Jak chránit peníze pro děti před exekucí po rozvodu?

Hezký den, obracím se na Vás s prosbou několika dotazů. Mám v plánu pořídit dětem vkladní knížky České spořitelny. Bohužel jsem ale byla vdaná za manžela, který si před manželstvím a v manželství půjčil od jiné banky nemalé částky. Máme spolu majetkové vyrovnání a současně jsme i rozvedení. Dle zákona se na mě vztahují i jeho dluhy po dobu 3 let od rozvodu. Mé dvě dcery nejsou bývalého manžela. Proto mám dotaz. Pokud bych dětem pořídila vkladné knížky, může i po rozvodu, pokud bude případně exekuce od bývalého manžela, sáhnout na ty penízky exekutor? Nebo mám nejlépe šetřit 3 roky něco bokem? Má vůbec exekutor nato právo? Velice Vám děkuji za pomoc. Přeji Vám hezký den

Dobrý den,

pokud na Vás v současné chvíli není vedena exekuce, vkladní knížky dětem určitě založte. Se svým majetkem můžete nakládat zcela libovolně. Exekutor nebude moci zabavit dětem Váš finanční dar. Naopak pokud na Vás již exekuce uvalena byla, jednalo by se o odklánění peněz před věřiteli (exekutor by mohl obstavit úspory na dětských vkladních knížkách).