Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5720, Zřízení účtu a dluhy v minulosti

Zřízení účtu a dluhy v minulosti, Běžný účet

9.1.2019 Běžný účet

Chci se zeptat, v minulosti jsem mela nejake uvery (tak cca pred 10 lety). Od te doby zadne uvery nemam. Nemam zrizeny ucet, ale jelikoz jsem nastoupila do zamestnani, potrebuji si zalozit ucet. Jaka je pravdepodobnost meho otevreni uctu? Byl by nejaky problém s overovanim co bylo před 10 lety? Mohly byt nejake uvery smazany? Dekuji za odpověď

Dobrý den,

není-li proti Vám vedena žádná exekuce, pak Vám nikdo účet blokovat nebude a banky Vám ho rády zřídí. Budete mít pravděpodobně negativní záznam v registrech dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), nicméně banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let a navíc pouze v případě žádosti o úvěr (u běžného účtu se úvěrová historie neověřuje).

Všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky, tedy pokud jste měla dluhy před 10 lety a nikdo je doposud aktivně nevymáhal, bude vše promlčeno.