek my přišla výplata na ten jisty účet, dočetl jsem se ze banka musí nechat na úctě dvojnásobek životního minima tedy 6 200,- pro moje potřeby. Musím o ně zažádat nebo stačí zajít na pobočku a tam si je vyzvednout?

Posílání výplaty na cizí účet

Dobrý den, mám exekuci na účet na který my chodí výplata a rád bych věděl, když si ji nechám posílat na jiný účet (na účet vedený na jinou osobu) a na můj účet budu posílat peníze na exekuci, zdali nebude uvalena exekuce i na druhý účet kam si necham posílat výplatu

Blokace účtu

Dobrý den, přišel mi exekuční příkaz na dobrovolné uhrazení dlužné částky, jednalo se o 770 korun s příslušenstvím, po kontaktu s exekutorem mi byla sdělena částka k uhradě celkem 6770 Kč, do pěti dnu jsem tuto částku zaplatil, ale mezitím mi zablokovali učet, po zaplacení jsem volal exekutora a ten potvrdil, že peníze má a říkal, že učet nechá odblokovat, byl pátek a tak prý odblokovaný bude v sobotu nebo až v pondělí, v sobotu na jsem se díval na učet přes internet, sice byl odblokovaný, ale část peněz tam nebyla vůbec započítána, tedy muj invalidní duchod a výplata manželky. Mám učet s debetem, je možné že by mi banka zrušila debet bez mého vědomí?

Půjčila jsem svůj účet dlužníkovi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co může potkat moji sestru, která se rozhodla svůj účet půjčit synovi....ten si vyřizuje insolvenci a tvrdí jí, že nemůže mít svůj účet.....mám strach, aby ji nedostal do problémů. Děkuji velice za odpověď.

Dluhy po zemřelém

dobrý den, prosím informaci, zda může banka vymáhat dluh našeho zemřelého 22 letýho syna po nás rodičích, nejsme ručiteli děkuji

Schvalování půjčky

Pokračování dotazu č. 2926: Dobry den, pisu ohledne pana Koutneho, co by mel byt poradcem a ohledne pujcky, ze psal, ze to mame schvalene, penize z tohoto cisla 999037 instrukce ohledne pujci a ted jsme zadaly o jinou pujcu a taky nam prislo z tohoto cisla bylo psano. Tak jsem se chtela zeptat, jestli muzete zjistit, od jake nebo od koho to je posilane. dekuji Drinkova

Záznam v registrech

Pokračování dotazu č. 2921: Děkuji za odpověď pane Jermář, je to určitě dluh za nějaké opožděné platby v bance na osobní půjčce, jelikož už je to dlouhá doba, přesně nevím co se tam dělo po telefonátu na cbcb mi bylo sděleno že 2.8. by to mělo automaticky zmizet a vy říkáte něco jiného tak jak to tedy je? Mám strach že i když to bude ty 4 roky, že mi to banka neumožní, mám slušnou práci, od té doby jsem neopozdil snad jedinou fakturu či splátku a být co jsem měl jsem musel nechat přítelkyni s dítětem po rozchodu proto nutně schanim jak na hypotéku dosáhnout.

Záznam v registrech

Dobrý den, mám prosbu a otázku nevím si vůbec rady v jedné situaci. Před týdnem jsem byl v bance žádat o hypotéku, po zadání všech informací a zadaní pro kontrolu v registru na pracovníka v bance vyskočili ve formuláři informace o tom, že poslední zápis je z 31.7. 2012 poté už nic. Řekl mi ať si to prověřím co to vůbec je, že to tam nevidí jestli už je to ok. Píší: Fáze Operace - Předčasně ukončeno / Datum počátku: 11.5.2011 / Datum posl. akt.: 31.7. 2012 / datum posl. platby: 31.7. 2012 / Nejhorší status: D a jeho datum 31.7. 2012 / Datum poslední delikvence? 30.6. 2012. jak to tedy s tím zápisem je? Zmizí za ten cca týden nebo nikoliv? Je vše v pořádku? a můžu jít hned znovu zkusit žádat banku? Díky za odpověď.

Nezabavitelná část mzdy

Pokračování dotazu. č 2871: reaguji ještě na můj dnešní dotaz ohledně zasílání peněz na cizí účet.. zatím mu exekutor nestrhává peníze až do nezabavitelné částky. Pokud účtárna exekutorovi nesdělí, kam tento zbytek posílá, může si exekutor zjistit tuto skutečnost jinak? Podle mě nemá jak. Asi by bylo dobré, aby poslal nějaké peníze sám od sebe na účet exekutora, aby byla vidět snaha splácet, účet má již obstavený. Počítáme s tím, že od příštího měsíce již mu bude strhávat až do nezabavitelné částky. Jaký máte prosím na to názor. A děkuji za předešlou odpověď.

Nezabavitelná část mzdy

Dobrý den, můj přítel má exekutorem nařízeno, aby mu účtárna prováděla srážky ze mzdy. Zbylá částka mu však dle sdělení účtárny nemůže být vyplácena hotově (je ve služebním poměru, prý ze služebního zákona ). Chce si nechat zbylou výplatuposílat na můj účet, nemá k němu žádná dispoziční práva. Jak zjistí exekutor kam mu zbylé peníze odešly? Na účtárně se informoval a účetní mu sdělila, že není povinna exekutorovi sdělovat kam zbytek posílají nebo jestli vyplácí tento zbytek hotově. To stejné mu sdělil i jejich právník, že můj účet mi nikdo nevybere. Je to opravdu tak nebo si mám založit extra účet, kam by mu chodil jen ten zbytek? Děkuji za odpověď

Ex-partner má dluhy

Jak by to bylo v případě, že by bývalý druh dostal exekuci na movité věci, když již skoro dva roky se mnou nebydlí. Na základě darovací smlouvy jsem mu v roce 2014 zrušila jeho trvalý pobyt. Oznámení úřadu o zrušení jeho trvalého pobytu mám po ruce. Nevím, kde nyní přesně bydlí. Poštu si přebírá přímo u dodávací pošty, má prý zřízený odnos zásilek. Občas navštěvuje naše společné děti. Pokud by bylo po něm pátráno ohledně bydliště a nějaký soused by vykonavateli odkýval, že je u domě viděn, mohli by chtít ke mě do bytu? Předem děkuji za odpověď. Jitka K.

