Může exekutor zablokovat můj účet, pokud na něj přítel s exekucí posílá výplatu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby exekutor zablokoval můj účet, když si přítel s exekucí nechá zasílat výplatu na můj účet. Jelikož někde právníci tvrdí že nemohou někde zas tvrdí že mohou. Jak to je? Děkuji

Dobrý den,

v praxi tato situace probíhá následovně:

1) exekutor účet zablokuje

2) majitel účtu podává vylučovací žalobu na své peníze a dlužník na své peníze, které pocházejí z nezabavitelného minima po výplatě

3) po mnoha měsících úředního vyřizování bývá účet odblokován

Proto zasílání dlužníkovy výplaty na Váš účet nemohu doporučit, neb tím sebe i jeho dostanete na dlouhé měsíce do problémů. Řešením by byl institut chráněného účtu pro dlužníky v exekuci či insolvenci, jenže ten v ČR bohužel chybí.