Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6816, Deponovaná mzda u zaměstnavatele

Deponovaná mzda u zaměstnavatele, Exekuce a insolvence

Dobrý den, dne 11.10. 2018 jsem podal návrh na insolvenční řízení, dne 10.2.2019 mi byl návrh povolen a začalo přezkumné jednání atd. a dne 13.6. 2019 mi byl návrh povolen soudem na splátkový kalendář. Od října loňského roku až doteď mi byla deponována mzda. Právník co sepisoval návrh mi tvrdil, že na tuto deponovanou mzdu mám nárok. Psal jsem insol. správci, ale ten nekomunikuje. Kam se obrátit? Nechci aby deponované peníze byly použity na vyplacení věřitelům, protože v insolvenci splatím 100%. Děkuji

Dobrý den,

v období mezi podáním žádosti o insolvenci a (ne)schválením oddlužení se neví, jak soud rozhodne (jestli osobní bankrot povolí či nikoliv). Proto je v tomto čase Vaše mzda (mimo nezabavitelné minimum) deponována u zaměstnavatele. V případě schválení oddlužení putují peníze insolvenčnímu správci. V opačném případě exekutorovi. V obou případech jsou peníze použity na umoření Vašich dluhů.