Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14439, Prodej domu v exekuci a insolvenci

Prodej domu v exekuci a insolvenci, Reality

Sjednejte si hypotéku online
2.6.2021 Reality

Dobrý den, prosím pěkně, jak dlouho trvá prodej domu v oddlužení? Jsem v ID, ale podařilo se mi rekvalifikovat se a najít si odbornou práci v IT. Exekutoři se okamžitě vyrojili jak vosy a navzájem se předbíhají, koho z nich že mám okamžitě uspokojit. Svou situaci chci kvůli nim řešit insolvencí. Už teď mám ID z psychiky. Dluhy mám při svých příjmech ještě tak na rok. Avšak exekutoři se tváří, jako bych jim splácením ubližoval. Zřejmě je tím okrádám. Stihne mi během 1 roku insolvenční správce prodat i barák (co jsem kvůli němu v exekucích)? Děkuji.

Dobrý den,

v exekuci ani insolvenci nemůžete Vy sám nemovitost prodat (takový prodej by šlo stornovat i 3 roky zpětně). Exekutoři Vám pravděpodobně zapsali na dům již exekuci a o případném způsobu řešení insolvence (splátkový kalendář a/nebo zpeněžení majetku) rozhoduje soud na návrh ins. správce.