Banka mi zablokovala účet a odmítá mi vyplatit 1 500 Kč, které mi poslala máma. Co teď?

6.6.2022 Běžný účet

Dobrý den, přišla mi blokace na účet. V práci mi poslední rok strhávají z platu vše až na životní minimum. Avšak banka mi zablokovala celý účet, takže nemám ani korunu. Takže exekutor zabavil plat celý a mně na život zbylo nula. Jsem v zahraničí bez jediného centu a banka mi prostě nechce dát 1 500 Kč co mi poslala máma, abych tu neumřel. No a banka mi těch 1 500 korun prostě nechce vyplatit. Takže jsem přišel úplně o všechno. Jsem v zahraničí, stojím na dálnici u Belgie a nemám nic. Není to porušení základních lidských práv? Když mám zákonem garantované 3 jablka a přijde mi 25 jablek,  tak mi tam ty 3 jablka mají zůstat, ne? Prosím poraďte. Dekuji

Dobrý den,

při blokaci účtu máte nárok na výplatu trojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz). O tuto výplatu peněz je ale třeba požádat banku osobně na pobočce (ze zahraničí to bohužel nevyřešíte). Taktéž Vám exekutor nemůže obstavit nezabavitelné minimum - o navrácení těchto peněz je třeba žádat exekutora, případně se jich domáhat podáním vylučovací žaloby.