Zesplatnění úvěru

Dobrý den, můj bývalý druh se dostal do exekuce letos v květnu. V roce 2014 prostřednictvím darovací smlouvy mi daroval 1/2 spoluvlastnického podílu na byt. Hypotéka je jen na mě a jsem teď tedy jen já vlastníkem celé bytové jednotky. Ale již v tom roce 2014 probíhalo soudní řízení ve věci, která je nyní v exekučním řízení. Jedná se o částku 300 000,- Kč. Můj dotaz zní: může exekutor zpětně napadnout darovací smlouvu? Bojím se, že by mi Hypoteční banka hypotéku zesplatnila a já nemám na zaplacení. Trvalý pobyt z bytu má odhlášený, jen navštěvuje děti. Mám se něčeho obávat? Mám velký strach. Předem děkuji za odpověď.

Společná domácnost

Dobrý den, pokud žije ve společné domácnosti člověk v exekuci, co této společné domácnosti hrozí za rizika ze strany exekutora. Děkuji.

Blokace účtu manželky

dobrý den mám nepřednostní pohledávku a na začátku května mi došlo vyrozumění o exekuci a splácení z jiných zdrojů a zablokovaly manželce účet. Zaslechl jsem, že od ledna 2016 to již není možné, když nejsem majitel účtu já účet v bance nemám a výplatu dostávám od zaměstnavatele kromě stržených pohledávek na jinou exekuci. Chci se zeptat jestli má exekutor právo zablokovat tento účet od manželky. Děkuji za odpověď.

Uznání dluhu a promlčecí lhůta

Dobrý den, děkuji za odpověď - 2804, ale ještě bych se chtěla ujistit zda odpovědi dobře rozumím. Dluh vznikl během r.2013 a k uznání dluhu - podpisu došlo 17.1.2015. Je tedy promlčecí doba v tomto případě 10 let? Děkuji za odpověď

Nesplacený dluh v Německu

mám dotaz, pracovala jsem rok a půl v Německu, kde jsem si vzala půjčku 800 euro, také jsem si vzala dva telefony s paušálními kartami a bohužel jsem z rodinných důvodů musela opustit německo a své dluhy jsem teď 10 měsíců neplatila, vrátila jsem se zpět a své dluhy chci řešit znovu prací, mám z toho docela strach, aby mě třeba nedali k soudu a nezavreli mne, za to zatim práci ješte nemám, můžete mi napsat, co mám delat, abych neměla problém

Promlčení dluhu

Prosím sdělte mi, za jak dlouho je promlčen dluh. Děkuji

Přistoupení syna k úvěru

Pokračování dotazu č. 2799: Dobrý den, obracím se na vás ještě jedním dotazem. Hypoteční banka požaduje při změně účtu pro splátky (i když je také u ČSOB) přistoupení mého syna i k úvěru. Mám nějakou možnost se tomuto vyhnout? Děkuji za odpověď

Odklánění peněz

Může exekutor zablokovat můj vlastní účet u banky, když jsem dovolil přítelkyni, že si její syn (né můj !) na můj účet může poslat nemocenskou. Nemá svůj osobní Účet. Děkuji za brzkou odpověď. Jarda

Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?

Dobrý den, jsem cizinka v České Republice, žiju tu dva roky, mám kamarádku (občan České Republiky), která měla práci, vlastní byt, auto, ale kvůli určitým věcem ztratila práci a prostě všechno co měla a dostala se do insolvenci. Z toho ma psychické problémy a zkoušela sebevraždu.Chtěla bych ji pomoc, ale nevím jak. První co mě napadlo abych jí půjčila svůj účet v bance a mohla dostávat výplatu na můj účet a takovým způsobem mohla si nešetřít nějaký peníze a začít zit. Může insolvence přijít na to a mohla bych s tim mit problém já? Děkuji za odpověď

Neoprávněná exekuce

dobrý den V roce 2004 jsem si pujčil u Komereční banky, nějaké peníze, asi za rok jsem přišel o práci přišel jsem na pobočku kde jsem si pujčoval že potřebuju odklad, paní jako že ano. Ale nedostal jsem od toho žádný doklad, a za dva měsíce mi přišla upomínka a už to jelo, soud atd... tak jsem se domluvil na splátkach doplatil jsem přesně podle smlouvy, do nula mám od toho papír, minulej rok v srpnu mi přišla exekuce na plat a za 14 dní mi pak přišel papír že dlužím Komerečce 22 000Kč, ale exekutor chce 147000 Kč, byl jsem v komerečce se ptát co se jako stalo už třikrát ale nikdo se semnou neche bavit, ani když volal uředník na jejich právní poradnu (nebo nějak tak to nazval seděl jsem u toho), nikdo mi neche říct co se vlastně stalo, dal jsem to právníkoj zaplatil jsem hromadu peněz, a nic nezjistil protože mu nikdo nechce nic říct. Chci se zeptat na koho se mám obrátit. Mužete mi prosím poslat odpověd na email děkuji Pavel

Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Pokračování dotazu č. 2777: Víte chtěl sem len pomoc znamému nic víc. A co se týká banky, tak ona sama mu navrhla tady to řešení při blokaci jeho účtu. Spis jde o to, že banka si zajistí osobu, která dluh splatí když dlužník sám nemohl. V bance než sem založil ten účet jsem vše přejednaval Jak je tedy možné, že mi zaměstnanec sliboval, že se to nemůže stát. To bylo první co sem probíral než sem to podepsal. Neházel biyh vinu na známého. Lebo ten se ke všemu staví. Dokonce i k vzniklemu dluhů který mi splácí. Jde o to, že je to totální podvod ze strany banky. Ta požadovala len běžný účet s pravami, aby se mohl dal úvěr splacet. A ne že hned sem přistupitel. Banka hledí na své finančně zisky a tímto pádem mne docela poškodila. Já jsem ani ne dostal papír kde by bílo psáno, že jsem pristupitel. Pouhou papíri od účtu a tu dispozici. Ani sám známý nevěděl, že jsem přistupitel co banka hezký ututlala. Dohodli jsme se na běžném účtu a dispozici na splátkách z toho účtu na dani úvěr. Njn nebu du brad zadnu daň za blbost.A tady je aspoň vidno jak se hezký dokážu zajistit proti nesplácení.

Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Dobrý den. Já mám dotaz. Před par lety mne poprosil známý o založení běžného účtu a o dispozičně právo. Aby mohl dál splácet úvěr. Lebo na svůj dostal exekuci. Založil sem účet a dal sem mu ty práva nic víc. Před měsícem mi přišla exekuce na plat. Známý se dostal do potíží a nezvladal to splácet. Je možné, že vdaka tomu účtu a práv musím teď splatit dluh já? Když jsem to řešil v bance, tak mi povedali, že sem přistupitel. Ale já k ničemu nepřístupil. Len ten účet a ty práva. Eště keď sem daný účet zakládal, tak mi zaměstnanec banky tvrdil, že to je len běžný účet, aby mal ako známý splácet úvěr. Jak sem se teďi mohl stát pristupitelem?Děkuji za odpověď

Nesplácím hypotéku

Dobrý den, před pár lety jsem ručil rodině a ta danou hypotéku přestala platit a vyhlásili na sebe insolvenci. Moje matka má dům, kterým ručí na moji hypotéku na daný dům a já budu muset vyhlásit insolvenci také, tedy pokud mi ji schválí. Jde mi o to, zda a pokud mi insolvenci schválí, zda moje matka nemůže přijít o náš dům jelikož do insolvence padne i moje hypotéka. Děkuji za odpověď .

Krach firmy

Pokračování dotazu č. 2739: Hezký den, moc děkuji a jen pro vysvětlení situace a trochu na svou obranu – já a moje 2 děti jsme vlastnili prosperující firmu s cca 250 zaměstnanci, neřídili jsme se druhou částí hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ a náš ekonomický ředitel firmu elegantně vytuneloval. Pozvali jsme si „odborníky“ na záchranu firem v problémech a ti si potichu stáhli další peníze. Správce konkurzní podstaty protahuje likvidaci už cca 12 let, o všechen majetek včetně domu jsme už přišli a není v našich možnostech dluh ve výši cca 25 mil. splatit. Určitě před problémem neutíkáme, ale chtěli bychom alespoň trochu normálně žít. Všechny peníze, které jsme měli, jsme použili na výplatu zaměstnanců, když už začaly problémy. Typický příklad toho, že za blbost se platí a s poctivostí se dojde akorát do……EV

Exekuce majetku v zahraničí

Pokračování dotazu č. 2737: Moc děkuji za odpovědi, naposled (snad) se zeptám. Je pravda, že – zablokovat zahraniční účet může pouze exekutor příslušného státu, kde je účet založen? Exekuce probíhá podle zákonů příslušné země? Že podle německých zákonů exekutor zablokovat účet nemůže? Jak je to např. na Slovensku? Děkuji EV

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den..Mám svoji banku GE Money Bank. Manžel u vaší banky 30 let..Ctěli jsme uvěr, ale samý problém, proč máte všude reklamy na sloučení? A vždy se najde problém, manžel v plném invalidním důchodu, takže má menší příjem..Těd nikdo nechce řešit, ale reklam máte všude...Děkuji

Účet v zahraničí

Pokračování dotazu č. 2735: Hezký den, děkuji za odpověď, moje situace tedy nemá řešení....Ještě mi není jasné - pokud mám např. zablokovaný účet u mBank v Česku, znamená to automaticky zablokování účtu v mBank na Slovensku? Pokud se český exekutor dotáže na můj na můj účet např. FIO banky, sdělí mu banka můj účet v Česku i na Slovensku? Děkuji EV

Účet v zahraničí

Dobrý den, mám z důvodu exekuce (dluhy z podnikání) zablokovaný účet u mBank. Jaký účet v zahraničí si můžu otevřít, aby na něj exekutor nedosáhl, nechci tam odklánět nějaké peníze (které ani nemám), ale používat internetbanking k placení běžných plateb, platit vše složenkou je neúnosné. Líbila by se mi slovenská mBank nebo FIO, ale nevím, jak to funguje ve spojení s českými. Děkuji EV

Zájem o hypotéku

Dobrý den, manžel měl v minulosti několik exekucí, přesný počet nevim. Všechny jsou již splaceny. Poslední jsme zaplatili před rokem. Nyní chceme žádat o hypotéku. Jaké budou mít vliv na naši žádost manželovi minulé exekuce? Děkuji za odpověd. B.

Má nevlastní syn dluhy?

Dobrý den, právě jsem se rozvěděla od mého nevlastního syna, že mu Česká spořitelna asi před rokem dala půjčku 100 000 Kč, aniž by zkoumala zda je solventní. Byl v té době již evidentně nezaměstnaný. Je to vůbec možné? Nebo mně lže. Pochopitelně že má velké problémy nyní se splácením. Sankce prý už dělají několik tisíc. Nějak se mi to nezdá. Děkuji.Helena

Lze obstavit dětský účet?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může exekutor zablokovat dětský účet? Předem děkuji za odpověď.

Svatba a dluhy manžela

Dobrý den, mám před svatbou, přítel zdědil dluhy po zemřelé manželce. Může po svatbě mně jako manželce zablokovat můj účet exekutor, který vede exekuci vůči mému budoucímu manželovi, i když jeho peníze na můj účet chodit nebudou?

