Darování dluhu, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 5789: Dobrý den, ano beru to, že zabavený dům je v pořádku, ale paní na exekuční nám řekla, že dluh je 2 miliony a něco, že pokud se dům prodá za nižší cenu, tak ten zbytek padá na mé syny, což opravdu nechápu nehledě na to, že bývalý stále žije. A opatrovníka mají z důvodu, že jsou nezletilí, jelikož je to kamarád bývalého a vůbec mu nejde o prospěch děti, tak budu žádat soud o nového opatrovníka, kterého jim určí. Nám je to jedno, hlavně aby pomohl dětem jak má.

Dobrý den,

dluh Vašeho ex-manžela nelze darem přenést na děti (darovat můžete jen něco hodnotného, ne dluh). Přestože měl manžel snahu převést na děti svoji nemovitost (aby se vyhnul exekuci - což bylo později soudem zrušeno), nemohl na ně nikdy darem převést dluhy.

Role opatrovníka mi stále není jasná. Vaše děti mají žijícího tátu (Vašeho ex-manžela) i matku (Vás). K čemu potřebujete opatrovníka?