Může exekuce přejít na manželku a mohou jí zabavit věci v bytě? Jak funguje splacení exekuce pomocí úvěru?

Dobrý den, jsem ručitelem firmy, která si vzala půjčku a dostala potom exekuci, protože nenapsala žádost o odklad splátek. Teď ta exekuce visí na mně, protože jsem ručitelem. Půjčku si brala firma ještě před mým manželstvím a teď jsem ženatý. Může ta exekuce přejít i na moji manželku? Trvalý pobyt mám jinde než žijí a moje manželka žije u rodičů. Můžou po ní vymáhat částku nebo zabavit věci co má u rodičů v bytě? Přišel ji papír s exekucí, ale v těch papírech bylo moje jméno a ona nikde. Exekutor mi bere peníze z výplaty. Zmrazil mi jak firemní tak i osobní účty, na každém účtu je jiná částka. Celkový dluh by měl být 200 000 Kč. Prý existují nějaké firmy, které můžou splatit exekuci a já bych jim to splácel jako úvěrem. Děkuji

Dobrý den,

za Vaše dluhy vzniklé před manželstvím částečně ručí i Vaše manželka (nejste-li je schopen sám splácet a nemáte-li sepsané zúžení SJM). Exekuce tedy může být uvalena i na Vaší paní, přičemž není podstatné, kdo má kde trvalé bydliště. Jako fyzické osobě Vám nikdo v exekuci nepůjčí na vyplacení dluhů. Coby právnické osobě Vám někdo půjčit teoreticky může, ale spíše bych se těmto firmám vyhnul (budou to extrémně nevýhodné podmínky, nemá cenu si pro 200 000 Kč ničit život)