Jak vyplatit bratrovi dědictví a zabezpečit se před jeho věřiteli?

Dobrý den, já a bratr budeme řešit dědictví po matce (nemovitost). Bratr má velké exekuce a já si chci nemovitost ponechat s tím, že se vzdá dědictví a já ho vyplatím do 5ti let. Účet nemá, hned by ho exekutoři asi stejně zablokovali. Jak mu mám peníze předávat, abych byla krytá tím, že jsem ho vyplatila a jeho věřitelé pak nepožadovali peníze po mě.

Dobrý den,

a nebylo by lepší, kdyby bratr dostal peníze z dědictví hned, umořil své dluhy (vyplatil se z exekucí) a dál žil plnohodnotný život? Před svými dluhy a exekucemi neuteče, nikdo mu je neodpustí ani nedojde k promlčení. Může požádat o osobní bankrot a pokud během následujících 5 let splatí min. 30% dluhů, bude mu zbytek prominut. Ale i v osobním bankrotu (insolvenci) jdou příjmy z dědictví na úhradu dluhů.

Může se vzdát dědictví a Vy mu můžete čestně slíbit, že mu po splacení dluhů (nebo dokončené insolvenci) peníze vyplatíte. Ale to nebude dříve jak za 5-6 let.