P-konto

Dobry den, mela bych dotaz, jestli u vas jde zaridit p-konto. A jake jsou podminky a cenu. dekuji za odpoved. Hezky den

Zesplatnění úvěru

Dobry den, exekutor nam zablokoval ucet, na který jsme splaceli hypoteku, nez jsme exekuci vyplatili. tak nam to trvalo 4 mesice, ale hypoteční banka poslala i ty penize, které byli na kontě a predali to pravnimu oddeleni a ti na nas podali insolvenci. Zadam vas o radu jak z tohoto problemu. Dekuji moc za odpoved

Zablokovaný účet

Dobrý den. Mám exekutorem zablokobaný účet, na kterém je už několik měsíců mínusová zůstatková částka vzniklá prakticky jen strháváním poplatků za vedení účtu. Je možné takový účet zrušit? Díky

Vymáhání dluhu

Dobrý den, ještě bych rád věděl k mému dotazu 2638 zda mám v předžalobní výzvě dlužníkovi uvést úroky z prodlení a kdo mi poradí jak vysoké by měly být. Děkuji Kučera

Vymáhání dluhu

Pokračování dotazu č. 2636: Dobrý den, děkuji za odpověď, ale ještě by mě zajímalo, zda může být dluh promlčen? Kdo platí soudní výlohy zda ten kdo podá žádost k soudu, nebo věřitel? Ještě doplňuji, že peníze jsem půjčili spolu s manželkou, ne syn. Půjčili jsme ne najednou, ale postupně a to 3.1.2013, 18.1.2013, a 9.5.2013. Bývalá snacha nám podepsala uznání dluhu 17.1.2015 Na papíře je uvedeno jméno a adresa snachy a její podpis. Dále je uvedeno jméno mé a manželky s našimi podpisy. Děkuji za odpověď Kučera

Blokace účtu

Dobrý den, mám exekuce jakožto fyzická osoba. Jsem členem neziskové organizace a byl jsem zvolen za předsedu v organizaci a mám za úkol založit bankovní účet. Může exekutor zablokovat tento účet, na základě mé vlastní exekuce. Děkuji za odpověď předseda Ochotnického Divadla, z.s. Osoblaha. Ladislav Suchý

Výplata zasílaná na cizí účet

Chodí mi výplata na účet syna, kterému zablokovala účet exekuce. Mohu prokázat, že výplata je má? Mohu se nějak dostat ke své výplatě?

Blokace účtu manželky

Dobrý den, už deset měsíců mám zablokovaný běžný účet. Je to kvůli exekuci, která je vydána na manžela. S manželem jsme skoro stejnou dobu v rozvodovém řízení. Na běžném účtě je celá dlužná částka, přesto se s ní nic neděje. Exekutor se mnou odmítá mluvit, protože exekuce není vedena na mě. Jak dlouho mi může takto exekutor blokovat účet? A proč si ty peníze nevezme? Děkuji za odpověď. K.

Trvalé bydliště

Pokračování dotazu č. 2585: Dobrý večer, p Jermář děkuji Vám za vaší odpoved, jen ještě prosím ohledně toho bydlení, pokud si bere různé úvěry a uvadí tam bydliště trvalého pobytu u mne, které jsem mu dala, nemůže to mít dopad na mne mám z toho strach. Je zaměstnán pořizuje si drahé věci,a ja stále čekám ,že jakmile bude mit svuj dům tak odejde. Nezdrzuje se tu, ale jezdí si sem, ,kdy chce. Děkuji Marie

Ručitelská směnka

Dobrý den, ručila jsem směnkou svému manželovi na úvěr. Protože neplatil, banka dala směnku k vymáhání soudně aniž po mě něco chtěla. Nedostala jsem od banky ani upozornění. Napište zda je to možné, když jsem vlastně ručitel a banka mne ani neupozorní, že úvěr není splácen. Dozvěděla jsem se to až ze soudní obsílky.

Hypotéka na mateřské

Dobrý den, jsem na mateřské, nemám exekuce a nejsem v regisrech. Je možné žádat o hypotéku 600 tis?

Odklánění peněz

Dobry den, muj kamarád je osvc. Muze na me exekutor, když si posílá na můj účet peníze?

Vyčíslení dluhu

Dobry den. Chtěla bych vás poprosit. Měla jsem kdysi u vás sjednanou půjčku. Chtěla bych požádat o zaslání aktuálních informací. Co se týče jak vysoká služba částka je a popřípadě jestli není dána exekuce. Prosim o zaslání všech dokumentů na adresu: xxx

Nestíhám splácet, co mám dělat?

Ráda bych se zeptala na to jak řešit situaci která už pro mne zdá se být neřešitelná Vlastním kreditní kartu vaší banky a měsíční splátky několikrát převyšují mé finanční možnosti: protože jsem sama a bezdětná nemá mi kdo pomoci se splátkami jsem nyní na úřadu práce a ze zdrav. důvodů dosti závažných mám velký problém najít novou práci Už na podzim jsem se telefonicky snažila získat informace ale marně prosím o radu jak mám splátky řešít - není možné snížení splácené dlužné částky? Ják postupovat v nastalé situaci už si nevím rady děkuji za odpověd Ovčačíková

Blokace účtů

Dobrý den, mám exekuce jakožto fyzická osoba. Založil jsem si účet na svou firmu s.r.o. v české a slovenské pobočce banky. Může exekutor zablokovat tyto oba firemní účty na základě dřívějších exekučních rozhodnutí podaných na mne jakožto fyzickou osobu? Anebo exekutor může zblokovat oba firemní účty až po doručení exekučního rozhodnutí firmě? Musí exekutor nejdříve provézt nový samostatný výkon exekuce na mou firmu (firemní účty) ? Děkuji

Výmaz z registru dlužníků

Dobrý den. chtěla jsem se zeptat na problém, který mi vznikl po exekuci, kterou způsobil bývalý manžel mně i mé dceři, která byla na úvěru ručitelem, tím že nesplácel a nechal vše dojít až k exekuci na naše platy. S dcerou jsme celou částku uhradily ihned, takže k exekuci na plat nedošlo. Je možné nějakým způsobem požádat o výmaz z registru dlužníků Vaší společnosti a nebo musíme čekat údajně čtyři roky? Dcera byt jako ručitel této kauzy by si chtěla řešit své bydlení a zřejmě jí to nebude umožněno i když pohledávku jsme vyřešily.

Obstavení vkladní knížky

Dobrý den, je možné zatížit vkladní knížku na jméno exekucí, pokud je dlužník pouze disponující osoba? Děkuji za odpověď

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Pochybná nebankovní půjčka

Dobrý den, prosím o vyjádření, jesti je podvod nebankovní pujcka Sjednáno.cz. Peníze jsou vyřízeny ihned, ale chtějí poslat 5 procent z uvěru má to být vinkulace v případě nesplácení úvěru na učet v ČES.SPOŘ.

