Insolvence a výplata: Je správné, že mi byla stržena částka z výplaty?

Dobrý den, mám insolvenci. Ještě před schválením oddlužení je mi z výplaty deponována částka a ze zbytku co mi přijde na účet musím ještě insolvenční správkyni zasílat 1089 Kč. A mám následující dotaz. V předešlém měsíci jsem měl 6 dní neschopenku a odpracováno 15 dní. Tedy příjem 2 600 Kč za nemoc a za práci 13 500 Kč. Z výplaty 13 500 Kč mi zaměstnavatel strhl částku téměř 6 000 Kč a na účet zaslal 7 500 Kč. Je tento postup v pořádku? Když zadám výplatu 13 500 Kč do kalkulátoru pro insolvenci vyjde mi částka k výplatě o 2 000 Kč vyšší.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum se počítá ze součtu všech příjmů (výplata, náhrada mzdy za nemoc, nemocenská). Je tak třeba vycházet z celkového čistého příjmu 16 100 Kč.