Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6860, Vzal si půjčku na cizího, lze přepsat exekuci?

Vzal si půjčku na cizího, lze přepsat exekuci?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, priteluv bratr si vzal na pritele pujcku, skoncilo to v exekuci. Prinasi to spoustu problémů, nemuzeme si vzit uver, proste nic. Chci se zeptat, jestli nejde nejak ta exekuce prepsat na jeho bratra, aby mel pritel cisty stit. Dekuji mockrat, hezky den.

Dobrý den,

exekuce přepsat nelze. Pokud někomu banka půjčit nechce, činí tak proto, že dotyčný pravděpodobně nebude schopen úvěr splácet. Nejhorší možné řešení pak je, že si dlužník vezme úvěr na jméno kamaráda či rodinného příslušníka. Končí to přesně tím co popisujete výše.