Penále

zadam o radu. Mam dluh u banky, muj pripad resi exekutor. Soud. Zadam o informace, zda se plati penale po dobu, co se resi neplaceni dluhu. dekuju za informace, jsem nezamestnana .

Založení účtu

Dobry den, mohu si u dělat nový účet, i když mam dluhy? Pracuji oficialně a strhávají mně z výplaty. Co mám dělat ?

Blokace účtu

Dobry vecer, mam problém, měla jsem spořící ucet u banky KB a měla jsem tam několik desítek tisíc, ale zapomela jsem na ten ucet měla jsme jiné problemy a na zacatku minulého roku 2015 v listopadu sem se ozvala na banku o své penize a oni mi ucet pozastavili z nečinnosti a placeni měsíčních poplatku za aktivitu úctu a ptala sem se kdy mi ho opět otevřou a říkal ze mam čekat možno do 90 pracovních dnu a o exekuci nepadla ani řec od banky a ptala sem se na to a chtěla bych vědet jak dlouho trva takovéto řízení pro zpětné aktivaci úctu, vim moje situace je trochu podivná ale doufám ze by ste mi mohly pomoct. P.s. Děkuji za odpověď

Odklánění peněz na dětský účet

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Přítel požádal o insolvenci, která mu byla povolena, ale soud bude az za dva měsíce. Včera mu na dětský účet, který jsme založili, přišla výplata. Jelikož jsme nebyli informováni o tom, že máme veškeré účty zrušit, tak nám při výběru peněz paní na přepážce oznámila, že nám peníze nemůže dát, jelikož je přítel v insolvenci. Prosím vas o radu, jak peníze od banky získat, jelikož kromě mé mateřské je to jediný náš příjem. Děkuji za odpověď

Půjčka na osobní bankrot

dobrý den chci se zeptat mám insolvenci osobní bankrot ráda bych se zeptala jestli je možno si půjčit peníze abych mohla doplatit insolvenci protože po jejich strhnutí peněz mi zbývá tolik že žiju jak chudák a dluh pořát je skoro stejný i když mi strhávají 5 000 až 7 000tisíc měsíčně mám doplatit 32 000kč děkuji za odpověd

Náklady exekučního řízení

Dobry den. Mel jsem insolvenci, a tu jsem před 3 mesici splatil 100%, ted mi přišel dopis od exekutora, jehož pohledávky byly zahrnute do insolvence, že mam mu zaplatit peníze za jeho praci. Ma na to pravo? Dekuji.

Pochybný úvěr

Pokračování dotazu č. 2271: Dobrý den děkuji za rychlou odpověď ohledně mého bratra dnes jdeme na raifaisen banku se optat doklady ztratil ale nahlásil to ale nevím v jaké to bylo době chci se ještě zeptat je normální že se ozvala banka po tolika letech nikdy nepřišlo nic že by neplatil je to skoro 9let

Osobní bankrot

Dobry den, mam exekuci a rad bych vedel, jestli je mozne zazadat o osobni bankrot i kdyz mam nemovitost kde platim hypoteku. S tim resenim, ze bych za 5 let splatil cely dluh, nebo bude nemovitost prodana v drazbe? Predem dekuji za odpoved.

Posílání peněz na kamarádův účet

Dobrý den, kvůli zablokovanému účtu díky exekuci, jsem si nechal posílat podporu v nezaměstnanosti na účet kamaráda, který má účet u stejné banky jako já.První podpora tam nepřišla, druhá přišla a třetí opět nepřišla.Je možné, že by si to banka vzala i z cizího účtu?

Insolvence

dobrý den, chci se zeptat , jsme v insolvenci a máme také tři věřitele tj. bankovní ústavy . Na daných účtech se splácí insolvencí dluh.Kdy můžu zrušit čísla účtu v bankách ? V době insolvence ? Po ukončení insolvence ? A nebo až po a následném návrhu soudu na přiznání osvobození od placení pohledávek nezaplacených ? Děkuji za informaci. Radek

Jak splatit dluh

Pokračování dotazu č. 2237: Dobrý den reaguji na vaši odpověď. Ano na účtě je - 89 000. Na učtu nemám zřízený žádný kontokorent, je na něm nyní - 89 000, a když se podívám do nezaučtovaných transakcí je tam napsané exekuce. Bylo mi oznámeno, že exekutor si to vzal od banky a mám to splácet bance, ale nevím co na tom je. Exekutor si snad nemužu vzít penize, to by banky zkrachovaly. Dle mého je to tak, že exekutor dal podmět bance, která zablokovala učet. Dle toho co jsme si na forech přečetla, mám 6 měsícu na to ,abych penize na účet dostala nějak. Proč není vhodné peníze posílat na blokovaný účet ? Myslela jsem si že když peníze na učet postupně pošlu až to bude na 0, že banka sama peníze exekutorovi pošle. Dluh vznikl z neplacení zdravotního pojištění u živnostníka. Děkuji za odpověď

Jak splácet dluh?

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně exekuce. Při neplacení pojištění došlo k dluhu kolem 90 000 Kč. Na mém účtě v bance jsem v mínuse - 89000, jelikož nějakou tisícovku jsem tam měla. Zajímalo by mě, jestli exekutor může dostat peníze hned co jsem dlužná, nebo je dostane až poté co je splatím. Druhá otázka se týka splácení. Peníze mi chodí na přítelův učet a měsíčně chci na muj zablokovaný účet posílat kolem 15 000, do té doby než se v něm dostanu na 0. Je to možné? Bude moci banka i přes tento zablokovaný účet peníze exekutorovi poslat? Nebo kam jinam platit peníze, pokud ne na účet. Děkuji za odpověď

Navýšení hypotéky o exekuci

Dobrý den, končí mi fixace hypotéky u KB, mám exekuci na cca 300 000,- je možné navýšit hypotéku o dluh a smazat ho?

Studentská půjčka do 50 000 Kč

Dobrý večer. Děkuji za odpověd. Chtěl jsem se zeptat . Potřebuji ručitele na půjčku do 50 000 Kč pod statusem student? Rozhodl jsem se pro studentskou půjčku. Protože nemohu doložit trvalý příjem. Proto jsem se rozhodl pro studentskou. Co mi poradíte když nemohu doložit příjem a chci, spíš potřebuji půjčku ? Děkuji.

