Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5736, Kolik mi musí exekutor nechat ze mzdy?

Kolik mi musí exekutor nechat ze mzdy?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem zoufalá. Nastoupila jsem u nejmenované firmy na DPP s možností odpracovat jen 300h za rok. Na účtárně mi tvrdí, že budu dostávat daňový bonus na děti. A jelikož mám dluhy, údajně mi tento exekutoři strhnou? Mám dvě děti, 11 a 14 let ve své péči, žijeme spolu sami. Beru příspěvky na dítě, na bydlení 3 000 Kč. Alimenty mi jejich otec pošle jednou za 4 měsíce (500) Kč. Byt platím i se službami 9 000 Kč. Do toho výdaje za školu. Můžete mi prosím napsat, kolik mi musí nechat peněz a co vše mi můžou brát? Dluh sám o sobě nemám nesplatitelný, ovšem ty úroky a pokuty firem, které se pod to podepisují, jdou do statisíců.. Předem Moc děkuji za cenné rady. Petra

Dobrý den,

při čisté mzdě 19 000 Kč a více Vám musí exekutor z výplaty ponechat 12 500 až 15 500 Kč (dle přednostních pohledávek). Máte-li roční hrubý příjem vyšší než šestinásobek minimální mzdy (80 100 Kč), ale zároveň nevyčerpáte celou daňovou slevu na děti (34 608 Kč), bude Vám nevyčerpaná část slevy vyplacena při ročním zúčtování daně jako daňový bonus (tento jednorázový mimořádný příjem může být exekuován). Předmětem exekuce naopak nemůže být doplatek na bydlení ani přídavek na dítě (neboť se jedná o příjem dítěte, nikoliv Váš).

Neplacení alimentů se při dlužné částce vyšší než čtyřnásobek povinné měsíční platby stává trestným činem s horní sazbou odnětí svobody až 5 let. Trestní oznámení podejte na Policii ČR, dluh vymáhejte s pomocí exekutora.