Neplatnost darovací smlouvy, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, bývalý manžel daroval dětem (9 a 17 let) dům. Ale má exekuci. Stihl jim to darovat ještě než byla na dům uvalena exekuce, má dva dluhy (jeden na 8 milionů a druhý na 2 mil. Kč). Jelikož jsme se rozvedli, byla jsem se se starším synem na exekuci informovat a tam nám řekli, že bylo řízení o neúčinností darovací smlouvy a dům je zabavený. Což nám je jedno, protože tam už nebydlíme, žije tam stále bývalý manžel. Jde tu o to, že on dětem prý daroval i dluh 2 miliony. Dá se s tím něco dělat? Lze vrátit ten dům? Synové přeci byli a jsou nezletilí a tenkrát za něj rozhodoval opatrovník, mimochodem kamarád bývalého manžela, který se snaží pořád nějak snižovat cenu odhadů, aby si to bývalý manžel mohl přes známého odkoupit zpět.

Dobrý den,

převod majetku na rodinné příslušníky je obvyklým trikem zadlužených, kteří tak chtějí uchránit svůj majetek před exekucí. Zneplatnění darovací smlouvy a zabavení majetku exekutorem je zcela v pořádku. Dluh darovat nelze. Proč mají Vaše děti opatrovníka, když mají oba rodiče?