Dluh a registr

Dobrý den, chci se zeptat asi před rokem jsem zjistil že dlužím České Spořitelně 1567 kč to jsem hned uhradil ale nedávno jsem zjistil že jsem v registru dlužníků a chci se zeptat jak se od tamtuď můžu nechat vymazat, a za jak dlouho mě vymažou. Děkuji

Odblokování účtu

Dobry den. Před měsicem jsem ukončil insolnvenci. Chtěl bych zrušit smlouvu, ale je zablokovany učet. Co mam dělat. Děkuji Sedlak

Riziko exekuce pro spolubydlícího dlužníka

Dobrý den, můžete mi vysvětlit jaký bude postup banky v případě, že by... její klient zemřel a má u banky nesplacený spotřebitelský úvěr, např. 250. tisíc Kč ? (V roce 2014 se rozvedl, v roce 2015 se odstěhoval do jiného města a bydlí tam trvalým bydlištěm u známé.) Je možné, že by tato žena byla ohrožena vymáháním pohledávky banky přes exekutora i přes to, že s úvěrem dotyčného nemá a neměla nic společného? Děkuji Vám za vysvětlení.

Zablokovaný účet

Exekutor mně zablokoval účet u FIO banky - mám nárok aspoň na minimalní částku, abych měl co jíst?

Nikdy nikomu nedělat ručitele

chci jse zeptat. chci delat priteli rucitele, ale nevim jestli mohu delat, kdyz mam spatnou bonitu. chodi mi kazdy mesic na jeho ucet moje vyplata. mam moznost nebo ne . dekuji.

Dotaz na hypotéku

dobrý den, dělal jsem bratrancovi ručitele u Wustenrotu, ale on po čase přestal platit a došlo to až tak daleko, že mi exekutoři sáhli na plat a musím jim měsíčně platit. Jednalo se o hypoteční úvěr na byt v hodnotě cca 1 150 000 kč. Byt už je prodaný, byl v insolvenci a insolvenční správkyně ho prodali za necelých 900 000 kč. Jenže tam vznily nějaký úroky a vyšplhalo se to na částku 750 000 kč. Potřeboval bych od Vás poradit co s tím můžu dělat a jestli je možné se nějak s bankou domluvit, jelikož takovou částku snad nikdy nesplatím a navíc mám ještě tu exekuci. Vím, že to byla moje chyba, že jsem dělal ručitele a už bych to nikdy v životě neudělal. Bylo by možné dát na někoho číslo s kým bych se mohl domluvit? Moc Vám děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřeboval bych doporučit nejideálnější nebankovní půjčku bez doložení příjmů v řádu 10 až 50 tisic (cim vic tim lip), pzn. půjčku pro me nebude problem nasledne splacet, ale nyní je pro me nutnost si ji vzit, pro to bych rad vedel, kde je nejmensi riziko toho, ze nastanou necekanne problemy a kde to bude nejvyhodnejsi s tim, ze nebudu muset nic dokazovat, diky za odpoved a preji hezky den :-)

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřebovala bych si vzít půjčku cca 60.000,- Kč na 5 let, ne/bankovní, kde po mě nebudou chtít potvrzení od zaměstnavatele. V rámci zachování soukromí bych nerada, aby se zaměstnavatel dozvěděl, že žádám o půjčku. Poradíte mi, prosím, která by byla nejvýhodnější? Předem mockrát děkuji!

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj přítel má 4 exekuce, dohromady to dělá cca 700tis. Je nějaká společnost nebo banka, která by půjčila na zaplacení dluhů, aby splácel normálně příkazem nebo inkasem z účtu? Má stále zaměstnání a pracovní dobu na neurčito. Exekuci má již na platě. Děkuji za odpověď Ilona

Dotaz na půjčku

Chtěl bych se zeptat, kde je podle vás nejlepší si vzít nebankovní půjčku, když pomineme, že se nebankovní půjčky nedoporučují, děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den chtěla jsem se zeptat když založím 6 měsíčnímu dítěti účet u berušky komerční banky zda když budu každý měsíc vkládat a došla by situace že budu potřebovat peníze zda můžu vybrat z toho účtu a zda když má přítel exekuci zda mu to nemůže exekutor sebrat předem moc děkuji

Dotaz na akcie a investice

Dobrý den, potřebovala bych uložit na termínovaný vklad peníze na 1 rok. Existuje nějaký produkt fix, který nelze , ani pod sankcí vypovědět ? Dle úroku a relat.bezpečnosti jsem si vytipovala J+T Bank a Fio banku. Co doporučujete ? Děkuji za odpověď. J.Gerová

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1654: Děkuji, jedná se o návrh exekuce a její okamžité dohrazení z loňského podzimu a v registru Solus mám záznam od tel.operátora z října 2013. A určitě tam mám záznamy o zpožděných splátkách třeba o měsíc...nyní je to již v pořádku. ČISTÝ PŘÍJEM MÁM ASI 15000.-

Ostatní dotazy

dobry vecer pane Jermar... hroznbe moc bych potrebovala pomoct prislo me vyrozumeni o zahajeni exekuce....ja vubec nevim jak napsat odvolani nebo tak neco.a jak to zacit resit.... predem dekuji za odpoved....moc dekuji a zatroven prosim dekuji Pithartova

Dotaz na půjčku

Dobrý den.CHtěla bych se zeptat,v roce 2011 jsem byla klientem mbanky u které jsem si vzala půjčku.Bohužel jsem se dostala do platební neschopnosti ale naštěstí jsem všechny pohledávky u této banky zaplatila hotovostní platbou.Ale bohužel mi tato banka napsala do výpisu cbcb status zesplatněný úvěr a přitom jsem v co možná nejkratší době snažila jejich pohledávky zaplatit a nejsem si vědomá že by tento dluh museli předávat nějaké vymahačské firmě a tak bych se chtěla zeptat jestli se nedá nějakým způsobem zažádat o výmaz děkuji s pozdravem Lenka Beňová

Dotaz na půjčku

dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda se dají u vás konsolidovat i exekuce.

