1) Jak si zřídit chráněný bankovní účet, který exekutor nedostane? 2) Nezabavitelná částka a jak se počítá při více exekucích?

9.3.2023 Běžný účet

Dobrý den, mám dva dotazy. 1) Jak funguje chráněný bankovní účet (ten na který se exekutor nedostane) a jak si ho můžu zřídit? 2) Co to je nezabavitelná částka a jak se počítá, když mám víc než jednu exekuci? Předem děkuji.

Dobrý den,

o zřízení chráněného účtu může požádat dlužník v exekuci/insolvenci, kterému exekutor zablokoval účet. Více info v článku Chráněný účet. Nezabavitelná část příjmu závisí na výši přijmu, počtu vyživovaných osob a typu vymáhaných pohledávek (přednostní/nepřednostní).