Insolvence a blokace účtu: Co dělat, když máte blokovaný účet v insolvenci?

Dobrý den, od roku 2017 (březen) jsem v insolvenci, pravidelně splácím svůj dluh a insolvenci budí mít splacenou ve 100% výši ještě tento rok. Chtěla jsem si nechat posílat výplatu na účet, kde je ovšem blokace od roku 2014 exekutorem. Pokud se tento exekutor nepřihlásil k věřitelům znamená to, že musí tuto blokaci zrušit? A stejně tak když se přihlásil jako věřitel, chodí mu každý měsíc splátky a tím pádem nemá smysl blokovat účet? Mám tohoto exekutora kontaktovat aby účet odblokoval? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vykonavatelnost exekucí je během insolvence pozastavena. Exekutor Vám může nadále blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhnout peníze. Teprve po úspěšném ukončení insolvence (doplacení 100% dluhů nebo jejich prominutí) bude exekuce ukončena a exekutor bude mít povinnost účet odblokovat. Zkuste exekutora požádat o odblokování účtu. Ve Vašem případě nemá smysl účet nadále blokovat, nicméně exekutor Vám ani tak nemá povinnost vyjít vstříc.