Zesplatnění půjčky

Dobrý den, dostala jsem se do finančních problémů a to takových ze mi banka air bank zesplatnila úvěr, vůbec nevím co mám očekávat a jestli se lze ještě s nimi nějak rozume domluvit. Samozřejme chci platit jen jsem mela problémy a peníze na splátky proste nebyli. Jsem s toho v silene depresi. Muzete mi prosím poradit co dělat? Nevím jestli se to předá hned na exekuci a nebo jestli mají nejake své firmy na vymáhání pohledávek. Petra

Účet a karta v insolvenci

Dobry den preji. Mam k vam prosim velky dotaz.
Mam osobni ucet u KB, Unicov a mel jsem i platebni kartu. Pred mesicem mi byla ukradena i s doklady, tak jsem ji zablokoval a zazadal o novou kartu. Dosel mi pin k nove karte a dnes jsem byl na Unicovske pobocce KB., kde jsem si prisel pro novou kartu. Bylo mi ale receno, ze podle nejakych jejich smernic, kdyz jsem a mam: OSOBNI BANKROT-Insolvenci uz schvalenou a strhavanou z uctu, mi nova karta nemuze byt vydana a musim vybirat uz jen na pokladne banky KB. A nikde jinde u jine banky uz novej ucet ani kartu ted prej nedostanu. Muzete mi napsat prosim, kdybych chtel zridit novy ucet u vasi banky, nebo jine, jestli je to mozne i kdyz jsem v Insolvenci?
Dekuji za pripadne info. Tomas

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Vám všem Jsem ručitelem na půjčku a bohužel jsem díky té co uzavřela půjčku nucen vše vyřizovat,protože klientka umyslně neplatí a nereaguje na vaše telefonáty, nereaguje na vaše upomínky.Při posledním připomenutí o dání celé záležitosti do pořádku,mě začala hrubě napadat a vyhrožovat .Při dotazu na stavební spořitelně mi nikdo nic nesdělí, ohledně zůstatku, který se má doplatit a tudíž nevím jak dlouho se má ještě platit. Prosím o sdělení, zda by nešlo na majitelku úvěru nařídit splátky přímo z jejího platu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, pokud na mne byla vedena exekuce ve výši 2.400,- budete toto tolerovat v případě otevření nového úctu s kreditní kartou sím Tomáš

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1255: exekuce nebyla ,jen mi zrusili ucet a dali to v te ceske sporitelny na vymahani dluhu,dnes sem snima mluvil ze prej mi zalozi novy ucet a ze bude novej splatkovej kalendar. ta castka je 300000. jinak muj cisty prijem je 75000. smlouva na dobu neurcitou. ale tim ze sem v tom registru asi zatim mesic. a nevim prave jestli si budu moci vzit tu hypoteku. a nevim jak mam dale postupovat. endler

A ty tri splatky cinili dohromady 15500. tak me prekvapilo ze mi to zrusili ten ucet

Dotaz v bankovní poradně

dobry den mam dotaz,mel sem uver u ceske sporitelny a nezaplatil jsem 3 splatky,nato konto mi zrusili ucet . a tudiz jsem v registru neplaticu. Ted jsem v zahranici a mam tu praci. a chtel sem se zeptat jestli mi u nas v praze naka banka da hypoteku.kdyz jsem v tom registru. A po pripade co bych mel dolozit k tomu vsemu. dekuji za odpoved endler roman

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den Chtel bych se zeptat na dve veci.Mam u GE obycejny ucet. Za prve mel jsem ho obestaveny exekutory,ale to uz by melo byt vporadku,jak odstavim to obestaveni,abych mel pristup k penezum.No a za druhe,pri vykradeni minuleho bydliste mi byly odcizeny karta,karticka k uctu a vypisy.Je mozno na pobocku prijit pouze s obcanskym prukazem?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,pane Jermar Potřebovala bych od Vás poradit..u české spořitelny jsem si koncem srpna 2013 vzala uvěr na 110 000 kč. Myslela jsem si,že mě tam zaměstnavatel (teď již minulý) zasílá normálně výplatu,ale to jem se škaredně spletla.teď mě přišla exekuce ve výši 187 572 kč i s exekucí... Poraďte prrosím,jak mám dále postupovat Děkuji Pithartová Pavla

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám vkladní knížku u české spořitelny, měla jsem u nich i zřízený účet, jenže ten mi zablokovala exekuce, tím pádem se mi nestrhly peníze a mám u nich teď dluh na úvěru který jsem si od nich brala. je možné vybrat peníze z vkladní knížky nebo mi ani z vkladní knížky kvůli tomu nic nevydají? Děkuji moc za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1099: Prohřešek se týka Profikreditu

 

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Když mi bylo 19 let tak si na mě moje rodina vzala hypotéku na rekonstrukci. Teď mi je 28 let. Rodiče špatně splácí tento závazek, musel jsem si vzít už dvě půjčky abych tam doplatil dluh, mám svojí půjčku a do toho jsem měl dvě exekuce kuli mámě a jejímu podnikání. Tyto exekuce se přičinili oto že jsem neměl na splácení svých závazků a teď jsem totálně na dně. Potřebuji sehnat nějakou solidní společnost která by mi půjčila na splacení všech závázků a Já platil jen jedno. Banky Mě se smíchem odmítaj. Mám plat (když nemám exe) přez 20 000kč, po vyplacení exe a hypo dům vhodnotě 3mil a ženu na mateřské s 11 000kč. Prředem mockrát děkuji za rady Miroslav Na Dně

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné získat bankovní půjčku (nebankovním moc nevěříme) na zaplacení exekuce a oddlužnění s doložením potvrzení o příjmu. Předem Děkuji M.N.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den.Mam od vas exekuci na plat ale od 23.8.2013 mam podany insolvencni navrh tak jem se chtel zeptat proc exekuce porad bezi?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, s manželem jsme si u vás brali uvěr. Já měla za to že to bylo pouhých 250 000kč jenomže to je 500 000kč. Manžel udělal konsolidaci a o tom jsem nevěděla. Jsme ted v rozvodovém řízení, žiju v podnájmu a trvalý pobyt mám stále u manžela. A každý z nás platí každý měsíc splátku 1500kč. Chtěla jsem se zeptat zda jde snížit měsíční splátka úvěru a jak by se řešilo to, kdyby jeden z nás přestal splátku platit. Předem děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

potrebuju ucet na kterej mi nemuze exekuce proste nikdo je takova banka

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli když založím svému nezletilému dítěti účet na který vkládám peníze a jsem zákonným zástupcem a obhospodařuji účet, může se stát, že kdybych se dostal do finančních problémů, které by se řešili exekucí, jestli by se exekuce vztahovala i na tento účet? Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat.Před rokem mi zkončila exekuce,na jejím základě mi bylo v mé bance řečeno že ikdyž už jsem ji doplatil tak po dobu 4 let mi nemůže být u žádného bankovního ústavu poskytnuta půjčka,hypotéka,kontokorent atd.Chtěl bych vědět jestli existuje nějaká žádost o prominutí této časové lhůty,děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Kopii o úvěr. smlouvě nám právě banka nechce ukázat.Co se týče příjmu ,ten byl tchána i s jeho podpisem.Máme pouze originál ruč. závazku ,který nám dala jeho matka s podpisem si nejsme jistí.Když manžel začal pátrat ,nejdřív nám bylo sděleno že u tohoto produktu nefiguruje jako ručitel ,vůbec nebyl v evidenci .Jeho matka nám jen řekla,že to byla formalita.Ale my jsme si jistí,že nebyl uznán jako ručitel bez příjmu a ještě v registru.Pouze chceme zjistit jak je možné aby byl uznán jako ručitel ,když musel projít stejným procesem jako žadatel ,jak je možné ,že banka použila tedy příjem jeho otce.Jako ručitel také může plnění věřiteli odepřít pokud se domnívá ,že si sám může za to ,že dlužník není schopen banku uspokojit.Vdané době jsme žádala o úvěr na bydlení ,byl zamítnut právě ohledně manžela

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět, jestli děláte konsolidace úvěrů? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,s manzelem jsme si vzaly uver ze stavebniho sporeni od ceske sporitelny na 400 000 kc po dobu 11 let.Ziju 4,5 roku v zahranici a nemam u sebe zadne dokumenty a ani postu,po rozvodu nejsme spolu ve styku a ja nevim jak se mam informovat o stavu tohoto uctu,ktere je na me jmeno.dekuji za radu

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,potřebovali bychom nutně půjčit peníze,ale bohužel jsme s manželem v registrech a máme exekuce,které se snažíme splácet a splácíme -chyby z mládí.Máme oba stálé příjmy.Dnes jsem zažádala o půjčku u Ge money po internetu a schválili mi ji.Tak ted nevím zda má smysl jít na banku nebo nikoliv při našich záznamech děkuji za radu

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den je mi 31 let jsem svobodný bezdětný ale v mládí jsem si nasekal pokuty u DPMB samozřejmě pohledávky prodali exekutorům a teď mi chodí jedna exekuce za druhou přemýšlel jsem o úvěru abych se z toho vyplatil jelikož to co mi sráží zaměstnavatel je šílený a zbývá mi dohromady na život nic můj čistej měsíční příjem je 27000 Kč bez srážek nemám čím bych ručil je nějaká možnost úvěru odhaduji že celkově mi exekuce činí kolem 80000 Kč. děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry Den, chtěla bych se zeptat, zda-li když na můj účet chodí výplata známého a má exekuci, jestli mi můžou zablokovat účet, když jsem já majitel účtu a já žádnou exekuci nemám. Předem děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Obracim se na Vas s prosbou ,jestli by jste mi nezaslali seznam bank v CR,ktere poskytuji uvery na nemovitost,bez dolozeni prijmu.Muj problem je ,ze pracuji v zahranici a dostavam vyplatu (1000€u) tzv. "na ruku" ,takze nemuzu dolozit vypisy z uctu.Uver bych zadal na doplaceni nemovitosti za 520.000 KC z toho jiz jsem zaplatil 300.000KC,takze uver bych zadal na 220.000 Kc.Ja mam 34 let,bez zavazku (zadny jiny uver,exekuce,pujcka),jsem obcan CR,trvaly pobyt take v CR.Vlastnim jiz jednu nemovitost.
Dekuji za Vasi pomoc
S pozdravem Roman

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den jsem vedena na ÚP peníze což je celkem 6000kč dostávám na svůj účet přišla mi exekuce na mou kartu jak mám zjistit kolik mi strhávají a kolik mi musí nechat na živobytí děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, chtel jsem se zeptat mam nejake exekuce a jsem v registru dluzniku od ceske sporitelny a jeste solus a chtel bych se zeptat jestli i presto muzu pozadat o konsolidaci. Dekuji za odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Mám vedený účet u české spořitelny.Z důvodu nezaplacené faktury +poplatků z prodlení na částku 28 OOOKč od telef.společnosti O2 mi byl obstaven účet.Přišla mi výplata a samozřejmě si ji celou vzala na umoření dluhu.Zbývá mi doplatit ještě 4000Kč.Moje nezletilá dcera má také účet u ČS,kde má asi 3000 Kč. Když jsem si chtěla vybrat peníze od ní,tak mi bankomat odmítl částku 2000Kč vydat s tím,že je to vyšší částka,nežli je na účtě.Je možné,že kvůli mému dluhu obstavily i účet dcery?Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda na když si u vás založím účet mohou exekutoři. Děkuji vám za odpověd. Pěkný den Marie Hrubá

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den,chci se zeptat jestli mám možnost sjednat si nový ůvěr i když mě chybý rok a půl ke splacení toho starého? splácím uvěr od vás(č.spoř.)3147+204kč a dále 1300 červenou kartu a ještě 3200kč jinou splátku,coš dělá i s poplatkama vedení učtu 8000kč. a tak se ptám jestli bych mohla dostat ůvěr 130.000 až 140.000kč? představovala bych si splácet kolem 6000kč měsíčně,abych splácela co nejkratší dobu.pracovní smlouvu budu mít v polovině roku,ted mi na ůčet chodí pravidelně jen 5800kč. musím čekat těch pár měsíců nebo mám šanci i ted??předem diky moc za odpověd.Pěkný den:))Rychlé odkazy

Banky v ČR